Ronaldo nevynechal na MS ani minutu. Martínez vysvětlil, proč ho nechtěl šetřit

Dnes, 13:28
Aktuality
Ronaldo na šampionátu odehrál kompletní porci minut. (© IMAGN IMAGES via Reuters)

Trenér portugalské reprezentace Roberto Martínez na tiskové konferenci po remíze 0:0 s Kolumbií hájil své rozhodnutí ponechat celý zápas na hřišti hvězdného kapitána Cristiana Ronalda (41). Kanonýr zatím na mistrovství světa v USA, Kanadě a Mexiku nevynechal ani minutu, podle Martíneze dosud nebyl důvod nechat ho odpočívat. Portugalci podali v sobotu v Miami matný výkon a ve skupině K obsadili druhé místo za jihoamerickým soupeřem.

Ronaldo v minulém kole dvěma góly přispěl k vítězství 5:0 nad Uzbekistánem a stal se prvním hráčem, jenž skóroval na šesti různých světových šampionátech. V dalších dvou utkáních se ale neprosadil a favorit skupiny jen remizoval s Kongem a nyní s Kolumbií.

"Cristiano dokáže být ve správný čas na správném místě. Neměl žádný fyzický ani jiný problém, aby nemohl odehrát 90 minut. Třeba budeme muset udělat změnu v dalším zápase, ale to platí pro všechny hráče," řekl Martínez.

Zatímco jiné hvězdy turnaje včetně argentinského kapitána Lionela Messiho si v průběhu skupinové fáze alespoň krátce odpočinuly, Martínez svého kapitána ani jednou nevystřídal.

"Můžu vás ujistit, že během zápasu sledujeme živě data o každém hráči. Různé pozice na hřišti vyžadují různé přístupy. Všechno sledujeme do nejmenšího detailu," podotkl španělský kouč.

Kolumbie i Portugalsko už měly postup jistý, v souboji o první místo jim šlo o lepší výchozí pozici a den na přípravu k dobru. Portugalci se v pátek 3. července od 01:00 SELČ v Torontu utkají s Chorvatskem. Kolumbijci v sobotu 4. července od 03:30 SELČ v Kansas City narazí na Ghanu.

Sledujete fotbalový šampionát? Proměňte své znalosti ve výhru a zapojte se do naší velké tipovačky o podíl ze 100 000 Kč! Chci se zapojit

Autor: ČTK

Komentáře (31)

Přidat komentář
Firkraag

Tajně doufal, že se zraní

Reagovat
-MeGa-

Reagovat
magic10

Pořád si myslím, že bez něj by byli silnější. Býval fantastickým hráčem, ale věk se nedá zastavit a Portugalci můžou díky své nostalgii přijít o velký úspěch na MS

Reagovat
insane

Tak to je myslim jasný tak 99 % lidí, že je pro ten tým už spíš přítěží. A tím, jak je strašně orientovanej na góly a rekordy, o to víc "křečovitej" prvek ve hře to je. Jako na 41 let je rozhodně furt ještě dost dobrej, ale na Portugalsko a dobíjení trofejí je to zkrátka už málo.

Kdyby byl třeba jinej typ hráče – drobnější, agilnější a kreativnější, i v jeho věku by při svejch kvalitách mohl být přínosem. Viz Messi nebo Modrić. Ale on má tu hru postavenou na jiných atributech, který s věkem odcházejí mnohem znatelněji, byť na sobě třeba dře jako kůň.

Reagovat
Firkraag

Ono by bylo dobré, kdyby dřel i na tom hřišti, ale to by musel chodit třeba na 20 min, pak by byl užitečnej. Ale on na hřišti neudělá prakticky nic.

Reagovat
bourbon

Reagovat
lahodna.krepelka

hral celych 90 minut protoze by te jinak nechal vyhodit, cestavu tvori cr7 a ty jsi jenom yes man.

mne stacilo videt z highlightu jak tragicky cr7 hral proti kolumbiji. Mel tam Neto krasny brejk a 50 metrovy sprint ale fosilie se tahla jako smrad, az pak zrychlila na posledni chvili a samozrejme byl cr7 pozde u mice takze nemohl skorovat. uz byl unaveny nemohl v zaveru

kdyby sel na hriste jako nahradnik tak mozna gol dal a portugalsko vyhralo.

Reagovat
REPLIKATOR

Reagovat
Geordies

Těžká pozice. Nevzít ho na MS, fanoušci Ronalda by ho sežrali. Když už ho tam má, tak ho musí postavit, protože by ho sežral Cristiano. To není snaha o výsměch, ale fakt, jen kvůli svému egu a dřině je tam, kde je a dosáhl, toho, co dosáhl. A že i ve 40 může dominovat v SPL. Díky jeho ctižádosti a nekonečným ambicím si však chlap jeho povahy prostě neumí říct stop. Je to smutné, ale tipnu si, že až v repre skončí, uleví se všem.

Reagovat
lahodna.krepelka

trochu pripomina pany Putina, Bidena a Trupma nebo Kima, Petra Fialenka, Babise ci Petra Pavla , zkratka nevi kdy prestat a jsou totalne za zenitem , karikatury bez vykonnosti

nebo s komentatorskyho prostredi Mira Bosak ci herci typu Dwayne Johnson nebo zpevacky jako Madonna atd. je to smutny videt je v tyhle pozici

Reagovat
REPLIKATOR

Snad bude hrát i příště 90 minut, prodlouží svou nególovou sérii v play-off a způsobí další selhání Portugalců

Reagovat
$$CaptainKokotko

Zase znovu jak těch 10 zápasů nedal góla tak měl xG 4,5. To ukazuje, že je pořád platný. Jen já to nechápu. Proti Kolumbii kdyby šel na 20-30min tak je platnější a pro tým je to celkově lepší. To je hrozná demence. Navic by mu takhle nikdo nenadával a teď do něj fans můžou rýpat. Je to škoda.

Reagovat
Uwe háže buly

Jaký xG?

Reagovat
Bonetti1

Bodejť. V kabiněbečel, že chce dávat góly, že musí dát víc než Messi jinak mu praskne ego .

Reagovat
lahodna.krepelka

https://www.youtube.com/shorts/QIx_lRqDDDA

takhle nejak to pravdepodobn vypada v kabine Portugalska, mozna bez tech facek ale atmosfera urcite jedovata

cr7 vytvoril atmosferu strachu a hraci se boji neco zkazit a hrat fotbal efektivne. to pak paralyzuje vykonnost celyho tymu

tezky hrat s despotickym hracem ktereho jsi mel 10 let v pokojicku na plakatu

Reagovat
Bonetti1

Reagovat
Profesor Ikebara

Reagovat
REPLIKATOR

dokonalý

Reagovat
Mönchengladbach

Martínez by dokázal zlikvidovat i Brazílii verze 2002.

Reagovat
Kixi Syhimour

Argentina to má teď díky tomu do semifinále slušně ložený. Byť by ani to Portugalsko asi nebyl problém.

Reagovat
Generalní Gladiator

Kolumbie nic?

Reagovat
Kixi Syhimour

Proti Argentině opravdu nic

Reagovat
John Obi Mikel

Uvidime, proti Portugalsku hráli dobře.

Reagovat
martin.b

S Anglií by to mohlo být dobrý semíčko, pokud se tam Albion prokouše

Reagovat
Cotton

Kolumbie je výborná

Reagovat
MystycMac

Pri všetkej úcte k Portugalsku nevyhralo to pred Ronaldom nevyhrá to znim a ani po ňom...čo sa týka Ronalda tak za mňa už tam ani nemal ísť ale pri tej kvalite MS a všelijakým pastierov oviec drevorubačom sa stratí.

Reagovat
Bonetti1

Nikdo není větší hňup než Ronaldo. Přeju všem od Harryho, Haalanda až po Messiho.

Ale to hovado musí skončit brzo a odletět s brekem, protože nic jiného si nezaslouží.

Reagovat
REPLIKATOR

Reagovat
MystycMac

Smutnejšie je že Portugalsko ani lepšieho útočníka nemá jak 41 ročný starček.

Reagovat
SLB

Proti Chorvatsku pokud bude hrát 90 (120) tak sazim na Chorvatsko. Bez nej se uvolni nepritozeny tlak pod kterým hraje celá záloha a Portugalci budou lehčí. Jako záloha Bruna plus double PSG jeho přítomnosti trpí hodně

Reagovat
Puskas

Tomáš chtěl hrát. Teda Cristiano.

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele