Union Berlín Německo - Union Berlín - Zprávy

Další články

Čvančara se vrátil do základu bez fanfár, Gladbach s Unionem pouze remizoval

Hráči Mönchengladbachu ve 31. kole německé Bundesligy na domácím stadionu remizovali s Unionem Berlín 0:0. V základní sestavě Hříbat poprvé po zranění kotníku nastoupil Tomáš Čvančara, který odehrál 66 minut a v první půli patřil mezi nejaktivnější hráče směrem dopředu. Na výsledkové tabuli se ale jeho podpora ofenzivy neprojevila, a Borussia se tak potřetí za sebou nedočkala výhry.

Mönchengladbach a Union ve zbytku sezóny o záchranu. V neděli je čeká vzájemný střet

Když v půlce března vykazoval Mönchengladbach sérii čtyř střetnutí bez prohry, zdálo se, že by ještě mohl zabojovat o příčky zaručující pohárovou Evropu. Po dvou porážkách, v derby s Dortmundem a naposledy na půdě Hoffenheimu, to ale vypadá na další mdlou sezónu v jeho podání. Pořád mimochodem musí myslet na zadní vrátka, stejně tak jako jeho soupeř Union.

Bayern předvedl po evropské bitvě s Arsenalem kanonádu na stadionu Unionu

Fotbalisté Bayernu deklasovali ve 30. kole Bundesligy Union Berlín na jeho hřišti jasně 5:1. Po rozpačitém úvodu probudil své spoluhráče z herní letargie tvrdou pumelicí Leon Goretzka, na jehož úvodní trefu ještě do poločasu navázal z přímého kopu Harry Kane, který se v této sezoně podílel v soutěžních utkáních již na 50 gólech. Druhá půle se poté nesla v duchu fotbalové exhibice, když se dvakrát prosadil matador bavorského celku Thomas Müller.

Bayern míří na hřiště Unionu. Uhájí druhé místo?

Po delší době odcestuje Bayern k bundesligovému zápasu v opravdu dobrém rozmaru. Mnichované už sice přišli o šanci stát se německými šampiony, pořád ovšem bojují v prestižní Lize mistrů. Naváží na středeční skalp londýnského Arsenalu další výhrou nad berlínským Unionem?

Augsburg boj o Evropu nevzdává, výhru nad Unionem mu přihrála minela obránce

Fotbalisté Augsburgu zvítězili v předehrávce 29. kola Bundesligy na svém hřišti nad Unionem Berlín 2:0. Bavoři, jakoby ještě ovlivněni dvěma předchozími ztrátami, v prvním poločase předvedli bezzubý výkon. V tom druhém se ovšem brzy ujali vedení zásluhou Phillipa Tietze, jenž využil nepovedenou přihrávku Dioga Leiteho. Tato trefa se nakonec ukázala jako vítězná a domácí se díky ní posunuli na pouhé tři body od šesté příčky zajišťující kvalifikaci Evropské konferenční ligy. Alex Král v dresu hostů odehrál celé utkání.

Augsburg chce proti Unionu napravit týden staré zaváhání

FCA nezvládli duel s Hoffenheimem, čímž ukončili sérii neporazitelnosti. Zásluhou nejlepšího skóre však zůstávají na sedmé pozici, kterou nebudou chtít opustit. Berlínský klub se tváří býti optimálním soupeřem. I proto, že ve vzájemných kláních mezi elitou dokázal z devíti případů zvítězit jenom jednou.

Ozvěny z Bundesligy: Už pět sezón. Jak se Union během let mění?

Union Berlín působí v 1. Bundeslize nepřetržitě od roku 2019. Dlouhou dobu jen udivoval a stoupal výš a výš. Až v probíhající sezóně se zastavil. K tomu si zvyká na výdobytky svých úspěchů. Ne všechny jsou ale klubu a jeho fanouškům po chuti.

Leverkusen už dělí od titulu jediná výhra. Hložek se při úspěšném výjezdu do Berlína zranil

Suverénní Leverkusen porazil ve 28. kole Bundesligy Union Berlín 1:0 a díky dalšímu klopýtnutí Bayernu ho od naplnění titulového snu dělí poslední výhra. Z českých fotbalistů se v základní sestavě Die Werkself objevil pouze Adam Hložek, jenže bývalý hráč Sparty musel už po půlhodině hry vinou zranění střídat. Jen z lavičky tak sledoval klíčové momenty duelu ze závěru první půle. Za tvrdý skluz nejprve viděl druhou žlutou kartu Robin Gosens a jen pár chvil nato proměnil po ruce jednoho z bránících soupeřů penaltu Florian Wirtz. Do zápasu zasáhl od 63. minuty také Alex Král.

Leverkusen dělí tři výhry od titulu, první v pořadí se pokusí získat na půdě Unionu

Tři vítězství dělí Leverkusen od matematicky neoddiskutovatelného zisku titulu. A jedno z nich zkusí urvat na půdě Unionu, který se nachází ve středu bundesligové tabulky, přičemž nemá ani blízko příčkám zaručující kvalifikaci do evropských pohárů, ani k sestupovému pásmu. Loni v listopadu vyzněl duel jasně ve prospěch Bayeru a nyní je také v roli favorita.

Kreativní nemohoucnost dovedla Frankfurt ke smírnému výsledku s Unionem

Frankfurt se ve 27. kole Bundesligy nedokázal po téměř dvou měsících střelecky prosadit, a s Unionem Berlín tak před svými fanoušky pouze remizoval 0:0. V zápase byly role obou týmů rozděleny poměrně jasně. Orli veškerou svou snahu hnali do útoku, zatímco jejich soupeř pečlivě bránil a spoléhal se na občasné protiútoky. Zvolená taktika nakonec lépe vyšla hostujícímu celku, jenž si došel pro bod.

V tabulce poněkud osamocený Frankfurt uvítá před vlastními fandy Union

Na sedmém místě usazený Augsburg je vzdálen od šestého Frankfurtu na rozdíl pěti bodů, na páté Lipsko naopak Eintracht vzhlíží s devítibodovou ztrátou. Až následující nejbližší týdny ukážou, jestli bude moci usilovat o vyšší příčky, nebo se bude snažit hlavně uchovávat svoje současné umístění v tabulce. Teď doma přivítá v dolní polovině tabulky pohybující se Union.

Vertessen vzkřísil spící ofenzivu Unionu, Brémy šokovaly bleskové góly

Union Berlín zvítězil v domácím utkání 26. kola Bundesligy nad Brémami 2:1. Rázný vstup do druhého dějství v podání Die Eisernen znamenal dvě branky v krátkém sledu, kdy Yorbe Vertessen nejprve sám skóroval a o dvě minuty později asistoval u trefy Brendena Aaronsona. Die Eisernen se tak po dvou prohrách bez vstřelené branky mohli radovat ze zisku důležitých tří bodů. Alex Král nastoupil pohlídat vedení Berlíňanů v 85. minutě, jeho český reprezentační kolega Jiří Pavlenka do duelu nezasáhl.

Přijde po měsíci výhra? Union i Brémy hodlají ukončit čekání

Union Berlín i Werder Brémy učinily po zimní přestávce krok vpřed, nyní už ale zase nějakou chvíli čekají na tříbodový zisk. Ukončí "Eisernen" či "Grün-Weißen" sérii bez výhry ve vzájemném klání?

Guirassy trefil proti Unionu tři body, Stuttgart nahání Bayern na dvou frontách

Fotbalisté Stuttgartu porazili ve 25. kole Bundesligy před vlastními fanoušky Union Berlín 2:0. Rozhodující trefu si připsal v 19. minutě Serhou Guirassy, který svým 21. gólem v sezoně snížil v tabulce ligových kanonýrů manko na vedoucího Harryho Kanea na šest branek. Kromě střeleckého souboje těchto mužů docházelo mezi Bayernem a Šváby k přetahované i v celém bundesligovém pelotonu, v němž se domácí přiblížili průběžně druhým Bavorům na rozdíl jediného bodu. Porážce Die Eisernen nezabránil ani Alex Král, jenž se dostal na trávník v 66. minutě.