Konferenční liga UEFA - Konferenční liga - zprávy

Nešpora mrzela zahozená šance v Alkmaaru, porážku Jablonce vzal na sebe

Jablonecký Martin Nešpor vzal na sebe porážku 0:1 v Alkmaaru ve druhém kole skupiny D Evropské konferenční ligy. Střídajícího útočníka hodně mrzelo, že zahodil největší gólovou příležitost Severočechů na stadionu AFAS.

Konferenční liga - souhrn 2. kola skupinové fáze

Čechm se v soubojích s nizozemskými kluby nedařilo Jablonec padl v nizozemském Alkmaaru, Slavia nestačila na Feyenoord Rotterdam. Ve slávistické skupině si vyšlápl Union Berlín na Maccabi Haifa, v jablonecké skončil duel mezi Kluží a Randers remízou. AS Řím jako jeden z favoritů celé soutěže nezaváhal na Ukrajině. Harry Kane hattrickem pomohl k výhře Tottenhamu nad Murskou Sobotou. Jan Lecjaks skóroval za Omonii Nikósie, která ale prohrála s Karabachem,

Konferenční liga - preview 2. kola skupinové fáze

Vedle Evropské ligy se dnes ke slovu dostane také Konferenční liga a do akce jsou i Slavia a Jablonec, oba čeští zástupci se představí v Nizozemsku. Slovan Bratislava čeká těžký duel na půdě PAOKu Soluň, Tottenham je naopak velkým favoritem souboje s Murou...

Na Feyenoordu je jedna z nejlepších atmosfér v Evropě, těší se Trpišovský

Trenér Jindřich Trpišovský už zažil s fotbalisty Slavie v pohárech zápasy proti řadě věhlasných soupeřů, na čtvrteční druhé utkání skupiny Evropské konferenční ligy na půdě slavného Feyenoordu Rotterdam se ale těší dvojnásobně. Tamní vyhlášenou atmosféru na stadionu De Kuip pro 50 tisíc diváků totiž považuje za jednu z nejlepších v Evropě.

Rada: Alkmaar má silnější ofenzivu, náš největší problém je střílení gólů

Podle trenéra jabloneckých fotbalistů Petra Rady je ofenziva silnější stránkou favorizovaného Alkmaaru, na jehož stadionu Severočeši ve čtvrtek odehrají druhé utkání ve skupině Evropské konferenční ligy. Za největší současný problém Jablonce zkušený kouč označil střílení gólů.

Trenér Slot vloni s Alkmaarem vyřadil Plzeň, Slavii považuje za lepší tým

Trenér Feyenoordu Rotterdam Arne Slot vloni ještě coby kouč Alkmaaru vyřadil v kvalifikaci Ligy mistrů Plzeň, Slavii ale před čtvrtečním vzájemným duelem ve skupině Evropské konferenční ligy považuje za těžšího soupeře. Oba kluby podle něj hrají podobně ofenzivním stylem a je sám zvědavý, kdo bude dominovat.

Jablonečtí v Konferenční lize po výhře nad Kluží nastoupí v Alkmaaru

Jablonečtí ve čtvrtečním druhém utkání skupiny D Evropské konferenční ligy nastoupí v Alkmaaru. Svěřenci trenéra Petra Rady by rádi navázali na úvodní domácí vítězství 1:0 nad Kluží a nizozemskému soupeři částečně oplatili deset let starou porážku v kvalifikaci Evropské ligy.

Slavia zkusí v Rotterdamu proti Feyenoordu navázat na výhru nad Unionem

Slávisté nastoupí ve čtvrtek v Rotterdamu proti slavnému Feyenoordu k druhému utkání skupiny Evropské konferenční ligy. Český šampion před dvěma týdny na úvod zvítězil doma nad Unionem Berlín 3:1 a případná další výhra by ho zase o něco přiblížila k postupu. Mírným favoritem je nizozemský tým, který v dávné minulosti získal čtyři mezinárodní pohárové trofeje.

Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (2)

V souboji o atraktivní patnáctou pozici je i Česko. To je hlavní zpráva úvodního kola základních skupin evropských pohárů. Nic není hotovo, ve hře je spousta bodů a řada soupeřů předvedla také dobrý první krok, každopádně české kluby po nevydařeném předkole zaznamenaly solidní vstup.

Bod nebyl daleko, napsal německý tisk po porážce Unionu na Slavii

I přes porážku 1:3 v úvodním zápase Evropské konferenční ligy na hřišti pražské Slavie vyzdvihl německý tisk bojovnost hráčů Unionu Berlín, kteří museli hrát více než poločas v početním oslabení. Výhru českého mistra označili komentátoři za zaslouženou, nicméně rozhodující gól Jana Kuchty šest minut před koncem za šťastný. Média cítila, že bod za remízu nebyl pro Union daleko.

České kluby se přiblížily k elitní patnáctce žebříčku národních koeficientů

České kluby se po čtvrtečních zápasech evropských pohárů přiblížily elitní patnáctce v žebříčku národních koeficientů UEFA. Tuzemské týmy se posunuly o jednu příčku na 17. místo a na klíčovou 15. pozici, která jako poslední znamená pět zástupců na evropské scéně, aktuálně ztrácejí už jen 0,4 bodu. V této sezoně se hraje o nasazení do ročníku 2023/24.

První poločas byl z naší strany výborný, řekl Pilař po vítězství 1:0 nad Kluží

Podle záložníka Václava Pilaře Jablonec při vítězství 1:0 nad Kluží v úvodním kole skupiny Evropské konferenční ligy odehrál výborný první poločas, přestože v něm neproměnil řadu šancí. Bývalý český reprezentant nepochyboval, že domácí budou po ruce Mária Camory zahrávat pokutový kop, ze kterého v 52. minutě rozhodl o triumfu Severočechů.

Traoré oslavil narozeniny výhrou, tři body na úvod označil za moc důležité

Slávista Ibrahim Traoré prožil ideální večer. Záložník z Pobřeží slonoviny v den svých 33. narozenin nastoupil po měsíci v základní sestavě Pražanů a oslavu si zpříjemnil vítězstvím 3:1 nad Unionem Berlín v úvodním utkání skupiny Evropské konferenční ligy. Výhru považoval z hlediska postupových ambicí za mimořádně důležitou.

Kačaraba utrpěl zlomeninu v obličeji a mimo hru bude čtyři až šest týdnů

Slávistický fotbalista Taras Kačaraba utrpěl v úvodním utkání skupiny Evropské konferenční ligy s Unionem Berlín zlomeninu v obličeji. Podle trenéra Pražanů Jindřicha Trpišovského bude ukrajinský obránce mimo hru čtyři až šest týdnů a poté bude muset nosit ochrannou masku.

Tohle jsem já, takové góly dávám, řekl Kuchta k vítězné dorážce proti Unionu

Před necelým měsícem ležel útočník Jan Kuchta s ledvinovým kamenem tři dny v nemocnici, zdravotní potíže už ale překonal a dnes vítězným gólem pomohl fotbalistům Slavie k výhře 3:1 v úvodním utkání skupiny Evropské konferenční ligy. Čtyřiadvacetiletý nejlepší střelec minulé ligové sezony v 84. minutě poslal do sítě míč, který se k němu ve vápně příhodně odrazil.