SC Braga Portugalsko - SC Braga - Zprávy

Ludogorec Razgrad - SC Braga 1:1

Pouhých sedm minut dělilo Ludogorec od jistého postupu do jarního play-off Evropské ligy. Kdyby nad Bragou zvítězil, a jako že se mu podařilo dostat se do vedení zásluhou Marcelinha, mohl by definitivně slavit dvě kola před koncem základních skupin. Jenže jeho soupeře v závěru dokázal zachránit svou trefou Fransérgio.

Preview: Ludogorec Razgrad - SC Braga

Už s překvapivým předstihem si může Ludogorec zajistit postup mezi třicet dva nejlepších v Evropské lize. Pokud se mu podaří i popáté v rámci letošních evropských pohárů před vlastními fanoušky zvítězit, o jarní play-off ho nikdo nepřipraví. Soupeřem mu bude Braga, kterou před dvěma týdny skolil na jeho půdě o dvě branky.

SC Braga - Ludogorec Razgrad 0:2

Ludogorec se stal historicky prvním bulharským týmem, který zvítězil na portugalské půdě a vystřídal na čele tabulky právě Bragu. Ta utrpěla porážku vůbec poprvé od půlky září po sedmi utkáních. Bez šesti zraněných hráčů se vůbec nedokázala prosadit v útoku a na branku Cosmina Motiho a vlastence Raúla Silvy nenašla adekvátní odpověď.

Preview: SC Braga - Ludogorec Razgrad

Braga v prvních dvou zápasech Evropské ligy naplno uspěla, a pokud by se jí podařilo skolit i vždy nevyzpytatelný Ludogorec, udělala by opravdu výrazný krok k postupu do jarní fáze. Bulharský celek ovšem ještě neprohrál, se čtyřmi body drží v tuhle chvíli druhou postupovou pozici a nemá jediný důvod si na svého soupeře nevěřit.

SC Braga - Istanbul Başakşehir 2:1

Hráči portugalské Bragy dokázali zvítězit i ve svém druhém utkání základní skupiny EL a i tentokráte měli proti sobě hodně těžkého protivníka. Nejprve vyhráli na půdě Hoffenheimu po výsledku 2:1, stejným poměrem teď zdolali tureckého soupeře Istanbul Başakşehir, přičemž vítěznou trefu vsítili až v předposlední minutě. V tabulce jsou na první pozici se šesti body, turecký favorit je až třetí s jediným bodem na kontě.

Preview: SC Braga - Istanbul Başakşehir

Někdejší finalista z roku 2011 přivítá na svém stadionu velice nebezpečný Istanbul Başakşehir. Aktuální forma hovoří spíše pro Bragu, která napříč všemi soutěžemi už čtyři zápasy v řadě nenašla přemožitele. Basaksehir naopak tři soutěžní utkání nevyhrál.

TSG Hoffenheim - SC Braga 1:2

Ani asistence českého reprezentanta Pavla Kadeřábka u jediné trefy Hoffenheimu nepomohla německému celku ke kýženému úspěchu. Vůbec se mu totiž nepodařilo zachytit přelom prvního a druhého poločasu, díky čemuž se Braze podařilo nepříznivý stav otočit. Die Kraichgauer k bodovému zisku nepomohla ani lepší statistika držení míče.

Preview: TSG Hoffenheim - SC Braga

Hoffenheim nestačil v předkole Ligy mistrů na Liverpool a musel vzít zavděk Evropskou ligou. Čtvrtý tým minulého ročníku bundesligového kalendáře zkusí své štěstí na třetí pokus. Hned na úvod jej čeká hodně zajímavý celek, protože do Rhein-Neckar-Areny přijede portugalská Braga.

SC Braga - Šachtar Doněck 2:4

Šachtar získal své šesté vítězství ve skupině, celkově už své dvacáté druhé v posledních dvaceti čtyřech utkáních, udržel stoprocentní bilanci a suverénně ovládl skupinu H. Stejně jako před dvěma týdny nasázel svému soupeři čtyři branky. Braga tenhle klíčový souboj nezvládla, a protože Gent uspěl v Konyasporu, v Evropské lize letos skončila.

Preview: SC Braga - Šachtar Doněck

Pakliže letos na evropské scéně někdo vzbuzuje pořádný strach, jsou to rozhodně fotbalisté Šachtaru. Ti si zajistili play-off Evropské ligy už dvě kola před koncem a navíc stále drží stoprocentní bilanci. Udržet ovšem stávající tempo na půdě Bragy nebude vůbec jednoduché. Soupeř totiž hraje o postup a k jistotě musí zvítězit.

KAA Gent - SC Braga 2:2

Hráči Genku dokázali v domácím prostředí uhrát nerozhodný výsledek s portugalskou Bragou a ještě udrželi reálnou naději na postup do jarní fáze, i když nemají situaci ve svých rukách. Po remíze 2:2 je Genk na třetí pozici s pěti body, portugalský výběr má na kontě o bod více. Všechny čtyři góly padly v prvním poločase. Pokud chce belgický celek vybojovat jarní fázi EL, tak musí na závěr vyhrát v Koynasporu a doufat, že Braga neporazí Šachtar.

Preview: KAA Gent - SC Braga

Fotbalisté belgického Gentu si to v přímém souboji o postup do jarní fáze rozdají s portugalskou Bragou a dá se tedy očekávat velmi napínavé střetnutí. Domácí výběr je v tuto chvíli na třetím místě se čtyřmi body, jeho protivník získal o jeden bod více a je druhý. Do hry o postup se ještě může zapojit turecký Konyaspor, ten však potřebuje zvítězit na půdě Šachtaru Doněck, který jasně postupuje z první pozice a doposud neztratil ani bod.

SC Braga - Konyaspor 3:1

V utkání Bragy s Konyasporem se na první gól čekalo až do třicáté minuty. Po půl hodině hry se po asistenci Miloševiče dokázal prosadit Dimitar Rangelov a hosté vedli 1:0. Vedení však tureckému celku vydrželo pouhé čtyři minuty. Pak totiž poslal do šestnáctky vzdušný balon Eduardo, našel připraveného Emilian Velásqueze a ten hlavou zakončil, z čehož vyplynulo srovnání na 1:1.

Preview: SC Braga - Konyaspor

Hráči Bragy mají velkou šanci promluvit do postupových bojů, ale bezpodmínečně musejí zvládnout domácí utkání s tureckým Konyasporem. První měření skončilo remízou 1:1, což byla ztráta zejména pro portugalský tým.

Konyaspor - SC Braga 1:1

Fotbalisté portugalské Bragy nedokázali zvítězit ani ve svém třetím utkání v základní skupině Evropské ligy a na půdě nováčka z tureckého Konyasporu uhráli pouze bod po nerozhodném výsledku 1:1. Jeden z favoritů této skupiny je tak stále na třetí pozici s pouhými dvěma body a ve druhé polovině soutěže bude mít co dohánět. Konyaspor vybojoval vůbec svůj první bod na evropské scéně a je stále poslední čtvrtý, s jeho postupovými ambicemi to nevypadá dobře.