16.03.201421:29

McInnes: Splnili jsme cíl

Aberdeen ve finále Ligového poháru na penalty zdolal Inverness a manažer Derek McInnes neskrýval obrovskou radost. Aberdeen získal první trofej od roku 1995. "Jsem v extázi, tato výhra je neskutečně důležitá pro mnoho lidí. Všichni v klubu tvrdě dřeli, abychom období bez trofeje ukončili. Finále bylo hodně těžké, ale dokázali jsme to," zářil McInnes, který speciálně děkoval aberdeenským fanouškům. Těch do Celtic Parku dorazilo na čtyřicet tisíc.

skysports.com
16.03.201419:39

Ligový pohár získal Aberdeen

Aberdeen se raduje ze zisku Ligového poháru poté, co ve finále zdolal Inverness. Aberdeen - Inverness 0:0, penalty 4:2.

15.03.201408:52

Kilmarnock se dohodl s bankou

Kilmarnock se dohodl s Bank of Scotland na umoření dluhu ve výši 9,4 milionu liber. Skotský klub se například vzdá svého hotelu a předseda Michael Johnston s velkou pravděpodobností odstoupí z funkce.

bbc.co.uk
14.03.201413:46

McInnes prodloužil smlouvu

Manažer Aberdeenu Derek McInnes prodloužil smlouvu do léta 2017. To samé učinil jeho asistent Tony Docherty.

13.03.201421:42

Celtic nehodlá prodávat van Dijka

Virgil van Dijk by i v příští sezóně měl hrát za Celtic, který prodej mladého nizozemského obránce odmítá. "Je jedním z našich nejlepších hráčů a my nepotřebujeme prodávat. Ať už hráči chtějí odejít či nikoliv, konečné rozhodnutí je na nás," uvedl manažer glasgowského celku Neil Lennon.

bbc.co.uk
10.03.201408:53

Samarase chtějí v Premier League

Hull a Swansea si podle anglických médií brousí zuby na Georgiose Samarase. Ten má v Celtiku smlouvu jen do konce sezony a nejspíš odejde jako volný hráč.

clubcall.com
09.03.201422:14

Van Dijkův agent očekává letní stěhování

Virgil van Dijk je již ve svých 22 letech klíčovou postavou skotského Celtiku, a Nizozemcův zástupce Henk-Maarten Chin proto očekává, že se jeho klient bude co nevidět stěhovat. Konkrétně by tou destinací měla být anglická Premier League, z jejíž řad se má rekrutovat hned několik zájemců o van Dijkovy služby - včetně obou Manchesterů či Arsenalu. "Barcelona Celtic zcela přehrála, nicméně Virgil byl jediným z jeho hráčů, který obstál," uvádí obráncův agent jeden z důvodů, proč jeho klient poutá pozornost těch nejlepších ostrovních klubů.

sport.stv.tv
09.03.201419:36

Boyd postupně zraje, míní jeho manažer

Někdejšímu kanonýrovi glasgowských Rangers Krisi Boydovi ani po třicítce nevlhne střelecký prach. Spolehlivý zakončovatel se o tomto víkendu znovu dvakrát prosadil za Kilmarnock a svůj střelecký účet v tomto ročníku skotské Premier League vylepšil již na 18 branek. "Vypadá, že se s přibývajícím věkem lepší, že?" pokládal si po výhře 4:2 nad Hearts řečnickou otázku Boydův nadřízený Allan Johnstone, který rozhodně může srovnávat. "Byl jsem tu, už když tu byl poprvé, a osobně si myslím, že je teď lepší než tehdy před odchodem (do Rangers - pozn. red.)," zavzpomínal Johnstone na roky 2000-06 a Boydovo první angažmá mezi dospěláky.

07.03.201418:47

Celtic získal talentovaného brankáře

Celtic myslí na budoucnost a novým členem jeho mládežnické akademie se stane Joshua Rae, o něhož měly zájem rovněž Liverpool a Everton. Teprve 13letý gólman přichází z Hamiltonu, v jehož dresu před několika dny nastoupil k utkání za výběr do dvaceti let.

bbc.co.uk
28.02.201421:40

Celtic protestuje proti vyloučení Van Dijka

Vedení Celticu se odvolalo proti červené kartě pro Virgila van Dijka, obránce skotského klubu byl vyloučen v průběhu utkání s Aberdeenem, v němž jeho tým překvapivě prohrál 1:2.

bbc.co.uk
28.02.201421:26

Clancy bude působit v St. Johnstone

Tim Clancy si znovu zahraje skotskou ligu, irský obránce podepsal smlouvu do konce sezony se St. Johnstone. 29letý fotbalista byl dva měsíce bez angažmá, na přelomu roku opustil konkurenční Hibernian.

bbc.co.uk
28.02.201416:13

Aberdeen si pojistil obránce Reynoldse

Mark Reynolds bude i nadále působit v Aberdeenu, skotský klub se svým obráncem prodloužil kontrakt do léta 2018.

26.02.201417:27

Rankin si vysloužil novou smlouvu

John Rankin si protáhne své působení v Dundee United, skotský klub se svým záložníkem podepsal smlouvu na příští dvě sezony.

bbc.co.uk
26.02.201408:34

Forster se zastavil na 1196 minutách

Celtic poprvé v této sezoně skotské ligy našel přemožitele. V dohrávce 25. kola prohrál 1:2 na hřišti druhého Aberdeenu, před kterým mu po 27 odehraných zápasech přesto zbývá komfortní náskok 21 bodů. Celtic přišel na hřišti soupeře ve 13. minutě o vyloučeného Virgila van Dijka a po 41 minutách také o rekordní dobu s čistým kontem. Brankáře Frasera Forstera překonal Jonny Hayes a ukončil jeho neprůstřelnost po 1196 minutách. Forsterovi však nepokazil rekord, protože ten pětadvacetiletý Angličan překonal již o víkendu, když udržel nulu v utkání s Hearts (2:0). Čisté konto udržel třináctkrát za sebou a o zápas překonal výkon Bobbyho Clarka ze sezony 1970/1971.

ČTK
25.02.201409:11

Dundee United si pojistilo McNamaru

Jackie McNamara i nadále povede Dundee United, manažer skotského celku prodloužil smlouvu do roku 2017.

bbc.co.uk
22.02.201417:34

Forster má po další nule skotský rekord

Brankář Celticu Fraser Forster se stal díky třinácté vychytané nule v řadě rekordmanem skotské ligy v počtu po sobě jdoucích čistých kont. O dosavadní maximum se dělil s gólmanem Aberdeenu Bobbym Clarkem, kterému se v sezoně 1970/1971 podařilo udržet neprůstřelnost dvanáctkrát a celkově neinkasoval 1155 minut. Forster zlomil Clarkův rekord již v 31. minutě duelu s Hearts. Celtic zvítězil 2:0, připsal si 23. výhru v sezoně a vede ligu bez jediné porážky. Pětadvacetiletý gólman naposledy inkasoval v lize 23. listopadu 2013 v zápase s Aberdeenem.

ČTK
21.02.201409:30

Mannus prodloužil smlouvu

Alan Mannus bude dál oblékat dres St. Johnstone. Zkušený brankář prodloužil smlouvu do konce příští sezony.