Tunisko

Další články

UKRAJINA SPLNILA POVINNOST A POSTUPUJE

Ukrajina v nezáživném utkání porazila Tunisko 1:0 a potvrdila tak své druhé místo ve skupině a postup do osmifinále. Jediný gól utkání dal v 70. minutě z diskutabilní penalty Andrej Ševčenko.

PREVIEW: UKRAJINA - TUNISKO

Ukrajinci si to s Tuniskem v přímém souboji rozdají o postup ze skupiny H. Svěřencům Olega Blochina by měla stačit remíza, jelikož se nedá čekat vysoká výhra Saúdské Arábie nad Španělskem.

ŠPANĚLSKO - TUNISKO: OHLASY

Španělský kouč Luis Aragones vyzdvihl trpělivost a kvality střídajícího Raúla, který také prvním gólem nastartoval obrat utkání s Tuniskem. Poražený Roger Lemerre věřil, že je vítězství blízko, ale rozhodly prý dvě povedené akce soupeře.

ŠPANĚLÉ OTOČILI A POSTUPUJÍ

Přestože brzy prohrávali, Španělé zápas díky trpělivému výkonu zvládli. Dvě branky vstřelil Fernando Torres, o vyrovnání se postaral střídající Raúl. Španělé jsou v osmifinále, Tunisko musí porazit Ukrajinu, chce-li ho napodobit.

PREVIEW: ŠPANĚLSKO - TUNISKO

Poslední zápas druhého kola základních skupin spolu sehrají Španělsko s Tuniskem. Iberijci si mohou výhrou definitivně zajistit postup do dalších bojů, "Kartaginci" mohou spíše jen získat, zkušenost ale radí africké týmy vůbec nepodceňovat.

TUNISKO - SAÚDSKÁ ARÁBIE: OHLASY

Tunisko bylo v utkání se Saúdskou Arábií favoritem, ale kouč Roger Lemerre je i s bodem spokojen. Marcos Paqueta na druhé levičce u tolik spokojený nebyl, pro něj jsou to dva ztracené body. S oběma se dá souhlasit - Tunisané vyrovnali v samotném závěru...

TUNISKO RÁDO ZA BOD SE SAÚDSKOU ARÁBIÍ

Zápas dvou rozdílných poločasů skončil remízovým výsledkem. Tunisko v první půli kontrolovalo hru, jenže po přestávce přestalo hrát a remízu horko těžko zachraňovalo až v nastaveném čase.

VETERÁNI MS: ALI BOUMNIJEL

Když se řekne jméno Roger Milla, většině fotbalových fanoušků se vybaví usměvavý Kamerunec, který se do análů finálových světových šampionátů zapsal jako nejstarší střelec, potažmo hráč, co kdy pobíhal po hřištích na MS. My si nyní proklepneme "staříka", který se v požehnaném věku zúčastní MS v Německu.

PREVIEW: TUNISKO - SAÚDSKÁ ARÁBIE

Mnichovská Allianz aréna dnes nabídne exotickou podívanou, poprvé na turnaji se v arabském derby představí týmy Tuniska a Saúdské Arábie. Tunisané jsou mírnými favority, ale oba týmy dobře ví, že musí vyhrát, chtějí-li pomýšlet na postup ze skupiny.

NOMINACE TUNISKA NA MS

Na mistrovství světa se v dresu Tuniska mohou těšit dva hráči, kteří svou zemi dosud nereprezentovali - obránce Mehdi Meryeh a útočník Yassine Chikhaoui. Osmnáct ze třiadvaceti nominovaných působí v Evropě, a to v osmi různých zemích.