Slavia si podmanila polský trh a vítá další posilu. K sešívaným přestoupil mladík Kubiak

Zatímco Sparta se v poslední době rozhodla zaměřit na maďarský trh, její rival ze Slavie sleduje situaci hlavně v Polsku, což nejlépe dokumentuje nejnovější posila Oskar Kubiak (19). Levonohý univerzál, jenž přichází do Edenu ze spřáteleného klubu Arka Gdynia, podepsal s úřadujícím českým mistrem smlouvu do června 2030. V krátké době je tak po Wiktoru Nowakovi již druhým polským hráčem, který do Slavie dorazil.
O Kubiaka, jenž je schopen naskočit téměř na jakékoliv pozici na levé straně hřiště, měla podle informací portálu inFotbal.cz zájem i Plzeň či Legia Varšava, talentovaný Polák se ovšem rozhodl pro přestup do Slavie.
"Je to pro mě obrovská čest. Mám velkou radost, že jsem mohl podepsat kontrakt právě ve Slavii, a už se nemůžu dočkat, až si odbudu debut v červenobílém dresu," řekl Kubiak pro klubový web Slavie.
❤️????????️???? Dzień dobry!#Kubiak2030 pic.twitter.com/s9AVeSCGUN
— SK Slavia Praha (@slaviaofficial) June 25, 2026
Kubiak má za sebou průlomovou sezonu, kterou začal na hostování v třetiligovém Sokolu Kleczew, kde v 18 zápasech nastřílel 14 gólů a přidal pět asistencí. Arka následně předčasně ukončila půjčku a Kubiak se stal jednou z vycházejících hvězd Ekstraklasy. Na jaře se ve 14 ligových utkáních podílel na čtyřech brankách (3+1), na záchranu gdyňského klubu to však nestačilo.
S adaptací v novém působišti by mu měli pomoci hned dva krajané. Zatímco sedmnáctiletý útočník Bartosz Szywala působí ve Slavii už skoro rok, Wiktor Nowak dorazil do Edenu před necelými dvěma týdny.
Slavia je na přestupovém trhu velmi aktivní a oficiálně již získala devět nových posil. Kromě Nowaka dorazili také Pavel Kačor, Emmanuel Ayaosi, Danijel Šturm, Nazar Domčak, Neil Glossoa, Lazar Savovič, Ange N'Guessan a Toumani Diakité.
Článek byl původně publikován pro Livesport Zprávy.
Související články





Komentáře (25)
Přidat komentářNa levý kraj nutně někoho potřebovali, takže
Kdo by to byl řekl, že ze svojí farmy přivedla i nějakého hráče že ...já jen k tomu podmanění trhu
A jinak... už nebudeme hrát naše mladé, ale budeme je tahat z Polska
Ale ve Vašem případě Mexiko, Columbie. Je to smutný, ale je to tak.
nejsem sparťan. Když už tak spíš třeba Maďarsko u nich. Mexiko, Columbie a prostě i celkově černoši případně jsou prostě rozdílnej produkt, než našinci ...tam to plně chápu, že nabízejí něco co tu blbě vychováme. Ale Polsko, Maďarsko ...není za mě úplně to co bych si představoval za dobrou vizitku toho klubu, že hráči absolutně stejné typologie předpokladů si zde nedokážeme vychovat. Jako jestli sem dostaneme do ligy hráče z těchto národností, tak ať to jsou už hotový hráči, pak to beru v pohodě... hele je dobrej, pravděpodobně rovnou přínos do áčka ok. Ale tady ty 16-19 let co pravděpodobně do áčka hned sotva se dostanou, i přesto, že chápu že mohou být talenti a představují zajímavost pro ty kluby jsou pro mě opravdu jen negativní vizitkou, bohužel takový názor mám no.
V tom případě Já nejsem z Edenu.
Právě že Spartu Peru, Bolívie, Columbie, hodně bere. Jsou levní, a rádi vidíte ten skill za levno no. Plus Dán a Nor.
Z maďarska? Asi si to pleteš.
Maďarským obráncem, který posílil AC Sparta Praha, je osmnáctiletý levonohý stoper Viktor Vitályos.
Zrovna ten bude asi hodně dobrej. I když je teď zrovna u konkurence.
A jsou takoví hráči v lize?
Slavia žádné svoje mladé stejně nehrála
A ktere svoje mlade Slavia hrala?
Tak to je nadnesené... přece nebudu psát o Slavii "my". Ale píši celkově o mladých hráčích v lize... Slavií to může jen začínat.
vlastně jste ho chtěli i vy
Polaci na tribune svou show uz predvedli, tak ted jeste na hristi.
Tak už byli taky
To je prostě v hajzlu no. Máš tolik hráčů pod smlouvou, že zapomeneš, že ti patří Kolařík a místo něj přivedeš nějakýho průměrnýho poláka.
Čim víc cizinců ve Slavii, tim méně Slávistů v naší repre.
To je fakt, do repre brat je Sparťany a to lepší nechat doma.
Kolik hráčů ještě do září nakoupí?
Asi tolik k vychove ceskych hracu
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele