Chelsea FC Anglie - Chelsea FC - Zprávy

Boj o Ligu mistrů nepoznal vítěze. ManUtd se rozešli smírně s Chelsea

Manchester United i Chelsea potrvdili mizernou formu a ze vzájemného duelu si odnesli bod. Oba týmy nepředvedly nic světoborného a nevyužily tak zaváhání konkurentů v boji o ligu mistrů. Zatímco hosté zůstávají v tabulce čtvrtí, domácí stále okupují šestou příčku.

Zápas o všechno? Man Utd hostí Chelsea, oba touží po Lize mistrů

Zápas o všechno - tak to aktuálně vnímají asi oba fanouškovské tábory. Chelsea aktuálně drží klíčovou čtvrtou pozici, která jako poslední zaručuje účast v Lize mistrů. Manchester United je šestý se ztrátou tří bodů. Proto jsou pod obrovský tlakem především Red Devils, kteří jednoduše musí. Jejich soupeř si může dovolit ztrátu, a to především zásluhou šokující formy všech celků z "druhé garnitury" anglické špičky...

Osmnáctiletý anglický záložník Hudson-Odoi si přetrhl achillovku

Anglický reprezentant Callum Hudson-Odoi z Chelsea si v pondělním ligovém utkání proti Burnley přetrhl achillovku. Ve zbytku sezony se tak osmnáctiletý záložník už podle BBC na hřišti neobjeví.

Chelsea zahodila další šanci, s Burnley jen remizovala

Tottenham prohrál, Manchester United taky, Arsenal jakbysmet. Že by toho ale Chelsea využila a svým konkurentům v boji o top čtyřku odskočila? Ani náhodou. Na Stamford Bridge přijelo Burnley, které v prvním poločase zdatně sekundovalo při divoké přestřelce, aby po změně stran destruktivně, a to často i ne úplně čestnými způsoby, dotlačilo zápas k remíze 2:2.

Burnley je rozjeté, ale Chelsea doma nepřipouští zaváhání

Karty jsou rozdány docela jasně. Chelsea zbývají do konce sezóny čtyři zápasy a vzhledem k počtům bodů a blížícímu se losu ostatních týmů mají Blues prostor maximálně (a spíš ani to ne) na jedno zaváhání. No a protože je čeká ještě výlet na Old Trafford, znamenala by jakákoli ztráta v pondělní dohrávce s Burnley dost možná konec nadějí na umístění v tom čtyřce.

Britská média: Slavia může být hrdá za druhý poločas na Chelsea

Britská média ocenila fotbalisty Slavie za výkon ve druhém poločase odvetného čtvrtfinále Evropské ligy na hřišti Chelsea a pochválila i střelce dvou gólů Petra Ševčíka. Londýnský favorit byl naopak kritizován, že po dominantním úvodu usnul na vavřínech a dal Pražanům naději na senzační obrat.

Slavia je nejfyzičtější tým, jaký jsem kdy viděl, prohlásil Sarri

Manažer Chelsea Maurizio Sarri ocenil po čtvrtfinálové odvetě Evropské ligy Slavii za její fyzickou hru, kterou nikdy předtím neviděl. Londýnský tým vstoupil do utkání s náskokem 1:0 z prvního souboje a po úvodních 45 minutách odvety vedl 4:1, ale ve druhé půli dvakrát rychle inkasoval a až do konce se bál o výsledek.

Slavia fantastickou druhou půlí nezvrátila vývoj a končí

I přes nepovedený start do utkání drželi fotbalisté Slavie na Stamford Bridge dlouho šanci na obrat a postup do semifinále, od nějž nakonec zůstali dvě branky vzdálení. Za domácí se prosadil Giroud, dvakrát Pedro a pomohl jim i vlastní gól, český tým se radoval po zásahu Součka a dokonce dvou trefách Ševčíka.

Slavia se jen tak nevzdá, varuje před odvetou Giroud

Hráče Chelsea překvapilo, jak vyrovnaný zápas s nimi před týdnem v Edenu sehrála v úvodním čtvrtfinále Evropské ligy pražská Slavia. "Blues" jsou proto před čtvrteční domácí odvetou navzdory úvodnímu vítězství 1:0 velmi opatrní a je jim jasné, že k postupu budou muset podat stoprocentní výkon. Trenéři londýnského velkoklubu plánují pár změn v sestavě.

Slavia věří, že v Londýně proti Chelsea ještě zabojuje o postup

Slávisty čeká ve čtvrtek v Londýně odveta čtvrtfinále Evropské ligy proti Chelsea. Přestože lídr české ligy před týdnem doma po vyrovnaném průběhu prohrál gólem z 86. minuty 0:1, na slavném stadionu Stamford Bridge by proti velkému favoritovi ještě rád zabojoval o postup do semifinále. K tomu červenobílí potřebují podat stejně aktivní výkon jako v úvodním duelu.

Fotbalové představení rozhodl Salah, Liverpool porazil Chelsea 2:0

Takhle by to nějak mělo vypadat, když se potkají dva prvotřídní kluby. Vysoký presink, kvalitní brejky, dobrá technika a krásné individuální akce. Edena Hazarda dnes předčil Mohamed Salah; zatímco belgická superstar ve dvou gólových šancích selhala, Salah měl prsty v obou brankách Liverpoolu a udržel svůj mančaft v boji o titul.

Dočkáme se dalšího drama? Liverpool hostí Chelsea v anglickém megašlágru

Tohle už tady jednou bylo. Liverpool bojoval o titul a na Anfield přijela Chelsea. Ptáte se, kdy to bylo? Ale prosím vás, vždyť Liverpool o ten titul zas tolikrát nebojoval... Gerrardovo uklouznutí trčí v pamětech fanoušků Reds až příliš silně, že už by snad bylo zapotřebí tyhle vzpomínky něčím nahradit. No a zatímco svěřenci Jürgena Kloppa mají stabilně výbornou formu, s Chelsea je to tradičně takové všelijaké.

EF Podcast #16: Super Slavia, nebo špatná Chelsea?

Slavia se ve čtvrtfinále Evropské ligy střetla s Chelsea a padla po výsledku 0:1. Byl příčinou těsného skóre spíše skvělý výkon Pražanů, či naopak matné představení slavné Chelsea? Zasloužili si sešívaní lepší výsledek, nebo zkrátka doplatili na rozdíl v individuální kvalitě? O tom pojednává další EF Podcast.

Asi nejtěžší soupeř v této sezoně EL, ocenil Slavii Giroud

Podle útočníka Oliviera Girouda byla pražská Slavia ve čtvrtečním úvodním čtvrtfinále Evropské ligy pro Chelsea zatím nejtěžším soupeřem v této sezoně pohárů. "Blues" po výhře 1:0 gólem z 86. minuty zůstávají před odvetou obezřetní, trenér Maurizio Sarri varuje před venkovními výkony Pražanů, kteří v únoru dokázali zvítězit v Genku 4:1.

Britská média ocenila Slavii za statečný výkon proti Chelsea

Britská média pochválila fotbalisty pražské Slavie za to, s jakou statečností a intenzitou se v úvodním domácím čtvrtfinále Evropské ligy postavili Chelsea. Čtvrteční výhra nepřesvědčivého londýnského favorita 1:0 byla označena za šťastnou a podle některých komentářů "Blues" ještě čeká hodně práce v domácí odvetě.