Maročané mají důvod k optimismu. Musíme věřit, že můžeme MS vyhrát, vábí Vahbí

Maročtí fotbalisté po skončení bojů ve skupinové fázi cílí na mistrovství světa na nejvyšší mety. Trenér Muhammad Vahbí (49) po vítězství 4:2 nad Haiti v závěrečném duelu řekl, že jeho tým má potenciál celý šampionát vyhrát. Výběr africké země prošel úvodní fází turnaje bez porážky a míří za snem ještě vylepšit nečekané čtvrté místo z minulého šampionátu v Kataru.
Maročané obsadili ve skupině C druhé místo o skóre za Brazílií, s níž remizovali 1:1. Vedle Haiti porazili i Skotsko (1:0). "Maroko vstoupilo do zcela nové dimenze a my jsme součástí tohoto nového impulzu. Musíme skutečně věřit, že můžeme získat titul," řekl Vahbí na tiskové konferenci.
Litoval pouze toho, že jeho týmu se nepodařilo postoupit do vyřazovacích bojů z prvního místa. S takovým cílem do zápasu s Haiti šel. "Snažili jsme se o první místo ve skupině a nahnat skóre, ale Haiti nemělo co ztratit, hrálo bez zábran a pro nás to bylo o to těžší. Navíc suverénně vyhrála i Brazílie," konstatoval kouč s poukazem na vítězství pětinásobných mistrů světa nad Skotskem 3:0 v souběžně hraném utkání.
Vahbí má jasnou představu o tom, co bude potřeba udělat, aby se svými svěřenci skutečně mohl na konci turnaje pozvednout nad hlavu vítěznou trofej. "Musíme být stoprocentně odhodlaní. V týmu máme ty nejlepší ingredience, které jsou potřeba k tomu, abychom byli nejlepší. Věříme v to všichni, já, hráči i realizační tým," řekl Vahbí, který už vloni přivedl k titulu mistra světa výběr do 20 let a poté se posunul k reprezentačnímu A-týmu.
S ohledem na postup z druhého místa bude ale hned první překážka v play off představovat těžkého soupeře. V pátek večer amerického času se Maročané dozvědí zda, jím budou Nizozemci, Japonci, nebo Švédové, kteří bojují o prvenství ve skupině F. Nejlepší vyhlídky mají "Oranjes", kteří skupinovou fázi zakončí zápasem s již jistě vyřazeným Tuniskem. "Neřeším, s kým budeme hrát, protože to neovlivním. Jsou to tři týmy se třemi různými styly. Je to mistrovství světa, každý tady má nějaké ambice, my se prostě musíme dobře připravit a jít za postupem," prohlásil marocký trenér.
Související články




Komentáře (1)
Přidat komentářváhbí Váhbí... je to tu zpět
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele