Zvrat pro Spartu? Leeds otočil kormidlo k Popeovi a vyklízí pole v boji o Dúbravku

Sparta by mohla získat nečekanou výhodu v boji o podpis sedmatřicetiletého slovenského reprezentanta Martina Dúbravky. Zatímco se v posledních týdnech spekulovalo o možném zájmu Leedsu, poslední zprávy z Anglie naznačují, že nováček Premier League se soustředí na jiný brankářský cíl.
Britský deník The Sun informoval, že Leeds a Ipswich usilují o angažování zkušeného gólmana Newcastlu Nicka Popea. Anglický reprezentant podle britského serveru zvažuje, zda na St. James' Parku zabojuje o místo v sestavě, nebo přijme nabídku pravidelného vytížení jinde.
Pope má sice smlouvu až do roku 2027, Newcastle je však údajně připraven naslouchat nabídkám okolo pěti milionů liber. Právě Leeds patří mezi kluby, které potřebují vyřešit situaci mezi tyčemi. Karlu Darlowovi, Illanu Meslierovi i Alexi Cairnsovi končí kontrakty a brazilský brankář Lucas Perri po loňském příchodu z Lyonu nepřesvědčil.
Nick Pope offered Newcastle transfer escape route by two Premier League rivals https://t.co/7qCZwQ8LUG
— The Sun Football ⚽ (@TheSunFootball) June 6, 2026
Leeds proto hledá zkušeného gólmana s praxí v Premier League. Ještě nedávno byl s klubem spojován také Dúbravka, jehož budoucnost zůstává otevřená po odchodu z Burnley. Pokud by Whites skutečně dotáhli příchod Popea, potřeba angažovat dalšího zkušeného brankáře by výrazně klesla.
Související články













Komentáře (24)
Přidat komentářTo by mohlo fungovat, kvalitni jednicka a pod nim by mohl surovcik vyrust, potencial ma
Spíš Surovcik odchod, pořád je tam miláček Priskeho Vindahl
S Vindhalem se počítalo, že po sezóně končí. Takhle se ho akorát nezbaví.
Tak tam pocitam ze pujde pryc, ten je neposune absolutne nikam, nespolehlivy borec naladovy, to nechces
To je rok starý článek? Leeds uz není nováčkem.
Mozna naopak z budoucnosti
Snad se jim to povede, zatim se mi libi jakym smerem jde Rosa
Super, mě by ten směr zajímal, vysvětlíš mi ho? Zatím totiž žádný směr nevidím
super, snad to dopadne
Ani Dubravka, ani Surovcik nebudou chtit delat dvojku
Taky budou bojovat o pozici trojky, dvojka bude Vindahl.
A jednička Vaclík?
Budou hrát 3-5-3.
Není to trochu voser na Vaclíka, který je stejný ročník jako Dúbravka?
Chápu, že Dúbravka je kvalitnější a ještě letos chytal PL.
Z pohledu Sparty tomu rozumím, ale stejně tak bych rozumněl Vaclíkovi, kdyby se cítil ukřivděnej.
Vsak Vaclik uz nechyta dost dlouhou dobu...tomu bych nabidl tak pozici golmana cislo 3 pokud by o to stal..na velky tymy uz to u nej nebude
Můžeš mít borce co ještě letos chytal PL a chce se rvát o post jedničky, nebo borce co tři roky už jen dohrává kariéru. Za mě jasná volba. Zřejmě je duvod proč Vaclíka nikdo v z ligy nechce.
Vaclik si u Priskeho proste nezachyta, uz se s tim smirte.. jeho styl chytani je z minulyho stoleti
Mně nějak uniká, proč ho zelda vůbec vytáhl.
Ale oproti Vindalovi by i neco polapal.
Sparta dělá nesmyslné čachry s brankáři snad už od doby, co tam chytal Petr Kouba.
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele