Wolverhampton Wanderers Anglie - Wolverhampton Wanderers - Zprávy

Podaří se Wolves navázat na gólové žně i proti Brentfordu?

V sobotu odpoledne je na programu anglické Premier League utkání mezi ve formě hrajícím Wolverhamptonem a Brentfordem. Domácí Wolves naposledy porazili na Stamford Bridge Chelsea, naopak Bees minulý týden podlehli doma Manchesteru City.

Minely obránců Chelsea nakrmily po 45 letech Vlky třemi body ze Stamford Bridge

Wolves zdolali ve 23. kole Premier League 4:2 Chelsea, kterou v tabulce vystřídali na 10. příčce. Z atraktivního úvodu vytěžil první branku domácí Cole Palmer, o tři minuty později však i s přispěním teče Thiaga Silvy srovnal Matheus Cunha. Krátce před pauzou si The Blues vybrali další smolnou chvíli, když si do vlastní sítě srazil balon Axel Disasi. Po změně stran pak Cunha dvěma zásahy zkompletoval hattrick, a The Wanderers tak na Stamford Bridge zvítězili poprvé od roku 1979.

Chelsea přivítá v boji o desítku Vlky

Šlágr kola se sice na severu Londýna odehraje až na závěr nedělního programu, ani jeho předkrm v západní části města však nepostrádá náboj. Chelsea přivítá Wolves v přímém střetu o první desítku a zároveň udržení kontaktu s pohárovými příčkami.

United v infarktovém závěru skolili Wolves. Rashford sfoukl interní problémy gólem

Manchester United ve 22. kole Premier League porazil v gólové přestřelce Wolves 4:3. Do utkání vstoupili lépe Rudí ďáblové, když se prosadila jejich dvě útočná esa Marcus Rashford a Rasmus Höjlund. Především pro Angličana se jednalo o důležitou trefu, neboť do předchozího klání nenastoupil kvůli jeho interním problémům v klubu. Domácí se sice nevzdali a podařilo se jim dokonce v 95. minutě vyrovnat na stav 3:3, nicméně poslední slovo si vzal o dvě minuty později hrdina Kobbie Mainoo. "Vlci" tak museli poprvé od 17. prosince zkousnout porážku.

Přeruší Wolverhampton negativní bilanci proti United?

Diváci uvidí na Molineux Stadium souboj Wolverhamptonu s Manchesterem United. Domácí fotbalisty nečeká lehký úkol, protože poslední tři vzájemné ligové zápasy proti "Rudým ďáblům" prohráli, zároveň se ani v jednom utkání nedokázali prosadit.

Remízový král z pobřežního města nedovolil Wolves přepsat historické tabulky

Brighton remizoval v dohrávce 21. kola Premier League na svém hřišti s Wolves 0:0. Vlci proti odpočatým Rackům po většinu zápasu strádali a nevýrazným výkonem odmítli šanci poprvé od sezony 1971/72 vyhrát v anglické nejvyšší soutěži čtyři střetnutí po sobě. Pobřežní tým z jihu Anglie naopak prodloužil sérii domácí neporazitelnosti v lize na devět utkání, avšak z duelu neodcházel s úsměvem. Remizoval totiž už po osmé, a ztratil tedy další důležité body v boji o vyšší pozice.

Wolverhampton si brousí zuby na Brighton

Wolverhampton neprohrál už pět utkání v řadě ve všech soutěžích, ale v pondělní dohrávce narazí na neoblíbený Brighton, proti kterému si v posledních dvou vzájemných měřeních sil připsal vysoké porážky (0:6, 1:4).

Guedes se znovu stěhuje, do léta bude z Wolves hostovat ve Villarrealu

Villarreal si do konce sezony z Wolverhamptonu Wanderers vypůjčil Gonçala Guedese, jenž předtím ukončil nevydařené hostování v Benfice. Součástí dohody není opce na přestup...

Frankfurt znovu lovil v anglických vodách, vypůjčil si útočníka Kalajdžiće

Saša Kalajdžić se po sezoně a půl vrací do německé nejvyšší soutěže. Rakouský útočník se i vinou zdravotních problémů neprosadil ve Wolverhamptonu, letošní sezonu pak dohraje na hostování ve Frankfurtu.

"Vlci" si vychutnali svou oblíbenou kořist. Uvadající Everton načal sváteční střelec Kilman

Wolverhampton porazil v utkání 20. kola Premier League Everton 3:0 a připsal si třetí ligovou výhru v řadě. Vítězný gól vstřelil překvapivě Max Kilman, jenž se v nejvyšší anglické soutěži prosadil teprve podruhé v kariéře. Pojistku přidal Matheus Cunha, který se v posledních osmi zápasech přímo podílel již na šesté brance. Výsledek rovněž potvrdil, že se Toffees proti Vlkům nedaří, neboť si proti nim zapsali již pátou porážku z posledních šesti ligových střetnutí, a ve vzájemných konfrontacích tak čekají na výhru již od května 2021.

Ve formě hrající Wolverhampton přivítá na Molineux Dycheův Everton

V sobotu odpoledne se na Molineux utká domácí Wolverhampton s týmem z modré části Liverpoolu, a tedy Evertonem. Wolves mohou poprvé od ledna 2022 vyhrát tři ligová utkání v řadě, naopak svěřenci Seana Dyche by se rádi vrátili na vítěznou vlnu.

Vlky nasměrovaly k výhře bláznivý úvod a minely soupeře. Hwang zaplatil za dva góly zraněním

Fotbalisté Brentfordu prohloubili v 19. kole Premier League své trápení, když na vlastní půdě padli s Wolves 1:4. Utkání přineslo divákům bláznivý první poločas, ve kterém v rozmezí 15 minut padly hned čtyři branky. Jedním z hrdinů hostů byl dvougólový Hee-Chan Hwang, jenž před pár dny prodloužil s Vlky smlouvu až do roku 2028. Jeho oslavy ovšem zhatilo v nastaveném čase úvodního dějství zranění zad, kvůli kterému musel střídat. Hráči v modrých dresech i přesto dotáhli duel do vítězného konce, k čemuž dvěma obrovskými chybami v rozehrávce přispěl i Nathan Collins, a podruhé v řadě tak zaznamenali zisk tří bodů. Pro Bees to naopak byla z posledních sedmi klání již šestá porážka.

Brentford se chce vrátit na vítěznou vlnu, proti bude nevyzpytatelný Wolverhampton

Ve středu večer bude na programu duel anglické nejvyšší soutěže mezi Brentfordem a Wolverhamptonem Wanderers. Domácí si dopřáli minulý týden odpočinek, jejich duel s Manchesterem City byl totiž odložen, naopak Wolves si přímo na Štědrý den poradili s londýnskou Chelsea.

Vánoční utkání v Anglii pro sebe ukořistili "Vlci". Chelsea nezachránil kůži ani uzdravený Nkunku

Chelsea prohrála v 18. kole Premier League, teprve druhém utkání hraném na Štědrý den v historii soutěže, s Wolves 1:2. Příležitost přetavit vánoční duel v zisk tří bodů jako první zužitkoval v 51. minutě přesnou hlavičkou po rohovém kopu Mario Lemina a nasměroval svůj tým za vítězstvím. Na druhé straně dokázal pouze korigovat skóre Christopher Nkunku, jenž si po vleklém zranění připsal první start v anglické lize i premiérovou trefu. Domácí tak neokusili ligovou porážku na Molineaux Stadium už osm zápasů, naopak hosté na svého soupeře na tomto místě nevyzráli již počtvrté od roku 2019 a zároveň protáhli sérii venkovních proher v řadě na čtyři utkání.

Chelsea si na Štědrý den zahraje s Wolves

Wolverhampton Wanderers přivítá na Štědrý den v 18. kole Premier League Chelsea. Oba soupeře dělí v tabulce pouhé tři body, domácí Wolves jsou třináctí, Blues patří desátá pozice.