Konaté končí v Liverpoolu. Jednání o nové smlouvě zkrachovala, ozve se jiný gigant?

Liverpoolu sezona nevyšla podle plánu a v příštím ročníku nehodlá stejný scénář opakovat. Na Anfieldu se proto po konci sezony Premier League mluví o spoustě změnách, ta první ale možná přijde na pozici, která se jevila jako jedna z nejjistějších. Francouzský střední obránce Ibrahima Konaté (27) se s klubem nedohodl na prodloužení smlouvy a pravděpodobně si jako volný hráč bude hledat nový klub.
Jeden z nejlepších hráčů světa na své pozici Konaté už dlouhé měsíce přitahuje zájem mnoha klubů. Jeho budoucnost však dlouho vypadala jistě díky plánovanému prodloužení smlouvy u Reds, kde působí od roku 2021.
Přesto podle několika zdrojů z britských médií jednání mezi Liverpoolem a jeho defenzivní oporou zkrachovala a francouzský stoper bude v létě měnit působiště.
Liverpool defender Ibrahima Konate is set to leave the club after the expiration of his contract this summer.
— The Athletic | Football (@TheAthleticFC) May 29, 2026
The 27-year-old’s existing deal at Anfield, which he signed upon joining the club in 2021, expires at the end of June.
FREE READ ???? https://t.co/Em0uoj7lNi pic.twitter.com/RNQW2OZLGB
Francouzský reprezentant má aktuálně platný kontrakt s klubem z Merseyside do 30. června 2026. Znamená to, že pro sezonu 2026/27 si může vybrat nové angažmá.
Stále podává výkony na nejvyšší evropské úrovni a po pěti letech v Anglii má už značné zkušenosti, takže by měl mít na výběr z mnoha možností. Podle informací Livesport Zpráv preferuje jako cílovou destinaci LaLigu. Nevylučuje však ani Premier League, kde má stále vysoké renomé, nebo PSG, klub ze svého rodného města.


Komentáře (73)
Přidat komentářKolik chtěl
Moc
Čau
go away and never come back
To jsem zvědavý, jsem rád že jde
V Realu i PSG mají lepší stopery, to bude nakonec Juventus
Real ho beztak zkusí. Náhrada za Alabu je třeba.
Jako někoho kdo bude zaměstnávat lékařský personál?
I to je možné ????
Dobrej hrac ale dost linej, jestli vude jinde makat tak bude posila, pokud si udrzi stejny pristup jak u nas tak good luck
Dobrá zpráva pro Martinelliho.
Jakože koupíme Martinelliho na stopera místo Konatého?
Ne, ale může se začít sprchovat.
not gonna lie, příjemnej pocit
Chtěl posrat Liverpool přes Real a má úplný hovno. Paradoxně proto, že narozdíl od Poolu mu Real výpadek formy neodpustil. yay
Pokud jeho zástupci nejsou úplně retardovaní, tak hráli hard balls, protože mají dobrý alternativy.
to bych už čekal že alternativy jsou exekuovaný a tímpádem ohlášený novým klubem, kterej nemá motivaci skrývat příchod, protože nic nestojí
tak ty poslední jednání skončili tento týden, setrvání bylo preferencí hráče, ale očividně jen za jeho podmínek. Od ledna mohli jednat s konkurencí a určitě něco na stole mají, když si trvali na svým.. Nestojí za ním úplná garážovka, takže dost pochybuju, že by jeli gamble. Dozvíme se to myslím do začátku MS a vás bych z toho úplně nevylučoval
konaté - chelsea
Salah- Chelsea
Dle zpráv byly plat i délka smlouvy domluvený, shořelo to na bonusech. Klasika no, mysleli si jak klub zaženou do kouta a vyždímou z něj co nejvíc s argumentem, že jinde dostanou signing bonus...
Jsem zvědavej, kde skončí, jestli to bude chtít vyřešit co nejdřív, nebo to riskne až po MS, kde se může zranit nebo se úplně nepředvést (teda pokud vůbec dostane prostor).
Co je proboha v tom vedení za debily.
Je tam starý van Dijk, věčně zraněný Gomez, oběma končí smlouva 27 a dva mladí s malou zkušeností s dospělým fotbalem po dlouhodobych zraneninich. Pokud nechtěli prodlužovat Konatého, měli ho vloni prodat a rozhodně víc tlačit na Guehiho nebo jineho stopera.
Konate je nevyrovnany ale nahrada za nej neni a zase se bude platit ranec.
Zas guehi tvl
" nebo jineho stopera. "
Ktory sa taktiez priviedol ale nevadi
Jacqueta sledovali lidé z Liverpoolu, Chelsea, RM, Arsenalu nebo Bayernu. Od něj čekám, že už může začít hned letos být hvězda týmu, přeci se nespletlo tolik týmů.
tohle je fakt názor bez kontextu...
Můžou koupit Chaloupka, dát mu smlouvu na pět let a v klidu jim to celé pokreje roční plat Konateho a herně to bude když přivru oči podobné
Kde jsi sebral zprávu, že Konatému nechtěli prodloužit? CO to kua meleš, jsi zmatený
Jedine negativum je ze nedostaneme zanho prachy ale za "par" drobnych aj prichadzal. Ale inak mi to vobec nevadi, prave naopak. On vie byt top stoper ale bud bol furt zraneny (prve sezony) alebo totalne nevyrovnany (tuto). Realne tak mal u nas super kolko, jeden a pol sezony?
Nehovoriac o tom ze z jeho "rieseni" odkopnutych lopt ktore si neho pred utociacim hracom padnut na zem a potom ich chce riesit, z toho ze budem mat PTSD este nejaku dobu
Jenže já vůbec nevěřím, že někoho přivedeme jako náhradu, takže 2 mladíci, Gomez a zase o rok starší van Dijk
Útok se rozjede a zápasy se budou vyhrávat 5:4
Ti "2 mladici" jak sa tu furt fnuka prisli dokopy za kolko, 90 mega? Ked neverime ze mozu hrat zaklad tak naco sme ich kupovali za take prachy?
Oni klidně základ hrát můžou, ale tohle nemůže být naše stoperská čtveřice.
Dva v PL nevyzkoušení, jeden Gomez a jeden dědeček
takou iptikou by sa nikdy nemohol priviest do timu mlady hrac z inej ligy. ono aj ked prichadzal konate tak tam bol virgil a dvaja sialene IP hraci (natip s gomezom)
Jistěže mohl, stačí přeci nemít ty IP hráče
Ty vole takze dva mladi stali 90 mega a je to ranec, ale ze za stejne prachy dosel Konate, to je par drobnych
konate dosiel za 90 mega?
Konate stal 40 mega
a ty prachy si nemáme na co stěžovat, ale jeho odchod bude proti TAA nebo Diazovi či Firminovi úplně bez povšimnutí.
Strašně nevyrovnaný hráč. Škoda, že jde zadarmo, ale osobně mi nějak chybět nebude.
Čekám ještě nějakou posilu na stopera v létě.
Tak nečekej
V tom případě mu ten Konaté začne chybět už v září
Jeho odchod mi vadí z hľadiska toho, že tam zas budeme mat kopu zmien v tej obrane, na druhú stranu sa to aj pýtalo.. chyba tam stoper v najlepších rokoch, na Gomeza sa uz spoliehať neda..aj ked som čítal ze ďalšieho stopera hľadať nebudeme, no neviem.. inak asi by mi nevadil návrat Quansaha
Když měl top formu, tak zahrál výborně, ale to bylo tolikrát? Je třeba se zbavovat takových hráčů a přivádět jinačí. Na druhou stranu těch hráčů, kteří odejdou, může být až devět. To čeká liverpoolské vedení pěkně perný léto.
Snad si to ještě dokáže sednout nebo Slot v lednu out.
https://x.com/bbcnews/status/2060369281636814855?s=46
Štěstí…jenom muška zlatá
Disciplina
S jeho postavou mohol byť world class obranca ale je lenivý , žiadna strata šanca pre druhých
Dvě vsuvky z Anglie: Shea Charles chystá přestup do ManU! Bude skvělá posila. V předminulé sezoně u nás (SWFC) vyhlášen hráčem roku. A Harry Amass z ManU se vrací k nám na roční hostování! Jupí!
A ještě poslední věc - Emile Heskey veřejně prohlásil, že přestup svého syna Jadena do SWFC podporuje, protože je ready na velký fotbal, Owls si během jarního hostování zamiloval a může být u něčeho velkého (bleskový návrat klubu do Champu a jasný cíl v podobě návratu do Premier League). Wow, to si tak člověk pozdě v noci čte britský tisk a objeví tolik radosti.
Jen at jde, celorocni saga , uz se videl v Realu a cokoli odmital … jeho hra byla jak den a noc, nekdy zahral paradne jindy tam pusobil jako lempl kteremu se nechtelo..
Alespon se tahle saga nepotahne do konce leta
Ale jinak ta nase obrana tam nikdo neni no, Virgil muze pusobit uz maximalne jako mentor ne hrac na kterem bude stat cela sezona, určitě potřebujeme jedno jmeno privect..
asi se mu nedivím, že pod Slotem nechce pokračovat
možná by odešel tak či tak, jak se dlouho spekulovalo, ale takhle tam není moc důvod, proč zůstávat, když to vypadá, jak to vypadá ta kvalita naší hry
To že jde pryč je jediné Hughesovo dobré rozhodnutí za 3 roky. Ta kvalita naší hry jde za ním, navíc on neodchází zadarmo. On chtěl plat na úrovni Salaha a VVD, to je absolutně šílený pro hráče, který měl jednu top sezónu z 5 let a když už jsme se dohodli na rozumném platu, tak chtěl podpisový bonus. Reálně nás ten Bicí z BVB nebo De Ven vyjde levněji. Přijde za tebou hráč, který byl loni jeden z nejhorších v klubu, že chce jednu z nejlukrativnějších smluv v dějinách klubu, Hughes je příšerný v 90% věcech, které dělá, ale že vyběhl s Konatém je jeho první dobré rozhodnutí.
jo, bral jsem to z pohledu hráče
co se týká z pohledu týmu, tak rozhodně to není někdo, kdo by se měl nějak přeplácet, takže i s tím jsem ok, že se nedohodli
so slotom to nema nic spolocne
hlavní důvod je sice jinej, protože tahle sága se táhne už dlouho, ale to, kdo tě trénuje, jak ten fotbal vypadá, kdo by tě i následující sezonu případně trénoval, tak i to je poměrně důležitý
pro něj tam není něco, proč by zůstávál, když ho nepřeplatíme, což si ani nezaslouží a když ten tým se neposouvá, tak chápu, že zkusí něco jinýho
jinak jsem zvědavej, do kdy s tou obhajobou Slota budeš pokračovat
bude i on ten, kdo za nic nemůže, když příští sezona nebude lepší ?
ja nehajim slota ako takeho, ja vyvraciam tie picoviny co si ty a dalsi vzdy vymyslite bez ohladu na realitu len preto aby ste mohli hejtovat slota uplne za vsetko. slot zmluvy neriesi, konate odmietal podpisat zmluvu uz pred jeho prichodom a cakalo sa na van dijka. od zaciatku, aj ked sa darilo, chcel uplne nerealne peniaze ktore sme mu odmietli dat. to nema nic spolocne s posuvanim timu, kto je manazerom atd. keby sme mu nasypali co chce tak mu je jedno aj keby to trenuje uklizecka.
a ked tu slot nie je tak budete aj nadalej nanho nadavat ked dalsia sezona nebude lepsia?
zmínil jsem i tento aspekt, ale jak píšeš ty i já, není to jediný, protože to je dlouhodobá story ten Konate, jestli podepíše nebo ne
Slot si bohužel hate zaslouží, teď už zasloužil....taky bys neměl být spokojený s tím, co jsme v této sezoně oproti těm předešlým předváděli a trenér je rozhodně osoba, která má vliv na to, jak ten tým hraje
teď už je Slot pro dobro všech naštěstí minulost
a co se týká následující sezony, tak to je jednoduchý, nějaká tolerance určitě ze začátku bude, ať to bude trénovat kdokoliv, ale musí v té hře být vidět nějaké zásady, principy, zkrátka něco, o co se můžeš opřít v tý sezoně, protože jsou zápasy, kdy ti to i tak výsledkově nevyjde, ale něco tam musí bejt vidět, což pod Slotem v právě skončené sezoně bohužel nebylo
tvl ja furt nechapem odkial sa berie ten narativ ze som s nasou sezonou spokojny alebo ze tvrdim ze slot nema ziadnu zasluhu na problemoch. ja len rozporujem to co predvadzate, kde sa mu vycitaju vsetky veci a ze IBA ON (pardon este gakpo) je jedinym vinnikom. obecne suhlasim s tym ze musi byt vidiet nieco o co sa bude dat opriet (a to na konci slotovi objektivne chybalo). ale ked ste tu vytvorili narativ ze za vsetko moze slot tak ziadna doba hajenia by nemala byt na mieste
no ten narativ se bral podle toho, že jsi byl jediný, kdo se Slota zastával a neházel na něj jediný hate
co si pamatuju, tak trpělivost nám došla někdy v 09-10/25, takže určitě od začátku sezony nějakou trpělivost měl, bylo tam 5 výher v řadě, super, ale cítili jsme, že to asi takto nepůjde i nadále, že ty zápasy musíš zvládat líp no a pak se to úplně otočilo, ale i tak jsme to brali, ok, nějaké štěstí v úvodu sezony, teď zákonitě smůla, ale nezlepšovalo se to ani v následujících měsících, takže bohužel
většina z nás to přečetla poměrne rychle, takže proč si za tím nestát, když to tak vypadalo....vedení mu dalo větší důvěru a zcela zbytečně, protože se to nezlepšilo a nechali jsme se utéct Alonsa
nicméně případně Iraola či Glasner by taky nemusela bejt špatná volba a určitě tam něco uvidíme
to tiez nie je uplne pravda. ja si stojim za tym ze som ho hajil a hajim dalej pretoze velka cast toho co ste mu vycitali je nezmysel. plus som si pamatal co dokazal v prvej sezone z hladiska samotnej taktiky pripravy atd, ze to nebolo o tom ze zdedil tim a ten hral sam. plus som vravel ze vyhadzov nedaval zmysel uprostred sezony, pretoze novy manazer by celil uplne tym istym problemom a nemal by ich ako vyriesit. nie, vy ste nic neprecitali, vy ste len chceli aby vypadol lebo to nebol klopp alebo xabi a nasledne ste len hladali dalsie a dalsie dovody preco ho neznasat.
ja som teda dufal ze po konci v LM a vacsej priprave na jednotlive zapasy sa to zlepsi ale na tom time uz bola taka deka ze to bolo neudrzatelne
ale ti, co ho kritizovali, tak v tom názoru, že to byl jenom dojezd po Kloppovi, kde třeba ve hře tu hru trochu zabezpečil, tak to nějakou setrvačností bylo úspěšný, ale od toho se ten tým měl odrazit a navazovat na to i v této sezoně + dostal velké posily a klidně by stačilo, aby ta hra vypadala i nadále bezpečně, nikdo po něm nechtěl vyhrávat rozdílem třídy, ale udržet si ty standardy z titulové sezony + časem po sehrání ofenzivních hráčů přijde i ta nadstavba, ale nejenom, že ofenziva nefungovala, ale ani defenziva...nebylo tam nic, co by z týmu, který jde za nějakým cílem, tak by bylo vidět
a zbytečně se to protahovalo...ty píšeš, že by uprostřed sezony by změna neměla smysl...nesouhlasím, i nějaký ten impuls, nová energie, tak ten tým nakopne, budeš chtít trenéra přesvědčit, že patříš do základu, každý trenér má nějakou vizi, kterou chce aplikovat a když to, o co se Slot snažil nefungovalo, tak bylo velmi pravděpodobné, že to nebude fungovat ani v další části sezony, takže kdyby se změna udělala, ten nový trenér tu sezonu mohl ještě trochu zachránit + mít najetý nějaký principy, které by teď nový trenér už nemusel nově nastavovat, ale už bysme měli nějakou tvář a mohli jít naostro do nové sezony
takto novému trenérovi na to musí stačit ta příprava, neuvidí tedy, jak by to fungovalo v ostrých zápasech
dostal velke posily pricom tei tri najvacsie odohrali spolu neskutocnych 118 minut. jasne, on taktiez robil nejake chyby (nasadzovanie maccu) alebo netrafil zostavu ale ked mas zranenych tolko hracov uz pri tak uzkom kadre tak sa to tazko stabilizuje.najma ked klucovi hraci su z formy a nemas ich kym nahradit (konateho kvoli zraneniu leoniho, gakpa kvoli tomu ze jedina nahrada ti uhra 20 minut az v zie alebo salaha za ktoreho nahradu lebo proste ten sediet nemoze) tak vacsinu problemov nemas ako vyriesit. preto som vravel ze s velkou castou nema moc co spravit alebo reagovat. ty si tu operoval so zmenou trenera ako spanosnym riesenim samym osebe a argumentoval roseniorom co vieme ako skoncilo. ja som radsej chcel aby sa nechala dovera trenerovi ktory ukazal ze je schopny dosiahnut uspechy aj s danym timom ktory ale celi problemom ktore nema sam osebe ako vyriesit. jediny kto sa mohol ukazat novemu trenerovi boli priemeraci chiesa a endo a ked malo byt nasou spasou zrovna nasadenie tych dvoch tak dakujem pekne. novy trener by nic moc nevyriesil prtoze ked pises ze mohol zachranit sezonu, zachranit od coho? titul by sme nevyhrali (o com som bol prsvedceny uz pred sezonou ze na titul nam neverim), do LM sme sa dostali aj tak a LM by nevyhral. naopak sa mohlo stat ze by novy trener nevysiel, sice by si odskusal ako to vyzera v "ostrych zapasoch" ale nemusel by uhrat ani to co uhral slot. to nikdy nevies. nehovoriac o tom ze na nejaku "zmenu ktoru chce novy trener aplikovat" by si pocas sezony nemal jednak ani cas, ani hracov. doslova mi ta zmena nedavala akykolvek zmysel v danom momente
a sorry ale kazdemu trenerovi co pride do noveho timu v lete musis stacit ta priprava a nevidi ako to funguje v ostrych zapasoch. ked iraiola alebo ktokovek iny kto pride nepride na to ze ze neico co funguje v priprave nebude fungovat v sezone tak potom by sa jednak len ptovrdilo to co pisem vyssie (ze by nam sezonu teda skor vysral) a zaroven nema co robit na tak vysokom poste
zranění je jedna věc, jasný, nepomohlo mu to, ale zkrátka skoro z nikoho v tom týmu necítíš něco extra
myslím si, že brzo uvidíme, že i tito fotbalisti, co hráli minulou sezonu, tak dokáží předvádět lepší výkony a výsledky pod novým trenérem (asi Iraolou), takže tady se pak jasně ukáže, jestli to bylo nebo nebylo Slotem
jo, v té sezoně vyhrát LM asi nešlo, ale mohl jsi dojít dál nebo aspoň víc potrápit PSG, protože uznávám, je to top tým a asi to dnes vyhraje, ale i tak by člověk čekal trochu víc
v lize, tak bylo jasný, že PL nevyhrajeme, ale 5. místo zajišťující LM účast i na další sezonu nám spíš spadlo do klína než abysme si to nějak extra zasloužili
takže trofeje navíc bys asi nezískal, ale mohl jsi dojít dále v pohárech, i bejt lepší v lize, takže tento tah vedení Slota neodpálit v probíhající sezoně naštěstí pro nás neměl fatálnější následky jako by byla třeba nekvalifikace do LM, ale zároveň jsme nějaký čas ztratili, ipřesto, že ty si myslíš že ne
příprava v létě je fajn, ale pořád je to příprava, něco tam uvidíš, ale ne každý proti tobě hraje na 100%, může něco zkoušet atd., proto hodněkrát jsou nějaký predikce dle přípravy a v ostrých zápasech v lize to je pak úplně jinak, takže není záruka to, že budeš dobrý v přípravě, že to tak bude i v lize, klidně to může být naopak
ale jsem rád, že aspoň tu celou sezonu má, když k té změně nedošlo dřív
ještě odbočka k tomu mému komentu, co zmiňuješ, když Chelsea a MU udělali změny trenérů....tak jsou to odlišné týmy, ale oběma ten úvod vyšel, což byl cíl, ale u Chelsea to vypadá ještě složitější, takže tam to dlouhodoběji nefungovalo, vlastně taky jsme si asi po titulu se Slotem mysleli, že to je dobrá volba, ale taky nebyla no a u MU, tak tam to vyšlo, dostali se na 3. místo, takže tady se přesně ukázalo, že to má smysl do toho říznout a nečekat celou sezonu a ztratit další rok, když to nefunguje
třeba má, když končí taky
nie, nema. o zmluvach rozhoduje vedenie, nie slot
nemůžeš to vyloučit
jezis, to je zas argument
nemozem vylucit ani to ze konate je prezleceny reptilian a bal sa ze sa to odhali tak siel niekam inam
vždyť si z toho dělám jen prdel
Minulu sezonu to bol vrah. Tuto sezonu neskodne slabe kacatko. Ktora verzia je jeho prave ja nik nevie.
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele