Heracles Almelo Nizozemsko - Heracles Almelo - Zprávy

NEC Nijmegen - Heracles Almelo 3:1

Nijmegen po měsíci a půl předvedl asi svůj nejlepší výkon, a díky hladkému vítězství nad Heraclesem přerušil svou bídnou bilanci pěti porážek za sebou. I když to byl Samuel Armenteros, kdo poslal hosty do vedení, domácí otočili vývoj skóre na svou stranu. Střelecky se postupně prosadili Julian von Haacke, Michael Heinloth a Wojciech Golla.

Preview: NEC Nijmegen - Heracles Almelo

Souboj dvou celků ze středu tabulky, který by měl slibovat rozhodně vyrovnanou podívanou, zakončí pětadvacáté kolo Eredivisie. Nijmegen aktuálně prožívá poměrně velkou krizi, prohrál totiž už popáté v řadě, a potřeboval by se konečně chytit. Heracles má o něco lepší formu, nicméně ani jeho se v minulém kole bodový zisk netýkal.

AFC Ajax - Heracles Almelo 4:1

Ajax Amsterdam dokázal potvrdit úlohu favorita proti Heracles a svého soupeře přehrál celkem hladce 4:1. V tabulce se tak nachází na druhé pozici s osmapadesáti body šest bodů před třetím PSV a pět bodů za vedoucím Feyenoordem. V roce 2017 zvítězil na ligové scéně posedmé v řadě. Almelo naopak neobodovalo po třech předchozích utkáních a v Eredivisii kleslo na desátou pozici s osmadvaceti body.

Preview: AFC Ajax - Heracles Almelo

Ajax zažívá povedený vstup do nového roku, v osmi letošních zápasech hned sedmkrát zvítězil a jen jednou remizoval, může se také radovat z postupu do osmifinále Evropské ligy. V Eredivisii zvítězil již šestkrát v řadě a v tabulce zůstává na druhém místě s pětapadesáti body, na vedoucí Feyenoord má manko pěti bodů. Nyní přivítá Heracles a bude považován za favorita, ovšem jeho nedělní protivník je též v dobré formě.

Heracles Almelo - SBV Excelsior 4:0

Až nečekaně snadnou záležitostí se pro Heracles stalo utkání s Excelsiorem. Klub z Almela potvrdil, že jeho krize zkraje nového roku by mohla být zažehnána, a vlastně se může v následujících týdnech pokusit dohnat ztrátu na pohárové příčky. Rotterdamský celek předvedl mizerný výkon. Vše se mu vlastně zhroutilo po vyloučení Jurgena Mattheije.

Preview: Heracles Almelo - SBV Excelsior

Loni si Heracles vedl podstatně lepe. Klub z Almela ale v současné chvíli sužuje hned několik absencí, s nimiž má evidentně problém se nějakým způsobem vypořádat. V podstatě se nyní láme chleba. Klidně může ještě zabojovat o evropské poháry, ovšem taktéž může zabřednout do bojů o záchranu. Souboj s Excelsiorem může být v tomhle ohledu klíčový.

Heracles Almelo - Roda JC 2:2

Fotbalisté Rody Kerkrade nedokázali udržet dvoubrankové vedení na půdě Heracles a třetí vítězství v tomto ročníku tedy nevybojovali, se svým protivníkem se rozešli smírně po výsledku 2:2. Po bezbrankové první půli vsítili hosté dva góly v rozmezí 65 - 68. minuty, nicméně Almelo spasil v závěrečné čtvrthodině švédský ostrostřelec Samuel Armenteros, který tak zaznamenal už svou desátou a vzápětí i jedenáctou trefu letošní sezóny.

Preview: Heracles Almelo - Roda JC

Fotbalisté Heracles nenaplňují v této sezóně svůj potenciál a v tabulce Eredivisie se nacházejí až na jedenácté pozici se čtyřiadvaceti body, ovšem hodně jim může pomoci minulá výhra 3:1 na půdě konkurenčního Tilburgu. Roda se stále nachází v sestupovém pásmu, v jednadvaceti střetnutích získala šestnáct bodů a je předposlední sedmnáctá o skóre před Go Ahead. Proti Almelu za favorita považována nebude, ovšem bez šance na bodový zisk není.

Willem II - Heracles Almelo 1:3

Velmi dramatický průběh mělo utkání 21. kola v Tilburgu, kde se vzhledem k událostem zrodil vskutku překvapivý výsledek. Hosté hráli od 21. minuty bez vyloučeného brankáře Castra a navíc inkasovali z následného pokutového kopu, avšak i v oslabení dokázali po hodině hry během šesti minut hned třikrát skórovat. Po výhře 3:1 se tak v tabulce dostali na jedenácté místo o dva body právě před Tilburg, který je s dvaadvaceti body dvanáctý.

Preview: Willem II - Heracles Almelo

Tilburg se téměř celou první polovinu Eredivisie nacházel na sestupových pozicích, avšak s přibývajícím časem se stále zlepšuje a momentálně mu patří jedenácté místo s dvaadvaceti body. Nyní přivítá na vlastním stánku velkého konkurenta z Heracles, které je v tabulce na dvanácté pozici a oproti Willemu posbíralo o jeden bod méně. Hosté nezískali v jarní části ještě ani jeden bod. Na druhou stranu jeho poslední protivníci mají vskutku zvučná jména.

Heracles Almelo - PSV Eindhoven 1:2

Málem se na Polman Stadionu schylovalo k velkému překvapení, podobně jako tomu bylo už v loňském ročníku. Právě zářijová porážka z předminulého roku byla až doteď jediným neúspěšným výsledkem PSV na půdách soupeřů, kde od té doby v lize nikdy neprohrál. Nakonec Heracles přišel alespoň o bod tři minuty před koncem.

Preview: Heracles Almelo - PSV Eindhoven

Pryč je úspěšná minulá sezóna, v níž Heracles úspěšně bojoval o evropské poháry. Letos se ho týkají prakticky jen pozice v nezáživném středu tabulky, a to přitom nemá nějaký luxusní náskok na úplně ty nejspodnější patra znamenající problémy se záchranou. Proti favorizovanému PSV se vlastně bude snažit jen překvapit.

FC Twente - Heracles Almelo 1:0

Twente Enschede dokázalo potvrdit úlohu mírného favorita v páteční předehrávce 19. kola proti Heracles a díky brzké brance zvítězilo nejtěsnějším poměrem 1:0. Po první výhře v novém roce se prozatím posunulo na sedmou pozici se sedmadvaceti body o bod před osmé Vitesse. Almelo naopak zaznamenalo druhou porážku v řadě a nedokázalo tedy napravit vysoký domácí debakl 1:4 s Groningenem, v tabulce mu patří jedenáctá pozice.

Preview: FC Twente - Heracles Almelo

Oba dva celky vstoupily do nového roku prohrou a nyní mají šanci tento neúspěch napravit v páteční předehrávce 19. kola. Domácí Twente nezvládlo první polovinu zápasu na půdě Vitesse a nakonec podlehlo svému soupeři po výsledku 1:3. Almelo se pokusilo bodovat s konkurenčním Groníngenem, jenže tento zápas naprosto nezvládlo a prohrálo vysoko 1:4. Enschede se momentálně nachází na osmé pozici se čtyřiadvaceti body.

Heracles Almelo - FC Groningen 1:4

Fotbalisté Groningenu navázali na úspěšný závěr uplynulého roku a tentokráte bez větších potíží zvítězili na půdě Heracles Almelo ve vysokém poměru 4:1. O svém tříbodovém zisku rozhodli především v závěrečné čtvrthodině první půle, kde během pouhých devíti minut skórovali hned třikrát. V tabulce Eredivisie se tak posunuli na deváté místo s třiadvaceti body, domácí výběr má na kontě o dva body méně a patří mu desátá pozice.