14.04.2012 15:50 CET
2 : 2
(0:1)

Sparta Praha - FK Teplice 2:2

Nudný první poločas vystřídalo drama do posledních minut. Severočeši si hlídali dvoubrankové překvapení do posledních deseti minut, poté se však naplno ukázal Kweuke, který nejprve nasadil Grigarovi "jesle" a následně ho pokořil nůžkami. Sparta už ale obrátit nestihla a Liberec se po návštěvě Ostravy může vrátit na první místo.

Rozvážní domácí mohli na svou opatrnou hru doplatit po osmi minutách, kdy nedokázal u vápna odehrát balón Pamič a najednou střílel pohotově ze čtrnácti metrů Jindráček, jehož pokus doskákal metr vedle vzdálenější tyče.

Výrazně lepší pozici pro otevření skóre připravil tři minuty poté chytrou přihrávkou Matějovský Holkovi, ten se ocitl v šestnáctce sám před úspěšným Grigarem, který dokázal jeho střelu vyrazit a na hranici pokutového území mu i odkopnout míč do zámezí.

Následujících dvacet minut bylo ve znamení pokažených koncovek. Ať už Rosova nepřesná hlavička po rohovém kopu nebo Hušbauerova bomba několik metrů nad z šestnácti metrů po rychlém kontru vypadaly podstatně nebezpečněji, než v jakém světle se nakonec ukázaly.

Vše změnila 32. minuta a otřesná rozehrávka Jarošíka, jehož přihrávku zastavil Stožický, jenž posunul do vápna na Jindráčka, který nad padajícím Vaclíkem poslal Teplice do vedení. Rychlou odpověď měl na kopačce Sionko, jeho lob z hranice vápna vyškrábl Grigar nad břevno.

Před přestávkou mohl vyrovnat ještě Krejčí, který u zadní tyče přeskočil obránce, aby Přikrylův centr hlavičkoval z pár kroků příliš vysoko a veškeré soustředění tak mířila k druhé půli.

Po změně stran nicméně přetrvávala pražská marnost a vše přesně dokumentovala osmá a devátá minuta. Domácí nedokázali zužitkovat rohový kop, Čajič tak sebral na svém vápně míč a uháněl s ním až k brance soupeře. Mezitím se kličkou zbavil Pamiče a silově přetlačil Hušbauera, výborný zákrok proti střele k bližší tyči tak musel vytáhnout Vaclík.

Odvrácený roh ale sebral Stožický, který přes sparťanský kužel nacentroval do vápna znovu a před divákem Jarošíkem hlavičkoval proti bezmocnému brankáři Lukáš, hráč, který si svou dosavadní jedinou trefu v sezóně připsal hned v prvním kole, kdy si připsal vítězný gól v Ostravě.

V 62. minutě mohlo být pro Spartu ještě hůře po dalším rohovém kopu Stožického, Rosa však hlavičkou minul. Stoupající tlak Sparty mohl v kontaktní branku vyústit sedmnáct minut před koncem, kdy se nejprve blýskl kličkami Přikryl a centrem našel Sionka, který hlavičkoval do protipohybu Grigara, jehož bezmocný pohled dostal balón na horní síť.

Domácí tak museli čekat až do 80. minuty, když Krejčí parádní přihrávkou mezi obránce vysunul Kweukeho, který ustál náraz Lukáše a mezi nohama brankáře vrátil Spartě naději. Necelé dvě minuty nato poslal do vápna míč Hušbauer z vhazování, Jarošík prodloužil a Kweuke brilantními nůžkami pokořil Grigara znovu.

K ledové sprše pro znovuzrozené neměl daleko Rosa, jehož tečovaný přímý kop musel parádním reflexem vyrazit zpod břevna Vaclík. Ani závěrečný nápor už nepřinesl žádný gólový efekt a Sparta podruhé za sebou nedokázala porazit Teplice před vlastními fanoušky.

Autor: Josef Gvoždiak