04.05.2011 17:30 CET
0 : 1
(0:0)

MFK Dubnica - DAC Dunajská Streda 0:1

V stredu o 17:30 sa na Považí začal duel medzi Dubnicou a Dunajskou Stredou. Zápas vyhrali na prekvapenie hostia, ktorý dokázali využiť ojedinelú šancu a nesú si z Dubnice tri body. Domáci si tak skomplikovali situáciu v boji o záchranu, keď sa im teraz na štyri body oddialili Košice.

Spočiatku sa oba tímy len rozohrávali, viac ale išlo predsa len domácim, ktorý potrebovali toto stretnutie vyhrať. V 22. minúte mali domáci po peknej kombinácii dobrú šancu, ale hostia zakročili spoľahlivo v obrane. Domáci Oliver Augustíni mohol už v prvom polčase rozhodnúť o víťazovi zápasu, ale v 32. a 42. minúte mu zabránilo pri radosti gólu brvno brány Novotu. Hostia sa nikam neponáhľali a dokázali do prvej časti ubrániť stav 0:0.

V druhom polčase sa kvalita zápasu podstatne zvýšila. V 48. minúte mohol skórovať domáci Augustíni, následne sa v šanci objavil aj striedajúci Varga, ale ani jeden z nich nedokázal prekonať Novotu. Tri minúty po hodine hry predviedol Ižvolt nepresný strelecký pokus. V 65. minúte sa hosťom podarilo streliť gól, keď po miernom zaváhaní domácej obrany peknou strelou nedal šancu Kováčovi - 0:1. Dubnica sa ale nevzdávala a naďalej bojovala. V 77. minúte mali Považania dobrú šancu, ale Polách hlavičkoval tesne vedľa. V 84. minúte na druhej strane neuspel Kadlec, ktorý ale minul loptu. Dubnica už do konca zápasu nedokázala streliť žiaden gól, čo znamená, že prehrala v dôležitom súboji o dôležité body 0:1 na úkor Dunajskej Stredy.

Autor: Filip Kubaliak