19.01.2008 16:00 CET
0 : 1
(0:0)

Derby Blues pro Chelsea

Chelsea dnes nepřipustila žádné překvapení. I když se proti Birminghamu dlouhou dobu trápila, díky střídajícímu Pizarrovi slavila chudé vítězství 1:0.

Hustým deštěm sužovaný první poločas byl především o bojovnosti, zkažených přihrávkách a střelách. Domácí Blues si však v závěru vytvořili několik příležitostí a Chelsea pouze s velkou dávkou štěstí nemusela lovit míč z vlastní sítě. Velké chyby se opět dopustil Petr Čech.

Festival střel z dálky odstartoval v 8. minutě Garry O’Connor. Jeho dělovku zpoza pokutového území však zblokoval stoper Alex. O poznání lépe si na druhé straně vedl Michael Ballack, který se ujal exekuce přímého kopu. Sice mířil přesně, velké problémy gólmanovi Maiku Taylorovi ovšem nenadělal. Jediný gólový střelec Birminghamu z minulého zápasu proti Arsenalu O’Connor byl opět vidět v 15. minutě. Po centru Larssona se dostal k hlavičce, Petr Čech ale zasahovat nemusel.

Kouč Grant musel už po třiceti minutách sáhnout ke střídání. Po hlavičkovém souboji špatně došlápl Wright-Phillips a musel být nahrazen útočníkem Claudiem Pizarrem. Hosté málem poprvé inkasovali v 38. minutě. To totiž český gólman ve službách Chelsea nastřelil při odkopu hlavu Jeroma, od níž se míč odrazil do tyčky. Štěstí ale stálo u hostujících Blues i o pár okamžiků později. Vyběhnuvšího Čecha dokázal dokonce hned dvakrát překonat opět Jerome, ale míč pár centimetrů před brankovou čárou pokaždé zblokovali obránci.

U Chelsea stáli v dnešním zápase snad všichni svatí, což se opět ukázalo v 56. minutě. Prudkou přihrávku Jeroma na úplně volného Larssona přizvedl Carvalho a švédského záložníka nečekaná změna směru míče zaskočila, jeho následná střela skončilo nad brankou. Ve vyložené příležitosti se o deset minut později ocitl Nicolas Anelka, střelou po zemi však Taylora nepřekonal a premiérového gólu se tak opět nedočkal.

Ránu střídajícího McFadenna vychytal patnáct minut před koncem normální hrací doby Čech reflexivním zákrokem. Zvýšená aktivita k závěru utkání se opět Chelsea vyplatila. Po rohovém kopu se hlavou prosadil Claudio Pizarro, čímž zařídil svému týmu nesmírně cenné tři body. Grantův tým tak dnes vyhrál už třístý zápas v Premier League.

Autor: Tomáš Honajzer