Plzeňský lov v Pančevu drhne. Srbové za Pirgiče chtějí 3 miliony eur, Viktoria rozhazovat nehodlá

Viktoria Plzeň se netají velkými plány směrem k následující sezoně a posily hledá na všech možných adresách v Česku i v Evropě. Nově se v hledáčku Západočechů objevil záložník srbského Železničaru Pančevo Stefan Pirgič. Server Mozzart Sport tvrdí, že Plzeň nabídla za hráče 1,5 milionu eur, Srbové ale chtějí jednou tolik.
Mozzart Sport uvedl, že v Železničaru Pančevo již z Viktorie přistála nabídka. Zmíněných 1,5 milionu eur, tedy něco přes 36 milionů korun, však ani zdaleka není sumou, kterou si srbský klub za klíčového hráče představuje. Pančevo bude bojovat v následující sezoně o účast v hlavní fázi Konferenční ligy, a když už by měl Pirgič odejít ke konkurenci do Česka, měla by za to Viktoria pořádně zaplatit.
Tabulka
Mluví se o třech milionech eur. "S tak vysokým odstupným vedení Plzně rozhodně souhlasit nebude a za hráče sumu nedá. Považuje za nesmyslně vysokou. Platí, nehodlá rozhazovat," říká zdroj Livesport Zpráv a eFotbal.cz. Zda budou jednání pokračovat, není momentálně jasné.
Srbský klub si stojí za tím, že Pirgič má všechny předpoklady k dalšímu růstu a míní, že se bude zvyšovat i jeho cena. Vnímá také, v jaké relaci se pohybovalo uvažované odstupné ve chvíli, kdy Plzeň zvažovala angažování Douglase Owusua. Z toho ale nakonec sešlo.
Západočeský klub také dál jedná s Libercem ohledně Angeho N’Guessana. Ani v tomto případě ale zatím nedošlo k dohodě. V tomto případě je ve hře finanční odstupné i případná hráčská náhrada.
Související články









Komentáře (13)
Přidat komentářSrbská první liga má jen 8 mančaftů
Nadstavba
oni tu píčovinu jedou taky
každý s každým 1 v létě, a neotravovat slušný lidi přes rok fotbalem
Taky si vezmi, že je tam CZ Bělehrad a Partizanu, zbytek stojí za prd.
Čukarički
Jestli chce Pančevo jednou tolik, je to stále 1,5 mil a to by Plzeň měla dát
Nevim no.. driv jsme dělali většinu posil jako prvni a pak uz se jen ladilo, ted ma Slavie uz x posil a my se trapime a dohadujeme o drobny. Jen abychom nahodou nepřeplatili.
Kolikátý hráč mimo EU už to je?
Jestli se neplánuje v létě výprodej, tak to moc nechápu.
Dweh, Memič, Touré, Lawal, Adu. Nově Faal a tento. To je sedm hráčů na pět možných, co může nastoupit do zápasu.
Srbové nejsou bráni jako hráči mimo EU.
Já měl pocit, že ve FM mi je to jako hráče z EU neuznávalo.
Srbsko není členem Evropské unie, ale má s ní podepsanou Asociační dohodu. Podle legislativy FIFA a pravidel FAČRu (Fotbalové asociace ČR) se proto srbští fotbalisté v českých soutěžích nepočítají do přísných kvót pro hráče ze třetích zemí.
Máš pravdu, koukám.
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele