Válka slibů v Realu: Pérez láká Mourinha, Riquelme zase Haalanda s Rodrim

Před prezidentskými volbami v Realu Madrid se oba kandidáti navzájem předhánějí v příslibech posil pro úspěšnou budoucnost. Současný šéf Florentino Pérez (79) slíbil, že v případě znovuzvolení přivede Ibrahimu Konatého a trenéra Josého Mourinha. Jeho rival Enrique Riquelme (37) láká voliče na Erlinga Haalanda a Rodriho. Volby jsou naplánovány na neděli.
Pérez naplno rozběhl předvolební kampaň na středeční tiskové konferenci, na níž zveřejnil video s Mourinhem v dresu Realu. Hvězdný portugalský trenér v něm řekl pouze "ano". Současný předseda navíc prohlásil, že je připraven přivést do Madridu francouzského obránce Konatého, kterému končí smlouva v Liverpoolu.
Jeho vyzyvatel Riquelme se nespokojil jen s volnými hráči. Oznámil, že hodlá podepsat hvězdného útočníka Haalanda, který má platný kontrakt v Manchesteru City. V rozhovoru pro stanici Antena 3 prohlásil, že norský kanonýr má zájem hrát za Real. Podobná situace je i u španělského záložníka a reprezentačního kapitána Rodriho.
????⚠️ OFFICIAL: Manchester City statement.
— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) June 4, 2026
"The stories which have emerged from Spain regarding the future of Erling Haaland are FALSE”.
"There is NO chance of this happening and there is no contractual clause to enable it”.
"We are considering LEGAL ACTION for the use of our... pic.twitter.com/vAmX2Swwe2
"Má v City platnou smlouvu, to musíme respektovat. Nicméně jednat bychom měli začít už v pondělí," řekl. "Pokud se stanu prezidentem, bude hrát za Real Madrid," dodal Riquelme s tím, že novým sportovním ředitelem by se za jeho vedení stala někdejší ikona klubu Raúl.
Riquelme zašel ještě dál. Prohlásil, že pokud po případném zvolení nesplní ani jeden z těchto dvou slibů, uhradí všem členům Realu Madrid jejich členské příspěvky na následující sezonu. "Haaland má výstupní klauzuli a chce přijít do Madridu," zmínil kandidát na prezidenta nejslavnějšího španělského klubu.
Jeho sebevědomá slova však rychle narazila na realitu. Společné prohlášení vydali Haalandův otec Alfie a agentka Rafaela Pimenta, kteří jakoukoliv dohodu s Riquelmem popřeli. Norský kanonýr teprve loni prodloužil s klubem smlouvu, jež platí až do roku 2034. "Je to velmi zábavné, ale není to pravda. Oběma kandidátům přejeme v prezidentských volbách hodně štěstí," vzkázali.
Ještě tvrdší reakce následovala ze strany Manchesteru City. Anglický klub vydal oficiální stanovisko, v němž označil informace o možném přestupu za nepravdivé a zároveň odmítl tvrzení o existenci klauzule, která by podobný přesun umožňovala.
"Zprávy, které se objevily ze Španělska ohledně budoucnosti Erlinga Haalanda, jsou nepravdivé. Není žádná šance, že by k tomu došlo, a neexistuje žádná smluvní klauzule, která by to umožňovala. Zvažujeme právní kroky kvůli použití fotografií našeho hráče v tomto kontextu," uvedl klub.
Riquelmeho tah přitom mnohým připomněl události z roku 2000. Tehdy Florentino Pérez kandidoval proti úřadujícímu prezidentovi Lorenzu Sanzovi a před volbami oznámil, že pokud zvítězí, přivede z Barcelony Luíse Figa.
????⚠️ EXCLUSIVE: Erling Haaland’s father Alfie and agent Rafaela Pimenta clarify Real Madrid agreement reports.
— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) June 3, 2026
"All very entertaining but NOT true. We wish all the best for both candidates in the Real Madrid elections”.
Exclusive statement from Alfie Haaland & Rafaela Pimenta. pic.twitter.com/Br9FzS7Emr
Portugalská hvězda tehdy spekulace veřejně odmítala a přestup se zdál být nereálný, především protože by se jednalo o transfer mezi dvěma největšími rivaly ve Španělsku. Pérez však volby vyhrál a 24. července 2000 skutečně Figův rekordní příchod, který dodnes patří mezi nejkontroverznější přesuny v historii fotbalu, dotáhl.
Současný prezident se ostatně během letošní kampaně také uchýlil k výraznému předvolebnímu slibu. Pérez fanouškům naznačil návrat trenéra Josého Mourinha, který vedl Real mezi lety 2010 až 2013 a podle informací ze Španělska i Portugalska by se mohl na Santiago Bernabéu vrátit po více než dekádě.
Související články












Komentáře (163)
Přidat komentářTyjo, kolik by Haaland momentálně stál? Že by ho koupil zrovna Real, který je už roky známý tím, že bere hráče co možná nejlevněji, ideálně zadarmo?
Haaland nikam nepujde, nic domluveneho neni. Riquelme ani nema sanci na to vyhrat, vse je jen divadlo pro media.
Jistě. Ale pokud bude další sezóna pod perezem zase špatná, bude mit zdarma munici a muze se připravovat na další volby.
takže žádná naděje pro fanoušky Realu?
proc ?
Možno preto ze Perez je uz senilny stary dedo, čo nemôže viesť takýto kolos? A posledne roky robi len hanbu Realu a kope, plače vsade okolo seba?
a hle, tak přeci jen ještě existují slepí fanoušci
Tak 250-300 mega transfer + bere aktuálně kolik, 30 mega ročně a má to podepsaný na 8 let? Podle mě je uplně irelevantní se o tom bavit, pokud City není v pozici, kdy musí prodávat nebo Haaland netrucuje jako Mbappe
Neohadzoval sa tam Riquelme s tym, ze ma vykupku?
Tak to je pak tutovka, to těch 300mil liber přivezou 30. června na City v cashi
Pošlou faxem potvrzení o odchozí platbě.
Tak třeba už je rozhoduto v právních věcech a Shitty musí vrátit všechny tituly, zaplatit bambilion liber, srovnat Etihad se zemí, místo akademie vysázet borovice, vyplatit fanouškům všechny lístky a sausages v historii a prodat Haalanda
A zemi po stadionu posypat soli, aby tam už nikdy nešlo nic postavit ani vypěstovat. Úplný Kartago vibes
Jinak tohle je Real v kostce.... prostě je to jen o tom, jakého pokémona přivedou a na koho se fanoušci můžou těšit... že by se mělo nějak hrát, mít to nějakou koncepci a zapracovávat mladý odchovance do sestavy a neposílat je všechny pryč, o tom nic
Na nejuspesnejsi klub historie to neni spatny
přesně tak - historie
Nedávno vyhráli LM 3x za sebou, ne?
Všechno už je historie
.
ale podvodem
Přesně, všechno je podvod, všechny tituly odebrat... fakt kde se vy dementi pořád množíte...
to si pletieš, aleo vera posielala Barca
5x za posledných 10 rokov, som zvedavý kedy sa tomu niekto priblíži
PSG má na tom 8 rokov aktuálne, aké sú asi šance že to za to obdobie získajú ešte 3x? Myslím že to hovorí za všetko....
Víš, že i včerejšek je už historie?
přesně tak
a na to narážím, v Realu to nevěděj a nekoukaj dopředu... to je vše
Vis vubec o jakym klubu se to bavime?
O jednom z největších klubů historii. Možná největším. A o tom, jak se střílí do nohy, protože místo koncepce, ohrávání hráčů z Fabricy a přivádění hráčů, kteří zapadnou do týmu, bere bezcharakterní hráče, který uměj rozmrdat kabinu, který dokonce uměj vyštvat trenéra. Což je k smíchu, kdyby to nebylo k pláči. Ač Realu nefandím, tak jsem ho vždy respektoval. Miloval jsem Raula, Hierra, Casillase či Kroose.. stačí?
No tak teď se 2 roky a nedaří a udělaly se špatný rozhodnutí který jdou především za Perezem, ale zas z toho nedějme drama. Ještě 3 roky zpět byl Perez vyzdvihován jak neutrácí a má úspěchy. Samozřejmě změny musí přijít, ale nějaký kecy o žádné koncepci apod jsou zcestný.
Tak Liverpool taky kdysi nebyval spatny
je to tak, máš pravdu, bohužel loni v létě jsme se vydali lehce směrem Realu, doufám, že jsme se z toho poučili
Smerem Realu? V Reale ten "senilny kalun" poskladal tým, ktorý za posledných 10 rokov vyhral LM 5x, až toto niekto zopakuje, tak sa ozvy
vy ste vyhrali o jeden viac za 100 rokov, vy môžete o smere Realu len snívať kamarát
Dobře
O smere Realu fakt nikto nesníva
strašne nesympatický tím a to nehovorím kvôli našej bilancii v LM, ale ako bývalý fanúšik Realu. Najlepšie rozhodnutie aké som spravil aj keby sme mali prehrať s vami finále ešte 5 krát.
Jaké rozhodnutí? Že jsi přestal fandit Realu? Pokud ano tak to znamená jen jedno, nikdy jsi mu pořádně nefandil.
Barcelona detto. Sa hrozne ohanaju tym ze fans rozhoduju ale vo vysledku sa tito fans co nerozumeju fungovaniu nechaju opit slubom nakupu pokemonov bez ohladu na realitu alebo mozne dopady. Jak s kazdym populistom
Vsak na to malem dojeli
To ale není primárně problém toho systému, ale konkrétních osob. Každý systém může někdo zneužít. Přijde mi tedy daleko lepší nezávislost a způsob vedení klubů jako je v Německu a Španělsku.
Kdo dojel na to, že si to mohl kupovat prakticky kdokoliv je například Portsmouth a Gaydamak. Syn obchodníka se zbraněmi v PL. Taky potom zavedli alespoň zpřísnění. Nebo problematický je 10 let spolumajitel Arsenalu, Putinův oligarcha, který jen pere peníze, Usmanov. Nemluvě o Chelsea.
Posledný pokémon, o ktorom sa hovorilo v súvislosti s voľbami bol v roku 2009 Zlatan Ibrahimovič ( ktorý došiel ). Prvým bol Beckham v roku 2003 ktorý ale nakoniec nevyšiel , ale dohoda na svete bola. A v 2007 pri voľbách stavil Laporta na Bčko s Guardiolom a La Masiou. Následne aj napriek tomu že sa vyhral trebl , Laporta 2010 prehral ( bolo tam obvinenie zo sprenevery a predčasné voľby ) a prezidentom sa stal Rossel. Ďalšie voľby prebehli na jar 2016 , kde sme pol roka pred vyhrali trebl a v zime MS klubov, čo zahralo do karát Bartovi a obhájil mandát. Neymar , Coutinho , Dembele , Griezz prišli mimo volebného obdobia a nemalo to nič spoločné s voľbami. V 2021 zase Laporta pri problémoch s registráciami vytiahol predĺženie zmluvy s Leom, lebo v tej dobe ho nebolo možné registrovať do sezóny 21/22. Tak kde máš pokémonov ?
Teď jen čistě ze zvědavosti, jak zněla koncepce u vás při příchodu těch 3 pokemonu za 350+ mega v létě?
To že Real teď vede senilní klaun, nepopírám.
to nevím a taky by mě to zajímalo, já to neschvaloval - a realita ukázala, že nákup pokémonů bez rozmyslu je cesta do pekel
Současné vedení LFC na tom není o nic lépe, což skvěle demonstrují jejich prohlášení měnící se každého půl roku.
A k hovnu nejsou jen ti 3 pokémoni, platí to pomalu o všech jejich přestupech.
Já už jsem fakt na ty kecy s odchovancema alergickej.
To vážně někoho dneska zajímá, jestli hráč X základní sestavy hrál před lety za dorost týmu, kterému fandím nebo úplně jiného týmu? Mě osobně je to třeba úplně u prdele a fakt by mě zajímala co je za tou obsesí toho, koho to nějak zajímá.
Mourinha jako trenéra, Puskase, Kubalu a Raúla do základu! ....s tím nejde nevyhrát volby
Zvolte je oba a budete mít všechny jmenované.
Takže Pérez nemá soupeře, Riquelme je jen náhodný generátor slov
tenhle aspekt tohodle zpusobu vlastnictvi nebo kontroly klubu mi prisel vzdycky strasne skodlivej. Zajemci se proste jen predhani v tom, kdo naslibuje vic a pak tomuze dopadnout jak u Barcy na hrane krachu...
furt lepsi tohle, nez jak to treba funguje v Nemecku
proc, me to naopak prijde jako asi nejlepsi z tech modelu...
Jak sa to vezme. V nemecku fans nakonirc blokuju akukolvek moznost rozvoja a chrania len svoje vlastne pohodlie, nie zaujmy klubu.napr zapasy v zahranici nie su vitani pretoze preco by mali mat zaujem o fans z inych krajin, staci ze su tam oni. Co tam po budovani znacky. A akakolvek zmena sa az hystericky odmieta lebo "im siaha na ich zazite zvyky" alebo "to je len zaciatok vacsich zmien"
vsak to je podle me ale dobre. Tech zapasu je malo, platim permici a tak proc bych mel chtit aby klub hral ligove nebo poharove zapasy, co ma hrat doma, nekde jinde? Fotbalovy klub je daleko vic kulturni instituce nez normalni firma.
Ja ale nevravim o zapasoch mimo domaci stadion pocas sezony, ale o priprave. Pretoze ked sa podielas na fungovani klubu tak chces aby bol co najlepsi a tymito krokmi ho len brzdis pre vlastny prospech.
ok, tak to jsem nezachytil, ze by bundelsigovi fans protestovali proti pripravnym zapasum v zahranici.
Jedine, co me napada byly protesty fans Bayernu proti treninkovym kempum v Kataru nebo tam nekde.
Neprotestujú. Každý klub hrá prípravné zápasy v zahraničí.
Ale jen proto, ze se to nepatri! Hajzli jedni pokrytecki!
v rakusku a podobne. ale ked maju ist dalej alebo nebodaj do USA tak to zablokuju
Naozaj nie. Prečo by sme to robili? Naši boli už aj v Japonsku a aj v USA. Nemáme s tým problém.
protoze to tam brani vetsim investicim a prodejum klubu, nemaji vuli se posunout
Škodlivej je ruský nebo americký oligarcha, kterému na klubu ani nezáleží.
To si tam Pérez ty protikandidáty najímá sám ne?
Ak by mal vykupku napríklad 150M (čo môže kludne byť, že pri podpise nechcel nejaku astronomicku, aby mal zadne dvierka na odchod) tak je tento prestup úplne reálny, obzvlášť ked odišiel Pepek a s City vyhral čo sa dalo. Povedzme si uprimne, City asi jeho detsky sen nebolo, no Real to kludne mohol byť a nejake naznaky z jeho ust v minulosti tusim aj boli...
Nie som úplne jeho fanúšik, ale ak by to znamenalo že Kylian pôjde doľava a Pičius do Arábie, tak to Madridistas berú všetkými desiatimi
Mbappé, Vini i Bellingham zůstanou.. reálnější než Haaland by mi přišel ten Olise.
Ak ma Haaland vykupku, tak je jeho príchod urcite realnejsi, ako Olise bez vykupky. Samozrejme pre Real by bol lepší Olise, to bez debaty.
Olise mozno o 2r pred koncom zmluvy...do vtedy snáď Piciusa vykopnu
Jsme o 4 moudřejší a čtu teda mnohem více rumours o Olisem
Oliseho Bayern nepusti ani za 200m a Olise nema najmensi dovod odchadzat z fungujuceho timu do klubu, kde momentalne nefunguje takmer nic.
S Mbappem nalevo by to nikdy nefungovalo. To by se Erling s míčem nepotkal.
To sa nepotkáva ani v City aj ti to uniklo
No zrovna u Erlinga bych se dětskému snu hrát za City nedivil, když za ně hrál jeho táta.
takže keby jeho foter hral za hornu dolnu, tak by to bol synátorov sen?
Tak bavíme sa o tíme z Premier League, takže určite si viem predstaviť, že to bol jeden z jeho vysnenych klubov. A hlavne on mal tak 11-12 keď už tak chodili hráči ako Aguero.
Keďže sa zaviazal aj notárom vykupka Haalanda skutočne existuje ale zrejme to budú aj utajove obchodné podmienky co môže City využiť na pravé kroky proti Riquelmemu
To kombo - Haaland, Rodri, Kloop je silná karta
A to video ktore vytiahol Flore s Mourinhom bolo vytvorené cez AI
Ďalšie sľuby Florentina by mali byť Guardiol, Calafiori, Joao Neves
Preco by chcel Calafiori do horsieho?
Calafiori, Konate, Dumfries... druhotriedni hráči nás určite vytiahnu z prdele
Calafioriho moc neznáš no
Nemluvím o potřebě levyho beka v reálu, ale on je fakt dobrý, což ty nevíš
Nesledujem PL.
1700minut... nepatril do zakladu alebo zranenia?
Bohužel zranění, menší, drobný, ale opakovaný
mali ste tam doteraz Mendyho, tak Calafiori by bol super náhrada no
Kolik článků o této šaškárně ještě plánujete vydat?
Je naprosto jasné, že vyhraje Perez.
Nemluvě o tom, že Riquelme vypisuje svými sliby "bianco šeky". Ale dělá to jen proto, protože sám ví, že nemá absolutně žádnou šanci vyhrát a má jedinečnou možnost se zviditelnit.
Ještě 11
tak to je (když započítám i tento článek) pohoda
over 9000
TIL Real má na MS stejně zástupců jako Crystal Palace a Slavia.
pardon, méně zástupců než Crystal Palace
Nešir lži prosím ťa a zarataj Konateho a Dumfriesa
A Haalanda
To by se Atleti posrali kdyby jim máchal někdo s dresem hráče
BREAKING: Sources close to Enrique Riquelme say he plans to sell Vinicius Jr.
But he won’t say it publicly. @Rodra
Toto by bolo nieco najkrajšie
tym by si ma asi ziskal tvl. sice neviem kto by by takeho toxickeho chlapca kupil a este rok pred koncom zmluvy. to by asi nebol nejaky rekordny obchod...
neviem sice ako by to klapalo dvojici mbappe-haaland, ale ak by riquelme skutocne vedel presvedcit kloppa s haalandom a este aj predat vinca, tak ma moj virtualny hlas.
Pre konkurenciu je ideal ak tam zostane perez.Jebe mu kazdym rokom viac a viac.
On ještě nezaklepal?
Aspoň nekupuje Aloe vera
Enrique Riquelme's Real Madrid candidacy involves:
- Raul Gonzalez as sporting director
- Fernando Hierro as La Fabrica director
- Iker Casillas in a top executive management position
@marca
a trener gary neville
Morientes gdě
Florentino Perez: "The player I'm going to offer 150M for next week is NOT Haaland.
He's also NOT a defender.
He is an INCREDIBLY EXCITING PLAYER.
You will find out next week."
A kurva
Florentino Perez: "MY SUPERSTAR DOES NOT PLAY IN THE PREMIER LEAGUE.
He is a TOTAL GALACTICO."
It's NOT Olise, NOT Haaland, NOT Kane, NOT Doku
Uz to musi byt iba niekto z dvojky Vitinha , Joao Neves
Takze to bude Chorý.
Skôr nikto a Flore sľubuje nereálne veci aby vyhral voľby
Takže těch 150 M bude v korunách?
tipujem vitinhu, ale podla mna nebude chciet odist
Spíš Neves. Tak či tak, oba jsou v rukách Mendese, stejně jako Mourinho.
Že Mourinho ještě dostal takový job je překvapivé že?
ako fanusik barcy nechcem vidiet ani jedneho z nich v reale. ale radsej uz ten neves. neviem no
I kdyby chtěl PSG ho nepustí a Real má úplně rozbité vztahy s PSG. To už bych spíš věřil tomu, že ten druhy kandidát podepíše toho Haalanda než že Perez někoho vykoupí z PSG
S PSG su uz vzťahy opravené
Jen do té doby dokud se nezačnete zajímat o jejich hvězdy. To bylo i předtím všude jak má Perez dobré vztahy s Nasserem a pak přišla rekordní nabídka na Mbappeho a dobré vztahy nikde
Perez je starý lišák, nabídne rekordní prachy aby na tom mohl postavit kampaň, zná PSG a ví, že se to nepodaří, ale bude moci říkat, že ty prachy nabídl. Vlk se nají a koza zůstane celá.
Ten haaland neni tak nerealny jak si spousta lidi tady mysli ,ma vykupni klauzuli pry a je to kolem 150m liber takze absolutne dostupny je pro real pokud haaland bude chtit odejit z city.
Úplně zbytečný hráč za 150 mega, ale jako pokemon do voleb by byl asi dobrý.
Nevim no ,ale jedna vec je jasna jestli koupi haalanda musi Vini jit ...(pochybuji ze by sle Mbappe).
Odkud máte tu informaci že má Haaland vykupku? Já jen že jedinou věc kterou jsem o tom našel je to že to Haaland sr dementoval
Spekuluje se o tom uz dlouho a ted se o tom jeste vice mluvi ze ma realease clause https://www.espn.com/soccer/story/_/id/48963240/manchester-city-threaten-legal-action-real-madrid-erling-haaland-comments-enrique-riquelme-election ,taky Riquelme se zminil ze uz mluvil s haalndem a rodrim a ze zajem je ,Tak treba Figu je dobry priklad kdy taky barcelona rikala ze nikam nepujde ale sel do realu.
lenze figo stal 60m ci kolko. haland by stal minimalne 300m...to je kus rozdiel..
nj ale v te dobe bylo 60m jak dnes 150m ..
Tak 150 a 300 je furt rozdíl
to hej, ale jak pise kolega nizsie stale je to rozdiel 150 a 300
Aha. Takže protože Riquelme řekl že má vykupku tak to všichni berou za jasný fakt ok.
To neni jenom o tom co rekl Riqelme neni to poprve co slysim o klauzuli Haalanda,real byl Haalanduv cil a ted odesel Guardiola.Je mozne ze tuhle sezonu jeste neprestoupi ale vsadil bych ze nejpozdeji pristi uz prestoupi.Mozna ze se to fanouskum city nelibi ale myslim ze takova je realita.
Tak až to napíše lepší zdroj než Riquelme tak mi dej vědět
Kandidat na prezidenta Realu ktory momentalne nema ziadne kompetencie (a sance na vyhru su nizke), hovoril s hracmi ineho klubu a ti mu povedali ze su nakloneny presunu? To je dost velky risk od tych hracov sa takto vyjadrovat.
Pochybuji o tom , že by někdo podepsal tak dlouhý kontrakt bez výkupní klauzule, to by musel být velký srdcař.
Perez je BIG BOSS
ten Riquelme odejde jak zpraskany pes
Prý vyhráli nakonec i přesto, že prohráli
Nakoniec to bude Usman Dembelelele
Ja by som kúpil Oliseho, Hakimiho a Vitinhu a priviedol by som na hostovacku Kvaru s tým, že by PSG platilo 50% platu.
Však ťa tie srandy prejdu
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele