Heracles Almelo Nizozemsko - Heracles Almelo - Zprávy

Preview: Heracles Almelo - Feyenoord Rotterdam

V souboji dvou týmu hrajících evropské poháry bude mírným favoritem Feyenoord, který se zatím jeví v opravdu skvělé formě. Zatímco pohárová cesta Heracles už skončila, tak ta Feyenoordu teprve začne v září v základní skupině Evropské ligy. Domácí celek ve dvou střetnutích v Eredivisii vybojoval čtyři body, zatímco rotterdamský tým se prozatím usadil na samém čele s velmi lichotivým skóre 7:0.

Heracles Almelo - Willem II 3:1

Hráči Heraclesu dokázali až napočtvrté v soutěžním utkání zvítězit, v domácím prostředí si poradili s Tilburgem i přesto, že neproměnili dvě penalty během dvou minut. Nad svým protivníkem vedli krátce po hodině hry už 3:0 a i přes inkasovanou branku zhruba deset minut před koncem si náskok pohlídali. O unikátní počin se postaral Paul Gladon, který sice v utkání dvakrát skóroval, jenže v rozmezí 87. - 88. minuty neproměnil dva pokutové kopy.

Preview: Heracles Almelo - Willem II

Heracles Almelo si v letošních třech soutěžních duelech připsal na konto tři nerozhodné výsledky a s nimi úplně spokojen být nemůže. Nejprve uhrál remízy 0:0 a 1:1 s portugalskou Aroucou, se kterou vypadl ve 3. předkole Evropské ligy. Následně vedl na půdě Rody Kerkrade díky brance českého krajánka Jaroslava Navrátila, jenomže nakonec dosáhl pouze na bod (1:1). Nyní se už Heracles rozhodně chce na půdě Tilburgu radovat z výhry.

Roda JC - Heracles Almelo 1:1

V posledním zápase úvodního kola nizozemské nejvyšší soutěže nakonec vítěz znám nebyl, domácí Roda Kerkrade se rozešla s Heracles v nerozhodném poměru 1:1. Hosté se dostali do vedení krátce po odehrané půlhodině zásluhou českého útočníka Jaroslava Navrátila, který se dostal do základní sestavy a odehrál celý zápas. Jenže Kerkrade se nevzdalo a zhruba dvacet minut před koncem srovnalo brankou Adila Auassara.

Preview: Roda JC - Heracles Almelo

Fotbalisté Rody Kerkrade loni dlouho bojovali o záchranu a nakonec obsadili čtrnácté místo se čtyřiatřiceti body, nyní tuto pozici určitě chtějí vylepšit. Do nového ročníku vstoupí s řeckým trenérem Yannisem Anastasiouem, který v polovině června nahradil Darija Kaleziče. Prvním soupeřem bude Heracles Almelo, které v minulém ročníku Eredivisie obsadilo šestou pozici a nakonec v dodatečné baráži vybojovalo 3. předkolo Evropské ligy.

FC Utrecht - Heracles Almelo 0:2

Fotbalisté Heracles nakonec udělali závěrečný krok k postupu do 3. předkola Evropské ligy po výhře 2:0 nad Utrechtem a dokázali tak vyšperkovat letošní hodně povedené vystoupení v Eredivisii. Po domácí remíze 1:1 odjížděli na půdu soupeře jako mírní outsideři, ovšem díky dvěma gólům ve druhé polovině druhé půle si zahrají evropské poháry. Naopak favorizovanému Utrechtu po slibných výkonech zbyli pouze oči pro pláč.

Preview: FC Utrecht - Heracles Almelo

Letošní ročník Eredivisie je ve své poslední etapě, v neděli se spolu o postup do 3. předkola Evropské ligy utkají týmy Utrechtu a Heracles. V tuto chvíli mají blíže do evropských poháru domácí, neboť si z úvodního zápasu na půdě soupeře odvezli remízu 1:1. Nyní jsou považováni za mírné favority, ovšem Almelo se určitě bez boje nevzdá. Za hosty by měl i tentokráte v základní sestavě nastoupit český útočník Jaroslav Navrátil.

Heracles Almelo - FC Utrecht 1:1

Fotbalisté Utrechtu vstoupili do závěrečné fáze kvalifikace o Evropskou ligu ještě o něco lépe než v úvodním kole na půdě Zwolle. Tam uhráli nerozhodný výsledek 0:0, nyní si z půdy týmu Heracles Almelo odvážejí remízu 1:1. Do domácí odvety si tak přivážejí nadějný stav a v tuto chvíli jsou blíže 3. předkolu EL. V domácím dresu opět nastoupil v základní sestavě český krajánek Jaroslav Navrátil, který byl střídán v 73. minutě a gólově se neprosadil.

Preview: Heracles Almelo - FC Utrecht

Závěrečná fáze letošního ročníku Eredivisie se blíží mílovými kroky, dlouhodobé boje sezóny 2015/2016 se uzavřou již tuto neděli. Kromě finálového kola baráže jsou na programu i poslední dva souboje o evropské poháry, vítěz postoupí do 3. předkola Evropské ligy. O něj si to rozdají týmy Heracles a Utrechtu, které v tabulce skončily pod sebou s pouhým dvoubodovým rozdílem. O něco větším favoritem bude přeci jen Utrecht.

Heracles Almelo - FC Groningen 5:1e

Hráči Heraclesu se postarali o fantastický odvetný zápas úvodního kola kvalifikace Evropské ligy a po výsledku 5:1 v prodloužení nakonec postoupili do závěrečné fáze, kde se utkají s Utrechtem. Úvodní zápas na půdě Groningenu prohráli 1:2, nyní až do závěrečné desetiminutovky prohrávali 0:1. Nakonec ale vsítili branku na 2:1 ve druhé nastavené minutě a ve druhé polovině druhého poločasu prodloužení vybojovali svůj postup hned třemi góly.

Preview: Heracles Almelo - FC Groningen

Úvodní zápas prvního kola kvalifikace o Evropskou ligu lépe zvládl Groningen, který dokázal svého soupeře porazit 2:1 a nedělní odveta tak bude ještě velmi napínavá. Heracles by chtělo letošní dobrou sezónu okořenit postupem do evropských pohárů, Groningen naopak myslí na zopakování loňské účasti v základní skupině EL. Do odvety jde v lepším postavení, nicméně i porážka 0:1 pro něj bude znamenat vyřazení a rozhodně tak nemá nic jistého.

FC Groningen - Heracles Almelo 2:1

Hráči Groningenu dokázali během pěti dnů podruhé porazit Heracles v nejtěsnějším poměru 2:1 a prodloužili tak svou šňůru utkání v Eredivisii bez porážky na číslo sedm. Nicméně tento náskok jim rozhodně nedává jistotu postupu, v nedělní odvetě je ještě bude čekat velmi těžký úkol. Almelo naopak nedokázalo v nizozemské nejvyšší soutěži zvítězit už popáté za sebou, ovšem v domácím prostředí mu stačí k postupu do další fáze i výhra 1:0.

Preview: FC Groningen - Heracles Almelo

V prvním kole kvalifikace o Evropskou ligu jsou čtyři kandidáti a jeden z postupujících vzejde z pikantního souboje mezi Groningenem a Heracles, předem se favorit tipuje opravdu těžko. Oba dva soupeři se spolu utkali v posledním kole základní části Eredivisie, kde zvítězilo FC 2:1, ovšem nyní by mělo mít utkání zcela jiný náboj. Almelo skončilo na šesté pozici s jednapadesáti body, Groningen posbíral o jeden bod méně a obsadil sedmou příčku.

Fotbalisté Groningenu dokázali v domácím prostředí porazit konkurenční Heracles a po výsledku 2:1 poskočili na sedmé místo Eredivisie, zajistili si tak účast v kvalifikaci Evropské ligy. O tu se utkají právě s Heracles, které posbíralo o jeden bod více a obsadilo šestou příčku. Po prvním nepříliš zajímavém dějství se Groningen dostal do dvoubrankového vedení během jedenácti minut, o obě trefy se postaral hrdina nedělního duelu Rasmus Lindgren.

Očekávaný souboj na závěr letošního ročníku spolu sehrají celky Heracles a Groningenu. Lépe je na tom hostující celek, který je s jednapadesáti body šestý a kvalifikaci o Evropskou ligu už má jistou. Naopak domácí výběr doposud posbíral o čtyři body méně a je osmý o bod za sedmým Zwolle a naopak bod před devátým Nijmegenem. O něco větší motivaci tak má domácí tým, nicméně dá se očekávat velmi vyrovnaný zápas.