Pouze jeden půlrok by nakonec mohl strávit v Celtiku útočník Nadir Çiftçi. Ten se zabydlel v tureckém Eskisehirsporu, od poloviny března i třikrát zavěsil, aby nyní vyhlížel pozvánku na Euro, a svého dočasného zaměstnavatele už formálně požádal o přetavení hostovačky v přestup.

heraldscotland.com
03.05.201618:43

Trabzonspor čtyřikrát bez diváků

Čtyři domácí zápasy bez diváků musí sehrát v turecké lize fotbalisté Trabzonsporu, jejichž fanoušek v utkání s Fenerbahce napadl asistenta rozhodčího. Disciplinární komise navíc potrestala dvanáctý celek tabulky pokutou 280.000 eur (7,5 milionu korun). V 88. minutě zápasu proti Fenerbahce vyběhl ze sektoru domácích divák, zezadu srazil sudího k zemi, a než zasáhli pořadatelé, několikrát ho udeřil do hlavy. Fanoušek byl den po utkání zadržen a ukázalo se, že šlo o sedmnáctiletého studenta. Zápas se nedohrál, turecký svaz už minulý týden přisoudil Fenerbahce vítězství 4:0. Istanbulský tým v kádru s obráncem Michalem Kadlecem, jenž v duelu s Trabzonsporem nehrál, je tři kola před koncem soutěže v tabulce druhý o tři body za Besiktasem.

ČTK
29.04.201622:46

Za Bursaspor se prosadil Sivok

Český reprezentační obránce Tomáš Sivok dal v turecké fotbalové lize druhý gól za Bursaspor, který v 31. kole remizoval s Galatasarayem Istanbul 1:1. Sivok poslal domácí tým do vedení typicky - razantní hlavičkou otevřel skóre v 35. minutě. Hosté vyrovnali krátce po začátku druhého poločasu. Tomáš Necid odehrál za Bursaspor necelou hodinu a k dosavadním jedenácti brankám v sezoně další nepřidal.

ČTK
29.04.201615:09

Visca by se měl stát posilou Sevilly

Sevilla podle tureckých mediálních zpráv získá Edina Višću. Bosenský reprezentant má do Andalusie namířeno z klubu Istanbul Başakşehir.

transfermarkt.de
28.04.201621:32

Fenerbahce byla přisouzena výhra 4:0

Turecký svaz přisoudil fotbalistům Fenerbahce vítězství 4:0 na hřišti Trabzonsporu v ligovém zápase, který zůstal v neděli za tohoto stavu nedohrán po napadení rozhodčího fanouškem. Jeden z diváků v 88. minutě vyběhl ze sektoru domácích k asistentovi sudího, zezadu ho srazil k zemi, a než zasáhli pořadatelé, několikrát ho udeřil do hlavy. Fenerbahce má po připsání tří bodů čtyři kola před koncem sezony na druhém místě tabulky tříbodový odstup za vedoucím Besiktasem. Trabzonspor je jedenáctý.

ČTK
28.04.201619:41

Goiano v hledáčku Trabzonsporu

Jednoho tureckého nápadníka má Marcelinho Goiano, o obránce portugalské Bragy se zajímá Trabzonspor.

abola.pt
28.04.201613:45

Vermaelen prý už jedná s Beşiktaşem

Thomas Vermaelen podle posledních zpráv už začal jednat o možném angažmá v Beşiktaşi. Belgický obránce patří Barceloně, vinou neustálých zdravotních problémů tohoto ovšem v Katalánsku za poslední dva roky mnoho neodehrál. Barcelona je údajně připravena uvolnit hráče na hostování.

sport-express.ru
28.04.201609:47

Emenike do Realu Sociedad?

Emmanuel Emenike se může chystat na další stěhování. Nigerijský útočník patří Fenerbahçe a v tuto chvíli hostuje ve West Hamu United, který nebude usilovat o prodloužení spolupráce. Další kroky tohoto fotbalisty by pak mohly směřovat do Španělska, zájem o něho má Real Sociedad.

27.04.201616:56

Yakin si prý plácl s Galatasarayem

Bývalý trenér Spartaku Moskva a Basileje Murat Yakin se údajně dohodl na podmínkách tříleté smlouvy s Galatasarayem, dohoda má vstoupit v platnost 1. července. V tureckém klubu na přelomu února a března skončil Mustafa Denizli, ve zbytku sezony ho nyní vede Jan Olde Riekering.

26.04.201620:53

Tissoudali na odchodu z Telstaru

Tarik Tissoudali patří mezi klíčové postavy druholigového nizozemského Telstaru a tento klub po sezoně podle všeho opustí. 23letý křídelník má už nyní dva nápadníky, o jeho služby se zajímají PAOK Soluň a Antalyaspor.

vi.nl
25.04.201615:17

Beşiktaş zvažuje nákup Vermaelena

Na dvou sezonách se může zastavit působení Thomase Vermaelena v Barceloně. Belgický obránce má často zdravotní problémy a jeho další kroky by mohly směřovat do Turecka, nabídku na přestup zvažuje Beşiktaş.

25.04.201611:15

Fanoušek v Turecku napadl sudího

Fanoušek při včerejším zápase turecké fotbalové ligy mezi Trabzonsporem a Fenerbahçe napadl asistenta rozhodčího. Pár minut před koncem za stavu 0:4 pro hosty během hry sudího zezadu srazil k zemi, a než zasáhli pořadatelé, zasadil mu několik ran. Utkání zůstalo nedohráno. Podle agentur divák vběhl na hřiště ze sektoru Trabzonsporu a asistenta, který stál vedle branky, bil do hlavy. O osudu zápasu rozhodne vedení ligy v nejbližších dnech.

ČTK
24.04.201621:06

Utkání na hřišti Trabzonsporu bylo přerušené

Zápas mezi Trabzonsporem a Fenerbahçe musel být přerušený. To se stalo za stavu 0:4 vinou diváckých nepokojů, utkání by se však ještě mělo dohrávat.

20.04.201609:36

Favre prý jedná s Galatasarayem

Galatasaraay Istanbul by mohl vést Lucien Favre. Ten podle informací deníku Bild s tureckým velkoklubem jedná, přestože má stále do roku 2017 platný kontrakt s Borussií Mönchengladbach, odkud na podzim odešel.

19.04.201619:48

Vrátí se Hagi do Galatasaraye?

Podle informací Dolce Sport by Gheoghe Hagi mohl od kormidla Viitorulu Constanta přesedlat do své druhé domoviny, Turecka. Rumunská legenda posledních pět let své hráčské kariéry strávila v Galatasarayi, kde potom také dvakrát trénovala, a nyní údajně se stejným klubem jedná znovu. Hagi naposledy Istanbul opouštěl roku 2011.

dolce-sport.ro
17.04.201620:24

Cissokho údajně zamíří do Trabzonsporu

Aston Villa sestupuje z Premier League a její kádr v létě opustí řada hráčů. Jedním z nich podle všeho bude francouzský obránce Aly Cissokho, který má údajně namířeno do tureckého Trabzonsporu.

transfermarketweb.com
16.04.201612:45

Bruno Alves zpět do FC Porto?

Na místo činu by se mohl vrátit Bruno Alves. Turecká média informují o chystaném stěhování obránce Fenerbahçe do FC Porto, kde v minulosti hrával a odkud v létě 2010 přestoupil do Zenitu Petrohrad.

abola.pt
14.04.201613:29

Alex Telles do Wolfsburgu?

Alex Telles se podle deníku SportBild dostal do hledáčku Wolfsburgu. Obránce Galatasaraye letos hostuje v Interu Milán, který ovšem nemá zájem o další prodloužení spolupráce.

14.04.201612:15

Inter Milán údajně dohodl příchod Erkina

Vedení Interu Milán se údajně dohodlo na podmínkách angažmá s Canerem Erkinem, jemuž v červnu vyprší kontrakt ve Fenerbahçe. Turecký krajní obránce či křídelník měl souhlasit se čtyřletým kontraktem, který mu zaručí roční plat 2,5 milionu eur.