Kostarika

Další články

Ruský zápisník XIV. aneb Nablýskaný Rolls Reus předjela i Löwná Kia

Největší šok turnaje, a to ještě neskončily ani základní skupiny. Obhájce titulu a jeden z favoritů na medaile i letos končí před branami osmifninále. Ba co víc, Němci ve své skupině obsadili poslední místo - dokonce i za Jižní Koreou. Postupuje Mexiko a trochu senzační vítěz Švédsko. Naopak Brazílie překvapení nedopustila a spolu se Švýcarskem ji ve vyřazovacích bojích uvidíme.

Švýcarsko remizovalo s Kostarikou a postupuje z druhého místa

Švýcarsko remizovalo s Kostarikou 2:2 a zahraje si osmifinále. Svěřenci Vladimira Petkoviče dvakrát vedli, ale sympatičtí Kostaričané dokázali pokaždé vyrovnat. Poslední slovo měl v zápase Bryan Ruiz, který kuriózní penaltou zajistil konečnou dělbu bodu. Švýcarům remíza na postup v pohodě stačila.

Švýcaři zabojují proti Kostarice o první místo ve skupině

V zemi helvétského kříže panuje po dvou zápasech ve skupině E spokojenost, neboť reprezentační výběr má na kontě čtyři body a je jednou nohou v osmifinále. Vyhráno však ještě nemá, na závěr se utká s houževnatou Kostarikou a k jistotě postupu potřebuje získat bod. Středoamerický celek již nemá žádnou šanci na nejlepší šestnáctku, na druhou stranu určitě nechce z letošního šampionátu odjíždět bez bodu.

Ruský zápisník IX. aneb Fágní Brazilci a švýcarský X faktor

Ani při druhém vystoupení se největší favorit na celkové vítězství nepředvedl zrovna v zářivém světle. Brazílie porazila Kostariku až dvěma góly v nastavení - a hlavně v prvním poločase to byl učiněný zmar. Naproti tomu evropský duel Švýcarska se Srbskem diváka nadchnul. A takový Granit Xhaka se coby první gólový fotbalista na mistrovství světa začínající na X zapsal do historie.

Brazilci v nastavení přetlačili Kostariku a nakročili k postupu

Až Philippe Coutinho v první minutě nastavení zachránil Brazílii před další blamáží a případnými postupovými problémy. Kostarika v čele se skvělým Keylorem Navasem dlouho odolávala brazilskému tlaku, ale hráči Seleção nakonec zaslouženě vyhráli. Druhou branku vstřelil až v sedmé minutě nastavení Neymar.

Brazílie i Kostarika pod tlakem, kdo získá klíčové tři body?

Pod velkým tlakem se ve skupině E ocitly celky Brazílie a Kostariky. Případné zaváhání může mít pro oba týmy fatální následky. Přeci jenom o něco lépe jsou na tom favorizovaní Kanárci, kteří mají po zápase se Švýcarskem alespoň jeden bod. Zrodí se v Petrohradu další překvapení, nebo si Brazílie dojde pro očekávané vítězství?

Ruský zápisník IV. aneb Khedíra v plánech neyvětších favoritů

Úvodní kolo tohoto šampionátu se jeví jako dokonalý soumrak minulých semifinalistů. Argentinci už v sobotu pouze remizovali, včera je napodobili Brazilci, Němci rovnou prohráli a Nizozemců se snad z úcty radši ani nebudeme dotýkat. Aby poslední top4 takhle sborově selhala, to se naposledy stalo roku 1934, kdy ovšem Uruguay odmítla obhajovat titul...

Krstajiće potěšila především týmovost a koncentrovanost

Srbové vstoupili do mistrovství světa vítězstvím 1:0 nad Kostarikou. Úvodní duel skupiny E v Samaře rozhodl v 56. minutě kapitán Aleksandar Kolarov krásným gólem z přímého kopu.

Srbsko vykročilo vítězně, Kostariku trestňákem sestřelil Kolarov

Důležitý zápas v možném boji o postup zvládlo lépe Srbsko, které díky přesnému zásahu Aleksandara Kolarova porazilo Kostariku o jeden gól. Nutno podotknout, že konečný výsledek byl pro Srby asi zasloužený. Středoamerický celek především v ofenzívě značně zaostával a bude muset v dalších zápasech zabrat, jestli chce pomýšlet na osmifinále.

Srbové mají velké ambice, cestu za postupem začnou proti Kostarice

V někdejším Kujbyševu, dnešní Samaře, otevřou skupinu E fotbalisté Kostariky a Srbska. Americký celek ze zóny CONCACAF byl největším překvapením minulého šampionátu v Brazílii, kde došel až do čtvrtfinále. Podaří se Los Ticos něco podobného i v Rusku? Jejich prvním soupeřem budou Srbové, kteří na závěrečný turnaj přivezli velmi zajímavý tým a jejichž cílem je postup ze skupiny.

Představení účastníků MS 2018 - Kostarika

Čtyři roky se ve fotbalovém světě mohou zdát jako dostatečně dlouhá doba na alespoň částečnou obměnu kádru, ovšem vysvětlujte to Kostaričanům. Středoameričané disponují vůbec nejstarším kádrem ze všech účastníků závěrečného turnaje a pokud si ještě dokážete vybavit kostarické hráče základní sestavy z brazilského šampionátu, stačí letmý pohled a jste doma. Na druhou stranu, proč také měnit zažité principy, když se naposledy tolik osvědčily?

09.06.2018 Aktuality 83 komentářů
Zaujalo nás

Kostarika se na čtyři roky starý úspěch pokusí navázat s osvědčenými jmény

Óscar Ramírez je dalším trenérem, který oznámil konečnou nominaci na světový šampionát. Kostarický kormidelník bude sázet na osvědčené opory a v kádru nescházejí Keylor Navas, Celso Borges, Christian Bolanos či Bryan Ruiz...

Kostaričané po remíze s Hondurasem postupují na MS

Kostaričané mají po domácí remíze s Hondurasem 1:1 jistou účast na mistrovství světa v Rusku. Jejich vyrovnávací branku vstřelil v San José až v 5. minutě nastavení Kendall Waston. Hosté do té doby vedli gólem Eddieho Hernándeze.