Baník potvrdil setrvání opory. Jedlička po úspěšné záchraně natrvalo přestoupil z Plzně

Martin Jedlička (28) bude pokračovat v Baníku Ostrava, kterému pomohl k udržení v Chance Lize. Slezský klub po úspěšné baráži s Táborskem potvrdil aktivování opce a brankáře natrvalo získal z Viktorie Plzeň. Zkušený gólman se Baníku upsal do roku 2029.
Ostrava přivedla Jedličku během výrazného posilování v zimní přestávce. Součástí dohody s Plzní byla opce na trvalý přestup ve výši jednoho milionu eur (přes 24 milionů korun).
Baník měl doložku ve smlouvě aktivovat ještě před odvetným zápasem baráže s Táborskem, který vyhrál jednoznačně 5:0 a definitivně potvrdil setrvání mezi elitou.
????2029! pic.twitter.com/T2B5G17HTV
— FC Baník Ostrava (@fcbanikostrava) May 30, 2026
Sám Jedlička už v průběhu května naznačil, že by v Ostravě rád pokračoval bez ohledu na to, jak baráž dopadne. "Je mi tady dobře," uvedl brankář. "Chci zůstat a myslím, že stejně to cítí i klub," dodal Jedlička, z jehož vyjádření bylo patrné, že byl připravený zůstat i v případě sestupu.
Ostravu po úspěšné záchraně v nejvyšší soutěži čekají další změny v kádru. Součástí brankářského týmu se od léta stane také Matouš Babka (24), který do Baníku zamíří z Opavy.
Komentáře (34)
Přidat komentářWow
. Nečekal jsem že ho udržíme! Brabec
“Že se udržíme “ …
Wow
. Nečekal jsem že ho udržíme! Brabec
To se na něj fanoušci složili, nebo ho Brabec fakt zaplatil?
Prodá ho 2-3 násobek
Určitě ne
Když prý může dát Jurečkovi 500k euro za podpis, což je absolutně mimo, bo dřevo je víc, tak co by ne
Kdyby ho neměli, tak by spadli přímo
Je to tak
Tak ještě zbývá
- konec sportovního ředitele Luďka Mikloška
- konec výkonného ředitele Michala Běláka
- změny ve scoutingovém oddělení
- oznámení přestupu defenzivního univerzála Ondřeje Kričfalušiho do italské Monzy.
Super
věřím příští sezonu v návrat do boje o pohary
5-7
Vítáme Kričfalušiho ve Štruncových sadech
No tak vítej, vyraž s fábory.
V Monze jsou Štruncovy sady?
To jsem nevěděl…
Struncci
Parco di Monza e Strunze
https://youtu.be/oZY-7vGSnaI?si=6VVcrAEfe9RjnPbY
Že by se Brabec po té sezoně poučil?
Ahoj, v rámci mé diplomové práce analyzuji, jak jsou fanoušci spokojeni s komunikací Chance Ligy na Instagramu (profil chanceliga).
Moc by mi pomohlo pokud byste si našli chvilku a vyplnili tento dotazník (je to na 5 minut). Díky!
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdYrUxRsulOU7op5oFBGaHYuztx-mDVCS-9TX5mflLSDgi-xw/viewform?usp=dialog
Cirkus Mahren Ostrau aneb líheň havířských kurev a lidského odpadu SPD a ANO
Ale Baník je slezský, ty lemple sudeťácká
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele