10.05.2012 21:00 CET
1 : 3
(1:1)

Évian Thonon Gaillard - Olympique Lyon 1:3

Fotbalisté Lyonu si definitivně zajistili čtvrté místo v tabulce, ovšem tento ročník je pro ně i přes výhru nad Évianem zklamáním. Po dlouhé době si totiž nezahrají Ligu mistrů a musí se spokojit s Evropskou ligou. Lyon v tuto chvíli ztrácí na třetí Lille osm bodů a toto manko ve dvou zápasech už dohnat nemůže. Évian zůstává na devátém místě a pokud se nic neočekávaného nestane, tak už na této pozici až do konce sezóny vydrží.

Domácí se po čtvrt hodině dostali rychle do vedení, jenže Lyon vzápětí srovnal a v polovině druhého poločasu rozhodl o svém vítězství. Třetí branku pak přidal v nastaveném čase z penalty. Do první šance zápasu se dostal v úvodní desetiminutovce Yoann Gourcuff, nicméně gólman Stephan Andersen si připsal jistý zákrok. Jenže ihned na druhé straně de radoval domácí celek, konkrétně Yannick Sagbo.

Ten si totiž naběhl na pas za obranu od Daniela Wasse a z voleje zakončil přesně k tyči. Vedení domácím ale nevydrželo ani sedm minut, po rohovém kopu Gourcuffa tečoval balón do sítě Bakari Kone - 1:1. Do konce poločasu si gólman Andersen připsal dva skvělé zákroky. Nejprve reflexivně vyrazil hlavičku Jimmyho Brianda, následně dokázal vytěsnit i tvrdou ránu Bafetimbiho Gomise.

Krátce po pauze na druhé straně nebezpečně pálil Mohammed Rabiu, avšak tentokráte dobře zasáhl gólman Hugo Lloris. Ten si v 66. minutě poradil také s přímým volným kopem Wasse a o dvě minuty později se dostal Lyon do vedení. Po spolupráci Lisandra Lopeze s Gomisem se o parádu postaral Briand, který patičkou pokořil Andersona. Následně sice mohl vyrovnat Rabiu, jenže trefil jen břevno a v poslední minutě zápasu po faulu Cedrica Cambona na střídající Alexandre Lacazetteho proměnil právě faulovaný pokutový kop - 1:3.

Autor: Viktor Sandev / soccernet.com