Grandiózní přesun hráčů mezi Slavií a Libercem. N'Guessan s Diakitém za trio sešívaných

Dnes, 14:55
Aktuality
Bořil, Kušej a Bužek budou hrát za Liberec (© FC Slovan Liberec)

To, o čem se dlouho mluvilo, je nyní realitou. Slavia oznámila, že dvojice libereckých hráčů, kterými jsou Toumani Diakité (20) a Ange N'Guessan (22), se zapojí do přípravy pražského klubu. Opačným směrem míří Jan Bořil (35), Vasil Kušej (26) a Alexandr Bužek (21). Na přestup zatím oficiálně nedošlo, kluby nicméně už řeší jen formality.

Slavia na přestupovém trhu nelení a jejími dalšími posilami se již brzy oficiálně stanou Diakité a N'Guessan z Liberce.

"Ange N'Guessan a Toumaní Diakité dostali povolení zapojit se do přípravy se Slavií. Kluby finalizují formality v rámci působení obou hráčů v Edenu," stojí v prohlášení Slavie na sociální síti X.

O Diakitého, jenž začínal začínal s fotbalem AFE Abidjan, na začátku roku 2025 projevil zájem lotyšský BFC Daugavpils. Jeho působení v klubu ovšem netrvalo dlouho a už po šesti měsících podepsal smlouvu v Liberci, kam přestoupil za 200 tisíc eur (přibližně 4,8 milionu korun).

V uplynulé sezoně nastoupil v Chance Lize do 21 zápasů, ve kterých vstřelil dvě branky a obdržel jednu červenou kartu. Na začátku svého působení v Liberci si připsal také tři starty ve třetí nejvyšší české soutěži za rezervní tým, postupem času si však vybojoval pevné místo v základní sestavě prvního týmu.

Diakité a jeho statistiky ze sezony 2025/26 (©Opta by StatsPerform)

Fanoušci Slavie se mohou těšit především na defenzivně laděného a fyzicky velmi dobře vybaveného záložníka, jenž zároveň nemá problémy s přechodem do útočné fáze hry.

To N'Guessan nastartoval kariéru v mládežnických kategoriích Lens, odkud si ho následně vyhlédla akademie Turína. Větší herní vytížení nicméně získal až ve slovinském Bravu, kde svými výkony zaujal natolik, že jeho další hostování vedlo do Liberce. A Slovanu trvalo pouhé dva měsíce, než uplatnil opci na trvalý přestup, přičemž do Turína za hráče poslal jeden milion eur (cca 24 milionů korun).

N'Guessan a jeho statistiky v uplynulé sezoně (©Opta by StatsPerform)

Slavia si do zadních řad pořídila obránce, který je známý především svým klidem při rozehrávce. V uplynulé sezoně nastoupil do 28 ligových zápasů, připsal si jednu asistenci, obdržel sedm žlutých karet a také navlékl kapitánskou pásku. Rozhodně jde o posilu, která by měla sešívaným pomoci v bojích v Lize mistrů.

Liberec vítá tři nové tváře

Zatímco do Edenu míří Diakité a N'Guessan, fanoušci Slovanu se mohou těšit hned na trio nových posil. Dres severočeského klubu budou nově oblékat Bořil, Kušej a Bužek.

Připravujeme podrobnosti...

Článek byl původně publikován pro Livesport Zprávy.

Autor: Livesport.cz

Komentáře (32)

Přidat komentář
John Obi Mikel

Fakt jděte někam. To bude zase provar

Reagovat
MoonKnight

Diakite uvidíme, ale N'Guessan je nejlepší přestup jaký šlo v rámci ligy udělat, ten se tu nezdrží déle než 2 roky, Liberec akorát není v pohárech a nemá ho kde předvést, ale to je hráč do top 4 ligy úplně v pohodě, ten pokud se nezraní, tak půjde za kotel.

Reagovat
Hardrada

Boril je teda fantasticka posila pro ambiciozni klub jako je Liberec. Perspektivni, zkuseny a mentalne odolny. Nastesti to vubec neni pripad pro psychiatra a zvladne brousit lajnu jeste pet let.

Reagovat
Hawkus

Reagovat
Taarabt_QPR

Ono v tymu potrebujes mit zkusenou kostru a nejakeho leadera.... Nevím jak na tom je Mikula a Masopust, ale v kontextu celého tradu to dava relativne smysl a uplne bych to nezavrhoval

Reagovat
Transkamarket

Bořil je mnohem lepší než Mikula. Ten i kdyby byl v nejlepších letech, tak je mnohem horší než Bořil teď. Takže Bořil je pro Liberec skvělá posila.

Masopust se k němu perfektně hodí. Oba dva vítězná mentalita, jeden hodnej a jeden zlej.

Bužek... Záleží jaký bude mít zrovna den. Ale potenciál má určitě slušnej, jinak by ho oranžovej Nezmar nechtěl.

No a Vasil. Restart a nový impuls mu snad pomůže.

Reagovat
Mönchengladbach

Bořil za 500k měsíčně přinese jen červené karty. Speciálně po něm půjdou, roky mu ty lokty v ksichtech soupeřů promíjeli, protože Slavia. Teď s tím jeho čerstvým útokem na rozhodčího a bez LuftJardy v zádech bude stát v polovině zápasů.

Reagovat
Transkamarket

Jasně.

Pořád bude jeden z nejlepších levých obránců / obránců v lize a to s přehledem.

Reagovat
$d0lar$

To aby Masopustovi nebylo smutno.

Reagovat
Igner Farnsworth

Pro nas dobra vymena

Reagovat
Transkamarket

Pro obě strany.

Reagovat
Coutinho10

to je hroznej pohled a ještě do Liberce

Reagovat
MoonKnight

Čím dál víc přemýšlím, jestli je zrovna tenhle přestup v té dnešní zvrácené době, kdy M. Fernandes míří z West Hamu ke Spurs za 90 milionů eur nesmysl nebo prostě tvrdá realita dnešního fotbalu.

Reagovat
Sigma Olomouc

Reagovat
Transkamarket

Nejde za 105 mio €?

Reagovat
Sigma Olomouc

Vítěz z toho vyšel jako vítěz. Sice z Bořila bych jako fanoušek Liberce nebyl nadšený, ale kvalitu asi stále má. Kušejovi to sedne a Bužek bude dobrej. Naopak Diakité a N'Guessan nejsou nenahraditelní. Slavia ale tím nezíská žádné rozdílové hráče.

Reagovat
Igner Farnsworth

Reagovat
John Obi Mikel

Reagovat
Transkamarket

Slavia potřebuje stopera. Minimálně jako náhradu za Ogbua.

Chaloupek se na MS prodal asi jen do Teplic. Ještěže je plesnivej dědek tak zakomplexovanej, že ho hned odepsal.

Reagovat
veikko

Tak čistě defenzivní prací je N'Guessan vynikající. Ofenzivní nadstavbu ani nadstandardní rozehrávku ale moc nemá. Na druhou stranu jestli stejně budou jen kopat míče na věž vepředu, tak je to fuk a svoji práci si bude plnit dobře.

Reagovat
Selänne

Reagovat
FCSL

Ange bude klíčovej a Toumi klidně může být novej Oscar s mnohem lepší střelou. Oba jsou a budou velmi dobrý. Za ty prachy to stojí. Dost jim věřim. Oba ještě půjdou ven za pěkný prachy

Reagovat
Error

Vitez vysel jako vitez, svata pravda

Reagovat
O.Giroud

Normálne výmeny jak v NHL

Reagovat
Mönchengladbach

Kam vlastně odchází duševně Chorý, který "už si za Slavii nekopne"?

Reagovat
Transkamarket

Vyměna za Kuchtu a Kuchta na hostování do Olomouce za Klimenta.

Reagovat
Femboy Arda

Moc Kusejovi neverim teda ze si obhaji svou povest. A Borilovi uz vubec, nevim jestli ho tam maji na noseni rozlisovaku nebo k cemu jim bude zrovna on.

Reagovat
Transkamarket

Jejich nejlepší obránce.

Reagovat
Pablos
Reagovat
exse

Kolařík s Fullym by byli lepší než Bužek + Bořil. Plus ten Toumani mrzí, i když z toho je samozřejmě víc peněz. Každopádně Kušej může být gamechanger, takže celkově v podstatě jak jsem chtěl.

https://www.eurofotbal.cz/clanky/plzen-slavia-i-velkoklub-ze-serie-a-zakulisni-bitva-o-hvezdu-liberce-nabira-grady-826391/#post17052021

Reagovat
KnoxXx

Buzek je jediny zaujimavy z tych troch

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele