03.03.2012 18:00 CET
0 : 4
(0:3)

Città di Palermo - AC Milán 0:4

Také po tomto kole bude v čele italské Serie A Milán. Rossoneri přejeli na Renzo Barbera domácí Palermo 4:0! Hrdinou utkání nebyl nikdo jiný než autor hattricku Zlatan Ibrahimovič. Milánský útočník ho zkompletoval za pětatřicet minut.

Milán se do Palerma pustil hned od úvodní minuty. Viviano musel velmi brzy zasahovat proti Zlatanu Ibrahimovičovi, jeho první pokus úspěšně kryl. Brankář Palerma se vyznamenal i po rohovém kopu, po kterém zazdil zajímavou příležitost Urby Emanuelson. Každopádně ve 21. minutě už Milán vedl. Muntari vypíchl míč soupeři a následně Robinho přistrčil Ibrahimovičovi, který v naprostém klidu překonal brankáře Palerma - 1:0 pro AC Milán. Palermo mohlo okamžitě vyrovnat, Miccoliho volný přímý kop však v brance neskončil.

Po půlhodině hry zvyšoval na 2:0 znovu Zlatan Ibrahimovič. Rychlý protiútok, během kterého se na branku Sicilanů vrhali čtyři hráči Milána proti dvěma zadákům domácích, vzal na sebe Ibrahimovič, ve vápně už nikomu míč nepůjčil a podobně jako při prvním gólu s klidem překonal Viviana - 2:0 pro AC Milán.

O chvíli později mohlo Palermo snížit, při obrovském závaru v pokutovém území Milána se nenašel nikdo, kdo by překonal hradbu milánských těl. Nicméně ve 35. minutě zkompletoval hvězdný Ibrahimovič hattrick. A opět to byla technická rána, švédský útočník tentokrát střílel za hranicí vápna a Viviano byl znovu krátký - 3:0 pro AC Milán. Nenasytný Ibra měl na kopačce další branku, jenže tentokrát Viviano předvedl skvělý zákrok. Ibrahimovič ještě nebezpečně hlavičkoval ale výsledek 3:0 se do poločasu už nezměnil.

Rovněž druhý poločas byl zcela ve znamení Milána. Po El Shaarawyho zakončení předvedl další výtečný zákrok Viviano. Pro něj to bylo obzvláště těžké utkání, milánští měli jednu šanci za druhou, Viviano jich spoustu pochytal ale nakonec stejně čtyřikrát inkasoval. V 58. minutě poslal ostrý centr do vápna El Shaarawy a hlavičkující Thiago Silva zvášil už na drtivých 4:0 pro AC Milán. Palermo bylo na kolenou a z tohoto direktu už se nevzpamatovalo. Milán si odváží ze Sicílie vysoké vítězství 4:0.

Autor: Ondřej Linhart / football-italia.net