Grandiózní přesun hráčů mezi Slavií a Libercem. N'Guessan s Diakitém za trio sešívaných

To, o čem se dlouho mluvilo, je nyní realitou. Slavia oznámila, že dvojice libereckých hráčů, kterými jsou Toumani Diakité (20) a Ange N'Guessan (22), se zapojí do přípravy pražského klubu. Opačným směrem míří Jan Bořil (35), Vasil Kušej (26) a Alexandr Bužek (21). Na přestup zatím oficiálně nedošlo, kluby nicméně už řeší jen formality.
Slavia na přestupovém trhu nelení a jejími dalšími posilami se již brzy oficiálně stanou Diakité a N'Guessan z Liberce.
"Ange N'Guessan a Toumaní Diakité dostali povolení zapojit se do přípravy se Slavií. Kluby finalizují formality v rámci působení obou hráčů v Edenu," stojí v prohlášení Slavie na sociální síti X.
☕️ Nejlepší místo, kam jít pic.twitter.com/sF28ma6Swh
— SK Slavia Praha (@slaviaofficial) June 25, 2026
O Diakitého, jenž začínal začínal s fotbalem AFE Abidjan, na začátku roku 2025 projevil zájem lotyšský BFC Daugavpils. Jeho působení v klubu ovšem netrvalo dlouho a už po šesti měsících podepsal smlouvu v Liberci, kam přestoupil za 200 tisíc eur (přibližně 4,8 milionu korun).
V uplynulé sezoně nastoupil v Chance Lize do 21 zápasů, ve kterých vstřelil dvě branky a obdržel jednu červenou kartu. Na začátku svého působení v Liberci si připsal také tři starty ve třetí nejvyšší české soutěži za rezervní tým, postupem času si však vybojoval pevné místo v základní sestavě prvního týmu.
Fanoušci Slavie se mohou těšit především na defenzivně laděného a fyzicky velmi dobře vybaveného záložníka, jenž zároveň nemá problémy s přechodem do útočné fáze hry.
To N'Guessan nastartoval kariéru v mládežnických kategoriích Lens, odkud si ho následně vyhlédla akademie Turína. Větší herní vytížení nicméně získal až ve slovinském Bravu, kde svými výkony zaujal natolik, že jeho další hostování vedlo do Liberce. A Slovanu trvalo pouhé dva měsíce, než uplatnil opci na trvalý přestup, přičemž do Turína za hráče poslal jeden milion eur (cca 24 milionů korun).
Slavia si do zadních řad pořídila obránce, který je známý především svým klidem při rozehrávce. V uplynulé sezoně nastoupil do 28 ligových zápasů, připsal si jednu asistenci, obdržel sedm žlutých karet a také navlékl kapitánskou pásku. Rozhodně jde o posilu, která by měla sešívaným pomoci v bojích v Lize mistrů.
Liberec vítá tři nové tváře
Zatímco do Edenu míří Diakité a N'Guessan, fanoušci Slovanu se mohou těšit hned na trio nových posil. Dres severočeského klubu budou nově oblékat Bořil, Kušej a Bužek.
Už makají v Liberci. ????
— FC Slovan Liberec (@FCSlovanLiberec) June 25, 2026
Jan Bořil, Vasil Kušej a Alexandr Bužek dostali svolení zapojit se do přípravy s naším týmem a jejich transfery ze Slavie do Slovanu se momentálně dolaďují.
Jakmile bude vše definitivní a formálně dotažené, budeme o tom informovat. pic.twitter.com/J8uFzIIRob
Připravujeme podrobnosti...
Článek byl původně publikován pro Livesport Zprávy.
Související články








Komentáře (32)
Přidat komentářFakt jděte někam. To bude zase provar
Diakite uvidíme, ale N'Guessan je nejlepší přestup jaký šlo v rámci ligy udělat, ten se tu nezdrží déle než 2 roky, Liberec akorát není v pohárech a nemá ho kde předvést, ale to je hráč do top 4 ligy úplně v pohodě, ten pokud se nezraní, tak půjde za kotel.
A jak komentujes tohle: https://infotbal.cz/slavia-se-dohodla-na-prestupu-talentovaneho-polaka-kubiaka-uz-se-ladi-jen-formality/
Boril je teda fantasticka posila pro ambiciozni klub jako je Liberec. Perspektivni, zkuseny a mentalne odolny. Nastesti to vubec neni pripad pro psychiatra a zvladne brousit lajnu jeste pet let.
Ono v tymu potrebujes mit zkusenou kostru a nejakeho leadera.... Nevím jak na tom je Mikula a Masopust, ale v kontextu celého tradu to dava relativne smysl a uplne bych to nezavrhoval
Bořil je mnohem lepší než Mikula. Ten i kdyby byl v nejlepších letech, tak je mnohem horší než Bořil teď. Takže Bořil je pro Liberec skvělá posila.
Masopust se k němu perfektně hodí. Oba dva vítězná mentalita, jeden hodnej a jeden zlej.
Bužek... Záleží jaký bude mít zrovna den. Ale potenciál má určitě slušnej, jinak by ho oranžovej Nezmar nechtěl.
No a Vasil. Restart a nový impuls mu snad pomůže.
Bořil za 500k měsíčně přinese jen červené karty. Speciálně po něm půjdou, roky mu ty lokty v ksichtech soupeřů promíjeli, protože Slavia. Teď s tím jeho čerstvým útokem na rozhodčího a bez LuftJardy v zádech bude stát v polovině zápasů.
Jasně.
Pořád bude jeden z nejlepších levých obránců / obránců v lize a to s přehledem.
To aby Masopustovi nebylo smutno.
Pro nas dobra vymena
Pro obě strany.
to je hroznej pohled a ještě do Liberce
Čím dál víc přemýšlím, jestli je zrovna tenhle přestup v té dnešní zvrácené době, kdy M. Fernandes míří z West Hamu ke Spurs za 90 milionů eur nesmysl nebo prostě tvrdá realita dnešního fotbalu.
Nejde za 105 mio €?
Vítěz z toho vyšel jako vítěz. Sice z Bořila bych jako fanoušek Liberce nebyl nadšený, ale kvalitu asi stále má. Kušejovi to sedne a Bužek bude dobrej. Naopak Diakité a N'Guessan nejsou nenahraditelní. Slavia ale tím nezíská žádné rozdílové hráče.
Slavia potřebuje stopera. Minimálně jako náhradu za Ogbua.
Chaloupek se na MS prodal asi jen do Teplic. Ještěže je plesnivej dědek tak zakomplexovanej, že ho hned odepsal.
Tak čistě defenzivní prací je N'Guessan vynikající. Ofenzivní nadstavbu ani nadstandardní rozehrávku ale moc nemá. Na druhou stranu jestli stejně budou jen kopat míče na věž vepředu, tak je to fuk a svoji práci si bude plnit dobře.
Ange bude klíčovej a Toumi klidně může být novej Oscar s mnohem lepší střelou. Oba jsou a budou velmi dobrý. Za ty prachy to stojí. Dost jim věřim. Oba ještě půjdou ven za pěkný prachy
Vitez vysel jako vitez, svata pravda
Normálne výmeny jak v NHL
Kam vlastně odchází duševně Chorý, který "už si za Slavii nekopne"?
Vyměna za Kuchtu a Kuchta na hostování do Olomouce za Klimenta.
Moc Kusejovi neverim teda ze si obhaji svou povest. A Borilovi uz vubec, nevim jestli ho tam maji na noseni rozlisovaku nebo k cemu jim bude zrovna on.
Jejich nejlepší obránce.
Exse právě teď:
https://youtu.be/GHPA47tnc9g?t=14
Kolařík s Fullym by byli lepší než Bužek + Bořil. Plus ten Toumani mrzí, i když z toho je samozřejmě víc peněz. Každopádně Kušej může být gamechanger, takže celkově v podstatě jak jsem chtěl.
https://www.eurofotbal.cz/clanky/plzen-slavia-i-velkoklub-ze-serie-a-zakulisni-bitva-o-hvezdu-liberce-nabira-grady-826391/#post17052021
Buzek je jediny zaujimavy z tych troch
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele