Konaté si plácl s Realem Madrid. Liverpool opět přijde o důležitého hráče zadarmo

Střední obránce Ibrahima Konaté (27) údajně dosáhl ústní dohody s Realem Madrid ohledně čtyřleté smlouvy. Podle španělských médií se Bílý balet chystá finalizovat příchod francouzského stopera po klubových prezidentských volbách. Pro Liverpool půjde o desátého důležitého hráče v posledních pěti sezonách, který odejde s končící smlouvou.
Konaté přišel do Liverpoolu v létě 2021 za 40 milionů eur, od té doby se s klubem ani jednou nedohodl na prodloužení kontraktu. S jeho vypršením se tedy v létě stane volným hráčem, na což jsou Reds v posledních letech už zvyklí.
Jen toto léto z důležitých hráčů A-týmu zadarmo odejdou vedle Konatého také Mohamed Salah a Andrew Robertson. Bez poplatku měl loni odejít s končící smlouvou také Trent Alexander-Arnold, kvůli účasti na letním MS klubů ale nakonec tým z města Beatles vyinkasoval od Realu alespoň 10 milionů eur.
Právě na Bernabéu má zamířit nyní i Konaté. Sportovní novinář Marcos Benito ze španělské El Chiringuito TV informuje, že se Francouz dohodl s Los Blancos na čtyřleté smlouvě. Spekulaci následně potvrdil také Fabrizio Romano.
???????? BREAKING: Real Madrid have verbal agreement in place with Ibrahima Konaté!
— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) June 2, 2026
Four year deal to be signed, depending on if/when Florentino Pérez is re-elected.
Here we go, expected right after. ????
Konaté put Saudi bids on hold for Real Madrid, as @marcosbenito9 reported. pic.twitter.com/MjWDhxjHVc
Stejně jako v případě prodloužení kontraktu Antonia Rüdigera chystá klub zkompletování dohody po očekávaném znovuzvolení prezidenta Florentina Péreze.
S madridským gigantem byl Konaté spojován již několik měsíců, kvůli Realu mimo jiné odmítl štědré nabídky ze Saúdské Arábie. Stávající zaměstnavatel Liverpool již veřejně potvrdil, že stoper odejde.
Vedle Salaha, Robertsona, Konatého a Alexandera-Arnolda opustili v posledních pěti letech klub s končící smlouvou (nebo po vzájemné dohodě) také Naby Keïta, Roberto Firmino, Georginio Wijnaldum, Divock Origi, Alex Oxlade-Chamberlain a James Milner - hráči pořízení celkem za asi 270 milionů eur.
Související články




















Komentáře (138)
Přidat komentářJak si tam vubec vede TAA?
spis nic nez moc
Vykopal si tam neúčast na MS.
A ještě chtějí přivést Dumfriese
To s tym nema sice nic spolocne, ale nevadi
do repre?
Zabrzdilo ho zranenie dlho bol out..ale ukazal zablesky a na konci sa do toho uz dostával ale stale od topu este daleko.
Uvidime co druha sezona ak ho teda nezastihne zas nejake zranenie..
Šel tam na důchod, jako se chodí do Arábie. Plat dobrý, sluníčko, takže spokojený. Konate to samé. Vůbec nechápu, proč se Real pořád střílí do vlastní nohy
pokial viem, tak LFC mu nukal plat vyssi nez dostal v reale. TAA hlavne potrebuje poriadnu letnu pripravu a tu minuly rok nemal nikto z Realu. hodnotit ho budem az po tej buducej sezone (ak ju zvladne nepremarodit)
Přejeu ti tvůj optimismus. Ale realita je jinde. Všichni v Liverpoolu to vidí, naštěstí existuje Real, který je úplně mimo
optimizmus je posledne slovo, ktore mi napada v sucasnosti v suvislosti s cimkolvek ohladom Realu
len hovorim, ze hodnotit ho budem az po buducej sezone. modric v svojej prvej dostal cenu najhorsia posila roka LL. to iste si myslim napr. aj o isakovi a wirtzovi.
od TAA necakam ziadne zazraky, takze si nemyslim ze by ma v dalsej nejako velmi sklamal. ale na carvajala v top forme sa podla mna nebude chytat ani v najdivokejsom sne. okrem toho Real smeruje do takych hovien, ze vykony TAA budu asi poslednou vecou ktora ma bude trapit
Snáď len dement nevidí, ako to Perez smeruje do sračiek posledne roky
Najhoršie je, že výhra voľby a je tu ďalšie štyri roky
Trosku skoda. Doufal jsem, ze se v Liverpoolu po mizerne sezone v te pristi nastartuje. Porad verim, ze je v nem potencialu spousta.
Jinak Iraola bude zajimava volba a tesim se na to. Scott a Kroupi na Anfield?
To by bylo fajn
celkově nás čeká zajímavá sezóna, 4 nový mladí trenéři, jsem zvědavý kdo se ukáže jako nejlepší.
Drtivá většina fanoušků je rádo, že odchází. V tom týmu je jeden jediný hráč, který si zaslouží předložit novou smlouvu s raketou a to je Dominik, tomu bych dal, co chce. Já jsem celý rok doufal, že odejde. Nikdy jsem nevěřil, že Konate bude ten, kdo nahradí VVD a vede něj bude někdo růst.
Vyloženě rád že odchází nejsem ale po poslední sezóně mi to ani nijak nevadí.
Kdyby chtěl prodloužit za rozumných podmínek okolo 180kpw včetně bonusů ok ale on chtěl snad o polovinu více. Zde udělalo vedení správný krok.
Souhlas. Nahradit VVD na to nikdy neměl. Vyjma pár období kdy ukázal top formu ale to po boku Virgila ukázalo už několikrát hráčů ale bez něj je poloviční. Zapomíná se že na jaře 2024 ho zcela zaslouženě posadil Quansah.
To se divím po těch výkonech
Černej balet
Kdy se to zastaví,,,
fotbal se zrychluje a jde vic do fyzicna, jestli sis jeste nevsiml.. brzo to bude jako v NBA a je to logicky
Wemby
Cooper Flagg generační talent bílý jak jogurt :)
Jen at jde tahle sága byla nekonecna.. a to fo predvadel tento rok byla bída, nema smysl drzet hrace ktery za klub nechce hrat
Real vezme každého, hlavně, že za něj nemusí platit. Ti musí byt po tom přestupu Mbappeho úplně bez peněz.
Vždyť to tak dělali i před ním s Alabou a Rudigerem např. tak co meleš
Jestli Jacquet a Leoni splní očekávání a vydrží zdraví, tak to Liverpool při tom očekávaném platu moc mrzet nemusí. Pro Real by to mohlo dávat smysl dohromady s Trentem, dobře pokrývají svoje nedostatky. Když pominu vtipnou část, že to je další hráč, co Liverpoolu odchází zadarmo a že zrovna do Realu, tak to dává celkem smysl pro všechny.
Ja ti nevim, mne tie prichody Realu do obrany velky zmysel nedavaju…
To už není náhoda že tolik našich hráčů odchází zadarmo. Neptej se mě proč. Tomu nechápou samotní fans
Snad jen, že klub rád plánuje dopředu a ví na čem je a než prodloužit hráče a pak se jich těžce zbavovat, radši přijdou o pár mil ale ví co je čeká.
No, verím že v niektorých prípadoch takto určite fungujeme, keď nechávame dobiehať kontrakty squad playerom. S konatem sme ale zmluvu uzavrieť asi chceli to isté s Trentom a nakoniec sa to nepodarilo, si to hráči základu v najlepších rokoch a takýmto situáciám by bolo fajn sa do budúcna vyhnúť...
Niekedy mi to prišlo že zbytočne u nás držíme deadwood Keita a Ox sa mohli rok predtým predať aspoň za drobné boli to dobre platení hráči ktori toho moc nenahrali a mohol prísť jeden nový záložník a pod.
Ano Trenta jsme určitě nechtěli nechat odejít zdarma to byla jeho vůle. I tak jsme ale v lednu odmítli nějakých 25 mil i přesto, že jsme údajně věděli že neprodlouží. Pokud by vedení chtělo mohlo nachystat náhradu a v zimě nabídku přijmout. Za mě to udělali správně ale je v tom vidět ta vůle neprodávat za každou cenu a radši o nějaký mil přijít ale mít jistotu.
Souhlasím bylo by lepší se v některých případech těch hráčů zbavit dřív ale jediné co mě napadá že vedení nechce dělat unáhlený přestupy a než čekat kdo ty hráče koupí nebo ne a pak ještě shánět náhradu častokrát na poslední chvíli s příplatkem atd...prostě počítají s odchodem zdarma. Mají rok na najití náhrady. Ví co mají čekat ohledně FFP.
treba doplnit francuzsku koloniu nech maju sancu v satni pri bitkach
Chudák Valverde, teď už zpod stolu ani nevyleze.
Po tejto sezone celkom prekvapko, uz sa to skor nečakalo ale Real bere vsetko co je nadpriemerne a zadarmo...
Dnes som čítal ze by k nam mohol prísť Zabarnyi na hosťovanie, to by sa mi ako riešenie celkom pozdavalo, pozná ho Iraola a stale by tam bol priestor na to ako sa chytia Jacquet a Leoni
Pokud se posílí křidla a pravý obrance, tak tohle řešení je asi ok.
Ale ak by mal odísť Van de Ven od kohútov tak tam by sme nemali vahat..
Nakonec dobrá kariéra po Spartě
Not bad, stoperov nam treba
Ale urcite este jedneho v top kvalite. Snad sme tu neskončili.
A potom hura na stredných zaloznikov
Rudiger, Huijsen, Konate, Acensio, Militao nestačí?
Asencio je na odchode a Militao nedá viac ako 1500 minut
Pokud nikdo z nich neodejde, tak stačí.
Militao je zas na X mesiacov out a Asensio max 4-5 stoper na viac nema, za mna kludne aj predaj. Dava do toho srdce ale kvalita tam neni.
spis to ale chtelo nekodo zkuseneho k Huijsenovi, Konate to imo neni
Dôležitého?
No a ne? Vy byste spis meli podepisovat stopery, nez se zbavovat
Najlepšia otázka dňa
Podpísal by RM Konateho keby mal platiť??
Vuskovic , Jon Martin a my berieme toto kopyto hlavne zadarmo
potrebujem nejakeho lidra k Huijsnenmovi, ikdyz Konate to urcite neni
tak teď potřebujete lídra i ke Konatému
Dean bude časem sám lídr
Lol
Tak si ho uzite
Tak pro něj ve finále jackpot, Real je pro skoro každýho ultimate cíl a on se tam dostane i po fakt bídné sezoně. Pro Real úplně nevím, ale třeba José přijde na to, jak jeho výkonnost stabilizovat.
Stoperska dvojice Konate- Rudiger, to si mozna real pustim abych se trochu pobavil
Ako fakt. Nechcem hejtit , ich prestupy ma nezaujímajú. Ale nejde mi do hlavy , že po dvoch rokoch bez akéhokoľvek boja o nejaký titul berú Konateho a ešte sa radujú , aký super prestup. Pritom hrajú z nízkeho bloku a aj tak im to bránenie nejde. A teraz vezmú hráča , ktorý si nerozumie s loptou , trvá mu hodinu spracovať skákavú loptu a jeho pozičné bránenie je na uterák a to všetko permanentne už dobré dva roky. Podľa mňa , je to exemplárny príklad toho , ako vyzerá kvantita na úkor kvality. Lebo ich jediný stopér , ktorý má fakt svetové parametre je chudák Militao. Zvyšok je len akýsi komparz. Ešte Huijsen sa môže prebrať , ale líder to zatiaľ s istotou nebude.
Necakaj tuto kriticku spatnu vazbu ked tu ludia 2 roky do zadu hypovali Valverdeho aky novy Kroos to je
Hlavne ze dostal 8
Aby si pochopil tieto prestupy musis sa pozriet do hlavy Floretina
Potrebujes hned trefej nechces kupovat mladych hracov ktory vyhoreli ako Mastantuono , tak ides po skusenych nemas vela penazi pretoze potrebujes kupit bombu do zalohy
Dumfries nebola prva volba RM ale na backup za Trenta mal iba 30 mega a Pedro Porro sa nezmestil do rozpočtu Tottenham chcel 60mega +
RM top priorita je Vitinha ale na 100 % sa nedohodne s PSG a nasledne Joao Neves čo bude velmi tazke jedina vyhoda je su zlepsene vztahy s Jordem Mendezom čo bude Joaa tlačit do prestupu ale ak aj to padne 100 % naspype Floretino 140 mega za Enza ktory nechce uz hrat za Chelsea
Ze je toto chora zla a nespesna logika ktora je iba cesta do pekla je jedno
Florentinovi to je jedno pre neho je rozpocet a lajky na xku to naj
Keby si vitinhom/nevesom, šiel by si teraz do Madridu? Neviem no, aj keby sú zarytí fanúšikovia...teraz v PSG píšu históriu, sú najlepší na svete.. vymenit to za aktuálny bordel v Reale...ako...neviem...je to síce real, ale...
Třeba doufají, že to bude jak s Rudigerem, který byl zadarmo 1-2 sezony super, ne jak ted.
Jojo fakt jsme všichni nadšený z tohohle přestupu..
Reklama na labilitu
A do toho mají v plánu přivést ještě Dumfriese
Mourinha už asi tolik nebere defenzíva?
Real tlaci hlavne bota v zaloha.Totalne nekreativny zaloznici.Tam som zvedavy ako to vyriesia a kto vypadne z kola von.Dalsia absurdita je 3top hraci na lave kridlo.Taktiez musi niekto z kola von a doplnit pravu stranu.
Real kurwí fotbal!
Liverpool neumí jednat s hráči. To je celé
Umí, len sa nemôže ozvať Real
Ať táhne do prdele konečně, už mě ta sága při který nechtěl podepsat smlouvu fakt nebavila
Pomalejši fotbal ve Španělsku by mu mohl sedět
Naopak , jeho prednosť je hlavne fyzická sila. Ale je strašne neobratný , nerozumie si s loptou a hlava je pomalšia ako nohy. To v LL si ho urobí kde kto.
V LL bude mít na všechno víc času.
Ti ještě ukáže zidanovky se budes divit.
nový Alaba
Bude spomínať na pekné časy v LFC kde bol užitočný a hrával aj keď nikdy nedosiahol potenciál kôli ktorému bol kupovaný.
Tak díky za ty roky, ale chybět mi extra nebude. Občas mel zapas, kde vypadal jak prime VVD, aby v dalším kole udělal šílený hrubice. Ta nekonzistence byla velká, cekal sem, ze se to časem změní, ale bohužel.
V Realu mu moc nevěřím, sem zvedavej, jak se mu povede..
Jediný co mě sere je, že jde zadarmo.
Real za hráče neplatí, na to už jsme si mohli zvyknout...
Snad se mu tam bude co nejvíce nedařit, stejně jako Arnoldovi
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele