Slavia řeší odchod Oscara. Dlouholetá opora je spojována s kluby v Německu a Španělsku

08.06., 13:06
Aktuality
Oscar Dorley by mohl po sedmi letech odejít ze Slavie. (© Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia)

Oscar Dorley (27) by po sedmi letech mohl opustit Slavii. Liberijský záložník měl být podle zahraničních médií nabízen Schalke a Augsburgu, kromě toho se spekuluje o Španělsku.

Kapitán liberijského národního týmu se momentálně soustředí na reprezentační povinnosti, když s výběrem Lone Star absolvuje přátelské zápasy proti Sieře Leone. Zároveň se však jméno Oscara objevuje v souvislosti s možným letním odchodem z Edenu.

Dorley je spojován s bundesligovými kluby Schalke a Augsburgem. Ve hře může být také jeho odchod do Španělska, konkrétně se spekuluje o Deportivu Alavés a Deportivu La Coruňa.

Rodák z Monrovia se během působení ve Slavii zařadil mezi nejlepší hráče české ligy. S pražským klubem získal čtyři mistrovské tituly a dvě trofeje v domácím poháru, kromě toho nastupoval v evropských pohárech včetně Ligy mistrů. Velkou výhodou Oscara je jeho univerzálnost, na začátku angažmá v Edenu totiž nastupoval jako levý obránce.

V uplynulé sezoně však Dorley ve Slavii vypadl ze základní sestavy a na jaře opakovaně zůstával mezi náhradníky. Ztráta výsadního postavení v kombinaci se smlouvou do léta 2027 znamenají, že by se sešívaní nebránili odchodu technicky skvěle vybaveného záložníka.

Autor: Jiří Vojík

Komentáře (99)

Přidat komentář
Gryphonheart

Do Liberce max.

Reagovat
skat

Asi bych nebyl proti. Výměnou za Masa do realizáku slavie bez doplatku.

Reagovat
hory_udoli_reky

Treba tam nabere novou formu a motivaci. GL.

Reagovat
Kucka

SuperDepor

Reagovat
ACSeRw!n

Reagovat
trywii & TOTTENHAM

To je jasný že mu klesla výkonnost, když už mu je 40 let..

Reagovat
Bakary3

Tak to je pan hráč, když ještě v 38 byl v topu

Reagovat
Pepesma

Reagovat
hory_udoli_reky

Reagovat
Baníczech

Reagovat
Damis

Mas to nějak podložené?

Reagovat
trywii & TOTTENHAM

Nene, pouze domněnky a špetka ironie a fantazie.

Reagovat
Igner Farnsworth

Spanelsko by mu sedlo

Reagovat
hory_udoli_reky

Německo by se mu taky mohlo líbit, Coufal si to pochvaluje. Spanělsko zase bude pěkně u moře.

Reagovat
Baníczech

Španělsko je velká země a ne vsechny města klubů la ligy leží na pobřeží

Reagovat
hory_udoli_reky

Popravdě, hodně záleží jestli auto, nebo chodíš pěšky, že?

Reagovat
inferno08

To rozhodně. Třeba z Madridu je to k moři jenom 3,5 hodiny autem. To by pěšky nemělo smysl se jít vycachtat a zase domů. Autem to je slabých 7h tam a zpátky

Reagovat
hory_udoli_reky

Přesně tak. To by se Oscarovi urcitě líbilo, jezdit z Madridu autem k moři.

Reagovat
Sosi

Reagovat
Damis

Popravdě ne

Reagovat
hory_udoli_reky

Pěšky můžeš jít vždycky.

Reagovat
kilobyte

Jeden z nejvíce fotbalových hráčů, u kterého mě překvapuje, že dal někdy gól.

Reagovat
Transkamarket

Jeho to taky vždy překvapí.

Reagovat
ACSeRw!n

konecne

Reagovat
HalaMadrid_Flx

Co se stalo, že tak "upadl" a přestal hrát? Přišel mi vždy jak motor Slavie.

Reagovat
Greny

tak preci jen nemladne co po nem chces v 37 letech

Reagovat
HalaMadrid_Flx

Reagovat
Moshe Dajan

játra

Reagovat
Freedo

Dobrá otázka. Příchod Sadílka ten úpadek jen dokonal, nicméně už sezónu předtím nebyl tak herně dominantní jako dřív. Přitom dřív byl výbornej a tým hrozně tahal. Roli mohla sehrát i změna herního stylu, kdy se po nákopu Chorého začaly víc nakopávat míče, ale určitě by to stálo za nějakou analýzu.

Reagovat
HalaMadrid_Flx

Reagovat
oli9

Jako kdybych si mel vybrat ho nebo Sadilka tak urcite Oscara

Reagovat
Freedo

Jsou to rozdílný typy hráčů, řekl bych, že Sadílek je dobrej do naší fyzický ligy, do Evropy potom asi techničtější Oscar. Ideální by bylo mít je v týmu oba a točit je podle soupeře. Určitě si ale Oscar odchod do lepší ligy zaslouží.

Reagovat
mrtvej ofsajd

To zranění taky hrálo roli.

Reagovat
John Obi Mikel

Reagovat
wwwx

Potkala ho kletba za nepřiznanej gól rukou v derby.

Reagovat
mupi23

Tak to bude kombinace faktorů..nižší motivace, dlouho ve stejném prostředí, kde nad sebou neměl lepší fotbalisty, takž se neměl moc jak zlepšovat, přestali jsme hrát středem a hrajem jen na centry ze stran nebo na nákopy od stoperů, takže se nedostane ani do hry a taky ho trápily zranění

Reagovat
HalaMadrid_Flx

Reagovat
r.mrazik

hnije herne ve slavii treba jako provod...ten to tam uz doklepe...tenhle snad najde nejakou vyzvu jeste v zahranici

Reagovat
Bucky

Tvrdík opět dokazuje, že neumí prodávat hráče.

Reagovat
Transkamarket

V čem? Zrovna Oscar byl klíčovej hráč k tomu, aby se tituly vrátily do Edenu. To je mnohem víc, než ho prodat za pár mio €.

Reagovat
hory_udoli_reky

Reagovat
Freedo

Reagovat
Igner Farnsworth

Reagovat
Kucka

Reagovat
naheCZ

Reagovat
Selänne

Reagovat
KingMaster13

Reagovat
Bucky

A mohl ho prodat na vrcholu za ranec. Místo toho ho předržel (jako už několik hráčů před ním) a prodává ho hodně pod maximální hodnotou a v době, kdy už je v klubu v podstatě nechtěný. Za ty peníze, co za něj mohl dostat, by měl být schopný v pohodě nahradit dvěma hráči, kteří mají podobný potenciál a ještě mu spousta peněz zbyde.

Reagovat
Transkamarket

Jasně.

A že za ty dvě sezony, co ho předržel, pomohl Oscar získat cca 150 mio € a Tykače je ztráta, oproti 5-8 mio za jeho prodej.

To ti poradil kterej kretén z Letný?

Reagovat
Mass

Realita vs. představy, pro Slavii nemá smysl pouštět hráče ze základní sestavy za míň jak 10M€ a žádnou takovou nabídku jsem na něj nezaznamenal, ani hráč nechodil za vedením, že by chtěl přestoupit. Nebyl důvod ho prodávat. Celkově ty tvoje představy, to je jak z nějakýho FMka, nejdřív se podívej, kolik má Slavia transfer record za několik posledních let a pak tu piš, že někdo něco neumí.

Reagovat
Transkamarket

Reagovat
naheCZ

Reagovat
Selänne

Reagovat
fantomas10

prestupova politika se hodnoti podle nejvetsiho flopu nebo nevyhodneho prodeje, takze v tomhle smeru jsou horsi nez bohemka

Reagovat
Bucky

Tak se podívej, co za sračky a jaké údajné nabídky chodí Slavii podle Tvrdíka. Ale tomu ty hovna žerete a ještě si u toho mlaskáte "mňam, mňam, mňam". Já si z něj za to dělám prdel a najednou to jsou nereálné představy z FMka. Hezky shazujete svého šéfíka.

Reagovat
Mass

Pokud se něco Tvrdíkovi daří, tak je to prodej hráčů, to je prostě fakt, čísla nelžou. A že u toho občas někde přehání (asi nejvíc to tenkrát přehnal se Simou), to už je součást přestupní hry, většinou to spíš ale dělají agenti a nikoliv ředitelé klubů. Pokud vím, tak Slavia nikdy pustit Oscara nechtěla, až do týhle sezony byl nejvytěžovanějšim hráčem, tady je prostě nesmysl aktivně tlačit ven člena týmu, na kterym máš založenou hru. Konkrétně ty spekulace o přestupu Oscara se objevily v tureckym deníku v létě 2024, ze kterýho to dál šířil náš Sport.cz (inFotbal tehdy psal, že se to nepovedlo ověřit), teda nikoliv že by to psal Tvrdík. Navíc i když něco vypustí on, tak mu to nežereme, ale ty zřejmě jo, když tím argumentuješ, koho a za kolik mohl údajně prodat a koho předržel a pod.

Tady to zkoušíš zbytečně, prostě ses spletl a líp bys udělal, kdybys to nerozmazával.

Reagovat
Bucky

Ano, většinou to dělají agenti, ne ředitelé klubů. Tvrdík to ale dělá. A když takhle hází miliony a pak zpětně tvrdí, že klub neměl ani na výplaty a na účtu neměl ani korunu, tak ty velkohubé kecy o odmítání nabídek působí fakt směšně. Ale v pohodě, sice vám Tvrdík lže v jednom kuse, ale klidně si dál mlaskejte, máte na to právo. Jen se pak nedivte, že jste všem pro smích.

Reagovat
Sigma Olomouc

Reagovat
soukup

to je teda zrovna asi jediná věc, co dělá fakt dobře

Reagovat
arvncrtx

Jenže to kompenzuje šílenými nákupy. Teah 3,5 mil., Prekop 3,1 mil. (dle TM, tam je to asi s ?), Sanyang 3 mil., Sosseh 3 mil., Baluta 2,6 mil., Michez 2,2 mil., Ouma 2 mil., Kante 2 mil., to je 8 provarů za celkem víc než 20 mil. €, kde asi jen u Sanyanga se můžou modlit, že ho někdo koupí za víc než pořizovací částku. Koupit za tyhle peníze místo nich 3 hotové hráče z dostupných lig (Švédsko, Norsko, Polsko), byla by Slavia úplně jinde a mohla uhrát aspoň tu jednu Trpišovu vysněnou výhru v LM.

Reagovat
soukup

O nákupech jsem nic nepsal

Reagovat
Freedo

Reagovat
KnoxXx

Reagovat
Transkamarket

Kdo se neutrhne, když má skoro neomezenej budget, ať hodí po Chorým Douděrou.

Reagovat
fantomas10

Reagovat
SaianSupaCrew

Reagovat
icka

Reagovat
Čenda

Reagovat
Transfermarkt_2

Ouma, Sangyoung a Teah jsou generační talenti

Reagovat
Transkamarket

Otázka který generace. Možná tý, co vybudovala New Orleans.

Reagovat
Baníczech

Reagovat
meno

Teah má čerstvě 20, ten má klidně 3 roky na to zlepšit se a jít ven.

Prekop byla malá domů Brabcovi.

Sany je to samé, co Teah.

Sosseha ještě nezkusili, Kanteho taky ne.

Balu byl jeden z nejfotbalovějších hráčů v lize, ale taky byl menší i snad než Plavšič, do naší ligy mimo. Věřím, že někde v Holandsku nebo Polsku by byl dobrej.

Michéz a Ouma nákupy mimo

Reagovat
MoonKnight

Prekop odešel za 1.2, samozřejmě furt průser, ale 1.9 mega euro je pro Slavii už nic. Baluta měl kvalitu já Slavii, nechtěl makat do defenzivy, což ho bohužel odstřelilo, škoda, mě se líbil. Michez je velká chyba Trpišáka, Michez je jasné křídlo a nemůžeš ze všech křídel udělat wingbacky prostě to nejde. Ouma se prodá ze ziskem, v Polsku hraje dobře, jediný red flag je že už ve 3 angažmá se řeší jeho přístup, fotbalově by byl určitě top v naší lize, ale za 3 a půl ho prodame. Kante přišel před půl rokem, s tím ještě proces začal. Sanyang bude v pohodě. Teah má furt čerstvě 20, ještě může jít nahoru.

Reagovat
naheCZ

Tak musíš jít do rizika a zkoušet ty hráče. A všichni se ti nikdy nechytnou. Ale u těch mladých hráčů prostě riziku bude vždy. Nebo jako můžeš čekat ještě rok, zda ten hráč bude potvrzovat výkonnost a potenciál, no ale pak si připlatíš a ještě na trhu budeš bojovat s většími kluby.

Reagovat
Heisenberg

Průser není v tom, že zkouší tyhle nákupy, ale v tom procesu potom. Slavie je v lize klubem s největším rozdílem mezi představou skautů a trenérů. Hráče přivedou k Jindrovi Čepičkovi a těm jeho zvířatům a je po nákupu, protože možná umí hrát fotbal, což se nelíbí. Místo něho přijde Nekop z ligy. Kolik peněz už takhle Slavie spláchla do hajzlu...

Reagovat
Freedo

Pokud jde o Švédsko a Norsko, tak tam mladej hráč vyletí a hned jde do ciziny za velký prachy. Hotoví hráči se tam teda shání těžko. Když už, tak je to někdo, kdo vyletěl docela pozdě jako Hogh za Bodo, nebo někdo, kdo už byl venku a vrátil se. Navíc, pokud ty hráče nekoupíš včas, tak už jsou pro naše kluby nedostupní. Proto se často kupujou talenti, kteří toho nemají tolik odehráno. A v tomhle ohledu je to čím dál tím horší, Yohanna za AIK odehrál 13 zápasů a jde do Newcastle za 28 mil €.

Reagovat
Transfermarkt_2

Toho Slavia také sledovala,ale nebyl to generační talent,jako Sangyoung, takže dostal přednost on

Reagovat
Freedo

V pořádku. Středoevropskej hegemon hrající LM bude zákonitě kupovat jinou kvalitu než 12. tým anglický ligy.

Reagovat
Transfermarkt_2

Jednoznačně

Reagovat
Selänne

Spíš poslali Slavii do prdele, protože žádnýho prostředníka nepotřebovali.

Reagovat
salami

*Brightonu

Reagovat
Mass

Tak ne každej nákup se hned úplně povede. Zvlášť u těch mladých hráčů musíš jít do rizika, jinak ti ho později nějakej větší klub přetáhne. Sanyanga bych jako provar ještě nepočítal, stejně jako ty ostatní hráče 18-21 let, ještě můžou vyskočit, kdysi jsme třeba Usora taky počítali za nepovedenýho (přiznávám, patřil jsem mezi ně) a teď patří v Rakousku mezi nejlepší hráče ligy. Např. takovej Sosseh má jen 19 let, je tu půl roku (má smlouvu na 4 roky) a měl nějaký menší zranění, tak toho moc neodehrál a ty bys ho hned počítal jako provar? Michez a Ouma se nepovedli, tam je to jasný, ale tak snad ještě aspoň za 1M je někdo v Polsku vezme, zase taková šílenost to nebyla.

Reagovat
salami

Tak Ouma mel opci 5M, to se nedivim, ze nevzali, qle odehral toho tam toho dost a treba to za nej v souctu dostanem zpatky.

Reagovat
Bucky

Předržování hráčů, na které údajně chodí nabídky v řádech 10, 15 nebo 20 milionů eur je Tvrdíkova specialita.

Reagovat
hory_udoli_reky

Kaniova*

Reagovat
Freedo

Takže přijde i Diakité za 6.

Reagovat
Transkamarket

Jedině dobře.

Reagovat
arvncrtx

Pro Kaniu. Jestli Slavii podojí za 2 průměráky o 12+ mega v €, tak jeho ego překoná hranice oběžné dráhy.

Reagovat
Transkamarket

Jací ti hráči budou si povíme za pár let.

Reagovat
oli9

A pak privedlu nejakeho prumeraka z Jablonce za stejne prachy

Reagovat
Transkamarket

Singhateh, Martinec, Hollý.

Reagovat
Mönchengladbach

Na tohle se Vítěz těší od vstupu do fotbalu, Liberec má procenta z dalšího Oscarova prodeje. Ale ideální čas (z pohledu finančního) už dávno uplynul.

Reagovat
Transkamarket

Ale ty % jdou rovnou do Preciosy.

Reagovat
Freedo

Tak on Oscar nikdy nebyl hráč, kterýho bys otočil za randál jako třeba Malicka. I ve svým peaku byl relativně nedoceněnej, přitom přínos na hřišti byl enormní. Možná, kdyby dával víc gólů..

Reagovat
Mass

Na Oscara ale nechodily žádný bombastický nabídky a on je/byl ve Slavii spokojenej, nikam se nehnal. Navíc on nemá body a zřejmě si neuděláš žádnej jeho střeleckej highlight do youtubovýho videa.

Reagovat
KingMaster13

Řím tenkrát za něj nabídnul hodně ale zase v té době kdyby odešel tak jsme byli v prdeli, tak se nedivím že ho neprodali

Reagovat
Sigma Olomouc

Zaslouží si to

Reagovat
Rothbard

Za kolik tak půjde?

Reagovat
Selänne

2,5 max

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele