Zkušenosti z ligové i evropské scény. Zbrojovka přivedla Ševčíka se Zmrhalem

05.06., 11:39
Aktuality
Zmrhal se Ševčíkem jsou novými posilami Zbrojovky (© Zbrojovka Brno)

Zbrojovka hlásí další příchody a opět jde o zvučná jména. Brněnský dres budou nově nosit Petr Ševčík (32), jenž byl hráčem Slavie od ledna 2019, a Jaromír Zmrhal (32), který v uplynulých dvou sezonách hrál za kyperský Apollon. Oba hráči na nové adrese podepsali víceleté smlouvy.

"Příchod takto zkušených fotbalistů je pro náš klub výrazným posílením. Jaromír Zmrhal i Petr Ševčík už mnohokrát prokázali svou vysokou kvalitu na ligové i evropské scéně. Není náhoda, že byli v posledních letech opakovaně nominováni do české reprezentace," uvedl pro klubový web sportovní ředitel Zbrojovky Martin Jiránek.

Obě nové akvizice mají silné spojení se Slavií. V případě Zmrhala se dokonce jedná o jejího odchovance, který v sešívaném dresu získal tři mistrovské tituly a dvakrát se radoval i z úspěchu v českém poháru. V domácí soutěži nastoupil do 205 duelů, ve kterých vstřelil 30 gólů a přidal 33 asistencí. Dalších 23 startů a jednu trefu si připsal v reprezentaci.

Po odchodu ze Slavie působil - až na krátkou epizodu v Mladé Boleslavi - v zahraničí, kde postupně hrál za Brescii, Slovan Bratislava a Apollon. Nyní se ale rozhodl pro návrat domů.

"Po několika letech v zahraničí jsem cítil, že nastal správný čas vrátit se do české ligy. Zbrojovka na mě udělala velký dojem svými ambicemi i způsobem, jakým funguje. Těším se na novou výzvu a na atmosféru před brněnskými fanoušky," uvedl Zmrhal.

Ševčík se cítí dobře

Velké úspěchy v podobě čtyř mistrovských titulů a tří triumfů v MOL Cupu má za sebou i Ševčík. Šikovný záložník, který často doplácí na chatrné zdraví, odehrál v české lize 193 zápasů, vstřelil 14 branek a zaznamenal 36 asistencí.

"Cítím se zdravotně i herně velmi dobře. Už od prvního kontaktu s vedením Zbrojovky jsem měl z jednání dobrý pocit a utvrdil jsem se v tom, že jde o správný krok. Udělám maximum pro to, abychom v tabulce skončili co nejvýše," prohlásil Ševčík po podepsání smlouvy.

Petr Ševčík je novou posilou Zbrojovky (©Zbrojovka Brno)

S českou reprezentací si zahrál na Euru 2020 a nechyběl ani v nominaci na závěrečném šampionátu o čtyři roky později. V národním týmu si připsal celkem 16 startů.

Autor: Přemysl Bartoníček

Komentáře (65)

Přidat komentář
Trener_co_trenuje

Pro soucasnou situaci Zbrojovky jsou obe akvizice spravne a maji svoji logiku.

Reagovat
doocetung

jako teď jo , ale co až dodělaj ten trávník ?

Reagovat
nezbedná klobáska

Reagovat
Moshe Dajan

Zmrhal královské stats na Kypru: 62 zápasů 3+3

Reagovat
Kocour Klapuška

Reagovat
ACSeRw!n

Reagovat
doshcz

Reagovat
Igner Farnsworth

Konzistentni celou karieru

Reagovat
Sosi

Reagovat
hory_udoli_reky

Reagovat
Nuno čomes

Jak mu někdo může nabídnout prvoligové angažmá...

Reagovat
JanCapekzeSán

Kvalitní hráč když ho uměl trenér využít.Popravdě mi byla Slavia daleko sympatičtější v době kdy hrála o udržení a dokázala na hřiště do ligy posílat hráče jako on, než teď.

Reagovat
Hawkus

Jo, mně taky, ale to jsem tu psal hodnekrat. Ale už v ty době nebyl Zmrhal moc oblíbený.

Reagovat
meno

Vždyť furt posílá, IMHO je nejvíc odchovanců v lize ze Slavie. Jenom kdekoliv jinde, protože když nejsi generační supertalent, tak ve Slavii prostě nekopeš

Reagovat
Transfermarkt_2

Ani generační super talenti Sangyoung, Teah a Ouma si ve Slavii nekopli

Reagovat
Mass

Současná Slavia posílá do ligy spoustu hráčů a lepších, než je Zmrhal.

Reagovat
JanCapekzeSán

A hrají za Slavii ?

Reagovat
Mass

Tak logicky je pro naše kluky těžší se prosadit ve Slavii, když hraje o titul než o záchranu. Ale když to vezmeš celkově, tak je v lize víc kluků ze Slavie než to bylo kdykoliv předtím, skoro v každym klubu nějakýho poznávám, co sem ho sledoval v junorce. A to určitě nebejvalo v dobách, kdy Slavia hrála o záchranu, tam ta mládež byla vesměs průměrná, taky na to nebyly peníze.

Reagovat
JanCapekzeSán

Jakoby jo ale nebylo lepší ty kluky hrát v našem dresu ? V té dávno minulé době jsme měli hráče co prošli mládeží a hráli jinde v lize viz Dočkal, Vácha, Kovařík

Reagovat
Mass

Jako že by Slavia místo nákupů sázela na vlastní odchovance typu Červ, Višinský, Prebsl, Kričfaluši, Planka, Halinský, Konečný a pod.? Šlo by to, otázka jestli by to stačilo aspoň na top3. Tým by to špatnej možná nebyl.

Markovič- Vlček, Halinský, Konečný- Prebsl, Červ, Kričfaluši, Planka- Višinský, Kuchta, Pech

Reagovat
JanCapekzeSán

Červ by mohl hrát základ a nemusel by jsi kupovat Sadílka (přiznávám nejsem jeho fanoušek, je podle mě všude a nikde, pro ten styl co chce trenér Trpišovský hrát se asi hodí, ale přijde mi pozičně šílený a že většinou běhá jen od hráče k hráči, ne nijak závratnou rychlostí kterou Červ má o level vyšší, zároveň uznávám jeho kvality při standartkách, jen na mě jako hráč působí polovičatě). Křičfalušiho využívat jak v obraně tak v záloze? A proč by Višinský nemohl dostávat minuty místo Sanyanga? A Planka chodit na hřiště aby si odfrkl Provod a třeba ho svými nespornými fotbalovými dovednostmi přerůst + Lukáše vybičovat k ještě lepším výkonům a tím ho vystřelit do top ligy?

Reagovat
JanCapekzeSán

Každého zapracovat nemůžeš. Určitě by oku i nezaujatého fanouška lahodilo, když bysme se spoléhali více na to, co produkuje naše mládež. Asi by z toho nebyl titul v první sezóně, či dvou, ale ten pocit z koukatelného fotbalu, z toho jak dokážeš posunout na vyšší level hráče, se kterými tvůj klub pracuje od mládeže a ukázat talenty, co zde můžeš z místních zdrojů vychovat, by byl podle mě daleko příjemnější.

Reagovat
Transfermarkt_2

Osobně jsem ho také čekal ve skanzenu

Reagovat
doocetung

vždyť on už hraje levého beka ne ?

Reagovat
Hlahart

Tuhle sezonu ano Jinak se to střídalo a hrál i výše

Reagovat
Hawkus

Ale nikdy nebyl ofenzivní... To je jako se smát, že DZ nedal za sezonu 10 gólů. Prostě kupují tradiční defenzivni křídlo/beka.

Reagovat
VersaceChain

Casemiro v suchym

Reagovat
Hawkus

Reagovat
OranžováKarkulka

to umeli jenom Soucek a Jasmin Scuk

Reagovat
Hawkus

Reagovat
Kucka

Reagovat
fantomas10

Reagovat
Mass

On hraje teď na beku.

Reagovat
misinho7

Reagovat
Pablos

Ajaj Svědík si chce zase stavět nejstarší mužstvo ligy ?

Reagovat
John Obi Mikel

Reagovat
Zephyr

Reagovat
Transfermarkt_2

Reagovat
KingMaster13

Reagovat
Dirtyfoxx420

Zbrojovka je farma Atletica Madrid?

Reagovat
nafukovaci.tucnak

To už mohli radši dát starého Zetora....

Reagovat
didosh

Reagovat
srandamač

Princ Zmrhal

Reagovat
Wazz Wazz

Líbí se mi ta nenápadná provokace artistů z “Líšně” tím zemědělským zgarbem co se tam někde ještě vyrábí …

Reagovat
meno

Princ bude dobrej

Reagovat
mrtvej ofsajd

Sevcikovi velké díky. Poslední sezony ovlivněné zraněními by neměly překrytí parádní roky v SKS. Góly na Chelsea byly jeho životní trefy. Zvlášť ten druhej.

Ať drží zdraví!

Reagovat
Hlahart

S ligou bude většina kádru potřebovat pomoc i mentálně. Tihle by jim pomoc mohli Výkonnostně toho zase tak příliš nečekám

Reagovat
fantomas10

To jo ale kdo jim pomuze mentalne se Zmrhalem to netusim

Reagovat
Fleury

Tak prvního účastníka baráže bychom měli

Reagovat
Wazz Wazz

Klasika kdyby šel do zamrdané oSSravy tak přichází zkušenosti a kvalita, když jde do Zbrojovky tak se staví nejstarší kádr , půjde se rovnou do baráže atd ..Některým se zřejmě z návratu Flinty do ligy zhmotnil strach vzadu ve slipech

Reagovat
Mrcix

Asi tak trénovat je kdokoli jiný, tak napíše hned, že budou hrát o záchranu. Zbrojovku bych pod Svědíkem rozhodně nepodceňoval.

Reagovat
Firkraag

Nesmyslný posily.

Reagovat
Salfovic

Tyhle bych spíš čekal k sousedovi.

Reagovat
hory_udoli_reky

Vytrenovat trenerem Yayou.

Aby nam vsechny repre zavidely?

Reagovat
Cuntona

Posily tak pro Artis. Ševčík to v noze měl, ale nevěřím, že se dá znovu dohromady. Ze Zmrhala chce Svědík udělat nového Kalabišku?

Reagovat
John Obi Mikel

Musí to Zbrojovka naplánovat tak aby Vorlický s Ševčíkem nebyli zranění ve stejnou dobu, ale na marodce se střídali.

Reagovat
Mass

Reagovat
Greny

Tak ono je dost možný že vám ten Vorlicky zbyde, zatím tam prej není ani zdaleka shoda mezi kluby o cenovce

Reagovat
Igner Farnsworth

Reagovat
Transfermarkt_2

Vidím to podobně

Reagovat
KingMaster13

Reagovat
Kepy_FCB

Reagovat
Alan

Vedení mělo raději odložit peníze do prasátka na stadion

Reagovat
mayday

Do ligy je potřeba x zkušených posil, to se vůbec nedá hrát s tím druholigovým kádrem. Ale čekal jsem teda upřímně trochu něco jiného, do kabiny tihle borci možná můžou pomoct, jak si zatejpovat kotník apod., ale na hřišti teda už nevím. Vašulín to útoku je slušná posíla, tihle borci no nevím.

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele