Konferenční liga UEFA - Konferenční liga - zprávy

Konferenční liga - preview 3. kola skupinové fáze

Ve čtvrtek je na programu rovněž Konferenční liga a ta servíruje kompletní porci šestnácti zápasů. Slovan Bratislava opět hostí Lincoln a bere jedině výhru, AS Řím cestuje do Norska, Tottenham do Nizozemska a Union Berlín do Rotterdamu...

Jablonecký Zelený měl z Alkmaaru větší respekt, Randers ale nepodceňuje

Jaroslav Zelený z Jablonce přiznal, že z předchozího soupeře ve skupině Evropské konferenční ligy Alkmaaru, na jehož hřišti Severočeši prohráli 0:1, měl větší respekt a strach než z Randers. Ani dánský tým však devětadvacetiletý obránce před čtvrtečním domácím zápasem nepodceňuje.

Podle Lingra bude zápas v Haifě pro slávisty klíčový v boji o postup

Slávista Ondřej Lingr označil čtvrteční zápas 3. kola skupiny Evropské konferenční ligy v Haifě proti Maccabi za klíčový v boji o postup. Pražané po dvou zápasech ztrácejí na druhém místě tabulky bod na vedoucí Feyenoord Rotterdam, zatímco izraelský mistr je s jediným bodem poslední. Lingr už překonal virózu a na utkání je stoprocentně připravený.

Rada věří, že jablonecká brankářská jednička Hanuš bude na Randers připravena

Jablonecký trenér Petr Rada věří, že čtvrteční domácí utkání ve skupině Evropské konferenční ligy s dánským týmem Randers bude moci odchytat brankář Jan Hanuš. Pokud by jednička Severočechů měla s ramenem problémy i na předzápasovém tréninku, zastoupil by ho znovu mladík Tomáš Vajner, který si v sobotu odbyl prvoligový debut proti Českým Budějovicím (2:2).

Trpišovský: Bude to vyrovnaný zápas, rozhodne hra v pokutovém území

Přestože Slavia má ve skupině Evropské konferenční ligy po dvou kolech o dva body více než Maccabi Haifa a je mírným favoritem i pro bookmakery, trenér Pražanů Jindřich Trpišovský vidí před čtvrtečním vzájemným duelem v Izraeli šance obou týmů podobně. Očekává vyrovnané utkání, které rozhodne to, kdo si lépe povede v pokutovém území.

Slavia nastoupí v EKL v Haifě a zkusí odčinit porážku z Rotterdamu

Hráči pražské Slavie ve čtvrtek v Haifě proti Maccabi odehrají třetí z šesti utkání skupiny Evropské konferenční ligy. Čeští šampioni mají po úvodních dvou kolech na kontě tři body za vítězství a porážku a nadcházející dvojzápas s izraelským mistrem pro ně může být klíčovým v boji o postup do vyřazovací fáze. Červenobílí jsou mírným favoritem, před rokem však venku prohráli s jiným izraelským týmem Beer Ševou 1:3.

Jablonec ve třetím zápase skupiny Konferenční ligy hostí Randers

Jablonečtí ve třetím utkání skupiny D Evropské konferenční ligy ve čtvrtek od 21 hodin přivítají Randers. Svěřenci trenéra Petra Rady mají na kontě tři body a následující dva zápasy s dánským soupeřem mohou hodně napovědět o jejich šancích na postup do vyřazovací fáze nové soutěže.

Slávista Ekpai se těší na návrat "domů" do Haify

Za Maccabi Haifa během krátkého působení neodehrál ani jeden soutěžní zápas, přesto slávistický fotbalista Ubong Ekpai bere čtvrteční utkání skupiny Evropské konferenční ligy proti izraelskému celku jako částečný návrat "domů". Svůj bývalý klub by nigerijský křídelník rád porazil a dodatečně tím oslavil nedělní 26. narozeniny.

Slávisté odletěli do Izraele, chtějí lepší výsledek než vloni

Jako tradičně už dva dny před venkovním pohárovým zápasem odcestovali fotbalisté Slavie ke čtvrtečnímu utkání 3. kola skupiny Evropské konferenční ligy do Haify proti Maccabi. Pražané po poledni odcestovali do Izraele s cílem přivézt lepší výsledek než před rokem, kdy na úvod Evropské ligy prohráli s Beer Ševou 1:3.

Praha má v boji o pořádání finále EKL v roce 2023 pět protikandidátů

Praha se o pořadatelství finále Evropské konferenční ligy v roce 2023 utká s Izraelem, Kyprem, Řeckem, Severním Irskem a Slovenskem. Pokud by česká metropole s kandidaturou uspěla, odehrál by se zápas na největším stadionu v zemi v Edenu.

Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (3)

Nejvyšší zisk uhrály ve druhém hracím týdnu nizozemské kluby. Mezi jejich čtyřmi výhrami najdeme i dvě proti českým zástupcům. Z elitních soutěží se nejvíce blýskla Bundesliga, naopak opět nepřesvědčily španělské týmy v čele se svými dvěma hlavními značkami. Česko se tentokrát díky Spartě posunulo pořadím blíže k patnáctce, nespala však ani konkurence.

Česko poskočilo na 16. místo v žebříčku koeficientů, manko na patnáctku vzrostlo

České kluby se po čtvrtečních pohárových zápasech posunuly v žebříčku národních koeficientů UEFA o jednu příčku na 16. místo. Zároveň však mírně narostla jejich ztráta na klíčovou 15. pozici, která jako poslední znamená pět zástupců na evropské scéně. V této sezoně se hraje o nasazení do ročníku 2023/24.

Trenér Slavie Trpišovský se za výkon týmu v první půli styděl a vzal ho na sebe

Slávistický trenér Jindřich Trpišovský udělal v utkání 2. kola skupiny Evropské konferenční ligy v Rotterdamu proti Feyenoordu několik změn v sestavě a porážku 1:2 vzal na sebe. Za výkon mužstva v první půli, kterou Pražané prohráli 0:2, se styděl a označil ho za katastrofální a zoufalý. Po změně stran se český mistr zlepšil a snížil, vyrovnat si ale podle kouče za úvodní dějství nezasloužil.

Holeš: Jeden z nejhorších poločasů ve Slavii, o pauze jsme to pěkně slízli

Podle defenzivního univerzála Tomáše Holeše odehrála Slavia v druhém utkání skupiny Evropské konferenční ligy v Rotterdamu proti Feyenoordu jeden z nejhorších poločasů od doby, co přišel do pražského klubu. Připustil, že v přestávce byla v kabině od trenérů velká "bouřka". Po změně stran osmadvacetiletý reprezentant snížil, ale srovnat už jeho tým nedokázal a v Nizozemsku prohrál 1:2. Od výkonu v druhé půli se podle Holeše musí slávisté odrazit do nedělního ligového derby na Spartě.

Slavia pokazila na Feyenoordu první poločas a prohrála 1:2

Domácím skvěle vyšel první poločas, kdy sešívané jasně přehrávali a po trefách Kökcüa a Linssena odcházeli do kabin za zaslouženého vedení 2:0. Trenér Trpišovský poslal do druhé půle postupně Schranze, Lingra nebo Krmenčíka a výkon hostů šel rapidně nahoru. V 63. minutě se po standardní situaci prosadil hlavou Tomáš Holeš a slávisté měli dost času na srovnání. Další šance ale neproměnili, i díky výborně bránícímu Feyenoordu a z utkání odchází poraženi...