Další posila z pražských "S". Zbrojovka přivedla univerzála Penxu ze Sparty

Dnes, 13:18
Aktuality
Penxa podepsal ve Zbrojovce víceletý kontrakt. (© FC Zbrojovka Brno)

Kádr Zbrojovky Brno hlásí další novou tvář. Na jih Moravy přestupuje Lukáš Penxa (22), který dorazil z pražské Sparty a v novém působišti podepsal víceletý kontrakt. Levonohý univerzál strávil jarní část uplynulé sezony na hostování v pražské Dukle.

Penxa prošel sparťanskou mládeží až do A-týmu, v jehož dresu naskočil i do utkání Ligy mistrů proti Leverkusenu. V české nejvyšší soutěži dosud posbíral 19 startů, dalších 53 zápasů a 12 gólů přidal ve druhé lize. Uplynulý ročník načal v Jablonci a na jaře se přesunul na Julisku.

Na hřišti dokáže zastat více pozic, nejčastěji operuje jako levý wingback či záložník. "Zbrojovku jsem si vybral, protože je to velký klub s úspěšným trenérem, kvalitními hráči a skvělými fanoušky. Nabízí mi skvělou příležitost se fotbalově posunout," uvedl Penxa.

Jeho příchod si pochvaluje i sportovní ředitel klubu Martin Jiránek. "Je to pracovitý hráč s velkým potenciálem. Oceňujeme jeho univerzálnost, věříme, že v týmu zvýší konkurenci," poznamenal na adresu dřívějšího mládežnického reprezentanta, který na jaře nechyběl v nominaci české jednadvacítky.

Pro brněnský celek jde přitom už o druhou posilu z pražských "S" během jediného dne. Vedení Zbrojovky totiž oficiálně představilo také jednadvacetiletého obránce Erica Hunala. Odchovanec Slavie podepsal na jihu Moravy rovněž víceletý kontrakt, jehož součástí je i klauzule o případném zpětném odkupu.

Autor: Vladislav Frk

Komentáře (16)

Přidat komentář
Luka3enko

Tvle ufff už jsem se lekl, že je to Ondra Penxa

Reagovat
Fleury

Ondru nedáme. Tohle je mladší bratr

Reagovat
Imos

starší bratr ne

Reagovat
Fleury

Ano, jsem kikot

Reagovat
Greny

toho vezmeme az se uzdravi

Reagovat
doshcz

Svedik z nej udela delo. V becku byl dobrej, fyzicky top a z pozice beka casto bodoval. Snad ho ten rok na hostovackach moc nezabrzdil.

Reagovat
ACSeRw!n

Reagovat
papanegra

Už jsem myslel ze je to Alvarez

Reagovat
Rothbard

Zbrojovka má na víc.

Reagovat
Salfovic

S nějakou předkupkou ?

Reagovat
Nezávislý nefanoušek

Tvl Zbrojovka to skládá zajímavě, to jsem zvědavý, co z toho Svědík na konci upeče.

Reagovat
Fleury

Sestup

Reagovat
Nezávislý nefanoušek

Nemyslím. Poslední bude Slovácko nebo Teplice, pokud do toho nešlápnou a z baráže nikdo nepostoupí zase. Dokud nebude v Brně důstojné zázemí pro oba kluby, nevěřím ve dva prvoligisty sportovní cestou.

A nebo se korupční kauza udělá počesku a spadne Karviná nebo nikdo až letos

Reagovat
Greny

posledni bude Karviná

Reagovat
Fleury

To byl můj pokus o vtip

Reagovat
Kepy_FCB

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele