MS 2026 FIFA - Mistrovství světa 2026
-
USA
-
Mexiko
-
Kanada
- 11. 06. 2026 – 19. 07. 2026
-
USA
-
Mexiko
-
Kanada
- 11. 06. 2026 – 19. 07. 2026
Reportáž

Dembélé hattrickem sestřelil Nory a zajistil Francii postup z prvního místa
Francie porazila na Gillette Stadium v přímém souboji o první místo skupiny I na mistrovství světa 2026 Norsko 4:1 a poprvé od roku 1998 neztratila v základní části světového šampionátu ani bod. Většina gólů padla v úvodním poločase, v němž se blýskl především Ousmane Dembélé, který už v první půli zaznamenal hattrick. Norsko tak postupuje ze druhé příčky a v prvním kole play off se střetne s Pobřežím slonoviny.
Norský trenér Stale Solbakken se s vědomím jistého postupu rozhodl protočit téměř celou základní jedenáctku svého týmu. Těchto 10 změn se Vikingům málem vymstilo už po 22 sekundách. Kylian Mbappé si navedl míč z pravé strany a napálil jej do břevna, čímž se připravil o gól, který mohl být třetím nejrychlejším v historii světových šampionátů. Francouzský nápor tím neskončil, když Manu Koné vyzkoušel pozornost Egila Selvika střelou z hranice pokutového území. Odpor Norů byl však brzy poté zlomen. Dembélé napálil pravou nohou míč za záda bezmocného Selvika zevnitř vápna a otevřel skóre utkání.
Norsko mělo obrovskou šanci na vyrovnání, když Jörgen Strand Larsen z šesti metrů poslal odražený míč nad bránu. Tento nezdar byl potrestán krutým způsobem - rychlý francouzský protiútok zakončil Dembélé výstavní střelou do vzdálenějšího horního rohu. Dvougólové vedení mistrů světa z roku 2018 trvalo méně než 10 sekund, protože přímo z rozehrávky Norsko snížilo zásluhou Thela Aasgaarda, který si kličkou na hranici vápna otevřel prostor a z hranice šestnáctky poslal míč k tyči.
První poločas byl jedním z nejlepších na celém turnaji a čtvrtý gól zápasu znamenal, že Francie opět odskočila na rozdíl dvou branek. Dembélé zkompletoval hattrick, když si uvnitř pokutového území připravil míč na svou silnější levou nohu a technicky přesným pokusem se trefil do vzdálenějšího rohu.
Jen totální zkrat mohl Francii zastavit, ale Theo Hernández k tomu měl blízko pět minut po změně stran, když v pokutovém území fauloval Oscara Bobba. Strand Larsen převzal odpovědnost, ale jeho střelu z penaltového puntíku zlikvidoval Mike Maignan, který se stal prvním brankářem, jenž na tomto turnaji chytil pokutový kop.
Bobb hrál klíčovou roli při vybojování norské penalty a následně se dostal i k další velké šanci, když ho Aasgaard vyslal do úniku, ale jeho slabá střela levou nohou mířila přímo do Maignana. To, že Norsko nechalo své největší hvězdy na lavičce, bylo signálem, že je více než spokojeno s postupem do vyřazovací fáze, kde ho mezi 32 nejlepšími čeká Pobřeží slonoviny.
Francie přidala v nastaveném čase třešničku na dort, když Désiré Doué hlavou vstřelil čtvrtý gól. Přestože budou muset chvíli počkat na svého soupeře, vítězství ve všech třech zápasech skupiny poprvé od roku 1998, kdy turnaj ovládli, by mělo Les Bleus zajistit, že se ve vyřazovacích bojích nebudou bát nikoho.
Komentáře (223)
Přidat komentář1:1
1:5
protože Norsko nastoupí s béčkem a na to spekulování na turnaji později dojedou.
1:2
1:2
Tak myslím ze jako většina světa budu přát Norům. Přeci jen jako zástupcům Evropy.
Francouzskej narodak reprezentuje Afriku
tak ty Afričani mi jsou nějak jedno, ale přát Norům budu rozhodně stejně
Ragebait 3/10
Wow tohle tu jeste nebylo…dnes
Haaland klidně góla dá, možná i dva, ale Francie vyhraje. Působí na mě nejlepším dojmem, ta kvalita je rozdílová na každém postu. Olise hraje za dva a Mbappého nikdo nezastaví. Jsou v největší pohodě a vyhrají celé MS
0:1
1:4
0:3
Přání 2:1 tip 1:3
1:3
2:4
1:3
Mbappe 2 goly
2:2
2:0 nikdo to dnes nebude přát těm Afričanům
Já jim taky nepřeju
2:0, přání 6:0
Jak říkáš
Co ten Infantino? Prej ho včera ukazovali na dvou souběžně běžících zápasech?
Nebyla to na jednom záběru spíš Trumpova prdel?
Na kterých?
Německo a Sloni včera
Philadelphia a New Jersey
Vždycky mi bylo totálně ukradený, kdo bude nej střelcem. A co si pamatuju, buď to vyhrál někdo relativně neznámej, nebo hvězda, která neměla konkurenci. Ale co letos rozjeli Messi, Vinícius, Mbappé a Haaland, to je masakr, kterej zvednul z gauče i mě. Hlavně jak MMH hrajou ve stejnej den a předháněj se, to je úžasný. ❤
Doufám, že dneska v tom budou pokračovat i v rámci jednoho zápasu ⚽
Norové prý posílají do hry celou lavičku. Tak rychle nasypte baráky, než kurzy na Francii spadnou ještě níž.
Blazni
tesil jsem se na fotbal nahoru dolu.. takto to Francie da s prehledem
Mám 3,5+ gola, tak snad to bude hodně otevřené
A ještě Mbappe 1,5+ střely
Ty strely by mely vyjit
Ja mam na jednom Mbappe gol
Na druhem Francie +1,5 golu a Nor+ 1,5 rohu
Uz mas ne ?
No dají je asi s přehledem . A spíše schytají velký debakl od Le Blues no !
Les Bleus když tak už, ale to není název fotbalovýho týmu, ale rugbyovýho, který si to zaslouží. Tohle jsou Les Noirs
10 změn v základu oproti zápasu se Senegalem
Francie prakticky áčková sestava, zatímco Norsko totàlní béčko
Tak na to seru.
Těšil jsem se hodně na ten zápas a tak mě přístup Norů dost štve. Ale podívám se. Možná vypustí áčko do druhé půle. Mistrovský zápas na způsob přáteláku.
Asi chtěj jít radši na Brazílii, než na Německo
Zas na qf by měli asi Anglii což je horší než Nizozemsko/maroko
Mne to skôr vychádza na Japonsko v osemfinále
Livesport tam měl béčkovou sestavu už od včera, tak se to asi čekalo
Norové chtějí jít na Pobřeží slonoviny. Případně věří, že dokáží něco jako my proti Německu na Euru 2004.
1:4
Tyvole člověk se těší na Haaland-Mbappé a Norové ho nenasaděj.
Já taky. Kokoti nemyslej na fandy, který jim tu hru platěj
Koza a hned prvni otazka na emoce
přepište titulky
To sezení Kozohoráka s Nedvedem je šílené. Koubek zvládl šampionát dobře prý...
Tam je všechno špatně. Jeden kec vedle druhého. A ještě to moderuje fakin Koza.
Čekal někdo něco jiného?
Tohle taktizování se Norům vymstí. Ale aspoň Francie vykopne skopčáky
Šmíd ve studiu
tohle to studio dnes vystrelilo kvalitou nejvys. Ten jeho přehled od historie az po rodinné zajimavosti je neuvěřitelný. Profik s příjemným vystupovanim
vzdy ho rad posloucham
pan Šmíd!
tohle taktizoaní se dost často nevyplácí. Už jen ty řeši od Haalanda, že nemají šanci mi přišly dost divný
Kurnik jsem se těšil na skvělý fotbal a ti podělaní Noři tam dali béčko
Kurnik jsem se těšil na skvělý fotbal a ti podělaní Noři tam dali béčko
Ale zase nemají problém s tím, kdo jsou "naši".
Skodaaa krasna strela
a už jsme mohli přepínat
Tohle bude kočka - myš
už je
Krasana nahravka i akce
Uz to mohlo byt 3:0 v 6 minute
Francie skvělý start
Noři na to serou
lol ten levej bek
To komentuje ten SnBák z Pelíšků?
Brankárov gól.
FRA v suchém triku s hendikepem dneska
Mbappe neuvěřitelná asistence
to norský béčko musí trenérovi děkovat
se tam budou (to vypadá) motat jak nudle v bandě, dokud se nad nima Francouzi nesmilují
Alebo sa naopak maju sancu ukazat. Urcite su radi, ze si zahraju na MS. Lepsie, ako presediet cely turnaj na lavicke.
jo to rozhodně, není to myšlený vážně
jen je vtipný na tuhle taktiku koukat
Co Larsen nedal
tak vysoký nohy se letos pouští
Doufám, že jim dá Mbappé bůra za to, že se vysrali na předpokládaný nejlepší zápas zatím.
Dembele
Jako stejne, tak utocna ctyrka Francie je totalni ulet
Tak všechno je v pořádku, Koubek na MS zaválel:
https://infotbal.cz/spoluprace-s-trenerem-koubkem-pokracuje-zvladl-to-dobre-ostuda-to-nebyla-rekl-nedved-a-oprel-se-do-kritiku-v-cesku/
Nevěřim, že Koubek dojede kvalifikaci.
Tkunda s Rolincem ho podržej, povede nás i na Euru, uvidíš.
Tak přes Ligu Národů určitě. Teď nepřiznaj, že je kokotina ho držet dál, protože by museli přiznat chybu. Plus tahle soutěž zajímá málo lidí. Pak v kvaldě ho vyhoděj a svedou to na věk a zdravotní problémy
to budou vyhodnocovat až za měsíc, do kdy Nedvěd musí vypracovat tu analýzu pro Trundu
Tpc to je silny kafco co tam rika
Typico bylo to tak skvely, ze konci nejlepsi utocnik poslednich 10 let v nejlepsim veku
bezte normalne doprdele, uz to odmitam sledovat
co čekat jiného od Zemanovce Nedvěda
Nádherně
Dejte jim bura
kde je deschamps?
Na pohřbu své matky
https://www.sport.cz/clanek/fotbal-ms-trener-deschamps-nepovede-po-umrti-matky-francii-na-ms-proti-norsku-5487738
ve Francii, umřela mu matka
na ef som nevidel nič o tom, rip
Jeho matka nebyla fotbalistka.
Bohužel ani Monty, ani fabec ji neměli na radaru, takže info chybělo
Nebuďte takový čumácí a mějte pochopení
Mamince DD bylo devadesát let.
Maignan kam šel
hezky to naznačení tělem, top
Aasgaard - klon Haalanda.
s timhle Mpabbem, co dava goly a i je pripravuje se bude Francie hodne tezko zastavovat
Zatiaľ je až smiešne, ako je Francúzsko kvalitatívne odskočené od všetkých ostatných na turnaji.
V útoku jo. Otázka, jak jejich obrana bude zastavovat TOP útoky, proti Senegalu to vzádu občas smrdělo
Tam to smrdí i proti béčku Norska.
Tak očakávam, že Upamecano sa "ukáže" v tých dôležitých zápasoch, keď pôjde do tuhého. Na to je v Bayerne vyslovene špecialista.
Tento rok ne
Že nie? https://youtube.com/shorts/K8-DMc1luQc?si=QLJMlD8MTptZNyT-
Super. V celej kampani lm za tento rok jedna hrúbka v pomerne ťažkej pozícii, lopta vzduchom, v plnom šprinte s viniciusom za chrbtom. Na to ako hrá Bayern vysoko a tí stopéri sú veľmi často v situáciách kde minimálna technická chýba/prehra v súboji znamená istý gól mal veľmi dobrú sezónu.
Akože ani sa mi veľmi nechce robiť podrobnejší rešerš ďalších podobných situácií, keď táto konkrétna je údajne vlastne ok
Ale keby táto situácia skončila gólom, tak to kľudne Bayern mohlo stáť postup cez Real. A povedzme si to úprimne, Bayern nepotrebuje spoľahlivých stopérov na Bundesligu, ale na Ligu majstrov. Keď takéto chyby robí v kľúčových situáciách LM, tak je prakticky aj jedno koľko tých kiksov v sezóne urobí.
Nie, nikde som nenapísal, že to je ok. Napísal som, že pri tom aký futbal hrá Bayern sa toto proste čas od času stane. Je to posledný hráč, nie len v tejto situácii ale takmer vždy - a je to posledný hráč za ktorým je 40 metrov priestoru. Tam nepotrebuješ špeciálne kľučky, stačí aby si ťa tej super obhodil a bol rýchlejší ako stopér a o to náročnejšia je jeho pozícia. Keď ti to tak takto poletí 100x, tak raz tu chybu urobíš - a zrejme to bude proti veľkému súperovi, keďže ten na teba vyvinie väčší tlak ako Mainz. Ti stopéri bayernu chyby robiť budú kým sa bude hrať takýto futbal. V tuchelballe keď robil chujoviny tak to šlo ospravedlniť len veľmi ťažko, keďže nehrantak vysoko ani na také riziko. Druhý rozmer je ten, že opamecano pred pár rokmi urobiť takúto chujovinu tak ho môžeš rovno striedať, lebo by sa psychicky zosypal a za pol hodinu dostal redku, teraz pokračoval ďalej a nenechalo to na jeho výkone nejaké veľké stopy.
Bayern hra aktuálne veľmi riskantný futbal, proti PSG a Realu dostal v 4 zápasoch 10 gólov. Horel Laimer, horel Stanisic. A garantujem ti, že sa Chorvátsko teraz v inom systéme bude stanisic skala. Pozri sa aké pičoviny robia stopéri Barcelony hrajúci na podobné riziko ako tí Mnichovski.
Úprimne, chcel by som byť ofenzívny hráč pod Kompanym. Ale defenzívu by som pod ním teda hrat nechcel.
V skratke - za mňa sa v tých ťažkých zápasoch dostane ten Upa pod Kompanym do 100 situácii je pod obrovským tlakom ako posledný hráč sprintujuci dozadu/ten čo nesmie prehrať súboj (a ak bude faulovať tak s veľkým rizikom redku). A 99 z tých 100 situácii zvládne.
Pod tuchelom sa do takých situácii dostal 5x a z toho to 3x posral.
K LM - ak budeme hrať tak ako hráme tak sa tá LM nevyhrá. Ten štýl je super na bundesligu kde ti Mainz z toho pressingu nikdy nevyjde lebo na to nemá kvalitu. Kvalitnému tímu však stačí urobiť jedného napadajuceho hráča, nábeh dopredu, dlhá lopta a potom ti tam ide kvara s dembelem proti zúfalému stanisicovi ktorého nikto neisti. Ledva ledva sa vyradil Real ktorý je v totálnom rozklade, hrala sa taktika ktorá tomu realu v rozklade ešte liala vodu na mlyn (real nebol tím a nehral ako tím, my sme však hrali tak že tim ani byť nemusel, lebo mbapoe a vinicius mali toľko priestoru, že to ich nenahrávanie si vôbec nevadilo) a psg sme neporazili ani keď hrali hurá futbal a ani keď betonovali v odvete.
Môžeš vyhrať dvojzápas s taktikou "nemám obranu a prestrieľam to", ale turnaj s tým výhras ťažko.
Bayern nemá proti veľkým súperom žiadny defenzívny systém - jednoducho preto, že tam vzadu nikto nie je a ak je, tak je sam proti mbappemu alebo dembelemu bez toho aby ho niekto istil a tam by nemal moc šanci ani maldini. Preto sa aspoň mne ti defenzívni hráči hodnotia ťažko, aj z toho Josipa si tam hráči PSG robili piču, ale ako čmo mal robiť ked bol vzadu na tom krídle sam proti hráčom ktorým majú problém tu loptu zobrať aj dvaja súperi a nieto jeden.
Jdu taky pít.
Ten Upamecano je šílenej stoper.
co ale nechápu je jak mohli dát Norové gól po rozehrávce ve středu, když nenakopli míč okamžitě do autu
Francie bude muset v PO každého soupeře přestřílet. S touhle obranou to na 0 vzadu málo s kým uhrají.
To byl rychly hattrick
to je obrana
S prstem v nose. Norové prostě nebrání
Dembele zase zlaty mic pokud Francie vyhraje MS
snad ne
To by byla další rána pro Mbappého teda. Nejdřív PSG bez něj najednou drtí celou Evropu a v jednu chvíli už dost odepisovanej Dembélé ještě bude pravidelně sbírat Zlatý míče místo něj.
tak že by si Dembele šel pro další Ballon d'Or ?
no každý musí vidět, že mbappe je ještě o úroveň vys
To je uplne ten posledni faktor ktery rozhoduje o zletem mici.
to jo, ale musíš brát v potaz i klubovou úroveň a tam je z hlediska úspěchů Dembele o parník před Mbappem
Klubová sezóna mu ale vôbec nevyšla
Snad Olise
tomu bych to i přál, ale nevyhrál LM
Tak Francúzi majú troch horúcich kandidátov na zlatú loptu. Ale aj tak ju najviac prajem Kaneovi, tak dúfam, že si ju na šampionáte vybojuje.
Získa ju Messi 100% Argentína ma Easy cestu až do Semifinále, všetko mizerný súperi tam da kopec gólov, Argentina hra čisto naňho...Aj ked ja by som ani neuvažoval to dať hráčovi ktorý hra takú podradnú ligu, Ked nehraš v Top5 Europskej lige nemáš nárok. MS by malo mať iba minimálnu váhu su to len 7-8 zápasov v sezóne aj ked vieme že je to presne naopak.
Ousmane je šéf
Fraška
Ľúto mi je predovšetkým nórskych fanúšikov, pretože museli minút množstvo peňazí na to, aby dnes videli hrať svoje hviezdy a ako budú čeliť pravdepodobne najlepšiemu tímu sveta, no a vidia toto...
Oni to tak neberú. Nie sú tupí Slováci. Jediné čo sa ráta je vyraďovačka, ako tam budú hrať. Pošetrili sily.
No já ti nevím.. Hrají kdy, za 5 dnů? Za mě taky trochu plivanec do ksichtu fanouškům.
Čo by bolo lepšie? Keby tie hovadá vo francúzskej obrane skopali Hallanda alebo niekoho iného a bolo by po nádejech? Dobre spravili
Zrovna Norove jsou jediny narod v Evrope kteri zrovna penize neresi
Peníze oni neřeší, ale to že hraje béčko to už fakt nasere.
Jako jo Norsko na hovno brání, ale každej ten jejich průměrák je tam na míle techničtější, než jakýkoliv náš hráč. Jsem si tam na chvilku představil nás, jak tam max mydlíme něco u lajny na metrové posunování do špeků
My bychom dostali tak šestku. A na xG by to bylo tak 3,25 vs 0,06 ve prospěch Francie.
Čím skôr Francúzi vypadnú tým skôr budem kľudný … tak nesympatický tím , že proti ním by som fandil aj Rusku a Severnej Kórei …
Aj by som to bral keby nemáš v Obľúbených Argentinu
Martinez Otamendi Romero De Paul Paredes Enzo
Nesympatický tím? Veď majú v tíme troch kandidátov na Zlatú loptu a pravdepodobne najväčšiu útočnú silu od čias Brazílie pred 20 rokmi. Ale keď píšeš, že radšej by si fandil Rusku a Severnej Kórei, tak za tým budú asi vážne predovšetkým športové dôvody
A nedíváš se na hokej?
v Cobolstanu normalka
Tak to teda rozhodne nie. To, že niektorých je viac počuť ešte neznamená, že ich je naozaj viac.
Vo Francúzku chcú dávať góly všetci v Argentine každý musí pritúkavať Messimu aj za cenu že je v horšej pozícii.
Bayern koupil Sarabiu… pane Kobylík vy jste se fakt povedl
nechapu jak tenhle clovek muze delat experta
Takže jsem tu blbost neslyšel jediný?
A koho teda kupují?
Saibariho
To je taky od S.
přeházená písmenka
dlouho mi trvalo, než jsem si spojil, koho myslel
a já že jsem se přeslech
To je úplne v pohode, na RTVS som sa zas dozvedel ako si musí PSV dobre mädliť ruky že dáva góly a zvyšuje svoju hodnotu
Co řekl Kobylík, že Bayern kupuje nějakého Sarabiu (?) - jak bylo to jméno prosím?
Neni to Saibari z Maroka ? Ma 3 goly na MS
https://www.livesport.cz/hrac/saibari-ismael/WzSmqNMQ/
Fandim ted uz Japoncum a Nemcum
Ale nejlepsi finale by momentalne bylo Francie-Brazilie
Dpc ten Smid je absolutni topka
rozebeh
Larsen dneska minusový hráč
Pokuty za takový rozběhy, pokud se nejmenuješ Jorginho nebo Havertz, tak to nezkoušej
Ostatne to by mel byt jedinej zpusob jak to kopat. Kdyz chce vymyslet kraviny, nema tam lezt..
Norsko hraje krásnej fotbal, jaký rozdíl proti nám.
Taky mají mnohem lepší hráče..
S nima se rovnat fakt nemůžeme. To, že hrajem sračku, o tom žádná.
Dneska tam maj béčko a stejně se dokážou vyrovnat Francii.. líbí se mi jejich styl, nasazení..presujou, nic nevypustí..to není o technice, ty naše primadony vypadali jak kdyby měli kouli u nohy
Hovorí sa, že kvalitný útok vyhráva zápasy, kvalitná obrana turnaje. Zdá sa, že ešte len prídu tímy, ktoré Francúzov skutočne preveria.
Tohle je béčko víceméně.
Straně Larsen byl strasnej ve Wolvesu v sezoně a v půlce ho záhadné koupil CP. Ani tam neukázal nic. A teď je dokonce na mistrovství a pošlou ho na penaltu, to nepochopíš. ????
Stran Larsen neuvěřitelný traged.
Golman už to radši vzdává
Je inak dost smutne, ze aj toto norske B-cko vyzera lepsie, ako slovenske a cesko A-cko.
Všetko sa zmení s našim novým asistentom trénera
Prej takové souboje tělem
Kobylíku dyt ho tam Hernandez vochmatal rukama
Didiera mám rád, vážím si jej, sledoval jsem jej jako hráče, mistr chodícího fotbalu, Souček s Provodovodem by se měli učit. Ale už dost bylo Francie, je to příšerný tohle. To už nejsou ani náhodou Francouzi
Heia Norge!
Jestli tam fakt neda Haalanda tak je fakt klaun
ted uz fakt nema smysl, aby tam riskoval zraneni
Na co by ho tam daval?
vsazeno?
Na nej ne .. 1 uz vyslo ( Francie +1,5 golu nor 1,5 rohu, 1 polocas +0,5 golu …
1 uz nevyslo
mbappe gol
Dneska easy money. Ještě čekám Irák víc faulů, tam je to těsnotka
Oni na těch stadionech přímo hlási i ty změny z druhých zápasů, ne?
Ti arabáši
samej výprask za výpraskem
Proč říká furt box a ne vápno?
Norsko ta obrana spatna , v play off leti hned domu
hlavně že mám v tipovačce 1:3
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele