11.03.2012 15:00 CET
2 : 0
(1:0)

AC Milán - US Lecce 2:0

Na čele italské soutěže zůstane i po tomto kole AC Milán. Čerstvý čtvrtfinalista Ligy mistrů si dnes poradil s Lecce 2:0 a zvýšil svůj náskok už na čtyři body. Rossoneri nasměroval k vítězství už v 7. minutě Nocerino a v 65. minutě pečetil výsledek krásnou brankou Ibrahimovič.

Milán potřeboval odškodnit fanoušky po prohraném zápase na Arsenalu a této role se ujal se vší vervou. Už v 7. minutě zamířil do černého záložník Antonio Nocerino, když mu míč krásně sklepl Zlatan Ibrahimovič - 1:0 pro AC Milán. Domácí měli záhy další možnost na vstřelení branky, Nocerino trefil obránce a Emanuelson z druhé vlny nepřekonal Benassiho. Milánští pokračovali v náporu, střela Muntariho ale byla zablokována. Lecce se nenechalo zatáhnout jen do defenzívy, naopak se pokoušelo o útočné výpady. Dalekonosná rána Muriela skončila těsně vedle. Milán byl ale přeci jenom nebezpečnější, Ibrahimovič se z úhlu překvapivě pokoušel překonat Benassiho a málem mu to vyšlo. Ve 23. minutě měli hosté obrovskou šanci na vyrovnání, do dlouhého nákopu se ve vápně položil Muriel a naštěstí pro Milánské minul Abbiatiho branku.

První poločase byli diváci ještě svědky pokusů Robinha a Abateho. Prvně jmenovaný přestřelil, ten druhý zase zamířil přesně do prostřed, kde byl připravený Benassi.

Lecce se ve druhém dějství snažilo vyrovnat a místy bylo hodně nepříjemné. Milánská obrana v čele s brankářem Abbiatim však nepovolila soupeři nic. V 65. minutě navíc vstřelil druhý gól AC Zlatan Ibrahimovič. Emanuelson mu ve vápně hlavou krásně sklepl míč a Ibrahimovič tvrdým nekompromisním volejem zvýšil na 2:0. Milán si pohodlné dvoubrankové vedení vzít nenechal a připisuje si další tři body.

Autor: Ondřej Linhart / football-italia.net