VfB Stuttgart Německo - VfB Stuttgart - Zprávy

Další články

Stuttgart chce dál vyvíjet tlak na druhý, v této sezoně nezvykle chybující Bayern. K tomu potřebuje porazit Augsburg

K FCA věru nebyl los v závěru letošního bundesligového ročníku zrovna nejvstřícnější. Po pátém Dortmundu a třetím Stuttgartu se utká s mistrovským Leverkusenem. Na rozdíl od loňska však v Bavorsku nejsou v pozici, kdy by se museli strachovat o setrvání mezi elitou až do závěrečného kola.

Stuttgart trumfnul další penaltový úspěch Kanea trefami překvapivých střelců

Fotbalisté Stuttgartu přehráli ve 32. kole Bundesligy na vlastním stadionu Bayern 3:1 a dva zápasy před koncem ročníku se Bavorům přiblížili na rozdíl pouhých dvou bodů. V závěru úvodní půlhodiny sice poslal mírného outsidera do vedení obránce Leonidas Stergiou, který si připsal první soutěžní trefu po skoro čtyřech letech, ještě do poločasu ale z penalty srovnal Harry Kane. Anglický kanonýr se z bílého bodu nemýlil už ve třetím utkání v řadě. V 83. minutě ovšem opět udeřili Švábové, když se prosadil svým premiérovým zásahem v dresu domácích Woo-Yeong Jeong.

Rozhodující bitva o bundesligového vicemistra? Stuttgart doma uvítá Bayern

Tenhle duel bude v rámci dvaatřicátého bundesligového kola jedním z nejsledovanějších. Do hry totiž půjdou aktuálně třetí a druhý celek tabulky, jež se napřímo poměří o to, kdo bude na konci sezony vicemistrem. Pokud ještě chce v tomto ohledu Stuttgart ohrozit Bayern, bude se muset dopracovat k vítězství. Aktuálně je bodový odstup od obou konkurentů na pěti bodech.

Neporazitelný Leverkusen to opět dokázal, sérii bez porážky zachránil v nastavení Andrich

Fotbalisté Leverkusenu remizovali ve 31. kole Bundesligy se Stuttgartem 2:2 a senzačně uhájili naději na absolvování sezony bez jediné porážky napříč soutěžemi. S hráči Bayeru to ale dlouho vypadalo bledě i kvůli zahozené tutovce Patrika Schicka. Švábové, jejichž rovněž překvapivě úspěšný ročník zastínil právě příběh domácího Bayeru, vynesl vedení výborný vstup do druhé půle. V rozmezí 10 minut se totiž prosadili Christian Führich a Deniz Undav. Jenže Bayer znovu ukázal, že jej letos není možné odepisovat. V nastaveném čase totiž z poslední akce utkání srovnal skóre dorážející Robert Andrich.

Leverkusen se poprvé od oslav představí doma. V BayAreně přivítá Stuttgart

Už potřetí v probíhající sezoně se Leverkusen utká se Stuttgartem. Zatímco na podzim se zrodila remíza, únorové střetnutí ve čtvrtfinále německého poháru zvládl lépe Bayer. Podaří se VfB na Werkself konečně vyzrát?

Ducksch chytil proti Stuttgartu střeleckou slinu a zkomplikoval Švábům boj o druhé místo

Fotbalisté Stuttgartu nepotvrdili skvělou formu, když v utkání 30. kola Bundesligy prohráli na půdě Brém 1:2. Domácí vstřelili úvodní branku duelu ve 28. minutě, kdy se ze značky penaltového puntíku prosadil suverénní ranou k pravé tyči Marvin Ducksch, jenž krátce po změně stran přidal i rozhodující trefu. Werder tak vyzrál na neoblíbeného soupeře teprve podruhé z posledních devíti vzájemných zápasů, čímž mu zkomplikoval souboj o druhou příčku, na níž se nachází Bayern s tříbodovým náskokem právě na Schwaben.

Po Leverkusenu a Eintrachtu se Werder střetne s dalším týmem z první šestky. Dokáže přibrzdit rozjetý Stuttgart a jeho nejlepšího střelce Serhoua Guirassyho?

Z posledních šesti klání VfB vyhráli pět. Pouze Heidenheim s nimi dokázal udržet krok. Naopak Brémští se dále trápí. V tomto kalendářním roce zvítězili pouze třikrát, přičemž poslední tříbodový zisk se datuje do začátku února.

Zkázu obrany Frankfurtu načal při pohodlné výhře Stuttgartu rekordní zásah Guirassyho

Fotbalisté Stuttgartu v poklidu přehráli v duelu 29. kola Bundesligy Frankfurt 3:0 a nepolevili v boji o druhé místo. Pod výhru se podepsali tři různí hráči, kteří se prosadili již v úvodním dějství. Guinejský útočník Serhou Guirassy přitom stanovil svým 25. gólem v tomto ročníku nejvyšší německé soutěže klubový střelecký rekord. Eintracht naopak nezvítězil již ve čtvrtém ligovém utkání za sebou, a dal tak šanci sedmému Augsburgu, aby se v tabulce dotáhl na rozdíl pouhých tří bodů.

Stuttgart pokračuje v honbě za Ligou mistrů, ale i druhou příčkou. Doma uvítá Frankfurt

Stuttgart směřuje za postupem do Ligy mistrů pro následující sezónu. A po sérii osmi zápasů bez porážky již napřímo ohrožuje také druhou pozici Bayernu, od níž ho odděluje pouze fakt horšího skóre oproti mnichovskému velikánovi. Dokonce ještě může pokukovat po možnosti bundesligového titulu před kláním s Frankfurtem, samozřejmě však pouze na číselné úrovni.

Nübel prodloužil v Bayernu, do Mnichova se ale vrátí až za dva roky

Kariéra Manuela Neuera se pomalu chýlí ke svému konci a Bayern Mnichov má jasno o tom, kdo se stane budoucí jedničkou mezi tyčemi bavorského klubu. Důvěru podle všeho dostane Alexander Nübel.

Stuttgart šlape na paty Bayernu, slávě v Signal Iduna Parku učinil přítrž Guirassy

Stuttgart překazil oslavu 50. výročí otevření svatostánku Borussie Dortmund a ve 28. kole Bundesligy zvítězil 1:0. Jedinou branku utkání si připsal v 64. minutě nejlepší střelec Švábů Serhou Guirassy, jenž zužitkoval rychlý protiútok. BVB tak přišlo o čtyřzápasovou sérii výher a vypadlo z top čtyřky německé nejvyšší soutěže, klub z města automobilů naopak napravil zaváhání z minulého utkání a bodově se dotáhl na druhý Bayern, jenž o několik hodin dříve nestačil na Heidenheim.

Dortmund se chce pomstít Stuttgartu. Oslaví narozeniny Westfalenstadionu další výhrou?

Náročné období zahájil Dortmund překvapivě dobře. Borussia po mnoha letech ukořistila všechny body na půdě mnichovského Bayernu, nyní ji však čeká další zápas proti těžké váze. Prodlouží BVB sérii bundesligových vítězství na pět utkání? Nebo si už potřetí v sezóně vyláme zuby na Stuttgartu?

Ozvěny z Bundesligy: Sliby se mají plnit. Jinak přijde protest

Zdálo se, že sportovní vzestup přináší do Stuttgartu klid. Jenže zdání očividně klame. Fanoušci VfB zuří, neboť management klubu porušil slib. Podnikl krok, jenž oslabuje oddíl a jeho členy. Hazarduje se ve čtvrti Bad Cannstatt s pravidlem 50+1?

Stuttgart byl po ztrátě náskoku rád za bod, plánované oslavy Heidenheimu zarazil Undav

Stuttgart remizoval v bláznivém utkání 27. kola Bundesligy s Heidenheimem 3:3. Švábové se ještě v úvodu druhé půle radovali z dvougólového vedení, pod nějž se gólem a asistencí podepsal Angelo Stiller. Nováček ovšem nesložil zbraně a v 62. minutě snížil. V závěrečné desetiminutovce pak dvakrát udeřil Tim Kleindienst a vyvolal euforii v kotli hostujících fanoušků. Tu ale opět zmírnil Deniz Undav, jenž v dlouhém nastavení rozhodl o nerozhodném výsledku, který domácí přiblížil k průběžně druhému Bayernu na rozdíl tří bodů.