Pérez zůstává prezidentem Realu. Po volebním triumfu potvrdil návrat Mourinha

V nedělní volbě předsedy Realu Madrid uspěl současný šéf Florentino Pérez (79). V první volbě s protikandidátem od roku 2006 porazil podnikatele Enriqueho Riquelmeho. Španělský velkoklub oznámil, že staronový šéf obdržel 65 procent hlasů. Pérez získal mandát řídit jeden z nejvýznamnějších evropských fotbalových klubů do roku 2030.
"Vyhráli jsme volby a budeme pracovat na tom, abychom z největšího klubu všech dob udělali klub ještě větší," uvedl Pérez v projevu.
V předvolební kampani Pérez slíbil, že v případě znovuzvolení přivede do klubu francouzského obránce Ibrahimu Konatého a trenéra Josého Mourinha. Vedle toho slíbil další významné hráčské akvizice.
Discurso íntegro de Florentino Pérez tras ser reelegido presidente. pic.twitter.com/ucBkVUPS5L
— Real Madrid C.F. (@realmadrid) June 8, 2026
Předsedu klubu volí jeho členové, kterých je několik desítek tisíc. Podle oficiálního prohlášení klubu k 17:00 volební účast dosáhla 31 procent. Volba končila ve 20:00.
Pérez vede Real Madrid, až na přestávku v letech 2006 až 2009, od roku 2000. V předchozích volbách neměl ve volbě protikandidáta, takže se hlasování ani nekonalo.
Související články


















Komentáře (108)
Přidat komentářA je to dobře, nebo špatně? I když ten druhej byl snad ještě větší magor,,,
To je pěkná volební účast
69 % hlasujících si myslí, že oba kandidáti stáli za hovno.
to číslo je fakt neuvěřitelný. My jsme měli účast 42 % a to byly volby v době, kdy se zvedáme, a které spíš měli potvrdit jen nastoupenou cestu. Byť teda i to číslo je na mě nízké.
A hlasuje se online?
Jestli jo, tak je to ještě větší ostuda.
Ne, je možné hlasovat korespondenčně, ale je potřeba notářské ověření a je to strašně svázané. Volilo se osobně v basketbalové hale a jelikož byl o víkendu v Madridu papež, tak tam docela kolabovala doprava... Takže je možné, že se na to plno lidí vykašlalo i z tohoto důvodu.
Na druhou stranu to místní mohli vzít oboje jedním vrzem.
Papež nebo Real, to musí být pro castellanos těžkej výběr.
Proč nepózuje s dresem s číslem 2030 ?
Protože Perézovi už je 79 let.
Flo vyhral len preto,lebo vyhlasil volby ktore sa konali o 2tyzdne.Konkurentovi nedal absolutne ziadny cas na pripravu.Proste stary vyjebanec,nic viac nic menej.Kazdy vidi financneho maga Pereza,ja vidim brutalne financne problemy Madridu,ktore vie tento jebko krasne skryt.Tam sa este naplacu,ked vystrie tento “mag” kopyta.
Flore to udělal chytře a se všema si vytřel prdel. Je vidět, že v tom pořád umí chodit.
Závidíš
Kdo umí, ten umí.
tady asi ani nebylo třeba rozklikávat oblíbený klub
osobně by mi nemohlo být víc jedno, kdo v Realu vyhraje post prezidenta, ale tahle tvoje myšlenka je opravdu velmi hloupá
Ano, Perez mu nedal moc času. Na druhou stranu Riquelme za ty dva týdny stihnul slíbit příchod Kloppa, který byl absolutně nereálný, což věděli všichni zúčastnění a dále pak stihnul naslibovat věci, které musely připadat jako fantasmagorie i fanouškům Realu a ti jsou už od Pereze na něco zvyknutí...
Vždyť se tomu smáli i samotní hráči, kterých se tyto sliby týkaly
Mimochodem zrovna vtom Španělsku bych finanční problémy vůbec nevytahoval. Máslo na hlavě má jak Real, tak Barcelona. A speciálně Barcelona by se k tomu neměla vůbec vyjadřovat
Riquelme by toho Pereza neporazil ani s pulrocni pripravou
tak s 2tyzdnovou ziskal tretinu hlasov, tak ktovie co by vedel urobit s polrocnou... cakal som, ze ziska tak 4-5%. tu tretina hlasujucich ukazalo perezovi fakaca a to nie je vobec malo
Nic, riquelme je šašek, který zkusil naslibovat hráče i trenéra a neměl je ani domluvené. Při delší době na přípravu by se spíš mohl objevit někdo jiný, ale těžko říct.
s tym haalandom to prestrelil, ale o kloppovi nikde nevravel, ze ho ma dohodnuteho, len ze ak vyhra, tak je pre neho c.1 a zacne o nom jednat.
ja by som bol tiez na vazkach ci to hodit riquelmemu, ale niekto uz konecne musi perezovi ukazat, ze stacilo... v kuse citame, ze obrat mame rekordny a ked potom citas konkretne cisla, tak mam skor pocit, jak keby sme balansovali nad priepastou a preto aj podpisujeme hlavne free agentov. keby perez ubral a nechal odbornikov v klube robit svoju robotu, tak by mi tam vobec nevadil. ale on uz iny nebude a jeho ego rozhodne nic take nepripusti
Ty volby opravdu naplanoval s úmyslem podvést protikandidáta ale čekat od Peréze něco jiného je taky naivita. Peréz byl vždycky hlavně politik a manipulant, ktery řekl, že přivede Figa, když se stane prezidentem. Opravdu ho přivedl, Banky pujčili Realu Madrid a to Peréz nemusel mít žádné peníze, jen politický vliv a to že se stane prezidentem. Šílenej konstrukt. Žádný manažer nebo politik nechce být za zlé z Perézem, protože by jim to ukončilo karieru. Je to ruka ruku myje vzhledem k tomu, že vlastní půlku největší stavební firmy ve Španělsku. Když se nebude stavět tak to vždy bude chyba vlády. Novinaři jsou jeho loutky a pokud ne tak nedostanou přístup na zápasy Realu. Ješte nedávno se snažil převést komereční aktivity Realu pod dceřinou firmu aby mohl prodávat akce Realu a zaroveň si zachovat moc jako prezident.
To zní jako druhej Berlusconi.
Flore nakonec obhájil s 60ti procenty, což teda není moc. Volební účast ani ne třetinová. Pro mě jsou šokující obě ty čísla. Čekal jsem o dost víc, když šlo o volby v takové turbulentní době.
Ale ve finále gratulace Floremu. Je vidět, že svojí práci dělá dobře a těšíme se na něj další 4 roky.
BIG BOSS
Riquelme je typickej progresivistickej EUblb. U techto EUlidi jsou lzi normou.
Oni nelžou, oni věří.
Jeden z nejvýznamnějších klubů....proč nenapíšete rovnou, ze ten nejslavnější klub
Té nízké volební účasti se vlastně vůbec nedivím, sám nevím, komu bych to tam hodil...
Riquelme působí dost nedůvěryhodně a Pérez je poslední dobou fakt mimo, ta ubrečená tiskovka, byla vrchol...
Snad bude ta nízká volební účast (i relativně vysoká čisla pro Riquelmeho) aspoň trochu budíček, že některé věci by měl Pérez dělat asi trochu jinak
Snad bude ta nízká volební účast...
On vyhrál, zbytek mu bude patrně fuk.
přesně, teď si 4 roky bude dělat co chce, prej budíček :D
jestli neni budicek sportovni stav realu, tak nejaky cisla z voleb jsou uplne jedno
prave naopak, teraz zacne perez robit riadne cistky. bolo jasne, ze to vyhra, ale ze tretina hlasujucich mu povie, ze stacilo... to si myslim, ze necakal ani v najhorsom sne. po tej kratkej kampani, je toto pre neho celkom slusna hanba.
mozes si kludne vsadit, ze 1-2 sezony urcite ziadnu velku trofej neziskame a este len potom na neho bude tlak. lebo to bude len zbierat ovocie toho co zasadil od 2024.
riquelme aj mne pride neskuseny a nie uplne doveryhodny, ale perez sa tam poslednu dobu sprava jak keby bol majitelom realu a robi klucove rozhodnutia, ktore klub poskodzuju len kvoli jeho vlastnym preferenciam a pocitom. toto si nemoze dovolit nikto na jeho pozicii, to sa potom vedenim klubu priblizuje ku kmotrikovcom. na vedenie sportovej stranky klubu tam snad maju byt ludia, co tomu trochu rozumeju. on rozumie biznisu, tak nech sa stara len o to.
Tvl ten žvatlal dostal 40 %? To je teda hodně slušný...
ten musel mít lehce sevřené půlky, aby nakonec nevyhrál a nemusel splňovat nesplnitelné
Jinak součástí Mourinhova trenérského týmu by měl být Pepe, těším se
jojo, ja se na novou sezonu tesim jak nikdy
Tam by možná nebylo od věci, kdyby si pár zápasů střihl zase na stoperu, nejhorší nebude.
Ty kurvy tam potrebuji srovnat do late
Mladá krev
Vamos.
gerontokracie
Nič lepšie sa pre Barcelonu nemohlo stať . Hrať to na nostalgiu s Mourinhom , galaktikos a podobné šmakociny je presne to, čo RM potrebuje. Už sa teším , až Mourka nahradí Ancelotti
On Ancelotti by ještě něco zvládl, Mou už ne
nezabudaj na novu zmluvu pre viniciusa... kludne si mozete urobit vo vitrine miesto pre dalsich par trofeji za LL na dalsie sezony.
v lete cakam navrat Modrica spat do Realu, mozno aj Kroosa zlanaria
tyvoe...dalsi geront
tahle doba je fakt naprosto tragicka...vsude samej starej šnycl
melo by se to vekove omezit
Si zvykej. Cim starší bude průměrný volič, tim spokojenější bude se svým vrstevnikem ve vládě. Mladí to budou mít těžké
Zrovna ty to palcuj, u kterýho nevíme, jestli zažil obě světový války nebo jenom jednu.
uz 3
ma pravdu, tak dostal palec, tot vse
jj, jak rikas...se staci podivat na demografickou krivku
Melo. Ale rekneme jen na urcitej zivotni vysek - 30-50 rekneme.
na určité funkce treba max 65 let (nebo dle dohody) v dobe zvoleni a jinak nazdar
typek nemuze pak ridit auto a mel byt ridit klub, stat, nebo cokoli vetsiho? srandovni...
Jo. Ja jen, ze je dulezita i ta spodni hranice.
to taky
Ohohó Chosé
Naposledy Real zdvihol a hlavne to bola poriadna zábava..teda až na prst v oku no
Ale to bolo presne pred 16 rokmi. To je podobné , ako si zavolať Wengera , lebo v 2004 vyhral titul bez prehry. Absolútne iná doba , absolútne iný futbal. Mourinho už nemá ani čaro , ani taktickú genialitu. Jediné čo môže doručiť je možno , možno , poriadok do kabíny. A možno aj nie. Môže sa kľudne stať , že jeho ego narazí na ego ostatných hráčov. Vinicius nieje CR7 , Tchouameni nieje Kroos , Valverde nieje Khedira a Guler nieje Di Maria. A to nehovorím o obrane kde už nemá Pepeho , Ramosa , Marcela ..... Žiadna osobnosť. Ale je to pre futbal aj dobré. Ak ho vyrazí aj Perez , definitívne mu ukončí trénerskú kariéru v Top futbale.
Stejná "moudra" tady jela, když se vracel Carlo
Jiná situace
Třeba jo, ale se soudy si počkám až na konec Mourkova angažmá
a v čom? tiež ešte ani nezačal a už to bol geront dinosaurus za zenitom a neviem čo ešte... a napokon vyhral LM s horším tímom než máme dnes, bez obrany, bez brankára, bez útočníka... rok nato nevyšla sezóna a znova to bol dinosaurus za zenitom....
Horší jak Arbeloa nebude a isto mu privedú zopár nových hráčov. Pre futbal bude jedine dobre ak sa mu podarí návrat, momentálne to má Barcelona v lige zadarmo
diskusia na tomto webe už je ozaj lvl fotbalportal... už sa sem chodia vygrcať len samí skrachovanci, ktorí vedia len každého označovať za geronta.... keby boli aspoň vtipný ako Barcelončan ktorý bude písať čosi o dlhu, to už je slušný bizár
preco by sa v clanku o volbach v Reale Madrid mal riesit dlh Barcelony?
Ci uz nazves Pereza gerontom, alebo zachovalym mladencom typu Biden/Trump je uz na tebe
A to si kde vyčítal že by sa mal riešiť dlh Barcy, mne je vtipné že niekto koho klub si ani nemohol dovoliť podpisovať hráčov, tu bude hovoriť o nejakom dlhu Realu, neviem čo si na tom nepochopil.
Ses zlil už do oběda?
Prečo? že mi príde smutné aký odpad sem chodí? Ja nepijem
zato tu miestny diskutéri vyzerajú že to píšu priamo z krčmy
Myslíš, že Peréz ještě nechodí na geriatrii a nemá svého gerontologa?
Ak ti to príde na základe tohto ok, tak si rovnaký úbožiak ako každý kto to napíše. Dúfam že sa tak rozprávaš aj s otcom, musí byť na teba pyšný
Tenhle argument je nesmyslnej, to je jako kdybych ti já psal, že pokud si nemyslíš, že Peréz je geront, tak si ubožák. S otcem už se bohužel nebavím, není gerontem ale nebožtíkem. A ještě si sobě dáváš palec jak největší retard.
Mmch můj názor je, že proti efébokracii zlatá gerontokracie, když se podívám na ty šaškovský eféby u nás- Piráty nebo u vás Progresivné Slovensko, tak bych radši volil geronty.
Každý deň niekto iny nakoniec tých 150 mega ma byt za Juliana Alvareza
A to napsal sám Peréz ne? Ten je tou Barcelonou velmi posedlý. Za mě nemá nic. Ani Oliseho, ani záložníky z PSG.
Bayern nie je klub, ktory potrebuje predavat a Olise by musel byt uplne streleny, aby v sucasnej situacii vymenil fungujuci Bayern za ten bordel v Reale. nevidim jediny logicky dovod, preco by niekto, kto hra zaklad v Bayerne by momentalne zvazoval takuto vymenu.
Sami gerontofili v tejto diskusii, hanbime sa!
Pritom ChatGPT mu dal slusnych 75%, ze sa dozije konca mandatu v 2030! Ked tu za rok zavladne nuklearna zima, Perez este tie 3 roky na madridskom trone odsedi
Podla mna to budu stratene roky (1-2) pod Mourinhom. Pod Xabim to mohlo fungovat,stacilo mu dat cas senior Perez, priviedli sa mladi hraci, dokonca Mastantuono sa ukazoval v dobrom svetle kym sa nezranil a uvod sezony sa hral dobry futbal. Verim, ze pod Xabim by to slapalo a Chelsea ma teraz rozhodne kvalitu na trenerskej lavicke... no a senior Perez stavil na minulost a krik spat, na seniora Mourinha a jeho krasny betonarsky futbal s nakupom drevenych hracov... Netesim sa na nasledujucu sezonu...
Vždyť Xabi se nechal přejet sám.
Nezvládl ega hráčů a hra pod nim vypadala čím dál hůř. Tam by se fakt nic neupravilo směrem k lepšímu.
Jakmile nezvladas ani vlastní hráče,tak jak chceš něco hrát?
Jsem na něho v Chelsea zvědavý. Podle mě nic závratného neuhraje.
Vsak hracov nezvladol, lebo za nimi stal Perez...namiesto toho aby sa radikálne postavil za trenera, tak sa postavil za Pičiusa
Tak určitě.
vždyť ti měli Xabiho úplně na párku. Neuměl si sjednat respekt.
Nejlepší jak chtěl,aby se šlo gratulovat Barceloně a nikoho to v podstatě nezajímalo, jaké má kouč mínění.
Zatím nemá osobnost na to,aby kočíroval hvězdy.
A presne po takom excese ako bola tá negratulácia a tiež Picius v clasiku by mal Perez radikálne zakročiť a urobiť ten respekt trénerovi, tým že tvrdo vysvetli hracom, koho maju rešpektovať,
ak to kokotom nejde v hlave prirodzenym sposobom
Trenér je tam od toho,aby si udělal respekt.
Když by musel prezident klubu chodit za hráči ,aby respektovali trenéra. Tak to by u nich Xabi rázem stoupnul
.
To už by ho poslala do řiti aj uklízečka .
Na sitich se to sice dobre sirilo, ale byl to hoax.
https://x.com/kyks_98/status/2010858900686586058
https://x.com/kyks_98/status/2011100902938358006
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele