Jsem zpátky, plesá dvougólový Ronaldo. Přepsal historii, trefil se už na šestém MS

Houston 23. června (ČTK) - Portugalec Cristiano Ronaldo je prvním fotbalistou, který se trefil na šesti mistrovstvích světa. Jednačtyřicetiletý kanonýr se do historie zapsal v dnešním zápase s Uzbekistánem, poté co v šesté minutě poslal do sítě míč ranou z prvního doteku po centru Joaa Cancela. Těsně před poločasem přidal v Houstonu další gól. Portugalci ve svém druhém utkání na šampionátu zvítězili 5:0.
"Jsem zpátky! Jsem neuvěřitelně šťastný. Nejdůležitější samozřejmě je, že jsme jako tým odvedli dobrou práci. Hodně jsme na sobě pracovali a výrazně se zlepšili," řekl Ronaldo. "Je hezké, když dosáhnete na rekord, ale náš cíl je úplně jiný, chci hlavně pomáhat týmu," dodal.
Na portugalské mužstvo a jeho kapitána se snesla po úvodní remíze 1:1 s Kongem kritika a Ronaldo uvedl, že ji vnímal. "Byl to těžký týden, temný týden, to musím přiznat. Měl jsem pocit, jako kdyby to měl být můj konec kariéry. Ale zvládl jsem to, jako vždycky, protože věřím v tvrdou práci," řekl útočník Al Nassru.
"Jsem už v tomhle byznysu 23 let, dokážu si s tím poradit. Když se daří, je všechno v pořádku. Když to nejde, říká se: 'Už je starý.' Dnes to byla dobrá reakce, přesně taková, jakou jsme potřebovali," dodal jeden z nejlepších fotbalistů historie.
Historie napsána! ???????????????????????????????????? ???????????????????????????? prvním hráčem, který se trefil na šesti různých světových šampionátech! ????????
— Nova Sport (@novasport_cz) June 23, 2026
Sledujte #FIFAWC na Nova Action a Oneplay. ????#NovaSport | #NovaAction pic.twitter.com/Z6raY24wr9
Zlepšený výkon celého mužstva chválil i španělský trenér Roberto Martínez. "Přesně takovou reakci jsme v šatně potřebovali. Někdy zkrátka potřebujete zápas, jako byl ten první, abyste v turnaji mohli herně vyrůst. Dnes jsme viděli tým se stejným přístupem a nasazením, ale s mnohem větší fotbalovou zralostí, protože už z nás opadla nervozita. S výsledkem jsem velmi spokojený," hodnotil.
Dnešní duel byl pro Ronalda už 230. startem v reprezentačním dresu, což je nejvyšší počet v historii světového fotbalu. Svou rekordní bilanci v národním týmu navíc navýšil na 145 vstřelených branek.
Ronaldo společně s kapitánem Argentiny Lionelem Messim si jako jediní zahráli na šesti šampionátech. Ronaldova střelecká bilance začala při jeho debutu v roce 2006 a skóroval i v letech 2010, 2014, 2018 a 2022. V gólech statistiku vede, protože Messi se na MS 2010 v Jihoafrické republice neprosadil.
???? Ronaldo telling Bruno where to put the ball.
— KALYJAY (@gyaigyimii) June 23, 2026
41 years with this speed! pic.twitter.com/IHzmZvqxHR
Ronaldův gól z něj zároveň udělal druhého nejstaršího střelce v historii MS. Starší byl pouze kamerunský útočník Roger Milla, jemuž na šampionátu v USA v roce 1994 bylo 42 let. Portugalský kapitán přitom čelil kritice po úvodním duelu s Kongem, neboť vyšel střelecky naprázdno a favorit jen remizoval 1:1.
Dnešní trefy byly pro pětinásobného držitele Zlatého míče devátým a desátým zásahem na světových šampionátech. Jeho rival Messi jich má na kontě 18 poté, co v pondělí skóroval dvakrát proti Rakousku a navázal na hattrick z úvodního duelu proti Alžírsku. Překonal tak Němce Miroslava Kloseho a je nejlepším střelcem v historii MS.


Komentáře (81)
Přidat komentářLegenda legend
Mbappé ještě 8 gólů a o Messim už neuslyšíme
Ano, uslyšíme o něm pouze jako o nejlepším fotbalistovy historie.
Hned prvni koment idiot ktery sem coe Messiho
komplex ?
Ten špíl se ještě hraje a tady už jsou články o dvougólovém Ronaldovi
Ronaldo je GOAT. Dovedl dva týmy ve dvou různých ligách na vrchol. To Messi neuměl.
Když v nejlepších letech odešel do PSG, tak to bylo fiasko...
Messi je takový Nadal fotbalu, tam kde je doma na antuce v Barceloně to umí, ale jakmile má vyjít z komfortní zóny je poloviční...
Messi tiez.S Parizom vyhral ligu a aj s Barcelonou.Takze co ti splietas o dvoch ligach?
Vrchol beru ligu+LM.
Ja zas MS a LM.Jedine dve sutaze ktore dokazem sledovat.Take tie ligove derby ala Barca-Levante ma fakt sledovat nebavi.
Mundial je vždy nejdůležitější fotbalový turnaj.
Jistě, proto dotáhnul Argentinu k titulu mistrů světa.
Kdyby vystoupil z komfortní zóny a šel reprezentovat treba ČR, tak to nedokáže.
Tak v CR by nekopal penalty, protoze se nedostaneme do vapna soupere
U nas by neudrzel ani míč, na ty nákopy by nemel šanci.
V druhým zápase by si oddělal krk z koukání, jak ho míče přelétává.
To je fakt, to by byl nadlidský úkol.
Jn a proto Messi vyhral vsechno co mohl
ser na tyhle kraviny...to je porad dokola takovej pytel sracek
Nejlepší hráč všech dob a dokonce i bez toho aby lámal nohy
Nejlepší fotbalista v historii...Madeiry
A za čtyři roky překoná i Millu
Ne. Millovi sice na MS 94 bylo na papíře 42, ale je to Afričan, takže reálný věk byl tak 56.
SIUUUUUU
Nejlepší bylo, jak ukazoval, že vlastně on vymyslel ten Mendesův přímák
Tak třeba se dočká i gólu ve vyřazovačce
tak Uzbekistán je přesně tým pro něho
https://x.com/lxmedia13/status/2069476238259793940
Pěkně mu to ten spoluhráč zkazil
Prijde mi šílené, že tohle je teprve jeho druhé MS, kde dal více než 1 gól.
Tak si spočítej ty roky, skóroval na šestym a je mu 41 let. Kolik mu asi tak bylo když dal gól na prvnim
Před 20 lety. Ale furt to nic nemění na tom, ze ani kdyz byl v topu, nedal kromě 2018 víc nez jeden gól
Mundial holt není jeho soutěž.
2018 mu k tomu dobre dopomohl De Gea
Na tolkych MS a aj tak nie je najlepsi strelec
Tak každý nezaujatý fanoušek, přeci musí uznat, že jsme čekali, že mu to portugalsko pomůže dát ty góly proti Uzbekistánu. Jinak by to bylo trapný... Stačil jenom trošičku lepší soupeř minulé kolo a Ronaldo nebyl vidět. Aspoň se loučí s nějakým tím zásahem :) Gratulace.
To museli byt nervicky ked nedal 3
Na slovenske TV rozebiraji, jestli by mohl hrat na MS 2030
Podle mě teda ta šance je určitě nad 50 %.
no jako to, ze se to bude hrat v portugalsku, je urcite silny lakadlo, i kdyby mel hrat jen v jednom zapase 10 minut
Ač je to fakt profík a udržuje se, tak už to nedá po fyzické stráne. Už letos je vidět, jak ty roky přibývají.
Tak pujde do brany
Hrající trenér
"hrat" = "ztrapnovat se"
tady opravdu neni co dodat nejlepsi fotbalista tvl uz to ze ve 41 letech odehraje 90 min a da 2 goly!!respekt nejlepsi
6 MS a zatím nemá s tak silným týmem jako je Portugalsko jediný gól v playoff MS. Dle mě naprosto tragická statistika.
Ja by som práveže povedal, že konečne má Portugalsko dostatočne silný tím, aby mohli ašpirovať na titul majstra sveta.
Teprve 2. zápas na MS a už má 2 góly, GOAT
Ronaldo 10 gólů na šesti mundialech. Eusébio 9 gólů na jediném MS!
Teď má na tomto MS o gól víc než měl správně mít Messi.
Keď už pocitas s nejakou hypotetickou cervenou a trestom za ňu, nezabúdaj na bezprecedentne odpustenie 2 zapasov z trestu Ronaldovi, aby mohol nahnat čísla proti Kongu a Uzbekistanu
Já se snažím zastat Ronalda a ty tady taháš fakta.
Vy jste tady fakt blázni.
Přijde mi, že fans Ronalda, jsou schopní uznat kvality Messiho, to, že je geniální, atp. Ale fans Messiho prostě Ronalda nedocení nikdy (čest výjímkám)..
Já jsem tým Ronaldo all the way, ale Messi je prostě šílený, je to talent od boha a je radost se na něj dívat.
nemôžu to nikdy uznať, lebo by museli uznať, že sa Messi nedokázal presadiť v PL
Také niečo by sa ale muselo uznávať iba keby Messi PL niekedy hral.
Ja ti to poviem takto - Ronaldo je poacher, proste ak bude mat solídnu podporu, tie góly dá všade, ale často aj na úkor výsledkov tímu.
Messi by určite nemal v každom tíme skvelé čísla- ale to je ta pointa. Nejde o ligu, ale to aký tím má okolo seba. Messi pre najväčšie vzniknuté svojich schopností potrebuje hlavne behave krídla s rozumným nabehmi, dobre sklepavajuceho hroťáka a šikovného ľavého obrancu. Ak mu postavis takýto tím, tak s nim bude dominovať v kazdej lige. Chceš mi snáď povedať, že Messi v prime by v guardiolovom Man City nedokázal dat 30 gólov za sezónu? Ja som si takmer istý, že áno.
Keď proti sebe postavis silný team s ronaldom na hrote (a) a team postavený na vyniknutie Messiho vlastnosti (b), vo väčšine prípadov zvíťazí B. Koniec koncov sa to ukazovalo v ich el clasicach.
To je jednoduchý. Ronaldovi navzdory.
Jestli to Portugalsko vyhraje tak sním svoje nohy!
Taková hovadina
jestli to por vyhraje cele tak urcite ne kvuli cr7, ale kvuli brunovi, vitinhovi a nevesovi atd.
Kazdy tabor ma svoje dementy a ti vetsinou byvaji nejvic slyset, takze to tak jen pusobi, ale je to spis fifty fifty
hrat dneska cr7 proti Ghane tak by vypadal stejne uboze jako vypadal proti Kongu
jediny v cem je zpet je to ze ted bude jeste vice mimo realitu a to bude stat Portgalsko v dalsich zapasech medajle.
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele