Slavia na přestupovém trhu nepolevuje. Pátou posilou je rychlý bek Glossoa

Slavia oficiálně potvrdila příchod již páté letní posily. Z francouzského druholigového celku Pau FC přišel Neil Glossoa (21), rychlonohý pravý obránce. Pražané na svém webu uvádí, že mladík podepsal smlouvu do roku 2031.
Glossoa v uplynulé sezoně nastoupil v Ligue 2 za Pau FC do 27 utkání, během nichž si připsal tři asistence. Je odchovancem Auxerre, které opustil teprve minulé léto coby volný hráč. Nyní opět mění působiště, ukázala na něj totiž pražská Slavia.
"Neil je dalším hráčem, kterého jsme si vybrali na základě rychlostních i dalších předpokladů z pro nás lehce netypického trhu. Odchovanec akademie Auxerre, nastupoval na pozici středního záložníka, v Pau byl předělán na krajního obránce a rozkvetl - uplatnil své mimořádné parametry co se týče dynamiky na prvních metrech nebo lokomoční rychlosti," uvedl pro web Slavie sportovně-technický ředitel Jakub Mareš.
???? Spotlight.
— SK Slavia Praha (@slaviaofficial) June 4, 2026
Welcome! pic.twitter.com/HEQyPM1AMB
Pražané zamýšlí mladého Glossou postupně integrovat na post pravého beka. Vzhledem k nízkému věku i porci zkušeností bude potřeba Francouzův talent trpělivě rozvíjet. Smlouva do léta 2031 jasně dává najevo důvěru, kterou slávistické vedení do 188 centimetrů vysokého mladíka vkládá.
"Zažívám den D. Hrozně se těším, až naše společná cesta začne. Slavia mi dala neuvěřitelnou šanci, takhle vysoko, na tak prestižní adrese, jsem dosud nehrál. Nová výzva, klub, nový realizační tým, spoluhráči... Musím to všechno vstřebat, ale jsem extrémně nadšený, natěšený do práce," neskrýval po podpisu radost Glossoa.
Pro sešívané přitom jde už o pátou letní posilu. Během turbulentního začátku přestupového okna do Edenu dorazili z Karviné Emmanuel Ayaosi a Pavel Kačor, Sigmu pak opustil Danijel Šturm. Příslibem do budoucnosti je devatenáctiletý brankář Nazar Domčak.
Související články

















Komentáře (82)
Přidat komentářTakze Douděra na odchodu?
Vypadá to tak
Vsak tenhle se bude brzo fotit v Karvine
V Polsku.
Pochybuju že by ho posílali rozehrát se do 3. ligy
Ajax ho nakonec ukořistil.
Četl jsem něco o tom, že nahradí Wiesnera v Americe
ano, do Houstonu, je to definitivní
Píšou, že po konci MS už zůstane v Texasu.
Jo jo, rychlostní předpoklady. Běháme!
Lokomoční rychlost… slintající realizák.
Honěj jak puberťáci
bude dobrý, ještě tak 2-3 sezóny dá v pohodě, tipuji mu tak 34 let.
Černoši jsou v průměru mnohem lepší fotbalisti než Češi, takže každý takový přestup zaslouží
Hloupy ale u fanouska akceptovatelny nazor
Brýle k cirkulárce se hodí.
Jakou rychlost měl Jirka Sor?
lokomotivní..
Další černá tlama s copánky. Asi se vzhledli k přestupové politice Chelsea.
Určitě to bude terno no, když mu ani v Auxerre nenabídli smlouvu, ve 20 letech!
Mdr 17:4-6: "Ani nejskrytější úkryt je před strachem nechránil, ozývaly se kolem nich děsivé zvuky a objevovaly se temné přízraky se zachmuřenou tváří. Sebesilnější oheň nestačil, aby jim dal světlo, ani zářící pochodně hvězd nedokázaly prozářit onu hroznou noc. Svítil jim jen děsuplný samovznícený oheň a oni v té hrůze pokládali to, co viděli, za ještě horší než to, co vidět nemohli."
Mdr 17:11: "Špatnost je totiž zbabělá a odsuzuje sama sebe; tíživým svědomím si stále přidělává potíže."
Predátor
Král Willie?
Takhle bude vypadat TS? Super
Pravděpodobně čekají, že bude jezdit jako 206kW TSI.
V novodobé historii samostatné české ligy bylo fotbalové derby pražských „S“ (Slavie se Spartou) kontumováno jednou. V květnu 2026.
Chtěli dát Spartě aspoň nějáký prvenství.
Mimo, ale odpoustim ti.
Nevadí, dej si další citát z bible.
1 Kor 3:11: "Nikdo nemůže položit jiný základ, mimo ten, který je již položen, a to je Ježíš Kristus."
Chci se jen zeptat zdejších odborníků přes SKS. Je to další generační talent?
Dvougenerační talent
Nechci si z toho dělat prdel ale já už se v těch hráčích ztrácím.
Co třeba Coutinho? Ty žádný problém nemáš? Jak sledovat áčko, béčko, céčko a akademii to musí být náročné
Coutinho na to má založený speciální spisy, KGB je proti němu malinká nezávislá organizace
Urazil ho , tak ho nahlásil !
co to je za Snoop Doga
půjde do Gdyně?
43,5 let takže impotent
Na tom náhledu videa z Xka mi připadá, jak kdyby ho o poločase zpoza závěsu tajně natáčeli při chcaní. Asi budu vážně úchyl..
tak snad Doudise nahradí, ale aby to nebyl druhý Hashioka
Pokud ano, tak
do maskerny
Strasny toto. Brat tyhle místo vlastních?? Uz vidim jak se do Slavie Češi pohrnou.....prijdou za mladym vesnickym talentovanym klukem s nabidkou at jde do Slavie.... Rodice by musely byt blazni, aby tam svyho syna dali.
Ten pojede do Kdyně než postoupí Karviná zpátky
Já bych bral do Gdyně
pěkně u Baltu...je tam krásně na severu Polska...jezdím několikrát do roka a velmi rád
Soči je nádherný místo.
Super. Teroristická zaostalá země, tam chceš.
EUidiote z Czechie kde prezident a premier jsou komunisti a donedavna i predseda Ustavniho soudu - Rychetsky.
Abys nedostal ban kolaborante.
Copak uSSácká filcko?
Tam jedu o vikendu taky, ale myslim ze ho tam nepotkam.
Na Slavii je hrozně zajímavé že je zároveň kritizována, že hraje české průměráky místo zahraničních hráčů a že kupuje zahraniční mladíky místo českých talentů.
Toto rikaji fanousci. Kdo z odborniku tohle rekl??
Že Slavie hraje nejlepší a nejhezčí fotbal v ČR? V polský televizi to říkají pořád, nesleduješ?
Zj, 21:8:
"Lháři, kteří nelitují svého jednání, budou souzeni v jezeře, které hoří ohněm“.
To se máš! Hoříš pro pravdu hodně? :-D
ceske prumeraky hraje, jen ne mlade, no
Tak na jeho post máme vlastního Eliáše Pitáka, kterej ale zatim neprokázal, že byl měl na první tým.
Další pokus, který skončí někde v týmu jako Karviná.
https://x.com/TrollFootball2/status/2062627831734313119?s=20
Merchas Doski Puskas award.
golman
Kinský se po té platice teda rychle prozradil
Manageri i treneri moc dobre vedi, ze rozdil mezi cernym a bilym fotbalistou je v atletice a takticka stranka je zase jednoznacne na strane bělocha. Slavia valcuje soupere atletikou, coz je ten nejjednodussi zpusob, ktery vsak uz v evropske konkurenci nestaci. Mne osobne se velmi libi hra Hradce Kralove. Treneri jako jsou Koubek, Bilek, Rada vyzaduji taktickou vyspelost. Oproti tomu Trpisovsky s Housteckym sleduji primarne objem, nasazeni a uspesnost v osobnich soubojich. Oboji je spravne. Hradec Kralove na me pusobi v tomto mixu nejkompaktneji a tedy nejfotbaloveji. Toho trenera co tam maji, to je velka kvalita.
Trpis je dobry taktik, ale mam takovy dojem, ze ho houstecky natocil pred 5 lety jak sere do kvetinace a od ty doby ho ma v hrsti a nuti ho hrat tuhle atletickou sracku s intenzitou
Tak atletickou sračku s intenzitou hrál vždycky.
Kde je problém Sparta to třeba nemuže dělat jinak? Vyber si teda ty horší, a ty neustálne sleduj.
Rosicky ma svoji filosofii. Tam je ten rozdil. Vybira jine typy hracu i treneru a hraji jinym stylem.
Proč v tom je rozdíl, ty v tom chceš rozdíl? Mám na to super citát pro Tebe:
Mal 3:18: "Tehdy znovu uvidíte rozdíl mezi spravedlivým a ničemným; mezi tím, kdo slouží Bohu, a tím, kdo mu neslouží."
Rozdil je zaklad zivota na Zemi
Sir 11:14: "Štěstí i neštěstí, život i smrt, chudoba i bohatství, vše pochází od Hospodina."
Obecne ma cesky fotbalista a nejen fotbalista problem s vyzralosti vlastni osobnosti....tedy uvedomeni si sebe sama.....potrebuje cas, abu dozral. Dnesni Czechia - pozor neplest s Ceskou republikou, produkuje vice snowflakes tedy hrace i lidi obecne, kteri neradi opousteji komfortni zonu. Drive ve fotbale se to zdaleka nedelalo tak dobre jako dnes. Co se tyce kvality treninku, tedy jeho prizpusobeni pro individualni rozvoj dovednosti....bohuzel na ukor rozvoje schopnosti, ktere byly zase naopak zakladem treninkoveho procesu drive. Avsak nejvetsi problem je prave v te vyzralosti coz se navenek projevuje prirozenym sebevedomim. Jako priklad uvedu Ladislava Krejciho, ktery v Czechii na lidi pusobil jako namistrovanej spratek a nekteri ho neunaseli tak moc, ze ho oznacovali za hloupeho cloveka. Nic neni vzdalenejsiho skutecne realite! Sulc je dalsim dukazem toho co pisu. Cesi dozravaji pozdeji nebo vubec, protoze je spolecnost Tvrdiku, Pavlu a Babisu udusi.
Bude další citát?
Řím 5:16: "Mezi Božím darem a následkem lidského hříchu je také rozdíl. Jediné provinění vedlo k soudu a odsouzení, ale Boží dar vede k ospravedlnění z mnoha provinění!"
Trpiš z něj udělá dělo
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele