Sparta nechce zůstat pozadu, nového útočníka si vyhlédla v Jablonci

02.06., 09:45
Aktuality
Sparta má být blízko podpisu Singhateha. (© ČTK / Černý Vít)

Fanoušci Sparty pořád čekají na velké letní posily. A teď to vypadá, že se brzy dočkají. Na Letnou má mít blízko z Jablonce ofenzivní univerzál Ebrima Singhateh (22). Tvrdí to alespoň server Footy-Africa, podle nějž je bývalý hráč Slavie dohodnutý s vicemistrem na podmínkách smlouvy a čeká se na doladění přestupu mezi kluby.

Singhateh se nedávno zviditelnil hlavně vyloučením ve finále poháru, kdy oslabil Jablonec a ten zápas prohrál 1:3. Trenér Luboš Kozel mu pak jasně řekl, že pokud předvede ještě jeden takový zkrat, tak v klubu skončí. Teď to vypadá, že balit bude v Jablonci i tak. A hráče by mělo čekat stěhování na prestižnější adresu, na pražskou Letnou.

Podle zmíněného zdroje by měl hráč být domluvený s vedením Sparty, nyní musí transfer doladit oba zainteresované kluby.

Hráč byl hodně vidět i v pozitivním směru, když se podle statistik LFA pokusil o 89 driblinků, což jej řadilo na 141. místo mezi hráči v deseti nejlepších evropských ligách. Mezi 141 hráči s alespoň stejným počtem driblinků měl ale jednoznačně nejvyšší úspěšnost, konkrétně 60,7 %.

Gambijský reprezentant v Jablonci působil od února, kdy opustil Karvinou. V jejím dresu se prezentoval skvěle a špatně si nevedl ani v severočeském klubu. I proto podle webu Footy-Africa stojí o jeho služby také třetiligový anglický Stockport County i ukrajinský prvoligový LNZ Čerkasy. Vypadá to však, že navrch by měla mít Sparta.

Transfer je o to pikantnější, že Singhateh byl v minulosti také hráčem pražské Slavie.

Autor: René Machálek

Komentáře (61)

Přidat komentář
Pablos

A nedají si říct a nedají...

Reagovat
Marv

Reagovat
Igner Farnsworth

Reagovat
ACSeRw!n

Danek, Karabec, Sevcik, Rus.. zbytecny nakup

Reagovat
mupi23

I proto podle webu Footy-Africa stojí o jeho služby také třetiligový anglický Stockport County i ukrajinský prvoligový LNZ Čerkasy. Vypadá to však, že navrch by měla mít Sparta.

Transfer je o to pikantnější, že Singhateh byl v minulosti také hráčem pražské Slavie

- to muselo být těžké ho přemluvit

- derby bude zas vyhrocenější, Praha bude hořet

Reagovat
pivoaklobása

Útočník co dá za sezonu 2 goly je velká posila, aha

Reagovat
Hawkus

Sparťanský Prekop 2.0

Reagovat
Petr325

Reagovat
fantomas10

Reagovat
iamek

Za pul roku zpět v Jablonci na hostovacku

Reagovat
PBLead

jako Hollý... aneb zjevně musíme posílat úplatky do Jablonce. Ostatně při přestupu Vojty jsme si taky připlatili - prostě takový úplateček pro kluby bývalého předsedy a teď toho současného.

Reagovat
HalaMadrid_Flx

Jako ten může jen překvapit Ale tohle asi není úplně typ nákupů, který Sparťanští fans očekávají co

Reagovat
Bechy1893

To je Kauf, to si můžeme nechat Millu

Reagovat
Mönchengladbach

To se vážně Rosický s Priskem shodli, že tohle je dobrá posila, která Spartu posune?

Reagovat
Greny

posune z druheho mista na treti

Reagovat
PISTOLERO

Reagovat
$dolar$

Reagovat
BaggioRoberto

Dobrej silvestrovského for

Reagovat
John Obi Mikel

Jako furt je to míň divný než údajný zájem Slavie o Sejka, ale taky bych to nečekal.

Reagovat
Black Jagir

Posílá pro béčko ne?

Reagovat
Stannis Baratheon

Článek na základě nějakýho srandaúčtu

Reagovat
John Obi Mikel

Reagovat
Nuno čomes

Co se stalo s Rosou? Několikáté přestupové období a pořád to jde dolů. teď v létě to taky nevypadá, i když se to začne hýbat asi až později, ale.. Nemá na to?

Reagovat
ACSMan

Kde je Jirka Rosický když si potřebujeme zanadávat

Reagovat
arvncrtx

Co odešel, je sparťanský scouting v háji

Reagovat
Freedo

Někde s lahví vodky v parku

Reagovat
Luka3enko

já si jako myslím, že právě naopak se prakticky za pár přestupáků obměnil celý tým krom asi 6-7 hráčů (Zelený, Haraslín, Sorensen, Ryneš, Vindhal a i Kuchta, který mezitím odešel, Panák podle mě teď končí). Za mě to chce náhradu za odcházejícího Kairinena, pokud odejde, jednoho levého beka (Ryneš nic extra a Zelený už je spíš stoper), pravého beka (tam je teď Suchomel s Kadeřábkem). ještě teda druhého gólmana. Fyzicky nabušené křídlo co bude rozbíhat zavřené obrany a čekat kolmice za obranu. Pak ještě posílit zdravotnický personál aby neměli půl jara 12 zraněných hráčů a bude to super.

Pro mě je teď ideální sestava (pokud se počítá s odchodem Kairinena): Surovčík - Zelený, Sorensen, Ševinský(Uchenna), Kadeříbek - Vydra, Sochůrek (Eneme), Irwing- Haraslín, Kuchta, Mercado

Otázka co bude s Karabcem, Birmančevičem, Krasniqim, Ševčíkem, Holým a třeba Tucim. Pak má Sparta ještě předkupní právo na Šilera v Podbrezové, kterého chtějí kluby z BL a Rusa v Liberci, ale ten chce jít prej do Liberce. Úplně bych nezapomínal na Magnuse Andersena, který byl celou sezónu zraněný, ale ty první zápasy sezóny byl za mě nejlepší hráč na hřišti, tam je otázka jak na to bude.

Třeba proti Hradci byla zajímavý pokus s Rrahmanim na podhrotu až ofenzivním středu zálohy a zahrál to skvělě, ale myslím, že bude odejit. Kuol je přesně ten co to měl rozbíhat, což jako dělá, ale jeho finální řešení je na úrovni mladších dorostenců a asi bych se ho zbavil. Vojta nehrál vyloženě špatně, ale hrozně ho semlelo, že nedal gól respektive tolik mu jich odvolali. Grimaldo mi přijde jako maskot, aby si měl s kým Mercado pokecat.

Reagovat
Igner Farnsworth

Krasny 3-4 misto

Reagovat
Luka3enko

Jojo letos jsme podle vaší letky měli být 5. a hovno

Reagovat
Igner Farnsworth

Snad to Rosa vidi stejne jako ty

Reagovat
Freedo

Reagovat
Nad dopisy diváků

Si počkejme jak bude Holeš běhat...Chorý po 20 minutách stojí na místě , Jurásek ten zas běhá mimo přihrávky ....to bude podívaná..nejspíš je to krásně zabalené, aby to šlo zavčas prodat?

Reagovat
ACSeRw!n

brzdi

Reagovat
Luka3enko

Proč? Herně se to hodně zvedlo v druhé půlce jara a vidím tam zajímavé herní prvky. Potřebujeme přidat na herní agresivitě a pohybu u a uvnitř boxu. Neříkám, že budeme ligu válcovat, ale neustálé brečení co chytli někteří sparťani od sešívek je fakt otravné.

Reagovat
ACSeRw!n

no chces prestup asi na 90% pozic, to je naprosto nerealny, ze se bude tolik nakupovat

Reagovat
Luka3enko

tak na 90% pozic ne a nevím jaké mají plány třeba se Suchomelem, jen říkám, že bych si dokázal představit větší sílu na obou stranách obrany, jedno křídlo a náhradu za Kairinena (což bude problém sehnat). Druhý gólman se dá sehnat vždy.

Reagovat
ACSeRw!n

tak ale my hledame hlavne jednicku k Surovcikovi.. Dubravka ma nabidky z Anglie a Saudsky Arabie, tak tam to asi nevyjde a Zadrazil me nepresvedcil

Reagovat
Luka3enko

Toho se taky bojím, ale nevím proč jedničku. Surovčík chytal fakt dobře. Jediné s čím má problém, podle mě, jsou výběhy 1v1 a centry, ale to je o zkušenostech.

Reagovat
Nieuwendyk

Dúbravku už bych nebral hele, stáří a drahost. Jakub a Peter jsou cajk ne? Jasně, chyby občas, to se stává, ale bude to lepší. Dúbravka už to nezachrání, naopak.

Ale toho Singateha... proč jako? K čemu?

Vojtu si nechat a dát mu šanci, vrátí se Birma, uvidíme co Rrahmani, ano, na podhrot proč ne, navíc se uzdraví Magnus, vrátí se Kara... nemusíme chytat tu jejich hysterii přece pořád - nakupovat nakupovat nakupovat... je to demence

Reagovat
ACSeRw!n

tomu ze bude mit Birma moticaci a jeste se zvedne davam tak 10%, doufam ze se s nim nepocita

Reagovat
Nieuwendyk

No tak to jej nakopeme do zadku, že jo, prostě bude muset makat.

Reagovat
Luka3enko

já si právě myslím, že tu motivaci mít bude. Byl v top 5 lize, zjistil, že tak dobrej není, ale přitom změnil prostředí, tak bych se nedivil kdyby měl právě motivaci se pořádně ukázat.

Reagovat
Luka3enko

Jako jo, ale jí bych se zbavil Petera i kdyby měli vzít Vaclíka, který by byl s rolí 2ky vpohodě. Souhlasím, taky to vidím poměrně dobře, jen posílit vybrané posty primárně. Singhateh je prý nejlepší driblér ligy a podle mě je to případná alternace za Haraslína la levé křídlo.

Reagovat
Nieuwendyk

Vaclíka určitě, ale Singateha na lavičku nevím nevím no. Nemáme v merku nějaký kluky norský, dánský, skotský? Bílý teda?

Reagovat
Luka3enko

Tak u nás se to vždycky drží pod pokličkou dokud nepřijdou. Jako podle mě se čeká jak dopadne komunikace s těma na hostování a vyhodnocení jestli budou pokračovat.

Reagovat
wjillm

Ráno lahváč, večer basa. Jen asi netočí kuličku jako brácha.

Reagovat
antiHavel

Nic , co by, žije jen ze jména, jako manažer je příšernej a totálně slhává,,,

Reagovat
Blind Ref

Milla v2

Reagovat
Kucka

Reagovat
božský John

N

Reagovat
ACSeRw!n

F

Reagovat
božský John
Reagovat
HalaMadrid_Flx

Reagovat
arvncrtx

Tradiční každoroční malá domů pro Jablonec, aby měl naplněný rozpočet na sezónu.

Reagovat
JFT97

Wtf

Reagovat
Profesor Ikebara

Víš co Tome?,,,,

Reagovat
Moshe Dajan

jo tak to je posila ja víno, 6 gólů v lize, 3 červené karty new Milla

Reagovat
Zephyr

Reagovat
hory_udoli_reky

Tyvoe takovej hráč do Sparty?

Reagovat
Batigol

To snad ani nemůžou myslet vážně, ne?

Reagovat
Trener_co_trenuje

Jablonec a Karviná jedno jest.

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele