SL Benfica Portugalsko - SL Benfica - Zprávy

Benfica nezaváhala ani s Gil Vicente a je stále druhá

Lisabonská Benfica se poslední dobou dostala do skvělé formy a nyní po úspěchu s Gil Vicente (2:0) neprohrála již podeváté za sebou, naposledy nestačila začátkem listopadu na konkurenční Bragu (2:3). Na ligové scéně zaznamenala třetí tříbodový zisk v řadě a nachází se na druhé pozici se čtyřiadvaceti body o dva body za městským rivalem Sportingem. Naopak celek z Barcelosu je až čtrnáctý s pouhým devíti body na kontě.

Gil Vicente v posledním utkání před svátky přivítá druhou Benficu

Jednoznačným favoritem je Benfica v utkání desátého kola Primeira Ligy na půdě Gil Vicente. Hosté se minimálně na domácí scéně vrátili na vítěznou vlnu, a proti čtrnáctému týmu ligové tabulky se na ní rozhodně chtějí udržet.

Standard urval třetí příčku ve skupině, na Benficu zbylo druhé místo

Standard uhrál na závěr svého letošního působení v evropských pohárech aspoň bod s favorizovanou Benficou a skončil v tabulce skupiny D na třetím místě před čtvrtým Lechem, který naopak v souběžně hraném utkání prohrál doma s Rangers. Belgický výběr v tomto duelu dvakrát vedl, jenže v obou případech o svůj netěsnější možný náskok velmi záhy přišel.

Benfica díky brance v samém závěru udolala Paços Ferreira

Obhájce mistrovského titulu se pořádně natrápil s ambiciózním Paçosem a dlouho to vypadalo, že na kýžený tříbodový zisk nedosáhne. Kvůli nepovedenému prvnímu poločasu prohrával o jednu trefu, srovnat krok dokázal po necelé hodině hry a rozdílovou branku vsítil až ve čtvrté minutě nastavení zásluhou Lucy Waldschmidta. V tabulce se nachází na druhém místě s jednadvaceti body o dva body za městským rivalem Sportingem.

Benfica se pokusí na půdě Standardu urvat první místo ve skupině

Při posledním hracím dnu skupinové fáze Evropské ligy půjde v tabulce písmena D o konečné umístění. Otázka postupujících je totiž vyřešena, dál proklouzne také Benfica, jen je potřeba zjistit, ze kterého místa. Situaci přitom nemá ve svých rukou, musí zkrátka doufat v zaváhání Rangers. Standardu naopak půjde o to neskončit v konečném pořadí poslední.

Favorizovaná Benfica se střetne s rozjetým Paçosem a chce za každou cenu vyhrát

Poslední vicemistr portugalské nejvyšší soutěže podle předpokladů bojuje na více frontách a zatím si nevede úplně špatně, ovšem pár zaváhání přeci jen zaznamenal a teď se pokusí vyrovnat s náročným programem proti Paçosu. Domácí vyhráli v dosavadních osmi kolech šestkrát a nacházejí se na druhé pozici s osmnácti body, za městským rivalem ze Sportingu momentálně zaostávají o body čtyři.

Benfica neměla s Lechem soucit a nasázela mu čtyři branky

Benfica si doma bez potíží poradila s Lechem Poznań a polskému týmu nasázela bez milosti čtyři branky. Především druhý poločas se portugalskému týmu hodně povedl a prozatím drží první příčku v tabulce.

Benfica otočila vývoj s Marítimem a udolala ho o jednu branku

Favorizovaná Benfica po dvou předchozích porážkách konečně zabrala a CS Marítimo porazila nejtěsnějším poměrem 2:1, i když se pro ní zápas opět nevyvíjel dobře. Po necelé čtvrthodině hry totiž prohrávala, nicméně krátce po odehrané půlhodině srovnala stav zásluhou kanonýra Pizziho a krátce po změně stran vsítil rozhodující trefu Éverton. Lisabonský velkoklub se díky tomu udržel na druhé pozici s osmnácti body.

Benfice stačí k jistotě bod, Lech musí vyhrát

Poslední možnost jak promluvit do bojů o postup bude mít na Estadio da Luz polský Lech Poznań. Na vedoucí Benficu i druhý Glasgow Rangers ztrácí pět bodů, takže v portugalské metropoli potřebuje nutně zvítězit. To se jeví jako hodně složitý rébus, zvláště když v prvním zápase na vlastním hřišti s Benficou prohrál.

Benfica chce na Madeiře zareagovat na výhry největších rivalů

Pondělní dohrávka 8. kola portugalské ligy se odehraje na Madeiře, kde proti domácímu Marítimu nastoupí lisabonská Benfica. Svěřenci Jorgeho Jesuse ztratili po vydařeném úvodu sezóny formu a prohráli poslední dva ligové zápasy.

Rangers znovu neudrželo s Benficou dvoubrankové vedení a i tentokráte získává jen bod

Fotbalisté skotských Rangers opět naprosto selhali v závěrečné čtvrthodině a s portugalskou Benficou se rozešli smírně, v tuto chvíli po výsledku 2:2. Domácí i přesto mají na dosah postup do jarní fáze Evropské ligy, s osmi body se udrželi na druhé příčce o skóre za svým čtvrtečním rivalem a před zbývajícím duem ve skupině mají celkem dostatečný pětibodový náskok. Nicméně druhý zpackaný závěr zápasu jim může ještě hodně dlouho ležet v žaludku.

Rangers se utká s Benficou o první místo ve skupině

Oběma čtvrtečním soupeřům se v dosavadním průběhu Evropské ligy daří a mají blízko k postupu do jarní fáze Evropské Ligy, vítěz tohoto střetnutí může získat jistotu už teď. Celky z Glasgow i Lisabonu doposud vybojovaly solidních sedm bodů a naposledy spolu sehrály nesmírně dramatickou bitvu. V ní skotský celek otočil nepříznivý vývoj, vedl 3:1 a více jak sedmdesát minut hrál proti oslabenému rivalovi, nakonec ale bral jen bod za remízu 3:3.

Benfica opět selhala, konkurenční Braze podlehla o jednu branku

Braga potvrdila vzrůstající formu z poslední doby a odčinila čtvrteční porážku z Evropské ligy na půdě anglického Leicesteru (0:4), když zvítězila v Lisabonu nad konkurenční Benficou po divokém výsledku 3:2. Na ligové scéně dosáhla na tříbodový zisk popáté za sebou. Naopak SL podruhé v řadě nečekaně prohrálo a s patnácti body mu patří druhé místo, za městským rivalem ze Sportingu momentálně zaostává o body čtyři.

Benfica ve šlágru kola přivítá Bragu

Šlágr sedmého kola portugalské Primeira Ligy se odehraje na Estádio da Luz, kde domácí Benfica přivítá Bragu. Favoritem utkání jsou domácí, kteří ovšem v minulém kole poprvé klopýtli, hosté naopak po ospalém úvodu sbírají výhry.

Benfica zářila i v oslabení, s Rangers aspoň remizovala za pět minut dvanáct

Benfica se vypořádala se zápasem s Rangers možná nejlépe, jak mohla. Ačkoli prohrávala o dvě branky a už od devatenácté minuty hrála o deseti mužích v poli, nehodlala předčasně skládat zbraně. V posledních třinácti minutách dokázala v oslabení vsítit hned dva góly, urvala velmi cenný bod a nakonec udržela vedení ve skupině D zásluhou lepšího skóre.