Horejš přivítal očekávanou posilu. Hradec Králové udělal ze Slončíka rekordní přestup

Hradec Králové hlásí na startu letní přípravy staronovou posilu. Z plzeňské Viktorie přichází Tom Slončík (21). Mladý záložník už pod Bílou věží v minulosti dvakrát úspěšně hostoval, nyní však do východočeského klubu přestoupil a podepsal víceletý kontrakt. Votroci podle nepotvrzených zpráv zaplatí kolem 2 milionů eur včetně bonusů (necelých 50 milionů korun), což by byl klubový rekord.
Přestože měl talentovaný záložník nabídky i z jiných ligových adres, východočeský klub pro něj představoval jasnou prioritu. "Vytvořil jsem si silné pouto ke klubu, fanouškům i celému městu. Těším se na to, až tu zase vyběhnu na hřiště," řekl čerstvě po přestupu Slončík.
Během jarní části, kterou strávil v Plzni, dění v Hradci poctivě sledoval. "Tam, kde se sezona lámala, to svým charakterem a tvrdou prací dokázali kluci strhnout na svou stranu a dosáhli úžasného výsledku," chválí kabinu.
Sloni se těší veliké oblibě po celém světě ????
— FC Hradec Králové (@FCHradec) June 24, 2026
Proto jsme se rozhodli pořídit jednoho také k nám do Hradce ????????
Více zde ???? https://t.co/Ixd4TNKPfE pic.twitter.com/U1zzBmsadq
Sám toho na jaře na západě Čech příliš neodehrál, o to větší má teď motivaci ukázat se v Chance Lize. A nejen v ní. "Teď to pro mě bylo velice náročné období. I proto je ve mně hlad, oheň a obrovská natěšenost na zápasy," hlásí sebevědomě.
Jasný cíl má i pro blížící se kvalifikaci o evropské poháry: "Je to pro mě obrovská motivace - dostat Hradec do skupiny."
Nejvíce se ale nyní soustředí na svůj návrat do Malšovické arény. "Věřím, že předvedu něco, co fanoušky zase přiměje k tomu, aby mě měli rádi ještě o něco víc," uzavírá s úsměvem nová akvizice Hradce Králové.
Komentáře (29)
Přidat komentář50m
pro Hradec asi rekord ?
Horejš přivítal očekávanou posilu. Hradec Králové udělal ze Slončíka REKORDNÍ PŘESTUP
Udělat "z něj dělo" už bylo nudné.
Určitě. Mě ale víc zajímá, jak to bude s Hradcem za sezonu, dvě, protože nemají víc než 2 přestupy za milion euro plus (aspoň podle tfm) - Pilař a Spáčil. Teď tam mají pár super hráčů, které jestli zvládne Horejš posouvat a třeba udělají nějakej hezkej run Konferenční ligou ala Sigma, tak při současných cenách nepůjdou ven pod 1,5M.
bylo by hezký dostat se do KL, ale dle mýho přes předkola prakticky bez šance...
Tam je to vyloženě o štěstí na los. Nenasazenej tým může mít klidně lehčí soupeře hež nasazenej.
Jak si prisel na to, ze je to rekord?
Tady už se nečtou ani titulky. Ještě pár let a přestane se číst i diskuze a budeme se chodit koukat jen na obrázky.
A diskuse bude tvořena jen emotikony.
Přeju Plzni ať do dvou let přestoupí do S/S
Ty kravo posila do Hradce za 50 micu kde to jsme
jako dobry jen tak dal, at se prachy toci no, pristi sezona bude supr, snad si na sparte vytahnou hlavy z prdele aby to bylo vyrovnany
Přesně, ať se to točí
Sigma, Pardubky, Liberec, Hradec, Zbrojovka... Jen ať se liga lepší. Nejsme desátí v Evropě jen tak
Stále bych potřeboval vysvětlení, proč jsme po odchodu Šulce v Plzni totálně zazdili takovýdleho hráče
Je uplně jasný, že příští sezonu bude v Hradci zářit.
Protoze na to sral pri treninku a nebrani. To same je Panos, ale misto bylo jen pro jednoho z tech dvou, tak se rozhodli pro odchovance.
I tak mě teda ale napadají další otázky. V Hradci co? Tam jim to nevadí? Nevěděli to, když ho kupovali? Přijde mi ten jeho přestup k nám jako strašnej provar.
Tak provar to urcite neni, kdyz jsme ho prodali za 2.5x draz.
Spis je to skoda, protoze mne se fotbalove vzdycky libil. Ale je pravda, ze proste nebrani. Dalsi vec je, ze v Hradci je top3 fotbalista. Takze sebevedomi roste, veri si a pak to je videt na hristi. U nas byl jednim z mnoha, sice talent, ale.. A na hristi si pak neveril, spoustu veci zesral nejakou blbou prihravkou, zpracovanim.. To je o hlave.
Jj. Horejš je známej tím, že tohle mu u hráčů vůbec nevadí
Protože to je línej lempl
jo no... na českou ligu totiž potřebuješ běhavý vojáky, co jsou v každým souboji v hlavičkovým výskoku... a ne fotbalisty
Hele problém je v tom, že když někdo umí o trochu líp kopat než ostatní, tak může srát na všechno ostatní, to je typická česká mentalita. Kdyby trochu dřel, tak pak teprve vynikne, že je fotbalista, takhle je to ale k ničemu. Proč můžou/mohli dřít Wirtz, Lampard, Xavi, Modrič, ale tady debílek ze Zlína ne?
A to je nějáká jeho povinnost jo ? Musí dřít do roztrhání těla, aby o něm nemohl Firkraag říkat debílek. Je to absolutně jeho věc, jeho život, jeho kariéra, jeho vnímání co chce a nechce obětovat případně. Jediné co chápu, když to vadí vlastním fanouškům ...tam určitej závazek případně má, ale tobě je do toho úplný hovno
Tak jako mě je to u prdele, jen si myslím, že pro Plzeň to není žádná ztráta.
Výsledkem tohoto přístupu se můžeme pokochat za 15 hodin
A tohle mame overeny nebo je to nalepka pro technickyho hrace alias aliby proc ho nestavim a radsi dam jen bezce? protoze tohle v cesku slysim pomalu na kazdyho, kdo by chtel hrat fotbalove, at uz to byl zelenka, matejovsky, horvath, hellebrandt tehdy ve slovacku, karabec, schick, hlozek..
ja to mam primo z klubu
ok tak potom jasne, to je skoda
Prozože je Koubek starej kokot a Hyský mladej.
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele