Wolverhampton Wanderers Anglie - Wolverhampton Wanderers - Zprávy

Kouzla brazilsko-ghanské kooperace vynesla West Hamu výhru. Vlci na cizích hřištích strádají

Fotbalisté West Hamu zvládli utkání 17. kola Premier League, když porazili na vlastní půdě Wolves 3:0. Zisk tří bodů se pro Kladiváře zrodil již v první půli, v níž kralovala dvojice Lucas Paquetá a Mohammed Kudus. Brazilský záložník připravil pro svého kolegu během 10 minut dvě gólové šance, jež ghanský křídelník proměnil. Vlci tak potvrdili trápení na hřištích soupeřů, kde prohráli již čtvrtý duel v řadě. Na jejich pádu se podíleli i čeští zástupci Tomáš Souček a Vladimír Coufal. Kapitán české reprezentace odehrál celé střetnutí, druhý jmenovaný byl střídán 91. minutě.

West Ham hostí Wolves

West Ham bude muset z evropských pohárů přepnout zpět do Premier League, jelikož v 17. kole hostí Wolverhampton Wanderers. Hammers jsou v probíhající sezoně zatím devátí, jejich sok na ně ztrácí pět bodů a je na třinácté pozici.

Nový střelec vratkou židli Coopera nenarovnal. Nottingham uhrál na hřišti Wolves pouze bod

Wolves v utkání 16. kola Premier League pouze remizovali s Nottinghamem 1:1 a odmítli šanci na prozatímní posun do první poloviny tabulky. Stadion ve Wolverhamptonu totiž nejprve zmrazil přesnou hlavičkou Harry Toffolo, který vsítil ve 28 letech svůj premiérový gól v nejvyšší anglické soutěži. Domácí však záhy reagovali z kopaček Matheuse Cunhy, který svojí dobře umístěnou trefou zajistil hostům již pátý ligový zápas bez výhry v řadě, a přiživil tak spekulace o odchodu jejich manažera.

Napraví si Cooperův Nottingham na Molineux svou reputaci?

Jen pár dní po náročných ligových zápasech přichází další kolo anglické nejvyšší soutěže. V sobotním utkání na sebe narazí jedno z příjemných překvapení letošní sezóny, domácí Wolverhampton hraje pod novým trenérem Garrym O’Neilem velmi atraktivním způsobem, a z formy hrající Nottingham Forest, který se pomalu propadá ligovou tabulkou.

Vlci opět lovili v domácím teritoriu. Kompanyho svěřence vykolejil korejský rychlík

Hráči Wolves na úvod 15. kola Premier League ovládli domácí utkání proti Burnley poměrem 1:0, přičemž neoblíbeného protivníka zdolali poprvé od září roku 2018. Zpočátku opatrné střetnutí postupně nabývalo na intenzitě a rozuzlení nakonec přinesla 42. minuta, kdy přidal po chybě v rozehrávce svůj osmý zásah v sezoně Hee-Chan Hwang. Svěřenci Vincenta Kompanyho tak nenavázali na vysokou výhru z minulého kola, vinou zranění navíc ztratili Lucu Koleosha. Vlci naopak prokázali výbornou formu ve známém prostředí, neboť na Molineux Stadium neprohráli popáté v řadě.

Podaří se Wolves naskočit zpátky na vítěznou vlnu?

Na začátku prosince začíná anglická Premier League nabírat na obrátkách a poprvé v tomto ročníku přichází kolo, které se odehraje v týdnu. V úterý večer bude k vidění utkání na Molineux Stadium mezi Wolverhamptonem Wanderers a Burnley.

Brilantní nástup vystřídala nervózní údržba. Arsenal doklopýtal k povinné výhře nad Wolves

Arsenal porazil ve 14. kole anglické Premier League Wolves 2:1. Domácí zcela fantasticky vstoupili do utkání, když na branku Bukaya Saky, která byla už 100. soutěžní trefou Londýňanů v roce 2023, navázal ještě v úvodní čtvrthodině po krásné kombinační akci Martin Ödegaard. Po raketovém nástupu však Kanonýři sundali nohu z plynu a soupeř z Wolverhamptonu se gólem z 86. minuty vrátil do zápasu. Nervózní závěr ovšem favorit ustál, a jeho náskok v čele tabulky tak narostl na čtyři body.

Udrží se Arsenal na prvním místě Premier League?

V sobotu odpoledne nabídne program anglické Premier League zajímavý duel mezi londýnským Arsenalem a nebezpečným Wolverhamptonem Wanderers. Gunners by rádi navázali na poslední ligovou výhru nad Brentfordem, díky níž se dostali do čela tabulky anglické nejvyšší soutěže, naopak hosté by nejraději zapomněli na poslední výlet do Londýna, minulý týden totiž padli na půdě Fulhamu.

Vlci na skalp Kohoutů nenavázali. Fulhamu pomohl ze série nezdarů penaltový velmistr Willian

Hráči Fulhamu vyhráli ve 13. kole Premier League na vlastní půdě s Wolves 3:2. Duel začal pro domácí družinu skvěle, když ji už v sedmé minutě poslal do vedení přesně dorážející Alex Iwobi. Vlci se však brzkým gólem nenechali rozhodit a díky hlavičkujícímu Matheusu Cunhovi ještě před odchodem do šaten vyrovnali. Ve druhé půli se pak skóre měnilo ještě třikrát a pokaždé to bylo z penalty. Hned dva pokutové kopy proměnil za domácí Willian, přičemž jeden z nich byl ve čtvrté minutě nastaveného času ten rozhodující.

Fulham vyzve v pondělní dohrávce nevyzpytatelný Wolverhampton

Program 13. kola anglické Premier League uzavře v pondělní dohrávce duel na Craven Cottage. Fulham a Wolverhampton Wanderers dělí v tabulce Premier League jen tři body a v letošním ročníku zatím patří do klidného středu tabulky. Svěřenci Marca Silvy naposledy prohráli s Aston Villou 3:1, Wolves pak před čtrnácti dny překvapivě udolali Tottenhamem Hotspur.

Z torza týmu nevykouzlil úspěšnou sestavu ani australský mág. Wolves v závěru senzačně otočili

Tottenham po těžké porážce s Chelsea nezvládl ani utkání 12. kola Premier League, když prohrál na hřišti Wolverhamptonu 1:2. Fanoušci nejsledovanější fotbalové ligy světa byli v očekávání, jak si hosté povedou bez několika klíčových mužů sestavy. Svěřenci australského kouče Angeho Postecogloua, jenž potřetí v řadě opanoval anketu o nejlepšího trenéra měsíce, začali utkání velmi dobře, jelikož se už ve třetí minutě prosadil vůbec poprvé v dresu Spurs Brennan Johnson. Po jeho zásahu ale favorit sáhl k defenzivní taktice, což se mu krutě vymstilo v závěru. V něm se ukázal být klíčovým momentem nástup Pabla Sarabii, jenž gólem a asistencí zařídil bleskový obrat.

Značně oslabený Tottenham vyrazí na Molineux

Minulý týden Tottenham Hotspur přišel o svou neporazitelnost v Premier League, a tak se v sobotním ligovém utkání proti Wolverhamptonu Wanderers pokusí vrátit na vítěznou vlnu. Značně oslabený tým Angeho Postecogloua v pondělí večer podlehl londýnské Chelsea, stejně tak Wolves po dalším kontroverzním výroku VAR podlehli poslednímu Sheffieldu United.

Sheffield se vzepřel roli otloukánka, Vlkům na Bramall Lane nehrál čas do karet

Hráči Wolves nestačili v 11. kole Premier League na poslední Sheffield, se kterým překvapivě padli 1:2. V první půli měli navrch Vlci, ale neskórovali. Naopak ve druhém poločase tvrdou ranou poslal Cameron Archer do vedení Žiletky. Hosté sice srovnali, poslední slovo si ovšem vzali opět domácí, když Oliver Norwood proměnil pokutový kop v závěru dlouhého nastavení. The Wanderers tak prohráli poprvé po pěti zápasech s bodovým ziskem, zatímco jejich soupeř se mohl radovat z prvního vítězství v letošním ligovém ročníku.

Poslední Sheffield hostí Wolverhampton

Sheffield zůstává po 10 kolech jediným mužstvem Premier League, které ještě nevyhrálo a o své premiérové vítězství bude v sobotu usilovat proti dvanáctému Wolverhamptonu. Hosté podávají v posledních týdnech dobré výkony a z posledních čtyř ligových utkání odešli neporaženi.

Newcastle zklamání z Ligy mistrů nezažehnal, k vítězství jej nedovedly ani dva góly Wilsona

Wolves remizovali v 10. kole Premier League na domácí půdě s Newcastlem 2:2, a prodloužili tak ligovou sérii bez porážky na pět duelů. Straky se mohly z pohledu ofenzivy tradičně spolehnout na Calluma Wilsona, jenž nejprve otevřel skóre, na což v závěru úvodního dějství navázal proměněnou penaltou. Zaznamenal tak sedmý ligový gól. Svého produktivního střelce ale měli k dispozici také Vlci, v jejichž dresu rozhodl o konečné dělbě bodů Hee-Chan Hwang. Jihokorejský fotbalista se v této sezoně anglické nejvyšší soutěže prosadil již pošesté.