Real Sociedad Španělsko - Real Sociedad - Zprávy

Barcelona poprvé bez Messiho zkusí štěstí s Realem Sociedad

Barcelona přišla pár dní před startem ligy oficiálně o svůj diamant, o svou nejzářivější hvězdu. Lionel Messi už Barcelonu nespasí, takže odpovědnost bude na jiných hráčích. Jak si katalánský klub poradí s takovou ztrátou proti motivovanému soupeři, zjistíme v prvním kole, kdy se na Camp Nou dostaví La Real.

Jsem rád, že mohu pokračovat v Realu Sociedad, řekl Isak

Alexander Isak spojil i svoji další budoucnost s Realem Sociedad. Talentovaný útočník s baskickým klubem prodloužil smlouvu do roku 2026, jejíž součástí není předkupní právo...

Real Sociedad skončil pátý a vybojoval Evropskou ligu

Jediná branka padla v Pamploně a navíc vlastní do domácí sítě. Díky tomu si Real Sociedad pojistil páté místo a kvalifikoval se do základní skupiny Evropské ligy. La Real to měl ve vlastních rukou a případný neúspěch by mohl znamenat pád na sedmé místo a tím pádem start "jen" v Evropské konferenční lize. A dlouho to tak vypadalo, protože teprve čtyři minuty před koncem si vstřelil vlastní gól Pérez.

La Real má v Pamploně Evropskou ligu ve svých rukou

O účast v Evropské lize bude bojovat Real Sociedad a situaci má plně ve svých rukou. Pokud na půdě Osasuny zvítězí, o páté místo ho už nikdo nepřipraví. V opačném případě ho budou muset zajímat výsledky šestého Villarrealu i sedmého Betisu. Minimálně o Evropskou konferenční ligu však nepřijde.

Real Sociedad nasázel Valladolidu čtyři góly a přiblížil ho k sestupu

Real Valladolid je zase hodně blízko sestupu a jeho šance na záchranu jsou spíš teoretické. Za předposlední příčku může mimo jiné porážka od Realu Sociedad a naprosto katastrofální první půle. V ní dostal Valladolid dokonce čtyři branky!

Udrží La Real pátou příčku? Zaskočit ho chce Valladolid

Vrcholí nejen boj o titul, ale také o Evropskou ligu. Páté místo drží dvě kola před koncem Real Sociedad a nepřipravila ho o něj ani porážka v minulém kole. Nicméně další zaváhání by už mohlo být fatální. Velkou motivaci má i Valladolid, kterému jde o záchranu.

Atlético porazilo Real Sociedad a je blízko titulu

První místo v LaLize stále drží Atlético a po výhře nad Realem Sociedad už je blízko zisku mistrovského titulu. Dvě kola před koncem to mají Colchoneros ve vlastních rukou a za určitých podmínek mohou slavit už o víkendu.

Atlético hostí Real Sociedad, udrží náskok na čele i tentokrát?

Už jen tři kola potřebuje přežít Atlético, které stále drží první příčku před dotírajícími giganty Realem Madrid a Barcelonou. Průběžné vedení Colchoneros už se několikrát otřáslo v základech, ovšem stále drží a trenér Diego Simeone věří, že to bude platit i po těžkém zápase s Realem Sociedad. Baskové bojují o Evropskou ligu a ztráta v Madridu pro ně může být také dost fatální.

Real Sociedad si proti Elche pojistil páté místo

Na klíčovém pátém místě tabulky zůstane i po tomto víkendu Real Sociedad. Baskický celek porazil zachraňující se Elche 2:0 a na Villarreal má minimálně do nedělního večera čtyřbodový náskok. Elche se na Anoetě dlouhou drželo a přestože už po jedenácti minutách přišlo o vyloučeného Gutiho, poprvé inkasovalo až čtvrthodinu před koncem z kopačky Elustonda, výhru pak pečetil v nastavení Oyarzabal.

Real Sociedad potřebuje napravit poslední selhání, Elche bude tvrdý oříšek

Poslední Elche stále zuby nehty bojuje o záchranu a naštěstí pro něj se mu soupeři zásadně nevzdalují. Problém je, že v pátek večer jede na půdu jasného favorita, který má sám dost velkou motivaci vyhrát.

Huesca zaskočila Real Sociedad, ten si komplikje postup do EL

Nejen boj o evropské poháry, ale také boj o záchranu se velmi dramatizuje. Huesca totiž dokázala porazit pátý Real Sociedad a bodově se srovnat se svými soky v záchranářské misi. Zároveň porážka Basků dává příležitost ještě více zamotat boj o Evropskou ligu. Duel na stadionu El Alcoraz rozhodl v závěru Sandro Ramírez.

Předposlední Huescu čeká návštěva z Baskicka

Huesca se může v sobotu dotáhnout na nesestupové pozice, ale čeká jí náročný souboj s vítězem Copa del Rey Realem Sociedad. Baskové po slabším období zabrali a posunuli se na klíčové páté místo tabulky, které znamená účast v Evropské lize.

Real Sociedad si v Eibaru pojistil páté místo

Real Sociedad využil zaváhání svých konkurentů a po nejtěsnější výhře v Eibaru má na pátém místě tabulky tříbodový náskok. Naopak pro hosty je porážka další komplikací v boji o záchranu. Azulgranas už ztrácejí na nesestupovou pozice sedm bodů. Utkání rozhodl ve 26. minutě Aleksander Isak.

Eibar versus Real Sociedad, komu se podaří bodovat?

Jako na houpačce si musí v posledních týdnech připadat Real Sociedad. Baskický celek zvítězil v odloženém finále Copa del Rey, aby následně v dalších zápasech LaLigy vypadl z pohárových příček. Čtvrteční výhra nad Celtou Vigo ale katapultovala Basky zpět na páté místo a to si mohou v Eibaru pojistit.

Real Sociedad poskočil na páté místo, Celtu Vigo porazil 2:1

Po třech zápasech bez výhry Real Sociedad zabral a rázem se posunul na klíčové páté místo tabulky. Utkání se Celtou Vigo přineslo branky jen v prvním poločase. La Real skóroval dvakrát, Celta jen jednou.