Padne rekord: Manchester City koupí Andersona za 130 milionů liber

Včera, 23:22
Aktuality
Elliott Anderson (© Stu Forster / GETTY IMAGES EUROPE / Getty Images via AFP)

Podle prestižních informací, které přinesl uznávaný novinář David Ornstein z webu The Athletic, se Manchester City dohodl s Nottinghamem Forest na rekordním přestupu záložníka Elliota Andersona. Celková částka za anglického reprezentanta dosáhne astronomických 130 milionů liber. Třiadvacetiletý hráč se tak stane historicky nejdražším britským hráčem a překoná dosavadní klubové maximum, které The Citizens učinili u transferu Jacka Grealishe.

Jednání mezi oběma kluby se táhla dlouhé týdny. Evangelos Marinakis, majitel Nottinghamu, tvrdě vyjednával o struktuře plateb, přičemž největším zádrhelem byla výše fixní částky a podmínky jednotlivých bonusů, uvádí britský list The Daily Telegraph. Manchester City však nakonec požadavky splnil, čímž porazil ostatní zájemce, a uzavřel obchod, který přepíše historické tabulky anglického fotbalu.

Anderson by měl v nejbližší době podstoupit lékařskou prohlídku přímo ve Spojených státech, kde momentálně pobývá s národním týmem The Three Lions na mistrovství světa. Anglický trenér Thomas Tuchel svolil, aby si hráči během probíhajícího mistrovství světa své přestupové záležitosti vyřizovali. Pro středopolaře byl přesun do Manchesteru absolutní prioritou, a to i přesto, že na lavičce po sezóně skončí legendární kouč Pep Guardiola. Toho má mimochodem brzy nahradit Enzo Maresca.

Autor: Patrik Sandev

Komentáře (38)

Přidat komentář
alcantara

Zaujimava cena, to je krizenec Iniestu a Casemira?

Reagovat
Aldeano

Reagovat
Whitemedia

Enzo by neměl jít za míň.

Reagovat
Salfovic

130 milionů liber za tohle

Reagovat
Bonetti1

taky to nedokážu pochopit.

Reagovat
fenixLFC

u teba to ale neprekvapuje

Reagovat
fantomas10

Kdy naposledy se poradne vyplatil hrac za 100+? Napada me Zidane nebo Nedved

Reagovat
Bozz

Rice

Reagovat
fantomas10

Reagovat
Profesor Ikebara

Kdo to je?

Reagovat
pivoaklobása

Antony

Reagovat
Aldeano

Bale

Reagovat
fantomas10

Reagovat
Čenda

Naposledy loni, nejakej Rice.

Reagovat
Salfovic

Loni

Reagovat
Čenda

Pardón, tak nakonec to je blíž nedvedovi nez loňsku, sry.

Reagovat
janinho

Isak (newcastlu)

Reagovat
Bozz

City, Liverpool a Tottenham ten trh v Anglii posouvají na jiný level

Reagovat
LFCreds

Jj, Arsenal minule leto minul 300 mega, predal hráčov za 15 mega, ale iné mužstva posúvajú trh na iný level, pritom Arsenal kúpil prvý hráča za 100 mega so City

Reagovat
fenixLFC

ze mu na to skaces a ani si neoveris ze este pred riceom prisiel grealish

Reagovat
Bozz

Rice za 100 je vzhledem k výkonům zadarmo, což se o Wirtzovi a IP Isakovi říct nedá. Však my další nejdražší přestupy máme kolem 70-75 mega a teď se podívej, za kolik jste se nechali natáhnout minulé léto za trojici Isak, Wirtz, Ekitike. Takže gratulki, ale i díky vám jsou ty přestupové částky nesmyslně nastřelené.

Reagovat
Busby babes

Te cenovce nema sanci dostat a bude zajimavy sledovat jak se s tim popasuje. Vyborna posila pro city

Reagovat
sylarko

a potom niekto bude pisat, ze alvarez za 150m je vela, ked tento tu moze ist za 130m

Reagovat
Busby babes

Ano je

Reagovat
sylarko

za oboch je to vela. ale co narobis..v dnesnej dobe uz hraci neprestupuju len tak pod 100m

Reagovat
fenixLFC

jedine co zvysuje cenu alvareza je suma za ktoru uz prichadzal do atletica. ale furt viac pochopim sumu za andersona nez za alvareza

Reagovat
Fairplay

on vždycky předvede těch svých 6 týdnů kdy se o něm začne mluvit jak kdyby to byl 2020 Mbappe a pak co měsíc to by měl mít cenu -15 mega. Jak říkáš, kdyby nešel do Atlétika za 90, ale byl to odchovanec, tak jde dneska za 70 max

Reagovat
sylarko

je to mozne

Reagovat
sylarko

ani jeden ani druhy nemaju taku hodnotu, ale bohuzial trh je uz dnes taky

Reagovat
fantomas10

Reagovat
iamek

Reagovat
fenixLFC

najlepsie na tomto prestupe je ako sem zas nabehnu fans z inych sekcii a rovnako ako pri riceovi budu mat jasne ze to je kopyto a stoji tu sumu len preto lebo je anglican

Reagovat
Truffaldino

Je to kopyto a ta suma je daná tím, že je Angličan. Spokojen?

Reagovat
fantomas10

Coz je slusny paradox, protoze u anglicanu by mela byt cena automaticky snizena o 30%

Reagovat
Profesor Ikebara

Reagovat
Bonetti1

Enzo musí být potom za 140

Tak pojďte……

Reagovat
SunFells

140 od Štrasburku

Reagovat
Bonetti1

Hm zkus lepší vtip

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele