Heracles Almelo Nizozemsko - Heracles Almelo - Zprávy

Alkmaar bojuje o Evropskou ligu, nyní může udělat rozhodující krok proti Heracles

Alkmaar se poslední dobou dostal do hluboké krize a po minulém zápase prakticky přišel o reálnou naději na třetí pozici. Nyní se v přímém souboji o čtvrtou příčku utká s konkurenčním Heracles a určitě se potřebuje chytnout. Jestliže se chce vyhnout dodatečné baráži o Evropskou ligu, tak musí současné postavení udržet a zároveň doufat, že Ajax v květnovém finále KNVB Beker dokáže porazit Tilburg. Almelo je v tuto chvíli páté s osmačtyřiceti body.

Heracles zdolalo tápající Heerenveen a přiblížilo se k pohárové Evropě

Heracles potvrdilo úlohu mírného favorita proti trápícímu se Heerenveenu a v předehrávce 31. kola ho zdolalo po vyrovnaném průběhu nejtěsnějším poměrem 2:1. Almelo tak odčinilo minulý neúspěch v Rotterdamu (taktéž 1:2) s místním Feyenoordem a opět se přiblížilo k dodatečné baráži o Evropskou ligu. V tabulce Eredivisie se prozatím posunulo na páté místo s osmačtyřiceti body, SC získal o propastných jedenáct bodů méně a je desátý.

Heracles se pokusí přiblížit k pohárové Evropě proti trápícímu se Heerenveenu

V páteční předehrávce 31. kola se Heracles bude chtít ještě více přiblížit k dodatečné kvalifikaci o Evropskou ligu a před vlastními fanoušky přivítá nevyzpytatelný Heerenveen. Domácí výběr je momentálně šestý s pětačtyřiceti body a před osmým Tilburgem disponuje dvoubodovým náskokem. Hosté jsou až desátí se sedmatřiceti body, a pokud v Almelu nezvítězí, tak ve zbývajících třech kolech už prakticky nebudou mít o co hrát.

Feyenoord zdolal Heracles 2:1 a upevnil si čtvrtou pozici v tabulce

Fotbalisté Feyenoordu potvrdili úlohu favorita proti Heracles a na vlastním stadionu ho porazili 2:1, na tříbodovém zisku se však pořádně nadřeli. Jejich vítězství zařídil dvěma brankami Steven Berghuis, který vsítil rozdílovou trefu zhruba deset minut před koncem z pokutového kopu. Domácí dokázali uspět i přesto, že za nerozhodného stavu 1:1 dohrávali od 65. minuty v oslabení bez vyloučeného dánského útočníka Nicolaie Jørgensena.

V bitvě o pohárové příčky přivítá Feyenoord konkurenční Heracles

Rotterdamský Feyenoord už dávno ztratil šanci na mistrovský titul a ve zbývajících pěti utkáních se především pokusí udržet třetí místo před dotírajícím Alkmaarem. Na něj má náskok jediného bodu, a proto potřebuje předvádět konstantní výkony. Nyní bude plnit úlohu favorita proti Heracles, které na své poměry zažívá povedený ročník. V tuto chvíli mu patří šestá příčka s pětačtyřiceti body, za pátým Utrechtem zaostává o bod.

Breda nepřekvapila Heracles a po porážce 0:1 se ji opět vzdálilo udržení

Breda v posledních dvou ligových duelech získala čtyři body a tím oživila své naděje na záchranu, solidní výkon předvedla také v Almelu proti favorizovanému Heraclesu. Více jak osmdesát minut držela nerozhodný bezbrankový výsledek, pak ale o osudu sobotního utkání rozhodl Kristoffer Peterson. Domácí se nacházejí na šestém místě s pětačtyřiceti body o bod za pátým Utrechtem, NAC je stále poslední osmnácté s jednadvaceti body.

Povzbuzená Breda by chtěla překvapit v Almelu

Heracles se drží v horní polovině tabulky a i přes několik zaváhání bojuje o evropské poháry, momentálně mu patří sedmé místo s dvaačtyřiceti body a za šestým Arnhemem zaostává o skóre. Teď se může přiblížit k vedoucí pětce v utkání proti poslední Bredě, kde bude plnit úlohu jasného favorita. Hosté však nastoupí s velkým odhodláním, neboť ve středu zvítězili v Rotterdamu nad Excelsiorem (2:1) a oživili tím své šance na záchranu.

Heracles i přes heroický závěr podlehlo konkurenčnímu Tilburgu 3:4

Naprosto ohromující průběh zažili diváci v Almelu, kde domácí výběr prohrával ještě zhruba dvacet minut před koncem o tři branky a nakonec přeci jen sahal po bodu, ofenzivně laděnému Tilburgu podlehl jen těsně v poměru 3:4. Přitom ze začátku to vůbec nevypadalo, že by v tomto úterním zápase padlo hned sedm branek, vždyť první gól se zrodil v nastavení úvodního dějství. Hosté díky dalšímu cennému skalpu zvítězili v lize počtvrté za sebou.

Willem se pokusí udržet v horní polovině Eredivisie na půdě Heraclesu

Oběma úterním protivníkům se v poslední době daří a bojují o evropské poháry, nyní svedou vzájemný souboj o přiblížení se k vedoucí čtyřce. O něco lépe na tom je domácí Heracles, které doposud vybojoval dvaačtyřicet bodů a nachází se na šesté pozici jen o bod za pátým Utrechtem. Tilburg se v poslední době chlubí hlavně vysokou produktivitou a po minulém utkání se výrazně oddálil sestupovým pozicím, momentálně je osmý se sedmatřiceti body.

De Graafschap lituje neproměněných šancí, favorizovanému Heracles podlehl 1:2

De Graafschap nedokázal navázat na dobou formu z poslední doby před vlastními fanoušky a silnému Heracles podlehl nejtěsnějším poměrem 1:2. Přitom do zápasu vstoupil skvěle a už po čtvrthodině hry vedl, ovšem Almelo otočilo vývoj během necelých pěti minut ve druhém poločase. BV tak prozatím zůstává v tabulce na šestnácté pozici s pětadvaceti body o bod za patnáctým Excelsiorem, hosté se posunuli na pátou příčku s dvaačtyřiceti body.

De Graafschap se pere o záchranu, doma se pokusí zaskočit sebevědomé Heracles

Nováček z Doetinchemu se po první polovině sezóny krčil na samém chvostu Eredivisie a s jeho ambicemi na udržení prvoligové licence to nevypadalo příliš dobře. Nicméně v druhé části se mu vede o poznání lépe a nyní se již prokousal na šestnáctou pozici s pětadvaceti body, na patnáctý Excelsior má manko pouhého jednoho bodu. V sobotním duelu se pokusí překvapit nevyzpytatelné Heracles, které usiluje o pohárové příčky.

Heracles těsně zdolalo Arnhem, hosté prohráli poprvé po více než měsíci

Heracles znovu prokázal, že se mu v letošní sezóně na silné protivníky daří a tentokráte zdolal konkurenční Arnhem v poměru 3:2. Přerušil tak jeho sérii čtyř utkání bez porážky a sám po dvou předchozích neúspěších bodoval naplno. Tabulkou se posunul na sedmou pozici s devětatřiceti body a za svým sobotním rivalem, který je mimochodem pátý, zaostává pouze o bod. Hosté se drželi statečně, přestože téměř hodinu hry dohrávali v oslabení.

V duelu u pohárové příčky se střenou Heracles s Vitesse

Oba dva sobotní protivníci pokukují po evropských pohárech a teď spolu sehrají důležitý vzájemný duel. Heracles zlepšilo své výsledky na začátku února a od té doby vybojovalo deset bodů z pěti předchozích utkání, tabulkou se posunulo na sedmé místo se šestatřiceti body. Arnhem dokázal v poslední době taktéž stabilizovat výkonnost a patří mu slušná pátá pozice se čtyřiceti body, za čtvrtým Alkmaarem zaostává o body čtyři.

Emmen získal v boji o záchranu cenný bod s Heraclesem

Nováček z Emmenu přerušil v Eredivisii svou sérii tří porážek v řadě za sebou a tentokráte remizoval s favorizovaným Heraclesem po výsledku 1:1. Hosté se sice dostali do vedení v 17. minutě, jenže těsně před přestávkou přišli o vyloučeného Tima Breukerse a hubený náskok v deseti lidech neudrželi. Domácí se stále nachází na šestnáctém místě s pětadvaceti body, jejich nedělnímu rivalovi patří sedmá příčka se šestatřiceti body.

Emmen se v boji o záchranu pokusí zdolat nečitelné Heracles

Emmen se nenachází zrovna v nejideálnějším rozpoložení, na druhou stranu to k přímé záchraně nemá daleko a teď se pokusí rozšířit své bodové konto proti nevyzpytatelnému Heracles. Nováček letošního ročníku se momentálně nachází na šestnácté pozici se čtyřiadvaceti body a na patnácté Zwolle ztrácí jediný bod. Almelu patří sedmá příčka s pětatřiceti body a míří za kvalifikací o Evropskou ligu.