Konferenční liga UEFA - Konferenční liga - expres zprávy

01.04.202421:24

Kosovské úřady prověřují Ballkani

Kosovské úřady prověřují výhru (2:0) tamějšího Ballkani nad Dinamem Záhřeb ze skupinové fáze letošního ročníku Evropské konferenční ligy kvůli podezření ze zmanipulování zápasu. "Snaží se jen pošpinit naši historickou výhru proti skvělému soupeři. Zveme všechny vyšetřovatele, úředníky i novináře, aby kauzu prozkoumali a až zjistí, že se obvinění nezakládají na pravdě, očistili naše jméno," uvedl kosovský celek pro web Klan Kosova. Dinamo Záhřeb zatím případ neokomentovalo.

livesport.cz
28.03.202417:11

Lille se musí obejít bez Gomese

Lille v pátek podstoupí v Ligue 1 bitvu o sever Francie proti Lens a k dispozici nebude mít Angela Gomese. Anglický záložník s portugalskými kořeny utrpěl během tréninku poranění stehenní šlachy a mimo hru bude tři týdny. Podle zpráv francouzského sportovního deníku L'Équipe je ohrožen start důležitého středopolaře Les Dogues také v dubnovém čtvrtfinálovém utkání Konferenční ligy proti Aston Ville.

lequipe.fr
23.03.202415:55

Plzeň ve zbytku sezony bez Valenty

Matěj Valenta si počká na další start za Viktorii Plzeň. Bývalý český mládežnický reprezentant má po operaci menisku před sebou dvou až tříměsíční rehabilitaci.

infotbal.cz
23.03.202408:44

Změny v evropských pohárech

Od nové sezony změní UEFA v evropských pohárech kromě formátu také bodové zisky do národních koeficientů. Těžit z novinky budou nejvíce týmy v Lize mistrů, které budou moci nově získat až 48 bodů (o 10 více než dosud), i celky působící v Evropské lize - ty budou pro svou zem moci vybojovat až 40 bodů (o šest více než dosud). Kluby v Konferenční lize budou moci získat maximálně 32 bodů (o dva více než dosud).

uefa.com
15.03.202416:15

Individuální ocenění pro El Kaabiho

Nejlepším hráčem uplynulého týdne v Evropské konferenční lize se stal Ayoub El Kaabi. Olympiakos otočil dvojzápas proti Maccabi Tel Aviv, když venku ve čtvrtek vyhrál po prodloužení 6:1, útočník dal dvě branky.

uefa.com
15.03.202414:12

Plzeň nastoupí proti Fiorentině

Soupeřem Plzně ve čtvrtfinále Konferenční ligy bude Fiorentina.

15.03.202409:36

Další facka pro Ajax

Ajax neprožívá povedenou sezonu a další facku dostal včera večer. Amsterdamský klub nestačil na Aston Villu a vypadl z Konferenční ligy, porážka 0:4 je dorovnáním jeho nejvyšší venkovní prohry v evropských pohárech.

Českým klubům stačí jedna remíza

České kluby po osmifinále evropských pohárů ztrácejí z 11. místa žebříčku národních koeficientů UEFA 0,250 bodu na Skotsko. K elitní desítce a přímé účasti šampiona ve skupině Ligy mistrů potřebují, aby poslední tuzemský zástupce v této sezoně Plzeň uhrála po postupu do čtvrtfinále Evropské konferenční ligy ještě aspoň jednu remízu. Aktuálně se hraje o nasazení do přespříštího ročníku 2025/26.

ČTK
15.03.202408:25

Plzeň pozná čtvrtfinálového soupeře

Fotbalisté Plzně se po penaltovém postupu přes Servette Ženeva dozvědí, proti komu nastoupí ve čtvrtfinále Evropské konferenční ligy. Losovat se bude dnes ve 14:00 v sídle UEFA v Nyonu. Už předtím se rozhodne o čtvrtfinálových dvojicích v Lize mistrů a v Evropské lize, s níž se ve čtvrtek rozloučily Sparta i Slavia. Mezi možné soupeře plzeňské Viktorie patří PAOK Soluň, Fenerbahce Istanbul, Lille, Aston Villa, Bruggy, Olympiakos Pireus a loňský finalista této soutěže Fiorentina, za kterou hraje český záložník Antonín Barák. Zároveň se bude losovat i semifinále.

ČTK
14.03.202423:39

Konferenční liga - výsledky (2)

Výsledky osmifinálových odvet Konferenční ligy: Aston Villa - Ajax 4:0 (25. Watkins, 60. Bailey, 75. Duran, 81. Diaby), první zápas 0:0, postupuje Aston Villa. Club Bruggy - Molde 3:0 (45+2. a 48. Skov Olsen, 71. Skoras), první zápas 1:2, postupuje Club Bruggy. Lille - Sturm Graz 1:1 (43. Santos - 45+2. Wuthrich), první zápas 3:0, postupuje Lille. Maccabi Tel Aviv - Olympiakos 1:4, 1:6 po prodloužení (57. Zahavi z penalty - 10. Podence, 36. Fortounis, 43+3. a 55. El Kaabi, 93. Jovetić, 103. El Arabi), první zápas 4:1, postupuje Olympiakos.

14.03.202422:20

Kaplan si poranil stehenní sval

Ahmetcan Kaplan dlouhodobě laboroval se zraněným kolenem a na marodce Ajaxu je rovněž v tuto chvíli, turecký obránce si během souboje s Aston Villou poranil stehenní sval.

vi.nl
14.03.202421:57

Aston Villa dohrává bez Watkinse

Aston Villa vede nad Ajaxem 1:0 a skóre ve 25. minutě otevíral Ollie Watkins, útočník na duel přesto nebude mít dobré vzpomínky - po půlhodině se zranil a musel střídat.

bbc.com
14.03.202421:26

Konferenční liga - výsledky (1)

Výsledky osmifinálových odvet Konferenční ligy: Fenerbahce - Royale Union SG 0:1 (68. Rasmussen), první zápas 3:0, postupuje Fenerbahce. Fiorentina - Maccabi Haifa 1:1 (59. Barák - 88. Khalaili), první zápas 4:3, postupuje Fiorentina. PAOK Soluň - Dinamo Záhřeb 5:1 (27. Baba, 33. vlastní Sučić, 42. Thomas, 73. Koulierakis, 88. A. Živković z penalty - 49. Hoxha), první zápas 0:2, postupuje Dinamo Záhřeb. Plzeň - Servette 0:0 i po prodloužení, 3:1 na penalty, první zápas 0:0, postupuje Plzeň.

14.03.202421:25

Plzeň postupuje do čtvrtfinále

Výsledek odvety osmifinále Konferenční ligy: Plzeň - Servette 0:0 i po prodloužení, 3:1 na penalty, první zápas 0:0, postupuje Plzeň.

14.03.202420:39

V Plzni se bude prodlužovat

Výsledek odvety osmifinále Konferenční ligy: Plzeň - Servette 0:0, první zápas 0:0, prodlužuje se.

14.03.202420:07

Barák zajistil Fiorentině vedení

Antonín Barák dostal šanci v základní sestavě Fiorentiny a hned se odvděčil gólem, český záložník v 59. minutě otevřel skóre duelu proti Maccabi Haifa.

14.03.202419:34

Třetí bezbrankový poločas

Poločasový výsledek odvety osmifinále Konferenční ligy: Plzeň - Servette 0:0.

14.03.202417:56

Sestavy: Plzeň - Servette

Základní sestavy pro dnešní odvetu osmifinále Konferenční ligy:

Plzeň: Jedlička - Dweh, Hranáč, Jemelka - Kopic, Červ, Kalvach, Cadu - Šulc, Traoré - Chorý.

Servette: Frick - Tsunemoto, Rouiller, Severin, Mazikou - Cognat, Ondoua - Stevanović, Kutesa, Bolla - Crivelli.

14.03.202409:15

Plzeň se Servette o historický postup

Hráči Plzně mohou ve čtvrtek večer poprvé v klubové historii postoupit do čtvrtfinále evropského poháru. V odvetě osmifinále Evropské konferenční ligy přivítají Servette Ženeva, s nímž před týdnem ve Švýcarsku remizovali bez branek. Zápas v zaplněné Doosan Areně začne v 18:45.

Úvodní utkání na Stade de Genéve nabídlo spoustu osobních soubojů a minimum gólových šancí. Oba celky potvrdily, že je zdobí skvělá defenziva. Viktoria inkasovala v hlavní fázi Konferenční ligy v sedmi utkáních jedinkrát a má nejlepší obranu v soutěži. Servette v nedělní generálce v lize při vítězství 3:1 nad Lausanne dostal branku po pěti duelech a 554 minutách hry.

Plzeňští hráči prošli jako jediný tým v soutěži skupinou bez ztráty bodu a ve 13 zápasech na evropské scéně v sezoně neprohráli. Třetí tým české ligy se na dnešní zápas naladil nedělním triumfem 4:0 nad lídrem tabulky Spartou. K vítězství přispěl jednou brankou se 14 trefami nejlepší ligový střelec Pavel Šulc, jenž v Ženevě kvůli karetnímu trestu nehrál.