1. FSV Mainz 05 Německo - 1. FSV Mainz 05 - Zprávy

Freiburg přivítá v prvním kole Mainz, očekává se vyrovnaný souboj

Hráči Mainzu budou k zápasu prvního kola Bundesligy zajíždět do jihoněmeckého Freiburgu. V loňském ročníku skončily oba týmy hned vedle sebe.

Gbamin se stěhuje do Premier League, bude hrát za Everton

Everton do úspěšného konce dotáhl příchod Jeana-Philippa Gbamina. Třiadvacetiletý defenzivní záložník se do liverpoolského klubu vydává z Mainzu, jenž dostane až 27 milionů eur...

Mohuč zásluhou výtečné závěrečné desetiminutovky vyzrála na Hoffenheim

A zároveň mu tím zatarasila cestu do Evropské ligy. Die Nullfünfer zůstali v konečném zúčtování o osm bodů zpět na dvanácté pozici. Výraznou roli přitom sehrálo vyloučení Christopha Baumgartnera ze závěru prvního poločasu.

Hoffenheim musí vyhrát v Mainzu a doufat v zaváhání svých konkurentů, pokud chce do EL

Máme tu poslední kolo letošní sezóny Bundesligy. V něm přivítá Mainz na svém hřišti Hoffenheim a zatímco domácí hrají už jen pro své fanoušky, hosté potřebují zvítězit, aby se ještě pokusili nějak dostat do příštího ročníku Evropské ligy.

Frankfurt prohrál s Mohučí a zkomplikoval si boj o post zaručující Ligu mistrů

Orli nemohli hrát v sobotu, jelikož ve čtvrtek bylo na programu semifinále Evropské ligy proti Chelsea, které svěřenci Adiho Hüttera prohráli na penalty. V německé nejvyšší soutěži je však před závěrečným kolem pořád o co hrát.

Eintracht si chce proti Mohuči spravit chuť

Zatímco Die Nullfünfer mohou dohrávat sezonu relativně v poklidu, ve Frankfurtu zažívají rušné období. Začalo nečekaným výpraskem 1:6 v Leverkusenu, po kterém následovalo vypadnutí z Evropské ligy. Finále přitom bylo na dosah, leč na penalty postoupila Chelsea.

Mainz se po napínavé přestřelce rozešel s Lipskem smírně

Mainz přivítal v úvodním utkání 32. kola Bundesligy na svém stadionu Lipsko. Oba týmy měly své cíle splněné už před zápasem, proto se dalo čekat, že budou hrát uvolněně a připraví si pro své fanoušky zábavnou podívanou. A přesně to se jim povedlo.

Mainz přivítá na svém hřišti v úvodním zápase 32. kola rozjeté Lipsko

V pátek bude zápasem domácího Mainzu s hostujícím Lipskem otevřeno již 32. kolo letošního ročníku Bundesligy. Oba týmy už mají de facto hotovo a zbývá jim jen užít si zbylé zápasy této sezóny, které mohou případně využít ke zlepšení svých bilancí a statistik.

Hannover udolal Mohuč a stále je ve hře o záchranu

Hannover se pouhá čtyři kola před koncem postavil svému osudu a po nejtěsnější výhře nad Mohučí oživil šance na účast v baráži. O jediný gólový moment se v HDI-Aréně postaral v 67. minutě Hendrik Weydandt.

Trápící se Hannover se v dalším kole střetne s Mainzem

Poslední Hannover je čtyři kola před koncem bundesligy šest bodů od baráže, sestup tedy ještě jistý nemá. Mainz už má udržení mezi německou elitou jisté a zbytek sezóny může odehrát s čistou hlavou.

Mohuč si nakonec výhru pohlídala

Brzký gól je sice pěkná věc, jenže netrvalo ani dvacet minut a stav byl vyrovnaný. Schwarzův tým odehrál druhou půli aktivněji, což vyústilo v další dvě trefy, díky kterým s největší pravděpodobností setrvá v klidném středu tabulky.

Mohuč se utká doma s Düsseldorfem

Mohuč stále může zakončit sezonu v horní polovině tabulky. Pokud by se podařilo zdolat Düsseldorf, měli by die Nullfünfer na kontě stejně bodů jako za celý minulý ročník. Fortuna však rozhodně nedá nic zadarmo. Bayern byl sice před týdnem jasně lepší, ale jinak svěřenci Friedhelma Funkela už na jaře dokázali zaskočit nejednoho favorita vzájemného klání.

Dortmund porazil Mainz a boj o titul nevzdává

Fotbalisté Borussie Dortmund měli v zápase s Mainzem co napravovat. Po výprasku od Bayernu v přímé konfrontaci o první místo v lize se na ně snesla vlna kritiky a pokud si chtěli udobřit (nejen) své fanoušky, museli začít vítězstvím nad Mainzem.

Dortmund přivítá Mainz, nutně potřebuje tři body

Borussia Dortmund je po šestileté nadvládě Bayernu Mnichov nejblíže jeho sesazení z trůnu. Šest kol před koncem bundesligy je o bod druhá.

Mainz dal Freiburgu pořádnou lekci z produktivity

První dubnové kolo Bundesligy vzájemným utkáním otevřely týmy Mainzu a Freiburgu. Z očekávané vyrovnané bitvy se stala naprostá exhibice domácího Mainzu, který týmu hostí přibalil na cestu domů pět pěkně těžkých zavazadel navíc.