Pérez zůstává prezidentem Realu. Po volebním triumfu potvrdil návrat Mourinha

08.06., 08:20
Aktuality
Ve volbě šéfa klubu Real Madrid uspěl stávající předseda Pérez. (© REUTERS)

V nedělní volbě předsedy Realu Madrid uspěl současný šéf Florentino Pérez (79). V první volbě s protikandidátem od roku 2006 porazil podnikatele Enriqueho Riquelmeho. Španělský velkoklub oznámil, že staronový šéf obdržel 65 procent hlasů. Pérez získal mandát řídit jeden z nejvýznamnějších evropských fotbalových klubů do roku 2030.

"Vyhráli jsme volby a budeme pracovat na tom, abychom z největšího klubu všech dob udělali klub ještě větší," uvedl Pérez v projevu.

V předvolební kampani Pérez slíbil, že v případě znovuzvolení přivede do klubu francouzského obránce Ibrahimu Konatého a trenéra Josého Mourinha. Vedle toho slíbil další významné hráčské akvizice.

Předsedu klubu volí jeho členové, kterých je několik desítek tisíc. Podle oficiálního prohlášení klubu k 17:00 volební účast dosáhla 31 procent. Volba končila ve 20:00.

Pérez vede Real Madrid, až na přestávku v letech 2006 až 2009, od roku 2000. V předchozích volbách neměl ve volbě protikandidáta, takže se hlasování ani nekonalo.

Autor: ČTK

Související články

Zobrazit jen nejnovější
Zobrazit všechny
Mourinho si vybral pravou ruku. Do Realu chce jako asistenta bývalého svěřence
15.06., 09:20
Mourinho se vrátil na lavičku Realu Madrid. The Special One má vrátit Bílý balet na vrchol
11.06., 20:26
Po konci v Realu Madrid nezůstane bez práce. Arbeloa dostal laso z Premier League
11.06., 17:34
Pérez splnil slib, Arbeloa vyklidil pole. Mourinho má dveře do Realu Madrid volné
09.06., 22:49
Válka slibů v Realu: Pérez láká Mourinha, Riquelme zase Haalanda s Rodrim
04.06., 10:31
Pérez svolal prezidentské volby Realu ze strachu. Oponent ale podle insidera nemá šanci
27.05., 08:18
Velký návrat Mourinha do Realu je v ohrožení. Rozhodovat budou volby a osud Péreze
25.05., 13:13
Mourinho se vrátí do Realu Madrid, Portugalec podepíše smlouvu na dva roky
18.05., 12:26
Real se musí z této sezony ponaučit, říká Silvestre. Mourinho může rozklížený tým srovnat
16.05., 12:28
Pérez střílí do všech stran. LaLiga je prý nepřítel, Barcelona podplácí a sudí škodí Realu
13.05., 20:27
Real Madrid ztratil vítěznou mentalitu, ale věřím, že se zvedne, nepochybuje Guti
13.05., 16:33
Trenér s tvrdou rukou v Realu neuspěje. Figo kritizuje možný návrat Mourinha
08.05., 20:05
Real Madrid se zmítá v problémech, Mbappé je kritizován. Návrat Mourinha dává smysl, říká expert
06.05., 08:37
Návrat do Realu Madrid? Nikdo z klubu se mnou nemluvil, nechal se slyšet Mourinho
01.05., 17:47
Proč dává Realu smysl návrat Mourinha? Přirozený respekt, skvělá úspěšnost i produktivita
30.04., 18:26
Real i Chelsea řeší post trenéra. V Madridu vládnou hráčská ega, v Londýně organizovaný chaos
29.04., 20:13
Mourinhův návrat na Bernabéu je blízko. Pérez jej zvolil jako favorita na lavičku Realu Madrid
28.04., 15:15
Mourinho chce zpět do Realu Madrid. Klub hledá trenéra, je Special One správnou volbou?
26.04., 13:46

Komentáře (108)

Přidat komentář
antiHavel

A je to dobře, nebo špatně? I když ten druhej byl snad ještě větší magor,,,

Reagovat
Spalovač šancí

To je pěkná volební účast

Reagovat
Salfovic

69 % hlasujících si myslí, že oba kandidáti stáli za hovno.

Reagovat
jirka-fcb

to číslo je fakt neuvěřitelný. My jsme měli účast 42 % a to byly volby v době, kdy se zvedáme, a které spíš měli potvrdit jen nastoupenou cestu. Byť teda i to číslo je na mě nízké.

Reagovat
Spalovač šancí

A hlasuje se online?

Reagovat
jirka-fcb

Jestli jo, tak je to ještě větší ostuda.

Reagovat
Foppy

Ne, je možné hlasovat korespondenčně, ale je potřeba notářské ověření a je to strašně svázané. Volilo se osobně v basketbalové hale a jelikož byl o víkendu v Madridu papež, tak tam docela kolabovala doprava... Takže je možné, že se na to plno lidí vykašlalo i z tohoto důvodu.

Reagovat
Spalovač šancí

Na druhou stranu to místní mohli vzít oboje jedním vrzem.

Reagovat
Mass

Papež nebo Real, to musí být pro castellanos těžkej výběr.

Reagovat
John Obi Mikel

Reagovat
Salfovic

Proč nepózuje s dresem s číslem 2030 ?

Reagovat
king23

Reagovat
Mass

Protože Perézovi už je 79 let.

Reagovat
sensei25

Flo vyhral len preto,lebo vyhlasil volby ktore sa konali o 2tyzdne.Konkurentovi nedal absolutne ziadny cas na pripravu.Proste stary vyjebanec,nic viac nic menej.Kazdy vidi financneho maga Pereza,ja vidim brutalne financne problemy Madridu,ktore vie tento jebko krasne skryt.Tam sa este naplacu,ked vystrie tento “mag” kopyta.

Reagovat
jirka-fcb

Flore to udělal chytře a se všema si vytřel prdel. Je vidět, že v tom pořád umí chodit.

Reagovat
Hachim Mastour

Závidíš

Reagovat
icka

Kdo umí, ten umí.

Reagovat
MichaJel

tady asi ani nebylo třeba rozklikávat oblíbený klub

osobně by mi nemohlo být víc jedno, kdo v Realu vyhraje post prezidenta, ale tahle tvoje myšlenka je opravdu velmi hloupá

Ano, Perez mu nedal moc času. Na druhou stranu Riquelme za ty dva týdny stihnul slíbit příchod Kloppa, který byl absolutně nereálný, což věděli všichni zúčastnění a dále pak stihnul naslibovat věci, které musely připadat jako fantasmagorie i fanouškům Realu a ti jsou už od Pereze na něco zvyknutí... Vždyť se tomu smáli i samotní hráči, kterých se tyto sliby týkaly

Mimochodem zrovna vtom Španělsku bych finanční problémy vůbec nevytahoval. Máslo na hlavě má jak Real, tak Barcelona. A speciálně Barcelona by se k tomu neměla vůbec vyjadřovat

Reagovat
Maximm9

Riquelme by toho Pereza neporazil ani s pulrocni pripravou

Reagovat
janinho

tak s 2tyzdnovou ziskal tretinu hlasov, tak ktovie co by vedel urobit s polrocnou... cakal som, ze ziska tak 4-5%. tu tretina hlasujucich ukazalo perezovi fakaca a to nie je vobec malo

Reagovat
Foppy

Nic, riquelme je šašek, který zkusil naslibovat hráče i trenéra a neměl je ani domluvené. Při delší době na přípravu by se spíš mohl objevit někdo jiný, ale těžko říct.

Reagovat
janinho

s tym haalandom to prestrelil, ale o kloppovi nikde nevravel, ze ho ma dohodnuteho, len ze ak vyhra, tak je pre neho c.1 a zacne o nom jednat.

ja by som bol tiez na vazkach ci to hodit riquelmemu, ale niekto uz konecne musi perezovi ukazat, ze stacilo... v kuse citame, ze obrat mame rekordny a ked potom citas konkretne cisla, tak mam skor pocit, jak keby sme balansovali nad priepastou a preto aj podpisujeme hlavne free agentov. keby perez ubral a nechal odbornikov v klube robit svoju robotu, tak by mi tam vobec nevadil. ale on uz iny nebude a jeho ego rozhodne nic take nepripusti

Reagovat
Eichel

Reagovat
jirka-fcb

Reagovat
milanista9

Ty volby opravdu naplanoval s úmyslem podvést protikandidáta ale čekat od Peréze něco jiného je taky naivita. Peréz byl vždycky hlavně politik a manipulant, ktery řekl, že přivede Figa, když se stane prezidentem. Opravdu ho přivedl, Banky pujčili Realu Madrid a to Peréz nemusel mít žádné peníze, jen politický vliv a to že se stane prezidentem. Šílenej konstrukt. Žádný manažer nebo politik nechce být za zlé z Perézem, protože by jim to ukončilo karieru. Je to ruka ruku myje vzhledem k tomu, že vlastní půlku největší stavební firmy ve Španělsku. Když se nebude stavět tak to vždy bude chyba vlády. Novinaři jsou jeho loutky a pokud ne tak nedostanou přístup na zápasy Realu. Ješte nedávno se snažil převést komereční aktivity Realu pod dceřinou firmu aby mohl prodávat akce Realu a zaroveň si zachovat moc jako prezident.

Reagovat
Salfovic

To zní jako druhej Berlusconi.

Reagovat
milanista9

ano ale Berlusconi bych řekl, že byl poloviční pán oproti Perézovi.

Reagovat
Visca el barca

Reagovat
jirka-fcb

Flore nakonec obhájil s 60ti procenty, což teda není moc. Volební účast ani ne třetinová. Pro mě jsou šokující obě ty čísla. Čekal jsem o dost víc, když šlo o volby v takové turbulentní době.

Ale ve finále gratulace Floremu. Je vidět, že svojí práci dělá dobře a těšíme se na něj další 4 roky.

Reagovat
Csaplárova past

BIG BOSS

Reagovat
Trener_co_trenuje

Riquelme je typickej progresivistickej EUblb. U techto EUlidi jsou lzi normou.

Reagovat
Rezan

Oni nelžou, oni věří.

Reagovat
$dolar$

Reagovat
Nadržený šimpanz

Jeden z nejvýznamnějších klubů....proč nenapíšete rovnou, ze ten nejslavnější klub

Reagovat
CHONG

Té nízké volební účasti se vlastně vůbec nedivím, sám nevím, komu bych to tam hodil...

Riquelme působí dost nedůvěryhodně a Pérez je poslední dobou fakt mimo, ta ubrečená tiskovka, byla vrchol...

Snad bude ta nízká volební účast (i relativně vysoká čisla pro Riquelmeho) aspoň trochu budíček, že některé věci by měl Pérez dělat asi trochu jinak

Reagovat
Y.N.W.A

Reagovat
Puskas

Snad bude ta nízká volební účast...

On vyhrál, zbytek mu bude patrně fuk.

Reagovat
Pony Slaystation

přesně, teď si 4 roky bude dělat co chce, prej budíček :D

Reagovat
HalaMadrid_Flx

Reagovat
fantomas10

jestli neni budicek sportovni stav realu, tak nejaky cisla z voleb jsou uplne jedno

Reagovat
janinho

prave naopak, teraz zacne perez robit riadne cistky. bolo jasne, ze to vyhra, ale ze tretina hlasujucich mu povie, ze stacilo... to si myslim, ze necakal ani v najhorsom sne. po tej kratkej kampani, je toto pre neho celkom slusna hanba.

mozes si kludne vsadit, ze 1-2 sezony urcite ziadnu velku trofej neziskame a este len potom na neho bude tlak. lebo to bude len zbierat ovocie toho co zasadil od 2024.

riquelme aj mne pride neskuseny a nie uplne doveryhodny, ale perez sa tam poslednu dobu sprava jak keby bol majitelom realu a robi klucove rozhodnutia, ktore klub poskodzuju len kvoli jeho vlastnym preferenciam a pocitom. toto si nemoze dovolit nikto na jeho pozicii, to sa potom vedenim klubu priblizuje ku kmotrikovcom. na vedenie sportovej stranky klubu tam snad maju byt ludia, co tomu trochu rozumeju. on rozumie biznisu, tak nech sa stara len o to.

Reagovat
Miguel19

Tvl ten žvatlal dostal 40 %? To je teda hodně slušný...

Reagovat
krisa

ten musel mít lehce sevřené půlky, aby nakonec nevyhrál a nemusel splňovat nesplnitelné

Reagovat
ACSeRw!n

Reagovat
VersaceChain

aspon ze tak a uvidime Mourinha

Reagovat
CHONG

Jinak součástí Mourinhova trenérského týmu by měl být Pepe, těším se

Reagovat
ACSeRw!n

jojo, ja se na novou sezonu tesim jak nikdy

Reagovat
Pharrell

Reagovat
Jordi Alba

Tam by možná nebylo od věci, kdyby si pár zápasů střihl zase na stoperu, nejhorší nebude.

Reagovat
Hachim Mastour

Reagovat
Csaplárova past

Ty kurvy tam potrebuji srovnat do late

Reagovat
Jerichoo

snad tam na nich aspoň na treningu Pepeho vypustí

Reagovat
Witcher

Mladá krev

Reagovat
Jordi Alba

Vamos.

Reagovat
srbic13

gerontokracie

Reagovat
Kucka

Reagovat
Y.N.W.A

Reagovat
John Obi Mikel

Reagovat
$dolar$

Reagovat
arvncrtx

Reagovat
EaP

Nič lepšie sa pre Barcelonu nemohlo stať . Hrať to na nostalgiu s Mourinhom , galaktikos a podobné šmakociny je presne to, čo RM potrebuje. Už sa teším , až Mourka nahradí Ancelotti

Reagovat
Y.N.W.A

On Ancelotti by ještě něco zvládl, Mou už ne

Reagovat
arvncrtx

Reagovat
janinho

nezabudaj na novu zmluvu pre viniciusa... kludne si mozete urobit vo vitrine miesto pre dalsich par trofeji za LL na dalsie sezony.

Reagovat
Kluivert9

Reagovat
celeb

v lete cakam navrat Modrica spat do Realu, mozno aj Kroosa zlanaria

Reagovat
r.mrazik

tyvoe...dalsi geront

tahle doba je fakt naprosto tragicka...vsude samej starej šnycl

melo by se to vekove omezit

Reagovat
technecium

Si zvykej. Cim starší bude průměrný volič, tim spokojenější bude se svým vrstevnikem ve vládě. Mladí to budou mít těžké

Reagovat
ACSeRw!n

Reagovat
Jordi Alba

Zrovna ty to palcuj, u kterýho nevíme, jestli zažil obě světový války nebo jenom jednu.

Reagovat
ACSeRw!n

uz 3 ma pravdu, tak dostal palec, tot vse

Reagovat
Bowie

Reagovat
r.mrazik

jj, jak rikas...se staci podivat na demografickou krivku

Reagovat
herbage

Reagovat
$dolar$

Melo. Ale rekneme jen na urcitej zivotni vysek - 30-50 rekneme.

Reagovat
r.mrazik

na určité funkce treba max 65 let (nebo dle dohody) v dobe zvoleni a jinak nazdar

typek nemuze pak ridit auto a mel byt ridit klub, stat, nebo cokoli vetsiho? srandovni...

Reagovat
$dolar$

Jo. Ja jen, ze je dulezita i ta spodni hranice.

Reagovat
r.mrazik

to taky

Reagovat
Tromas

Reagovat
Jamrock

Ohohó Chosé Naposledy Real zdvihol a hlavne to bola poriadna zábava..teda až na prst v oku no

Reagovat
EaP

Ale to bolo presne pred 16 rokmi. To je podobné , ako si zavolať Wengera , lebo v 2004 vyhral titul bez prehry. Absolútne iná doba , absolútne iný futbal. Mourinho už nemá ani čaro , ani taktickú genialitu. Jediné čo môže doručiť je možno , možno , poriadok do kabíny. A možno aj nie. Môže sa kľudne stať , že jeho ego narazí na ego ostatných hráčov. Vinicius nieje CR7 , Tchouameni nieje Kroos , Valverde nieje Khedira a Guler nieje Di Maria. A to nehovorím o obrane kde už nemá Pepeho , Ramosa , Marcela ..... Žiadna osobnosť. Ale je to pre futbal aj dobré. Ak ho vyrazí aj Perez , definitívne mu ukončí trénerskú kariéru v Top futbale.

Reagovat
CHONG

Stejná "moudra" tady jela, když se vracel Carlo

Reagovat
technecium

Jiná situace

Reagovat
CHONG

Třeba jo, ale se soudy si počkám až na konec Mourkova angažmá

Reagovat
Laliga

a v čom? tiež ešte ani nezačal a už to bol geront dinosaurus za zenitom a neviem čo ešte... a napokon vyhral LM s horším tímom než máme dnes, bez obrany, bez brankára, bez útočníka... rok nato nevyšla sezóna a znova to bol dinosaurus za zenitom....

Reagovat
Jamrock

Horší jak Arbeloa nebude a isto mu privedú zopár nových hráčov. Pre futbal bude jedine dobre ak sa mu podarí návrat, momentálne to má Barcelona v lige zadarmo

Reagovat
Laliga

diskusia na tomto webe už je ozaj lvl fotbalportal... už sa sem chodia vygrcať len samí skrachovanci, ktorí vedia len každého označovať za geronta.... keby boli aspoň vtipný ako Barcelončan ktorý bude písať čosi o dlhu, to už je slušný bizár

Reagovat
r.mrazik

Reagovat
celeb

preco by sa v clanku o volbach v Reale Madrid mal riesit dlh Barcelony?

Ci uz nazves Pereza gerontom, alebo zachovalym mladencom typu Biden/Trump je uz na tebe

Reagovat
Laliga

A to si kde vyčítal že by sa mal riešiť dlh Barcy, mne je vtipné že niekto koho klub si ani nemohol dovoliť podpisovať hráčov, tu bude hovoriť o nejakom dlhu Realu, neviem čo si na tom nepochopil.

Reagovat
technecium

Ses zlil už do oběda?

Reagovat
Laliga

Prečo? že mi príde smutné aký odpad sem chodí? Ja nepijem zato tu miestny diskutéri vyzerajú že to píšu priamo z krčmy

Reagovat
Mass

Myslíš, že Peréz ještě nechodí na geriatrii a nemá svého gerontologa?

Reagovat
Laliga

Ak ti to príde na základe tohto ok, tak si rovnaký úbožiak ako každý kto to napíše. Dúfam že sa tak rozprávaš aj s otcom, musí byť na teba pyšný

Reagovat
Mass

Tenhle argument je nesmyslnej, to je jako kdybych ti já psal, že pokud si nemyslíš, že Peréz je geront, tak si ubožák. S otcem už se bohužel nebavím, není gerontem ale nebožtíkem. A ještě si sobě dáváš palec jak největší retard.

Mmch můj názor je, že proti efébokracii zlatá gerontokracie, když se podívám na ty šaškovský eféby u nás- Piráty nebo u vás Progresivné Slovensko, tak bych radši volil geronty.

Reagovat
Mateo16

Každý deň niekto iny nakoniec tých 150 mega ma byt za Juliana Alvareza

Reagovat
Visca el barca

A to napsal sám Peréz ne? Ten je tou Barcelonou velmi posedlý. Za mě nemá nic. Ani Oliseho, ani záložníky z PSG.

Reagovat
janinho

Bayern nie je klub, ktory potrebuje predavat a Olise by musel byt uplne streleny, aby v sucasnej situacii vymenil fungujuci Bayern za ten bordel v Reale. nevidim jediny logicky dovod, preco by niekto, kto hra zaklad v Bayerne by momentalne zvazoval takuto vymenu.

Reagovat
celeb

Sami gerontofili v tejto diskusii, hanbime sa!

Pritom ChatGPT mu dal slusnych 75%, ze sa dozije konca mandatu v 2030! Ked tu za rok zavladne nuklearna zima, Perez este tie 3 roky na madridskom trone odsedi

Reagovat
r.mrazik

Reagovat
Čenda

Reagovat
marroos-SK

Podla mna to budu stratene roky (1-2) pod Mourinhom. Pod Xabim to mohlo fungovat,stacilo mu dat cas senior Perez, priviedli sa mladi hraci, dokonca Mastantuono sa ukazoval v dobrom svetle kym sa nezranil a uvod sezony sa hral dobry futbal. Verim, ze pod Xabim by to slapalo a Chelsea ma teraz rozhodne kvalitu na trenerskej lavicke... no a senior Perez stavil na minulost a krik spat, na seniora Mourinha a jeho krasny betonarsky futbal s nakupom drevenych hracov... Netesim sa na nasledujucu sezonu...

Reagovat
DreamTeam

Vždyť Xabi se nechal přejet sám.

Nezvládl ega hráčů a hra pod nim vypadala čím dál hůř. Tam by se fakt nic neupravilo směrem k lepšímu.

Jakmile nezvladas ani vlastní hráče,tak jak chceš něco hrát?

Jsem na něho v Chelsea zvědavý. Podle mě nic závratného neuhraje.

Reagovat
Raul=Real

Vsak hracov nezvladol, lebo za nimi stal Perez...namiesto toho aby sa radikálne postavil za trenera, tak sa postavil za Pičiusa

Reagovat
DreamTeam

Tak určitě. vždyť ti měli Xabiho úplně na párku. Neuměl si sjednat respekt.

Nejlepší jak chtěl,aby se šlo gratulovat Barceloně a nikoho to v podstatě nezajímalo, jaké má kouč mínění.

Zatím nemá osobnost na to,aby kočíroval hvězdy.

Reagovat
Raul=Real

A presne po takom excese ako bola tá negratulácia a tiež Picius v clasiku by mal Perez radikálne zakročiť a urobiť ten respekt trénerovi, tým že tvrdo vysvetli hracom, koho maju rešpektovať, ak to kokotom nejde v hlave prirodzenym sposobom

Reagovat
DreamTeam

Trenér je tam od toho,aby si udělal respekt.

Když by musel prezident klubu chodit za hráči ,aby respektovali trenéra. Tak to by u nich Xabi rázem stoupnul .

To už by ho poslala do řiti aj uklízečka .

Reagovat
Dayman
Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele