Slavia na přestupovém trhu nepolevuje. Pátou posilou je rychlý bek Glossoa

04.06., 20:52
Aktuality
Neil Glossoa (© SK Slavia Praha)

Slavia oficiálně potvrdila příchod již páté letní posily. Z francouzského druholigového celku Pau FC přišel Neil Glossoa (21), rychlonohý pravý obránce. Pražané na svém webu uvádí, že mladík podepsal smlouvu do roku 2031.

Glossoa v uplynulé sezoně nastoupil v Ligue 2 za Pau FC do 27 utkání, během nichž si připsal tři asistence. Je odchovancem Auxerre, které opustil teprve minulé léto coby volný hráč. Nyní opět mění působiště, ukázala na něj totiž pražská Slavia.

"Neil je dalším hráčem, kterého jsme si vybrali na základě rychlostních i dalších předpokladů z pro nás lehce netypického trhu. Odchovanec akademie Auxerre, nastupoval na pozici středního záložníka, v Pau byl předělán na krajního obránce a rozkvetl - uplatnil své mimořádné parametry co se týče dynamiky na prvních metrech nebo lokomoční rychlosti," uvedl pro web Slavie sportovně-technický ředitel Jakub Mareš.

Pražané zamýšlí mladého Glossou postupně integrovat na post pravého beka. Vzhledem k nízkému věku i porci zkušeností bude potřeba Francouzův talent trpělivě rozvíjet. Smlouva do léta 2031 jasně dává najevo důvěru, kterou slávistické vedení do 188 centimetrů vysokého mladíka vkládá.

"Zažívám den D. Hrozně se těším, až naše společná cesta začne. Slavia mi dala neuvěřitelnou šanci, takhle vysoko, na tak prestižní adrese, jsem dosud nehrál. Nová výzva, klub, nový realizační tým, spoluhráči... Musím to všechno vstřebat, ale jsem extrémně nadšený, natěšený do práce," neskrýval po podpisu radost Glossoa.

Pro sešívané přitom jde už o pátou letní posilu. Během turbulentního začátku přestupového okna do Edenu dorazili z Karviné Emmanuel Ayaosi a Pavel Kačor, Sigmu pak opustil Danijel Šturm. Příslibem do budoucnosti je devatenáctiletý brankář Nazar Domčak.

Autor: Šimon Votava

Související články

Zobrazit jen nejnovější
Zobrazit všechny
Slavia chystá loučení s kapitánem. Bořil by si měl prodloužit kariéru v Liberci
22.06., 16:40
Slavia dotahuje příchod dalšího Poláka, ze spřátelené Arky dorazí talentovaný záložník
22.06., 08:55
Úřadující mistr pokračuje v lovu talentů. Černohorský záložník začne ve druholigové rezervě
18.06., 13:46
Slavia čistí kádr a hlásí milionový dvojpřestup: Zmrzlý a Prekop odcházejí do Polska
16.06., 21:02
Přestup potvrzen: Slavia získala záložníka Nowaka, zaplatila 2,4 milionu eur
16.06., 19:55
Slavia řeší odchod Oscara. Dlouholetá opora je spojována s kluby v Německu a Španělsku
08.06., 13:06
Rychlý konec v Edenu. Prekop se neprosadil, jeho další kroky povedou do Polska
29.05., 16:55
Gólman za pět milionů eur už podepsal v Edenu. Slavia představila Domčaka
28.05., 17:31
Slavia představila třetí letní posilu, Šturm se zařadil k nejdražším ligovým přestupům
27.05., 17:55
Tijani po vydařeném hostování zůstane v Maďarsku, útočníka Slavie vykoupí Újpest
27.05., 13:57
Opce aktivována. Slávistický odchovanec Pech natrvalo posílil Young Boys
26.05., 11:38
Vyplatí se Slavii angažování Domčaka? Insider: Stylem chytání připomíná Edersona
25.05., 18:14
Nehrát v Olomouci poháry je zklamání, uvedl Sejk. Co řekl na možný přestup do Slavie?
25.05., 08:15
Slavia obratem plní Trpišovského přání. Další posila by měla dorazit z Olomouce
24.05., 20:07
Slavia neztrácí čas, při oslavách titulu představila první letní posily. Obě jsou z Karviné
24.05., 18:27
O Dúbravku usilují Sparta i Slavia, prozradil Weiss. Kam to slovenského gólmana táhne?
22.05., 16:23
Náhrada za Chorého? Slavia neuspěla s nabídkou na Sejka, z Olomouce láká jiné opory
19.05., 19:17

Komentáře (82)

Přidat komentář
Igner Farnsworth

Takze Douděra na odchodu?

Reagovat
Freedo

Vypadá to tak

Reagovat
Error

Vsak tenhle se bude brzo fotit v Karvine

Reagovat
Salfovic

V Polsku.

Reagovat
Y.Cabaye

Pochybuju že by ho posílali rozehrát se do 3. ligy

Reagovat
Selänne

Ajax ho nakonec ukořistil.

Reagovat
John Obi Mikel

Četl jsem něco o tom, že nahradí Wiesnera v Americe

Reagovat
Coutinho10

ano, do Houstonu, je to definitivní

Reagovat
Mass

Píšou, že po konci MS už zůstane v Texasu.

Reagovat
Wednesdayite

Jo jo, rychlostní předpoklady. Běháme!

Reagovat
Pablos

Lokomoční rychlost… slintající realizák.

Reagovat
Selänne

Reagovat
Bex5

Honěj jak puberťáci

Reagovat
Melda

Reagovat
bourbon

bude dobrý, ještě tak 2-3 sezóny dá v pohodě, tipuji mu tak 34 let.

Reagovat
arvncrtx

Černoši jsou v průměru mnohem lepší fotbalisti než Češi, takže každý takový přestup zaslouží

Reagovat
Trener_co_trenuje

Hloupy ale u fanouska akceptovatelny nazor

Reagovat
noustres

Brýle k cirkulárce se hodí.

Reagovat
hory_udoli_reky

Jakou rychlost měl Jirka Sor?

Reagovat
vaala

lokomotivní..

Reagovat
hory_udoli_reky

Reagovat
fantomas10

Reagovat
15ku5

Další černá tlama s copánky. Asi se vzhledli k přestupové politice Chelsea.

Určitě to bude terno no, když mu ani v Auxerre nenabídli smlouvu, ve 20 letech!

Reagovat
hory_udoli_reky

Mdr 17:4-6: "Ani nejskrytější úkryt je před strachem nechránil, ozývaly se kolem nich děsivé zvuky a objevovaly se temné přízraky se zachmuřenou tváří. Sebesilnější oheň nestačil, aby jim dal světlo, ani zářící pochodně hvězd nedokázaly prozářit onu hroznou noc. Svítil jim jen děsuplný samovznícený oheň a oni v té hrůze pokládali to, co viděli, za ještě horší než to, co vidět nemohli."

Reagovat
Gryphonheart

Reagovat
hory_udoli_reky

Mdr 17:11: "Špatnost je totiž zbabělá a odsuzuje sama sebe; tíživým svědomím si stále přidělává potíže."

Reagovat
Trener_co_trenuje

Reagovat
Sigma Olomouc

Reagovat
Spalovač šancí

Predátor

Reagovat
hory_udoli_reky

Reagovat
Mass

Král Willie?

Reagovat
Harasov

Takhle bude vypadat TS? Super

Reagovat
hory_udoli_reky

Pravděpodobně čekají, že bude jezdit jako 206kW TSI.

Reagovat
Harasov

V novodobé historii samostatné české ligy bylo fotbalové derby pražských „S“ (Slavie se Spartou) kontumováno jednou. V květnu 2026.

Reagovat
hory_udoli_reky

Chtěli dát Spartě aspoň nějáký prvenství.

Reagovat
Harasov

Mimo, ale odpoustim ti.

Reagovat
hory_udoli_reky

Nevadí, dej si další citát z bible.

1 Kor 3:11: "Nikdo nemůže položit jiný základ, mimo ten, který je již položen, a to je Ježíš Kristus."

Reagovat
Transfermarkt_2

Chci se jen zeptat zdejších odborníků přes SKS. Je to další generační talent?

Reagovat
meno

Dvougenerační talent

Reagovat
$$CaptainKokotko

Nechci si z toho dělat prdel ale já už se v těch hráčích ztrácím. Co třeba Coutinho? Ty žádný problém nemáš? Jak sledovat áčko, béčko, céčko a akademii to musí být náročné

Reagovat
Y.Cabaye

Coutinho na to má založený speciální spisy, KGB je proti němu malinká nezávislá organizace

Reagovat
Lukáš_6

Urazil ho , tak ho nahlásil !

Reagovat
ladyboy arsenal

co to je za Snoop Doga

Reagovat
soukup

půjde do Gdyně?

Reagovat
zelickostesticko

43,5 let takže impotent

Reagovat
nezbedná klobáska

Na tom náhledu videa z Xka mi připadá, jak kdyby ho o poločase zpoza závěsu tajně natáčeli při chcaní. Asi budu vážně úchyl..

Reagovat
Coutinho10

tak snad Doudise nahradí, ale aby to nebyl druhý Hashioka

Reagovat
fantomas10

Pokud ano, tak do maskerny

Reagovat
Witcher

Slávie zbrojí na LM z chvostu druhé Francie zajímavé

Reagovat
Trener_co_trenuje

Strasny toto. Brat tyhle místo vlastních?? Uz vidim jak se do Slavie Češi pohrnou.....prijdou za mladym vesnickym talentovanym klukem s nabidkou at jde do Slavie.... Rodice by musely byt blazni, aby tam svyho syna dali.

Reagovat
Witcher

Ten pojede do Kdyně než postoupí Karviná zpátky

Reagovat
nafukovaci.tucnak

Já bych bral do Gdyně pěkně u Baltu...je tam krásně na severu Polska...jezdím několikrát do roka a velmi rád

Reagovat
Trener_co_trenuje

Soči je nádherný místo.

Reagovat
Transkamarket

Super. Teroristická zaostalá země, tam chceš.

Reagovat
Trener_co_trenuje

EUidiote z Czechie kde prezident a premier jsou komunisti a donedavna i predseda Ustavniho soudu - Rychetsky.

Reagovat
Transkamarket

Abys nedostal ban kolaborante.

Reagovat
Trener_co_trenuje

EUprimitive

Reagovat
Transkamarket

Copak uSSácká filcko?

Reagovat
Igner Farnsworth

Tam jedu o vikendu taky, ale myslim ze ho tam nepotkam.

Reagovat
John Obi Mikel

Na Slavii je hrozně zajímavé že je zároveň kritizována, že hraje české průměráky místo zahraničních hráčů a že kupuje zahraniční mladíky místo českých talentů.

Reagovat
Trener_co_trenuje

Toto rikaji fanousci. Kdo z odborniku tohle rekl??

Reagovat
hory_udoli_reky

Že Slavie hraje nejlepší a nejhezčí fotbal v ČR? V polský televizi to říkají pořád, nesleduješ?

Reagovat
Fleury

Zj, 21:8:

"Lháři, kteří nelitují svého jednání, budou souzeni v jezeře, které hoří ohněm“.

Reagovat
hory_udoli_reky

To se máš! Hoříš pro pravdu hodně? :-D

Reagovat
cr7sux

ceske prumeraky hraje, jen ne mlade, no

Reagovat
ACSeRw!n

Reagovat
Mass

Tak na jeho post máme vlastního Eliáše Pitáka, kterej ale zatim neprokázal, že byl měl na první tým.

Reagovat
Sigma Olomouc

Další pokus, který skončí někde v týmu jako Karviná.

Reagovat
Bonzaj
Reagovat
ACSeRw!n

golman

Reagovat
Blind Ref

Kinský se po té platice teda rychle prozradil

Reagovat
Trener_co_trenuje

Manageri i treneri moc dobre vedi, ze rozdil mezi cernym a bilym fotbalistou je v atletice a takticka stranka je zase jednoznacne na strane bělocha. Slavia valcuje soupere atletikou, coz je ten nejjednodussi zpusob, ktery vsak uz v evropske konkurenci nestaci. Mne osobne se velmi libi hra Hradce Kralove. Treneri jako jsou Koubek, Bilek, Rada vyzaduji taktickou vyspelost. Oproti tomu Trpisovsky s Housteckym sleduji primarne objem, nasazeni a uspesnost v osobnich soubojich. Oboji je spravne. Hradec Kralove na me pusobi v tomto mixu nejkompaktneji a tedy nejfotbaloveji. Toho trenera co tam maji, to je velka kvalita.

Reagovat
fantomas10

Trpis je dobry taktik, ale mam takovy dojem, ze ho houstecky natocil pred 5 lety jak sere do kvetinace a od ty doby ho ma v hrsti a nuti ho hrat tuhle atletickou sracku s intenzitou

Reagovat
Salfovic

Tak atletickou sračku s intenzitou hrál vždycky.

Reagovat
hory_udoli_reky

Kde je problém Sparta to třeba nemuže dělat jinak? Vyber si teda ty horší, a ty neustálne sleduj.

Reagovat
Trener_co_trenuje

Rosicky ma svoji filosofii. Tam je ten rozdil. Vybira jine typy hracu i treneru a hraji jinym stylem.

Reagovat
hory_udoli_reky

Proč v tom je rozdíl, ty v tom chceš rozdíl? Mám na to super citát pro Tebe:

Mal 3:18: "Tehdy znovu uvidíte rozdíl mezi spravedlivým a ničemným; mezi tím, kdo slouží Bohu, a tím, kdo mu neslouží."

Reagovat
Trener_co_trenuje

Rozdil je zaklad zivota na Zemi

Reagovat
hory_udoli_reky

Sir 11:14: "Štěstí i neštěstí, život i smrt, chudoba i bohatství, vše pochází od Hospodina."

Reagovat
Trener_co_trenuje

Obecne ma cesky fotbalista a nejen fotbalista problem s vyzralosti vlastni osobnosti....tedy uvedomeni si sebe sama.....potrebuje cas, abu dozral. Dnesni Czechia - pozor neplest s Ceskou republikou, produkuje vice snowflakes tedy hrace i lidi obecne, kteri neradi opousteji komfortni zonu. Drive ve fotbale se to zdaleka nedelalo tak dobre jako dnes. Co se tyce kvality treninku, tedy jeho prizpusobeni pro individualni rozvoj dovednosti....bohuzel na ukor rozvoje schopnosti, ktere byly zase naopak zakladem treninkoveho procesu drive. Avsak nejvetsi problem je prave v te vyzralosti coz se navenek projevuje prirozenym sebevedomim. Jako priklad uvedu Ladislava Krejciho, ktery v Czechii na lidi pusobil jako namistrovanej spratek a nekteri ho neunaseli tak moc, ze ho oznacovali za hloupeho cloveka. Nic neni vzdalenejsiho skutecne realite! Sulc je dalsim dukazem toho co pisu. Cesi dozravaji pozdeji nebo vubec, protoze je spolecnost Tvrdiku, Pavlu a Babisu udusi.

Reagovat
hory_udoli_reky

Bude další citát?

Řím 5:16: "Mezi Božím darem a následkem lidského hříchu je také rozdíl. Jediné provinění vedlo k soudu a odsouzení, ale Boží dar vede k ospravedlnění z mnoha provinění!"

Reagovat
pivoaklobása

Trpiš z něj udělá dělo

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele