FC Barcelona Španělsko - FC Barcelona - Zprávy

Návrat Guardioly do Barcelony? Zdroj z okolí klubu zájem o trenéra potvrzuje

Návrat nejlepšího trenéra v historii Barcelony Pepa Guardioly (53) není jen neuskutečnitelným snem. Naopak, tato situace by mohla být brzy reálnou. Sám Španěl před rokem připustil, že by se do Barcelony rád vrátil, a podle zdrojů španělské redakce Livesport Zpráv by to tak skutečně mohlo být.

Osasuna chce vrátit Barceloně pohárovou porážku

LaLiga dohání resty a jen jeden den poté, co skončilo 22. kolo, se našla skulinka v programu pro dohrávku 20. kola. Čekají nás v ní celkem tři zápasy a jako první se do sebe pustí Barcelona s Osasunou. Jejich duel začne v Katalánsku už v úterý večer a rozhodně by měl stát za to.

Nástupce Xaviho na lavičce Barcelony? Ve hře jsou bývalí hráči i trenér Girony

Mluvilo se o tom delší dobu - pokud bude Barcelona pokračovat v podobné výkonnosti, bude pozice jejího trenéra ohrožená. Xavi (44) však spekulace rázně zarazil a po porážce 3:5 s Villarrealem sám oznámil svůj posezonní odchod. Klubové vedení Blaugranas tak musí už nyní hledat jeho náhradu. Livesport Zprávy přinášejí výběr čtyř mužů, kteří jsou právem spojováni s atraktivní pozicí hlavního kouče Barcelony.

Trenéra bude hledat i Barcelona. Po sezoně končím, oznámil Xavi

Potupná domácí porážka 3:5 s Villarrealem ve 22. kole La Ligy nebyla pro fanoušky Barcelony největším šokem sobotního večera. Ten si pro ně přichystal trenér Xavi, který na pozápasové tiskové konferenci oznámil, že po sezoně u Blaugranas končí.

Barceloně po rychlé otočce došel dech. Villarreal dotáhlo k výhře pět různých střelců

Barcelona padla ve 22. kole LaLigy na domácím hřišti s Villarrealem 3:5. Hosté se v 54. minutě dostali do dvougólového trháku, když si premiérový zásah v nejvyšší španělské soutěži připsal Ilias Akhomach, jehož fotbalově vychoval právě katalánský celek. Barca se ale poté nadechla k monstróznímu obratu, který nešťastně završil vlastním gólem Eric Bailly. Poslední slovo ale přece jen řekli hosté, jimž tříbodový zisk zajistily góly Alexandera Sörlotha a Josého Luise Moralese z dlouhého nastavení.

Barcelona ve šlagru kola narazí na Villarreal CF

Souboj obhájců titulu z Barcelony proti Žluté ponorce je hlavním tahákem 22. kola. Barcelona v lize zadělala na pozitivní sérii výsledků a pokračovat v tom hodlá i proti trápícímu se výběru trenéra Marcelina. Villarreal je v tabulce až patnáctý. Oba celky jsou zároveň pohárovými zástupci - Barcu čeká koncem února osmifinále Ligy mistrů, Villarreal Evropská liga.

Barcelona přišla o Baldeho, obránci hrozí předčasný konec sezony

Barcelona tento týden vypadla ze Španělského poháru a navíc přišla na delší dobu o dalšího hráče. Na marodku přibyl Alejandro Balde, vyloučena není ani možnost, že pro dvacetiletého krajního obránce skončila celá sezona.

Semifinálovou tradici Bilbaa udržel při životě navrátilec z Afrického poháru

Barcelona prohrála ve čtvrtfinále Copa del Rey v Bilbau 2:4 po prodloužení. Domácí se ujali vedení dřív, než se všichni fanoušci stihli usadit na svá místa, nicméně hosté ještě do přestávky otočili skóre, a to i díky šťastnému zásahu Roberta Lewandovského, do nějž před bránou kuriózně nakopl míč Yuri Berchiche. Baskové se ale nevzdali a také oni se vybičovali k obratu. Nakonec jej dokonal ve 107. minutě Iňaki Williams, jenž ještě před pár dny reprezentoval Ghanu na Africkém poháru. Los Leones si tím vysloužili už pátou účast v semifinále za sebou, na zisk trofeje pro vítěze španělského poháru však čekají od roku 1984.

Barcelona díky hattricku Torrese odrazila Iscem řízený vzdor Betisu

Hráči Barcelony vyhráli ve 21. kole LaLigy na půdě Betisu 4:2. Klíčovým mužem zápasu se stal hostující útočník Ferrán Torres, který byl nejprve na konci úspěšné týmové kombinace a ve druhé půli zaznamenal další dva góly. Bývalý křídelník Manchesteru City se tak poprvé od příchodu do Katalánska radoval z hattricku. V dresu domácích střelecky zářil Isco, jenž dvěma zásahy znepříjemnil první ligový start 16letého stopera Blaugranas Paua Cubarsího.

Betis hostí v neděli Barcelonu

Na Estadio Benito Villamarín se v neděli v podvečer utkají v rámci jednadvacátého kola španělské nejvyšší soutěže týmy Betisu a Barcelony. Oba celky jsou na tom, co se týče splněných očekávání, přibližně podobně. Jejich výsledky rozhodně neodpovídají predikcím největších optimistů, ale žádný velký propadák to zatím ani na jedné ze stran není.

Na trávníku musí zodpovědnost převzít hráči, nabádá obránce Koundé

Obránce Barcelony Jules Koundé (25) po pohárovém utkání proti třetiligovému týmu Unionistas prohlásil, že hráči Barcelony musí nést odpovědnost za neuspokojivé výkony klubu v této sezoně minimálně stejnou měrou jako jejich trenér Xavi Hernández (43).

Přívětivý los pro Barcu znovu neznamenal snadnou cestu za postupem

Barcelona uspěla v osmifinále Copa del Rey na půdě Unionistas Salamanca výsledkem 3:1. Její vítězství se však, podobně jako v minulé fázi proti Barbastru ze čtvrté ligy, nerodilo snadno, když po parádní dělovce Álvara Gómeze z 31. minuty prohrávala. Favorit ovšem stihl ještě do půle srovnat krok, aby po změně stran rozhodl o jeho očekávaném triumfu podobně povedenou ranou Jules Koundé.

Dest se soustředí na PSV Eindhoven, budoucnost vyřeší po sezoně

PSV Eindhoven dominuje nizozemské scéně a svůj podíl na tom má také Sergiño Dest. Americký reprezentační obránce v klubu hostuje z Barcelony a čekají ho tak jednání o budoucnosti, ta je pevně rozhodnut odložit až na léto.

Xavi po Superpoháru: Omlouváme se fanouškům, musíme přijmout kritiku

Barcelonský trenér Xavi se omluvil fanouškům za nedělní prohru 1:4 s odvěkým rivalem Realem Madrid ve finále španělského Superpoháru v Rijádu. Podle něj ukázal jeho tým nejhorší tvář, věří však, že se vzchopí. Řekl to na tiskové konferenci.

Bílý balet opanoval Superpohár. V domově Ronalda udeřila „sedmička“ Realu hattrickem

Real Madrid oslavil zisk 13. trofeje ve španělském Superpoháru, když porazil Barcelonu v atraktivním utkání 4:1. El Clásico se stejně jako semifinálová střetnutí odehrálo v Rijádu na stadionu klubu Al Nassr, tedy působišti bývalé hvězdy madridského klubu Cristiana Ronalda. A právě jeho nástupce s číslovkou sedm na zádech na sebe upřel veškerou pozornost, protože Vinícius Júnior ve 39. minutě završil hattrick, což se v souboji těchto rivalů ve 21. století takto rychle dosud žádnému hráči nepovedlo.