Heracles Almelo Nizozemsko - Heracles Almelo - Zprávy

Sparta Rotterdam i Heracles mají první bod

Remízou 1:1 skončilo utkání druhého kola nizozemské Eredivise mezi Spartou Rotterdam a Heraclesem Almelo. Domácí šli do vedení v prvním poločase, když se trefil Vriends, ovšem konečné slovo měl čtvrthodinu před koncem Burgzorg.

Kdo získá první body? Sparta Rotterdam hostí Heracles

Vstup Sparty Rotterdam do nového ročníku Eredivise se vůbec nepovedl, ale nyní bude mít šanci na reparát. Na jeho stadionu Het Kasteel se představí Heracles Almelo, jenž pro změnu v prvním kole podlehl favorizovanému PSV Eindhoven.

PSV bez větších uspělo na úvod nové sezóny Eredivisie na půdě Heraclesu

Iniciativu v úvodní fázi utkání každopádně jako by hosté přenechávali domácím. I tak ale byla defenzivní koordinace eindhovenského výběru tak silná, že pro Heracles zbývalo na hřišti opravdu jen málo místa. Pod vedením kapitána Andrého Ramalha zkrátka PSV mělo v obranných činnostech dobrý přehled, ačkoli, jak už bylo řečeno, určoval rytmus v prvních minutách jeho protivník.

PSV se pokusí prokázat dobrou formu na půdě odhodlaného Heraclesu

Heracles nemohlo být příliš spokojeno se svým působením v předchozí sezóně a nyní by se rádo znovu zapojilo do boje o pohárovou Evropu. Hned na úvod ho však čeká nesmírně náročný protivník, který navíc předvádí vynikající výkony a k tomu již oslavil zisk jedné cenné trofeje. PSV Eindhoven zatím zvládá svou cestu evropskými poháry a navíc uplynulý víkend šokovalo v nizozemském Superpoháru, když deklasoval konkurenční Ajax 4:0.

Alkmaar deklasoval Heracles, i přesto na Ligu mistrů nedosáhl

Hráči Alkmaaru měli už jen teoretickou naději na konečné druhé místo a i přes vysokou výhru 5:0 nad Heraclesem jim to nakonec nevyšlo, protože PSV vybojovalo kýžený bod na půdě Utrechtu (1:1). AZ tak skončilo na třetím místě s jednasedmdesáti body a za svým eindhovenským rivalem zaostalo o jediný bod, v příštím ročníku ho proto čeká předkolo Evropské ligy. Naopak pro Heracles sezóna končí.

Alkmaar ještě živí teoretickou naději na Ligu mistrů, Heracles chce do pohárů

Alkmaar se několik posledních týdnů přetahoval o druhé místo s PSV, nicméně téměř po celou dobu za ním lehce zaostával a po uplynulém kole se jeho šance na vytouženou Ligu mistrů výrazně snížily. AZ se v současnosti nachází na třetím místě tabulky s osmašedesáti body a právě na eindhovenského giganta má manko tří bodů, navíc disponuje mnohem horším skóre a ani vysoká výhra nad Heraclesem mu s největší pravděpodobností nestačí.

Feyenoord opět nevyhrál a čeká ho tak jen play-off o Evropskou konferenční ligu

Feyenoord nedokázal přerušit svou současnou krizi ani v Almelu s místním Heraclesem a po remíze 1:1 definitivně přišel o naději na přímou účast v evropských pohárech. Na ligové scéně nezvítězil již potřetí za sebou a v tabulce mu stále patří páté místo se šestapadesáti body, za čtvrtým Vitesse zaostává o nedostižných pět bodů a před šestým Utrechtem má náskok dostatečných čtyř bodů.

Heracles hraje o play-off evropských pohárů, Feyenoord se pokusí přiblížit k Vitesse

Hráči Heraclesu se v závěru letošního ročníku výrazně zlepšili a zapojili se do nesmírně dramatického souboje o dodatečnou baráž nově vzniklé Evropské konferenční ligy. V tuto chvíli jim náleží devátá pozice s třiačtyřiceti body a za osmou příčkou Sparty zaostávají jen vinou horšího skóre. Nyní se pokusí zaskočit rotterdamský Feyenoord, který naopak upadl do hluboké krize a jen těžko se z ní dostává.

Twente jen remizovalo s Heraclesem a do evropských pohárů to má stále daleko

Hráči Twente sice dokázali přerušit čtyřzápasovou šňůru bez bodového zisku, ovšem v Eredivisii nevyhráli již podesáté v řadě a účast v evropských pohárech se jim opět výrazně vzdálila. Celek z Enschede se dvě kola před koncem nachází na dvanáctém místě s osmatřiceti body a za osmou Spartou zaostává o bodů pět. Hosté měli na dosah dokonce i vítězství, jenže deset minut před koncem inkasovali a musí se spokojit s remízou 1:1.

Twente si pokusí udržet pohárové naděje proti Heraclesu

Twente se v tuto chvíli nachází v obrovské krizi, tři kola před koncem základní části Eredivisie se dokonce propadlo již na dvanácté místo tabulky se sedmatřiceti body a do pohárové Evropy má poměrně daleko. Teď se k ní může přiblížit v přímém souboji s konkurenčním Heraclesem, který má na kontě o pět bodů více a drží devátou pozici.

Venlo znovu nemělo šanci a po dvanácté porážce za sebou se přibližuje k sestupu

Heracles potvrdil úlohu velkého favorita proti trápícímu se Venlu a na ligové scéně mu uštědřil již dvanáctou porážku v řadě, když zvítězil hladce po výsledku 4:0. Hattrickem se blýskl sedmadvacetiletý útočník Sinan Bakiş, který ho stihl nasázet za pouhých osmačtyřicet minut. Domácí si tak upevnili osmou pozici s dvaačtyřiceti body a před devátou Fortunou mají stále náskok dvou bodů, naopak VVV se opět přiblížilo k sestupu do druhé ligy.

Venlo se pokusí oživit naději na záchranu v Almelu

Hráči Venla se čtyři kola před koncem základní části Eredivisie nacházejí ve velmi svízelné situaci, a pokud se ještě chtějí zachránit, musí výrazně zabrat. V tuto chvíli nebodovali na ligové scéně již jedenáctkrát za sebou a klesli na sedmnácté sestupové místo s dvaadvaceti body, za šestnáctým Emmenem zaostávají o body dva a na patnáctý Willem II mají manko tří bodů. Nyní se pokusí překvapit ambiciózní Heracles.

Emmen opět prokázal pevné nervy v samém závěru a přibližuje se tak k vytoužené záchraně

Emmen pokračuje v neuvěřitelné jízdě za záchranou a nyní dokázal zvítězit v nejvyšší nizozemské soutěži již potřetí za sebou. Stejně jako naposledy se Sittardem vsítil dvě rozdílové trefy až v samém závěru. Díky tomu se v tabulce posunul na šestnáctou barážovou pozici o dva body před Venlo a za patnáctým Willemem zaostává o jediný bod. Jeho hrdinou se stal Michael de Leeuw, jenž stihl vsítit hattrick za pouhých třiatřicet minut.

Emmen by rád pokračoval v krasojízdě proti Heraclesu

Ještě před pár týdny nikdo s Emmenem nepočítal, ovšem teď je situace naprosto jiná. Tým, který v úvodních dvaadvaceti duelech ani jednou nevyhrál, se v tuto chvíli přiblížil k vytoužené záchraně a na šestnáctou barážovou příčku Venla ztrácí jediný bod. Nyní ho dokonce může předskočit, a to v případě, že v domácím prostředí zdolá rozjeté Heracles. FC momentálně neprohrálo sedmkrát za sebou a čtrnáctidenní přestávka mu vhod nepřišla.

Heracles deklasovalo Willem a přiblížilo se k pohárové Evropě

Fotbalisté Heraclesu potvrdili celkem dobrou formu z poslední doby a tentokráte vyškolili z produktivity zachraňující se Willem. Za celých devadesát minut totiž vystřelili jen pětkrát mezi tři tyče, ovšem hned čtyři jeho střely skončily v síti. Výběr z Almela se tak posunul na osmé místo tabulky s devětatřiceti body a opět se přiblížil k dodatečnému play-off o Evropskou Ligu, naopak hostům se výrazně komplikuje cesta za záchranou.