Valenciennes FC Francie - Valenciennes FC - Zprávy

Král je mrtev?!

Senzační výsledek a skvělou, zároveň však zaslouženou výhru si připsali fotbalisté Valenciennes, kteří Lyonu asi upletli provaz na šibenici. Tahle prohra totiž výrazně oslabila, ne-li úplně potopila možnost osmého prvenství Olympiqueu v Ligue 1 v řadě. Ačkoli domácím chyběl kanonýr Darcheville, v pohodě ho zastoupil jeho kolega Johan Audel, autor dvou branek.

Lyon stále pomýšlí na titul, zajíždí do Valenciennes

V Lyonu stále věří v zisk osmého titulu v řadě, tým Clauda Puela by ale musel začít rychle vyhrávat. Tři body si totiž naposledy připsal na začátku dubna a na čelo tabulky ztrácí již šest bodů. V 34. kole zajíždí na půdu zachraňujícího se Valenciennes.

FC Sochaux - Valenciennes FC 1:1

Valenciennes mohlo konečně poprvé od roku 2007 brát tři body zvenku. Až do 94. minuty vedlo těsně 1:0 a nepříjemná bilance se mohla konečně přerušit, jenže nakonec srovnal v samotném závěru z penalty český útočník Václav Svěrkoš. Ten si připsal již svou sedmou trefu za svůj nový klub od svého zimního příchodu.

Preview: FC Sochaux - Valenciennes FC

Další z těch veledůležitých soubojů o záchranu, těžko tipovat vítěze předem. O něco lépe je na tom hostující tým, ten se však v nejbližší době klidně může dostat zpátky do sestupové zóny, a tak body jsou každý týden nutností. Sochaux se dostalo po polovině sezóny z nejhoršího a hlavně díky brankám Václava Svěrkoše opustilo nelichotivé pozice. Náskok ale není žádný a pokud nedokáže doma proti takovým soupeřům vyhrávat, situace bude kritická.

Valenciennes FC - Le Mans UC 72 0:2

Valenciennes podruhé v řadě prohrálo. Podruhé v řadě prohrálo dvoubrankovým rozdílem. A podruhé v řadě prohrálo 0:2. Jeho katem se stalo Le Mans, které svého sobotního soupeře předskočilo v tabulce.

Preview: Valenciennes FC - Le Mans UC 72

Na první pohled se možná zdá, že oběma celkům nemusí o nic jít. Pozice v klidném středu tabulky určitě vyhovují, ovšem i když se o tom tolik nehovoří, i sousedé v tabulce, dvanácté Valenciennes s třináctým Le Mans, mohou ještě sestoupit do nižší soutěže. Komu se však podaří získat tři body, může mít do konce soutěže o velkou starost méně.

AS Nancy-Lorraine - Valenciennes FC 2:0

Až "minutu po dvanácté" se domácí Nancy dočkalo dvou branek, které znamenaly zisk tří bodů. V 91. minutě se trefil Macaluso, o dvě minuty později pečetil vítězství z pokutového kopu Hadji.

Preview: AS Nancy-Lorraine - Valenciennes FC

Nancy se nachází v hluboké krizi, z posledních osmi zápasů šestkrát prohrálo. V jednatřicátém kole změří síly s Valenciennes, které neprohrálo třináct zápasů v řadě a posunulo se mimo sestupové pásmo.

Valenciennes FC - AJ Auxerre 2:0

Lepší návrat do základní sestavy po zranění si ani Jean-Claude Darcheville nemohl přát. Byl to právě on, kdo vstřelil Auxerre dvě branky a zajistil tak Valenciennes důležité tři body. První branku vsítil 23letý útočník hned v první minutě, druhý přesný zásah přidal dvacet minut před koncem z pokutového kopu.

Preview: Valenciennes FC - AJ Auxerre

Již s uzdraveným útočníkem Darchevillem přivítají fotbalisté Valenciennes na svém hřišti hosty z Auxerre. Oběma mužstvům se v posledních týdnech daří, hosté vybojovali z posledních sedmi zápasů pět vítězství, pozadu však nejsou ani domácí, kteří naposledy prohráli v loňském roce na Mikuláše.

Série prodlouženy: Rennes s Valenciennes bez branek

Oba týmy pokračují v sérii bez porážky. Zatímco domácí Rennes neprohrálo již šestý zápas v řadě, Valenciennes natáhlo svou sérii na neuvěřitelných dvanáct zápasů.

Připíše si Valenciennes svou první výhru mimo svůj stadion? Zajíždí do Rennes

V devětadvacátém kole na sebe narazí dva celky s velice dobrou formou. Zatímco Rennes neprohrálo již pět zápasů v řadě, Valenciennes je na tom ještě o něco lépe. Neprohrálo již tři měsíce a vzdaluje se sestupovým příčkám.

Valenciennes opět bodovalo. Přehrálo Le Havre AC 3:2

Le Havre nedokázal navázat na výhru z minulého kola proti Sochaux. Přesto byl blízko zisku jednoho bodu za remízu 2:2. V nastaveném čase ale zápas pro domácí rozhodl střídající Johan Audel.

Prodlouží Valenciennes desetizápasovou sérii bez prohry proti Le Havru?

Le Havre stále věří v záchranu nejvyšší ligové soutěže. Nový impulz dodala přístavnímu týmu především výhra z minulého kola, když Le Havre dokázal porazit svého konkurenta v boji o udržení Sochaux.

Marseille opět nevyhrála. S Valenciennes pouze bez branek

Valenciennes pokračuje ve sbírání bodů. Další bod si tým ohrožený sestupem překvapivě připsal na půdě Marseille, kde dokázal vybojovat bezbrankovou remízu.