Chelsea FC Anglie - Chelsea FC - Zprávy

Drinkwater přišel po nehodě v opilosti na 20 měsíců o řidičák

Záložník Chelsea Danny Drinkwater nesmí kvůli nehodě pod vlivem alkoholu 20 měsíců řídit. Soud ve Stockportu devětadvacetiletému fotbalistovi navíc nařídil 70 hodin veřejně prospěšných prací za to, že v noci 8. dubna poblíž Manchesteru narazil do zdi. Sám přitom utrpěl lehké zranění.

Leicester City - Chelsea FC 0:0

Svěřenci Maurizia Sarriho se s ligovou sezónou rozloučili bezbrankovou remízou na půdě Leicesteru. Poslední utkání krásně zdokumentovalo ofenzivní trápení, s kterým se hráči Blues potýkali prakticky po celou sezónu. Leicester zase ukazuje pod novým koučem Rodgersem potenciál a v příští sezóně bude jistě cíl atakovat minimálně sedmou příčku.

Chelsea sezónu ukončí na půdě Leicesteru

Chelsea svou ligovou sezónu ukončí na půdě Leicesteru, kde už naštěstí nemůže ztratit jistotu kvalifikace do Champions League. Svěřenci Maurizia Sarriho mohou v případě prohry klesnout na čtvrtou příčku, mají ovšem jistotu, že pátý Arsenal skončí za jejich zády. Vzhledem k absencím v kádru Chelsea a formě Lišek se dá říct, že tato situace je pro italského stratéga na lavičce Chelsea hotovým požehnáním - jinak by si totiž příznivci londýnského celku s největší pravděpodobností prošli pořádným nervákem.

Hazard pomohl do finále EL, kde může za Chelsea hrát naposledy

Záložník Chelsea Eden Hazard v penaltovém rozstřelu odvetného semifinále Evropské ligy s Frankfurtem proměnil rozhodující pokutový kop a posunul domácí do finále, kde by za "Blues" mohl nastoupit naposledy. Belgický fotbalista však víc myslí na to, aby 29. května v Baku jeho tým porazil londýnského rivala Arsenal a sezonu zakončil s trofejí.

Britská média oslavují pohárový "full house" i anglickou snídani

Anglické kluby jako první v historii zabraly všechna místa ve finále Ligy mistrů i Evropské ligy a britská média to patřičně ocenila. Například Deník Mirror na to reagoval titulkem "Full English" v narážce na kompletní složení tradiční anglické snídaně.

Chelsea v penaltovém rozstřelu zdolala Frankfurt a je ve finále

Velké drama bylo k vidění v odvetném utkání semifinále Evropské ligy na Stamford Bridge. Domácí Chelsea se sice ještě v první půli ujala zásluhou Loftuse-Cheeka vedení, ihned po pauze však srovnal Jović. Blues tak zápas nakonec horko těžko zachraňovali v penaltách, kde jim výrazně pomohl Kepa.

Chelsea, nebo Eintracht? Utkání na Stamford Bridge rozhodne o finalistovi

Ve čtvrtek večer se na Stamford Bridge utká favorizovaná Chelsea s Eintrachtem Frankfurt o finále Evropské ligy. Pro Blues je to již jediná možnost, jak v letošní sezoně získat nějakou trofej, totéž pak platí i pro německý celek. První utkání v Hesensku skončilo nerozhodným výsledkem 1:1.

Arsenal s Čechem bude útočit na postup do finále Evropské ligy

Arsenal s českým brankářem Petrem Čechem bude ve čtvrteční odvetě semifinále Evropské ligy ve Valencii útočit na postup finále. Londýňané budou ve Španělsku hájit náskok 3:1 z úvodního zápasu doma a mohou si dovolit i jednobrankovou porážku. Čech usiluje o to, aby se rozloučil s kariérou ziskem trofeje. V druhém semifinále přemožitel Slavie další londýnský tým Chelsea přivítá Frankfurt po úvodní venkovní remíze 1:1.

FIFA zamítla odvolání Chelsea proti ročnímu zákazu přestupů

Mezinárodní fotbalová federace FIFA zamítla odvolání Chelsea proti ročnímu zákazu přestupů za porušení pravidel o uzavírání smluv s mladými hráči. Federace dnes uvedla, že londýnský klub bude smět v době trestu registrovat pouze fotbalisty do 16 let.

Chelsea FC - Watford FC 3:0

Chelsea nakonec zvládla veledůležitý souboj s Watfordem a po výsledku 3:0 se posouvá na třetí příčku tabulky. Po nepřesvědčivé první půli domácí zlomili odpor protivníka dvěma slepenými brankami zpočátku druhé půle, definitivní tečku pak vsítil patnáct minut před koncem Gonzalo Higuain.

David Luiz může zůstat v Chelsea, jedná o novém kontraktu

David Luiz na přelomu minulého a tohoto týdne začal jednat o další budoucnosti. Už dvaatřicetiletý brazilský obránce hraje za Chelsea, na Stamford Bridge má smlouvu jen do konce června a nedávno jednal s vedením Blues o případném prodloužení spolupráce...

Chelsea může na třetí místo, podaří se jí zdolat Watford?

Sobotního zaváhání Tottenhamu může využít londýnská Chelsea, která se v případě výhry může posunout dokonce na třetí příčku tabulky. Ať už je to ale jakkoliv, Blues prostě a jednoduše potřebují vyhrát - a ideálně oba zbývající zápasy, aby měli jistotu účasti v nadcházejícím ročníku Ligy mistrů. Šance je to tedy obrovská, jenže to už tu letos bylo tolikrát - ostatně všechny čtyři celky bojující o účast v milionářské soutěži se doslova předhánějí v tom, kdo se svou příležitostí naloží hůře. Navíc Watford není vůbec lehký soupeř, Sršně se letos usadily v první polovině tabulky, k čemuž navíc ještě přidaly účast ve finále FA Cupu.

Ve Frankfurtu jsme si zasloužili vyhrát, řekl manažer Chelsea Sarri

Manažer Chelsea Maurizio Sarri cítil, že "Blues" si v úvodním semifinále Evropské ligy ve Frankfurtu zasloužili vyhrát, protože měli více šancí než domácí. Ani výsledek 1:1 ale podle italského kouče není špatný do odvety v Londýně.

Frankfurt doma nepřesvědčil a proti Chelsea uhrál jen remízu

Nepříliš atraktivní semifinále Evropské ligy sledovali diváci v německém Frankfurtu. Domácí Orli byli po většinu zápasu méně aktivním týmem, přesto po pětadvaceti minutách zásluhou Joviće vedli. Ještě do poločasu ovšem srovnal Pedro a na nerozhodném výsledku se ve zbytku utkání už se nic nezměnilo.

Chelsea chce přes Frankfurt projít po šesti letech do finále EL

Týmy velikosti Chelsea potřebují hrát Ligu mistrů. A do ní vede cesta třeba i přes Evropskou ligu, konkrétně přes vítězství v ní. Jen málokterý tým si ve druhém nejvyšším evropském patře počíná tak brilantně jako právě Chelsea - hned první účast proměnila v titul a letos už je v semifinále. Ve Frankfurtu má ovšem mimořádně obtížného soupeře.