Další posila z pražských "S". Zbrojovka přivedla univerzála Penxu ze Sparty

Kádr Zbrojovky Brno hlásí další novou tvář. Na jih Moravy přestupuje Lukáš Penxa (22), který dorazil z pražské Sparty a v novém působišti podepsal víceletý kontrakt. Levonohý univerzál strávil jarní část uplynulé sezony na hostování v pražské Dukle.
Penxa prošel sparťanskou mládeží až do A-týmu, v jehož dresu naskočil i do utkání Ligy mistrů proti Leverkusenu. V české nejvyšší soutěži dosud posbíral 19 startů, dalších 53 zápasů a 12 gólů přidal ve druhé lize. Uplynulý ročník načal v Jablonci a na jaře se přesunul na Julisku.
Na hřišti dokáže zastat více pozic, nejčastěji operuje jako levý wingback či záložník. "Zbrojovku jsem si vybral, protože je to velký klub s úspěšným trenérem, kvalitními hráči a skvělými fanoušky. Nabízí mi skvělou příležitost se fotbalově posunout," uvedl Penxa.
Zbrojovka mode: ON ????????⚪????
— FC Zbrojovka Brno (@FCZbrojovkaBrno) June 23, 2026
???? https://t.co/LD047jG5ZL pic.twitter.com/UN8LFnrD9g
Jeho příchod si pochvaluje i sportovní ředitel klubu Martin Jiránek. "Je to pracovitý hráč s velkým potenciálem. Oceňujeme jeho univerzálnost, věříme, že v týmu zvýší konkurenci," poznamenal na adresu dřívějšího mládežnického reprezentanta, který na jaře nechyběl v nominaci české jednadvacítky.
Pro brněnský celek jde přitom už o druhou posilu z pražských "S" během jediného dne. Vedení Zbrojovky totiž oficiálně představilo také jednadvacetiletého obránce Erica Hunala. Odchovanec Slavie podepsal na jihu Moravy rovněž víceletý kontrakt, jehož součástí je i klauzule o případném zpětném odkupu.

Komentáře (16)
Přidat komentářTvle ufff už jsem se lekl, že je to Ondra Penxa
starší bratr ne
Ano, jsem kikot
toho vezmeme az se uzdravi
Svedik z nej udela delo. V becku byl dobrej, fyzicky top a z pozice beka casto bodoval. Snad ho ten rok na hostovackach moc nezabrzdil.
Už jsem myslel ze je to Alvarez
Zbrojovka má na víc.
S nějakou předkupkou ?
Tvl Zbrojovka to skládá zajímavě, to jsem zvědavý, co z toho Svědík na konci upeče.
Sestup
Nemyslím. Poslední bude Slovácko nebo Teplice, pokud do toho nešlápnou a z baráže nikdo nepostoupí zase. Dokud nebude v Brně důstojné zázemí pro oba kluby, nevěřím ve dva prvoligisty sportovní cestou.
A nebo se korupční kauza udělá počesku a spadne Karviná nebo nikdo až letos
posledni bude Karviná
To byl můj pokus o vtip
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele