SL Benfica Portugalsko - SL Benfica - Zprávy

CD Nacional - SL Benfica 1:2

Kdyby zápas mezi domácím Nacionalem a Benficou skončil po dvaceti minutách, nestalo by se vlastně vůbec nic - tak málo času stačilo oběma týmům k tomu, aby společnými silami vstřelily všechny tři branky. Favorit sice musel otáčet, nakonec však triumfoval 2:1 a pojistil si místo na čele tabulky, neboť Sporting i Porto ztratili..

Preview: CD Nacional - SL Benfica

Při náhlých obtížích v rámci Primeiry Ligy Benfice nemohlo nic bodnout tak jako domácí výhra nad Monakem, teprve její první v tomto ročníku Ligy mistrů. Lisabonští takto na první ligovou prohru s Bragou zareagovali dvěma soutěžními čistými konty a hubenými výhrami 1:0; co jim asi tak přinese výlet na Madeiru?

Benfica těsně udolala Monaco a nadále doufá v postup

Prokletí Leonarda Jardima pokračuje. Mladý trenér ještě nikdy v kariéře Benficu neporazil a nepodařilo se mu to ani ve dvou zápasech s Monakem - po domácí bezbrankové remíze vyhráli lisabonští v odvetě 1:0 a oživili tak naděje na postup. O jediný gól utkání se postaral Anderson Talisca.

Monaco může v Lisabonu vyřadit Benfiku ze hry o postup

Pro Benfiku existují pouze dvě alternativy - buď dnes doma porazí Monaco a uchová si tak nějakou naději na průnik do vyřazovací fáze, nebo vyhrát nedokáže a vyřadí se ze hry. Portugalci stále čekají na první výhru ve skupině C, případné tři body by jim hodně pomohly..

SL Benfica - Rio Ave FC 1:0

Povinné, leč vydřené tři body si před zápasením v rámci Ligy mistrů připsala Benfica, která na domácí půdě udolala Rio Ave. Lisabonští vůbec poprvé v sezoně postrádali v základu Nica Gaitána, po jeho příchodu nicméně v druhé půli rozhodli o nutném vítězství, když se přesně po hodině hry již poosmé v sezoně prosadil Talisca...

SC Braga - SL Benfica 2:1

V Portugalsku bylo dnes hodně veselo - po divoké výhře Sportingu se děly velké věci také v zápase Bragy s Benficou. Diváci se skutečně nenudili, viděli totiž tři góly, červenou kartu a famózní výkon domácího brankáře Matheuse, který v závěru ubránil nečekanou výhru 2:1. Benfica stále zůstává na čele, její náskok na druhé Porto se však ztenčil na jediný bod. Braga se posunula na pohárové pozice.

Preview: SC Braga - SL Benfica

Loni to nebylo žádné pokoukání: Braga s Benfikou oba ligové zápasy prohrála nejtěsnějším možným poměrem 0:1, přičemž dříve roku 2013 stejným způsobem (navíc po prodloužení) opanovala semifinále Ligového poháru. A Jorge Jesus nyní neočekává o nic snazší záležitost; spíš přesně naopak...

Monaco má další bod, Benfica je jednou nohou venku

Benfica konečně dokázala neprohrát zápas, spokojenost však v jejím táboře stoprocentně panovat nebude. Zatímco domácímu Monaku remíza 0:0 v podstatě vyhovuje, neboť jej drží na postupových příčkách, portugalský celek se může pomalu loučit s vidinou osmifinále..

Benfica musí zabrat, potřebuje vyhrát v Monaku

Monaco vede tabulku skupiny C, Benfica ji uzavírá. Monaco hraje doma. Na první pohled tento zápas vypadá jako papírově jasná záležitost, jenže v extrémně vyrovnané konkurenci se může stát cokoliv, a Benfica hodlá za každou cenu potvrdit, že patří i letos mezi evropskou klubovou smetánku..

SL Benfica - FC Arouca 4:0

Historie se tentokrát neopakovala; Arouca dokázala loni na Estádio da Luz uhrát bod za remízu 2:2, letos však už favorit jasně ukázal, jaký je mezi oběma týmy rozdíl. Všechny čtyři branky přitom lisabonští vstřelili v poslední čtvrthodině..

Preview: SL Benfica - FC Arouca

Toto by měl být jeden z těch zápasů, kdy se o výsledku příliš nespekuluje, protože se jednoduše zdá být předem jasný. Benfica je doma proti Arouce obrovským favoritem a jen těžko si lze představit, že by snad měla přijít o body..

Bayer Leverkusen - SL Benfica 3:1

Fotbalisté Leverkusenu částečně napravili zaváhání z prvního kola na půdě francouzského Monaka a tentokráte v domácím prostředí dokázali porazit portugalskou Benficu 3:1 hlavně díky skvělému výkonu v úvodním dějství. V nátlaku pokračovali i nadále, nicméně soupeř po hodině hry snížil. Ovšem o necelé tři minuty později proměnil Bayer pokutový kop a dvoubrankové vítězství udržel až do závěrečného hvizdu.

Leverkusen i Benfica touží napravit zpackaný vstup do LM

Skupina C je v letošní Lize mistrů stoprocentně tou nejvyrovnanější. Velmi dlouho by i pamětníci museli pátrat, kdy ve čtyřčlenné základní skupině chyběl papírový favorit nebo outsider. Z "céčka" může každý skončit první i poslední, včetně Bayeru Leverkusen a Benfiky.

Estoril Praia - SL Benfica 2:3

Hodně těžké to měla favorizovaná Benfica na půdě pomalu se zvedajícího Estorilu, nakonec však dokázala v přestřelce zvítězit 3:2 a zachovat tak neporažený vstup do sezony. Největším hrdinou první půle byl autor dvou brzkých gólů Talisca, v té druhé pak po vyrovnání domácích rozhodl Lima..

Preview: Estoril Praia - SL Benfica

Estoril Praia podle očekávání neprožívá zatím zrovna oslnivý start do sezony; odchod úspěšného kouče Marka Silvy, který po dvou letech skvělé práce vyslyšel volání Sportingu, zároveň znamená logický pokles formy. Dnes pak skromný celek čeká těžký duel s doposud neporaženou Benfikou..